The title of your home page
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [ROOT] GALAXY S2 En Yaygın ROOT Yöntemi - Samsung telefonları ROOT etme

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adınız
    Emre
    Nereden
    İstanbul
    Cihaz
    Samsung Galaxy Note II
    Root/Rom
    Zinse KombinRom
    Ettiği Teşekkür
    3.173
    2.234 mesaja 3.042 teşekkür aldı

Icon16 [ROOT] GALAXY S2 En Yaygın ROOT Yöntemi - Samsung telefonları ROOT etme

hd film
    Her zaman öncelikle nandroid yedeğinizi alın. VE verilerinizi yedeklemeyi hiç unutmayın.
    yapacağınız işlemler tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

CWM ile superuser + Busybox ( v1.20.2) flaşla...

- CWM recovery'niz varsa ve ICS yüklü ise, artık kernel beklemeden root olabileceksiniz.
    - sadece superuser ve busybox'u kopyalanır, başka bir şeye dokunulmaz
    - kolayca root kaldırılabilir, unroot basittir.
    - stok recovery'den CWM recovery flaşlayın
    - Stock kernel'e dokunulmaz

Talimatlar:

• recovery-clockwork-4.0.1.5-galaxys2 dosyasını indirin.bu dosya i9100 Galaxy S2 için en son CWM'dir. Dokunmatik cwm değildir, ses tuşlarıyla hareket eder, power tuşuyla onaylar.
      (Diğer telefonlar için [Misafirler kayıt olmadan link, eklenti veya içerik göremezler ! Kayıt İçin Tıklayın ! ] linkten recovery indirin)

• recovery-clockwork-4.0.1.5-galaxys2 bu dosyayı sd karta atın.

• root dosyasını indirin:
      - CWM_Root_SuperSU_0.94_Busybox_1.20.2.zip -> Chainfire SuperSU için (CF_Root ile beraber gelen)
      - CWM_Root_Superuser_3.1.3_Busybox_1.20.2.zip -> ChainsDD superuser isterseniz.
      2 sebepten dolayı SuperSU'yu tavsiye ederim. unroot'a izin verir ve istek dahilinde ChainsDD superuser'a geçmeyi mümkün kılar.

• CWM_Root_XXX.zip dosyasını sd karta atın.

• stock recovery'de telefonu açın (ses açma+giriş+power tuşu),ve "apply update from external storage"seçeneğini seçin. şimdi recovery-clockwork-4.0.1.5-galaxys2 dosyasını seçin(reboottan sonra görünür ve geçicidir)

• CWM recovery arayüzündesiniz (bu recovery geçicidir.)

• CWM'de, "install zip from sdcard".sonra "choose zip from sdcard". sonra "CWM_Root_XXX.zip" dosyasına gelin ve açma kapama tuşuyla onaylayın.

• bu işlem root programını yükler.

• yeniden başlatın ve busybox ve super user programının yüklenmiş olduğunu görününüz

• unroot etmek için, işlemleri baştan yapın fakat CWM_Root_XXX.zip yerine CWM_Unroot_SuperUser-Busybox-Uninstaller-Update1.zip dosyasını kullanın. super user ve busybox programlarını siler. ve unroot eder

Ekli dosyalar
    [Misafirler kayıt olmadan link, eklenti veya içerik göremezler ! Kayıt İçin Tıklayın ! ]
    [Misafirler kayıt olmadan link, eklenti veya içerik göremezler ! Kayıt İçin Tıklayın ! ] -
    [Misafirler kayıt olmadan link, eklenti veya içerik göremezler ! Kayıt İçin Tıklayın ! ]
    [Misafirler kayıt olmadan link, eklenti veya içerik göremezler ! Kayıt İçin Tıklayın ! ] -

TEŞEKKÜR BUTONUNU UNUTMAYIN. ALINTI DEĞİLDİR; ALIN TERİDİR

Konu Emre tarafından (12.10.12 Saat 08:40 ) değiştirilmiştir.

2. 7 kişi Emre üyemize teşekkür etti:

ergunbicer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cihaz
    s2
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

Cevap: [ROOT] GALAXY S2 En Yaygın ROOT Yöntemi - Samsung telefonları ROOT etme

Teşekkürler ama şunu söylemek istiyorum saat 8 den beri uğraşıyorum önce 4.0.3 XWLPG rom'u yükledim daha doğrusu düzgün yüklenemedi telefon kuruldu ve android.process.acore durduruldu gibi bir çok şey için bunu söylüyordu telefon donuyordu. Bende wipe data / factory reset, wipe cache partition yaptıktan sonra düzeldi. Ve bu sürüm ile güncelleme alabildim telefondan 4.0.4'e yükseldim. Root yapmak istedim onda bir problem oluşmadı yaptım düzgünce ama sonra markete tam erişim alabilmek için bölge değiştirmeyi ayarlayamadım bir türlü onun içinde programlar gerekiyormuş sanırım bulamadım, yapamadım. Bu esnada superuser'ı karıştırırken yanlışlıkla silindi. Ben tekrar başka bir rom yükledim XWLP7 türkiye rom'unu yükledim bu da hatalı şekilde yüklendi yine wipe reset cache vs. yapmak zorunda kaldım. Şuan güncellemeyi alamadım ve 4.0.3 XWLP7 de kaldım ve çıldırmak üzereyim

Adınız
    Emre
    Nereden
    İstanbul
    Cihaz
    Samsung Galaxy Note II
    Root/Rom
    Zinse KombinRom
    Ettiği Teşekkür
    3.173

superuser'i nasıl sildiniz anlamadım?

bir şekilde custom rom yüklerseniz, beraberinde root gelir. siz sonraki romu yüklemeden önce , önceki romun yedeğini almış mıydınız? bu konuyu ilk açınca nandroid yedek alın yazıyor malum.

bu arada her romdan önce kesinlikle wipe menüsündeki tüm wipe'ları yapın.
    sonra rom yükleyin

5. Emre üyemizin mesajını beğenenler:

Cihaz
    s2
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

Alıntı Emre Nickli Üyeden Alıntı [Misafirler kayıt olmadan link, eklenti veya içerik göremezler ! Kayıt İçin Tıklayın ! ]
    superuser'i nasıl sildiniz anlamadım?

bir şekilde custom rom yüklerseniz, beraberinde root gelir. siz sonraki romu yüklemeden önce , önceki romun yedeğini almış mıydınız? bu konuyu ilk açınca nandroid yedek alın yazıyor malum.

bu arada her romdan önce kesinlikle wipe menüsündeki tüm wipe'ları yapın.
    sonra rom yükleyin
    Selam, root işlemini senin anlattığın yöntemle yapmadım farklı bir şekilde yapmıştım. Yeni rom yükelemeden önceki rom'un nasıl yedeği alındığını bilmiyorum? her romdan önce wipe yapmak dediğin wipe data/factory reset, wipe cache partition sadece bu ikisi mi yoksa onun üstünde altında bir iki menü daha var onlarıda mı yapacağız. Ben burada senin anlattığın bir işlemden hata almadım yanlış anlama yani. Bir de şöyle bir sorum olacak telefonu alalı daha 3 gün oldu görüşme yaptığımda sesim karşı tarafa boğuk ve az gidiyormuş bunlarla bi ilgisi olabilir mi ne yapayım ben şimdi hevesim kursağımda kaldı valla

Adınız
    Emre
    Nereden
    İstanbul
    Cihaz
    Samsung Galaxy Note II
    Root/Rom
    Zinse KombinRom
    Ettiği Teşekkür
    3.173

Alıntı ergunbicer Nickli Üyeden Alıntı [Misafirler kayıt olmadan link, eklenti veya içerik göremezler ! Kayıt İçin Tıklayın ! ]
    Selam, root işlemini senin anlattığın yöntemle yapmadım farklı bir şekilde yapmıştım. Yeni rom yükelemeden önceki rom'un nasıl yedeği alındığını bilmiyorum? her romdan önce wipe yapmak dediğin wipe data/factory reset, wipe cache partition sadece bu ikisi mi yoksa onun üstünde altında bir iki menü daha var onlarıda mı yapacağız. Ben burada senin anlattığın bir işlemden hata almadım yanlış anlama yani. Bir de şöyle bir sorum olacak telefonu alalı daha 3 gün oldu görüşme yaptığımda sesim karşı tarafa boğuk ve az gidiyormuş bunlarla bi ilgisi olabilir mi ne yapayım ben şimdi hevesim kursağımda kaldı valla
    recovery'ye girilir, backup restore bölümünden backup diyerek tam yedek alınmış olur. ayrıntılı bilgi: [Misafirler kayıt olmadan link, eklenti veya içerik göremezler ! Kayıt İçin Tıklayın ! ]

wipe menüsünde sadece format sd gibisinden bir menü bulunur, sd kartı formatlar, onun haricinde her şey yapılır. factory reset, wipe all partitions gibi tüm wipe'lar romdan önce yapılır.

o yazılımsaldır, rom yükle veya bu işleri düzelt, sonra bakarız ona

8. Emre üyemizin mesajını beğenenler:

Cihaz
    s2
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

Alıntı Emre Nickli Üyeden Alıntı [Misafirler kayıt olmadan link, eklenti veya içerik göremezler ! Kayıt İçin Tıklayın ! ]
    recovery'ye girilir, backup restore bölümünden backup diyerek tam yedek alınmış olur. ayrıntılı bilgi: [Misafirler kayıt olmadan link, eklenti veya içerik göremezler ! Kayıt İçin Tıklayın ! ]

wipe menüsünde sadece format sd gibisinden bir menü bulunur, sd kartı formatlar, onun haricinde her şey yapılır. factory reset, wipe all partitions gibi tüm wipe'lar romdan önce yapılır.

o yazılımsaldır, rom yükle veya bu işleri düzelt, sonra bakarız ona
    Yedek almayı anladım gibi sağol. Şimdi ben hangi romu yükleyeyim bana bir link verebilir misin sana zahmet ve bunu yüklemeden önce factory reset wipe all partitions yaptıktan sonra download mode'a alıp romu yükleyeceğim öyle mi

10. ergunbicer üyemizin mesajını beğenenler:

Adınız
    Emre
    Nereden
    İstanbul
    Cihaz
    Samsung Galaxy Note II
    Root/Rom
    Zinse KombinRom
    Ettiği Teşekkür
    3.173

s2 topiğimizde mevcut,
    recovery modda yüklenecek

burdan da bakabilirsiniz

12. Emre üyemizin mesajını beğenenler:

mrtdmr3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antep
    Cihaz
    Samsung galaxy s2
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

tesekkkurlerr

alemix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    şanlıurfa
    Cihaz
    samsung galaxy s2
    Root/Rom
    HCT ROM V8
    Ettiği Teşekkür
    22
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

linkler ölmüş

Adınız
    Emre
    Nereden
    İstanbul
    Cihaz
    Samsung Galaxy Note II
    Root/Rom
    Zinse KombinRom
    Ettiği Teşekkür
    3.173

Ynt: [ROOT] GALAXY S2 En Yaygın ROOT Yöntemi - Samsung telefonları ROOT etme

Pcde değilim, acilse, dosya adını google da arayın, vardır büyük ihtimal

Adminleri daima online tek forum.
    444Android.Com - Online Müşteri Hizmetleri
    'Tapatalk

16. Emre üyemizin mesajını beğenenler: