İletişim


 Android indir


[email protected]


[email protected]

×

NOTICE Bilgilendirme : Bu konuya son mesaj 1486 gün önce yazıldı . Eğer yazınız doğrudan bu konu ile ilgili değil ise yeni bir konu başlatmanızı tavsiye ederiz.

Arkadaşlar iyi günler. S3 Mini telefonumun bugün bir anda önce sağ alt, yaklaşık 1 saat sonra da sol üst köşesi garip bir şekilde sarardı. Telefonu bugüne kadar çok yere düşürdüm lakin bu sararmanın gerçekleştiği zaman telefon masanın üzerindeydi. İçini açıp kartı ve soket uçlarını izopropil alkol ile sildim lakin sonuç değişmedi. Hatta sol üstteki sararma, sanırım bu silme işleminden sonra oluştu. Telefoncuya versem, 200TL'lik telefona 100TL fatura çıkartır düşüncesi ile, bu sorunu,

Bu konu 23105 kez görüntülendi 14 yorum aldı ...
S3 Mini telefonun ekranı sarardı. Nasıl onarabilirim? 1,00 23105 Reviews

  Konuyu değerlendir: S3 Mini telefonun ekranı sarardı. Nasıl onarabilirim?

  5 üzerinden 1,00 | Toplam: 7 kişi oyladı ve 23105 kez incelendi.

 1. #11
  radyoaktif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  23.06.2015
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  26
  @radyoaktif

  Cevap: S3 Mini telefonun ekranı sarardı. Nasıl onarabilirim?

  facebook müşteri hizmetleri facebook müşteri hizmetleri
  Arkadaşlar Teleservice'den telefonumu bugün aldım. Tabi benden ücret talep ettiklerini belgeleyen formu da aldım.

  Ayrıca ben telefonu bunlara verdiğimde, ekranın bazı noktaları sararsa bile en azından telefon kullanılabiliyordu. Şu anda sol alt köşesinin dışında hiç bir yer gözükmüyor. Gene de, bu sararma benim gözüm önünde artarak devam ettiği için o adamları suçlamayacağım zira bende kalsa da kesin böle olacaktı. Bunların bana yaptığı kazığa karşı şeytan diyor "Telefonu size verdiğimde bu kadar sararmamıştı. Telefonumu bozdunuz" diye şikayet et. Et ki beni maruz bıraktıkları durumun benzerini bir nebze olsun tatsınlar. Kullanıcı hatası suçlamalarına karşı, teknik servis hatası misali. Neyse onlar gibi üçkağıt yapacak karakterde birisi değilim şükür.

  Şimdi telefonu başka bir Samsung yetkili servisine daha gönderip buna benzer bir servis formu daha almam gerekiyor ki 2 servis formu ile başvuruluyormuş. Ama belki bir ihtimal, ikinci bırakacağım servis insaflı çıkarda ekranı değiştirirse kendilerini de bu dertten kurtarırlar. Yani değişirlerse ekime, değişmezlerse kasıma... Ben ikisine de varım.

  Telefon bozuk bir şekilde köşede duracağına, veririm THH'ye, en azından benim lehime bir karar çıkma ihtimali olur. Hodri meydan.

 2. #12
  radyoaktif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  23.06.2015
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  26
  @radyoaktif

  Cevap: S3 Mini telefonun ekranı sarardı. Nasıl onarabilirim?

  Evet arkadaşlar, bugün Samsung'u, bana yaşattığı bu mağduriyetten ötürü Tüketici Hakem Heyetine verdim. 3 aya sonuçlanacakmış. Karar benim aleyhime çıkarsa bile en azından ben elimden geleni yaptım ve Samsung'a karşı pes etmeden savaştım derim de gam yemem. THH'ye yazdığım dilekçe neredeyse bir ültimatom mahiyetinde. Zira Samsung, tek akıllının kendisi olduğunu sanıyor. El mi yaman bey mi göreceğiz. Dilekçe aynen aşağıda ki şekilde. Zamanı olan varsa okuyup Samsung'un kendini nasıl savunacağı ve THH'nin de ne yönde karar vereceği ile ilgili yorumunu esirgemesin lütfen.


  Alıntı:
  İyi günler.


  3521180........ IMEI nolu, 11.06.2015 tarihinde İstanbul'daki ....... İletişim'den ....... adına 530 TL'ye aldığım S3 mini telefonumda, masanın üzerinde iken bir anda ekran sararma sorunu ortaya çıktı. Ardından geçen birkaç saat sonra ise bu sararma, şiddetle ekranın diğer bölgelerine yayıldı. En sonunda ise ekran tamamen görünmez bir hal aldı. Bunun üzerine telefonu 03.08.2016 tarihinde ilk olarak İstanbul Bağcılar'daki Samsung'un anlaşmalı olduğu Teleservice yetkili servisine götürüp bıraktım. Bu yerden 04.08.2016 tarihinde bana dönüş yapılıp "Telefonun ekranı ile kasası tek parçadır o yüzden sadece ekranı değiştiremeyiz ve dış kasanın etrafında da çizikler mevcut olduğundan cihaz garanti dışıdır. Komple kasa değişiminin 250 TL onarım ücreti vardır" şeklinde akla mantığa sığmayan bir cevap verdiler.


  Bunun üzerine belki Teleservice bir yanlışlık yapmıştır düşüncesi ile 05.08.2016 tarihinde, Samsung'un başka bir anlaşmalı teknik servisi olan Mecidiyeköy’deki Rebel Elektronik yetkili servisine telefonu götürdüğümde, onlar da bir süre sonra ilk servis ile aynı açıklamayı yapıp kasayı komple değiştirmek sureti ile ekran onarım bedeli için bu sefer 280TL değişim ücreti talep ettiler.


  Samsung'un 444 77 11 numaralı merkez telefonundan ve sitelerinde ki e-posta adreslerinden kendilerine ulaşıp bu mağduriyetimi bildirdiğimde ise Samsung'da, bu iki servisin sözünü aynen tasdik ederek "Şirket prosedürü olarak biz, bu gibi sorunlarda önce dış kasa etrafında ki çizikleri ücret dahilinde gideririz ondan sonra müşterinin şikayetine bakarız" şeklinde mantık dışı bir açıklama yaptılar. Anlamadığım nokta, kasanın etrafında çizikler olmasa, Samsung benim telefonumdan sökeceği o kasayı başka bir telefona mı takacak? Takmayacağına göre kasayı geri dönüşüme gönderecek. Hal böyle iken, kasanın etrafında çizik olmamasını istemelerindeki mantığı anlamakta güçlük çekiyorum zira bu kararlarının, bu gibi telefon arızalarında faturayı müşteriye kesmekten başka bir işe yaramadığı kanısındayım. O halde Samsung, tüm telefonlarını çizilmeye dayanıklı titanyum malzemeden tasarlayıp müşterilerinin telefonlarını, bu gibi çizilme sorunlarına karşı korumak sureti ile mağduriyete mahal vermeseydi yada çizilmez bir dış malzeme kullansaydı! Yani kasa ile ekranı yekpare (tek parça) tasarlamak, biz müşterilerin sorunu mu yoksa Samsung'un sorunu mu? Samsung için üretimde ekonomiklik ve kolaylık açısından bir avantaj olan "Yekpare (Tek parça) Kasa" tasarımı, neden bu gibi arıza onarım durumlarında biz müşteriler için bir mağduriyet kaynağı oluyor? Ben Samsung'dan, kasanın yanında ki çiziklerin giderilmesini istemiyorum ki, durduk yere ortaya çıkan ekranımda ki o sararma sorununun giderilmesini istiyorum. Onlar da bana "Ekran ile kasa tek parçadır ve önce ücret dahilinde dış kasayı değiştirip ardından ekranda ki soruna bakacağız" diyor. Peki mantıken düşünürsek, onların beyanatına göre kasa ile ekran tek parça ise o halde ben kasayı ücret dahilinde değiştirdiğimde zaten ekranda değişmiş olup, sararan ekran sorunum da kendiliğinden çözülmüş olmayacak mı? Yani zaten bu noktada, Samsung'un garanti kapsamında çözeceği bir sorunum da kalmayacak. Bu durumda, telefonumda devam eden 1 senelik garantiyi kullanmış olmuyorum ki ben. Telefonun garantisi devam etmesine rağmen, ücret dahilinde Samsung'a ekranı onartmış oluyorum! Bu sorunu, sıradan bir telefoncuya da götürsem bu şekilde ücret dahilinde hallederdi zaten. Samsung'un ve garantisinin farkı nerede kaldı?


  Samsung'un böyle bir tavır takınacağını bilseydim hiç bu telefonu alır mıydım? Samsung, telefonlarını satarken, teknik servislik bir durumda bu şekilde bir prosedürünün olduğunu açık açık hiç bir yerde belirtmemektedir. Zira böyle bir uygulamalarının olduğunu bilseydim Samsung'dan telefon alır mıydım? O halde ben, bu durumda paramı çöpe atmaktan başka bir şey yapmadım. Kaldı ki Samsung, ekranda ki o sararma sorununun, kasanın etrafında ki o 3,5 çizik ile alakalı olduğunu ispat ederse tüm sorumluluğu kabul ederim ama ispat edemezse kesinlikle bu yanlış tutumundan vazgeçmeli ve telefonumu garanti dahilinde onarmalıdır. Samsung'un, sanki ekrandaki sararma sorunu, düşme sonucu oluşan kasadaki o çiziklerdenmiş gibi peşin hüküm verip, müşteriyi suçlu çıkartmaya çalışmaları etik bir davranış değildir. Zira telefonun ekranı üzerinde tek bir çizik dahi yoktur. Tek bir sıvı teması dahi yoktur. Ve ben telefonu o garanti dışı bırakmak için bahane gösterdikleri, kasanın etrafında ki çizikler ile bugüne kadar gayet stabil bir şekilde kullanıyordum. O çiziklerin telefona, görsellik dışında, çalışması yönünde hiç bir sıkıntı vermediği ortadadır. Buda ekran sararma sorununun, kasanın etrafında ki çizikler ile hiç bir alakası olmadığının ispatıdır. O halde kasa ile ekranın tek parça tasarlanmasından mütevellit, sararan ekran sorununun çözülmesi için kasanın komple değişmesi gerekiyor ise bunu Samsung'un yapması gerekiyor zira kasa ile ekranı tek parça tasarlamak onların sorunu, biz müşterilerin değil.


  Şirketlerin bu gibi etiklikten uzak davranışlarının üzerine gidilip yetkili yasal mercilere, haklı bir gerekçe ile mağduriyet dile getirilmeden, ne yazık ki bu şirketler tarafından sorunlar çözüme kavuşturulmuyor. Ve bu noktada yüce Türk adaletine güvenim sonsuzdur. Cihazı satmaya gelince allayıp pullayıp satan ama iş satış sonrası teknik desteğe gelince, sorunları müşteriye yıkmaya çalışırcasına bir tutum içerisine giren bu gibi şirketleri esefle kınıyorum. Samsung'dan, telefonun parasını değil, sadece garanti dahilinde onarılmasını istiyorum. Ama Samsung, Tüketici Hakem Heyetinin, benim lehime vereceği karardan sonra bile ürünü garanti dahilinde onarmayı reddeder ise o halde parasının iadesini talep ediyorum.


  Samsung'un teknik servisleri olan Teleservice ve Rebel Elektronik'in, telefonumda ki sararan ekranı değişim için, "Dış kasada çizik var" diyerek garanti dışı işlem yapmak sureti ile tarafıma çıkarttıkları ücretlerin servis fişlerini, Tüketici Hakem Heyetine ek dosya olarak iletiyorum.


  Tüketici Hakem Heyeti olarak yaşadığım bu mağduriyeti tek çözecek merci sizsiniz. Zira siz de Samsung'un, müşteriyi mağdur eder cinsten bu tutumuna, onların lehinde karar verir iseniz, bizi bu şirketlerin mağduriyet oluşturan tutumlarına karşı koruyacak başka bir yasal merci kalmayacak. Bu noktada yüce Türk adaletine güvenim sonsuzdur. Gereğinin yapılmasını siz değerli Tüketici Hakem Heyetinden arz eder, iyi günler dilerim.

 3. #13
  gamblerhacke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.07.2014
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  648
  @gamblerhacke

  Cevap: S3 Mini telefonun ekranı sarardı. Nasıl onarabilirim?

  Alıntı:
  radyoaktif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Evet arkadaşlar, bugün Samsung'u, bana yaşattığı bu mağduriyetten ötürü Tüketici Hakem Heyetine verdim. 3 aya sonuçlanacakmış. Karar benim aleyhime çıkarsa bile en azından ben elimden geleni yaptım ve Samsung'a karşı pes etmeden savaştım derim de gam yemem. THH'ye yazdığım dilekçe neredeyse bir ültimatom mahiyetinde. Zira Samsung, tek akıllının kendisi olduğunu sanıyor. El mi yaman bey mi göreceğiz. Dilekçe aynen aşağıda ki şekilde. Zamanı olan varsa okuyup Samsung'un kendini nasıl savunacağı ve THH'nin de ne yönde karar vereceği ile ilgili yorumunu esirgemesin lütfen.

  Bence sonuç senin lehine çıkacak dostum
  *(Hissettim sanki )*


  SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 4. #14
  radyoaktif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  23.06.2015
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  26
  @radyoaktif

  Cevap: S3 Mini telefonun ekranı sarardı. Nasıl onarabilirim?

  İyi dileklerin için teşekkür ediyorum hocam. Samsung'un bu hukuksuz prosedürünü tükürüp atacağım dedim ve bu yönde ilk adımımı THH'ye şikayet etmek sureti ile attım. Telefon, bir ömür köşede bozuk bekleyeceğine, 3 ay boyunca "Belki davayı kazanırım" umudu ile THH'de beklesin. En azından denedim derim de gam yemem. Yüce Türk adaletine güveniyorum. Benim gücüm bu gibi şirketlere yetmese de THH'nin yetecek inşallah.

 5. #15
  radyoaktif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  23.06.2015
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  26
  @radyoaktif

  Cevap: S3 Mini telefonun ekranı sarardı. Nasıl onarabilirim?

  Arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar merhaba. Sonunda Samsung'un, acziyetini teyit eder nitelikteki mahkeme kararımı almış ve emsal niteliğinde ki bu ibretlik kararın sizlere ilham olması temennisi ve mutluluğu ile yazıyorum:


  Siz siz olun, hiç bir firmanın büyüklüğünden korkmadan hakkınızı arayn. Arayın ki bu densizliklerinin haddini bildirin. Benim uğraşım sonucu Samsung'a karşı kazandığım bu mahkeme kararı, "kasanın etrafı çizik o yüzden garanti dışıdır" bahanesini kullandığı her kullanıcıya ilham olsun.


  Ben Tüketici Hakem Heyetine verdiğim dilekçede "Birebir değişim" yerine yanlışlıkla "Ücretsiz Onarım" yazdığım için bu yönde karar geldi arkadaşlar. Lakin zaten onardıklarında da telefon sıfır olacak Lakin bu kadar bekledikten sonra bunun bir bedeli olmalıydı, keşke para iadesi yada bir üst modelini talep etseydim. Neyse ilk defa böyle bir iş yaptığım için ikincide daha dikkatli olacağım


  Mahkeme kararını öğrenen Samsung'un müşteri hizmetlerinin sesini bir duysaydınız, kararı gören teknik servis elemanlarının suratındaki o garip ifadeyi görseydiniz, öyle keyif aldım ki


  Ve telefonu kutu ile birlikte Samsung'un Şişli'deki distribütörü olan ve bana ikinci kez red cevabı veren Rebel Elektronik'e cihazımı aşağıdaki şekilde götürüp şimdi "SEVEEE SEVEEE yapın bakalım" diyerek bıraktım. Tamir süreniz 1 haftayı geçerse bu kararı her yerde yayınlayacağım diye de göz dağı verince, 4 ay önce ilk gittiğimde bana atarlanan personelin o götüm götüm geri vitesli bir şekilde kısık sesle "Tabi efendim" şeklindeki konuşmasını bir görseniz. Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner...


  Konu radyoaktif tarafından (11.04.17 Saat 14:04 ) değiştirilmiştir. Sebep: değiştirme

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş