İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

Merhabalar. Bu sefer sizlere androidli telefonlarınızı bilgisayarınıza bağladığınızda USB Debugging modunda çalıştırabilmeniz için gerekli olan ADB Driver ın nasıl yükleneceğini anlatacağım. Aslında yükleme işlemi ve yapılacaklar oldukça basit fakat her zaman herşey teorikte söylendiği gibi gitmiyor. ilk yapılması gereken telefonunuzla birlikte gelen HTC Sync programını bilgisayarınıza kurun. Ardından telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Bu sırada izin verin Bilgisayarınız

Bu konu 11219 kez görüntülendi 16 yorum aldı ...
ADB Driver Kurulumu 11219 Reviews

Konuyu değerlendir: ADB Driver Kurulumu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 11219 kez incelendi.

@kivi

ADB Driver Kurulumu

facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    Merhabalar. Bu sefer sizlere androidli telefonlarınızı bilgisayarınıza bağladığınızda USB Debugging modunda çalıştırabilmeniz için gerekli olan ADB Driver ın nasıl yükleneceğini anlatacağım.

Aslında yükleme işlemi ve yapılacaklar oldukça basit fakat her zaman herşey teorikte söylendiği gibi gitmiyor.

ilk yapılması gereken telefonunuzla birlikte gelen HTC Sync programını bilgisayarınıza kurun. Ardından telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Bu sırada izin verin Bilgisayarınız telefon için çeşitli driverları yüklemeye çalışşın.
    Sonra telefonunuzdan USB Debugging modunu aktir hale getirin. (Settings->Applications->Development->USB debugging mode) Bu seçimi yaptıktan sonra bilgisayarınız ADB driverını yüklemeye çalışacak.

İki durum söz konusu;
    Şayet driverı bulur ve yüklerse hersey tamamdır. Çok sanslısınız.(Bilgisayarınızda Android sdk yüklü olduğunu var sayıyorum ve driverı ilk seferde bulamayınca dosyanın adres yolunu android sdk klasorunuz altında tools klasorunun altına belirttiğinizi varsayıyorum. Bu şekilde bir kurulumu başarı ile sağlarsanız gerçekten, sanşlısınız.)
    diğer durum da yani, driverı yükleyemezse; bu dosyayı indirin.(HTC DESIRE ICINDIR)
    ve bilgisayarın aygıt yöneticisine giderek, adb devices ı yeniden kurmayı deneyin ve driver kaynağı olarak indirdiğiniz dosyayı gösterin.
    Olay tamamdır.

HTC USB Drivers v4.0.1.001
    Tüm HTC DRIVER dosyaları: www.mediafire.com/?o10b16j5b3r3o

Update 6 haziran 13

Konu Emre tarafından (15.08.14 Saat 11:41 ) değiştirilmiştir.

acemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @acemi
    Alıntı Dr.Android Nickli Üyeden Alıntı
    Merhabalar. Bu sefer sizlere androidli telefonlarınızı bilgisayarınıza bağladığınızda USB Debugging modunda çalıştırabilmeniz için gerekli olan ADB Driver ın nasıl yükleneceğini anlatacağım.

Aslında yükleme işlemi ve yapılacaklar oldukça basit fakat her zaman herşey teorikte söylendiği gibi gitmiyor.

ilk yapılması gereken telefonunuzla birlikte gelen HTC Sync programını bilgisayarınıza kurun. Ardından telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Bu sırada izin verin Bilgisayarınız telefon için çeşitli driverları yüklemeye çalışşın.
    Sonra telefonunuzdan USB Debugging modunu aktir hale getirin. (Settings->Applications->Development->USB debugging mode) Bu seçimi yaptıktan sonra bilgisayarınız ADB driverını yüklemeye çalışacak.

İki durum söz konusu;
    Şayet driverı bulur ve yüklerse hersey tamamdır. Çok sanslısınız.(Bilgisayarınızda Android sdk yüklü olduğunu var sayıyorum ve driverı ilk seferde bulamayınca dosyanın adres yolunu android sdk klasorunuz altında tools klasorunun altına belirttiğinizi varsayıyorum. Bu şekilde bir kurulumu başarı ile sağlarsanız gerçekten, sanşlısınız.)
    diğer durum da yani, driverı yükleyemezse; bu dosyayı indirin.(HTC DESIRE ICINDIR)
    ve bilgisayarın aygıt yöneticisine giderek, adb devices ı yeniden kurmayı deneyin ve driver kaynağı olarak indirdiğiniz dosyayı gösterin.
    Olay tamamdır.
    Hocam iki durum söz konusundan sonrasını anlamadım.Lütfen daha detaylı anlatırmısınız kusura bakmayın çok acemiyimde ama android sdk kurmayı biliyorum lazımsa hemen kurayyım

@kivi
    eğer öncesindeki işlemleri yaptıysanız zaten kurulmuştur.yapamayanlar için o iki durum.

@acemi
    Alıntı Dr.Android Nickli Üyeden Alıntı
    eğer öncesindeki işlemleri yaptıysanız zaten kurulmuştur.yapamayanlar için o iki durum.
    çok saolun hocam ben şu ifadeyi anlmadım Bilgisayarınızda Android sdk yüklü olduğunu var sayıyorum ve driverı ilk seferde bulamayınca dosyanın adres yolunu android sdk klasorunuz altında tools klasorunun altına belirttiğinizi varsayıyorum. Bu şekilde bir kurulumu başarı ile sağlarsanız gerçekten, sanşlısınız kusura bakmayın acemiyim

Nejat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat
    Alıntı acemi Nickli Üyeden Alıntı
    çok saolun hocam ben şu ifadeyi anlmadım Bilgisayarınızda Android sdk yüklü olduğunu var sayıyorum ve driverı ilk seferde bulamayınca dosyanın adres yolunu android sdk klasorunuz altında tools klasorunun altına belirttiğinizi varsayıyorum. Bu şekilde bir kurulumu başarı ile sağlarsanız gerçekten, sanşlısınız kusura bakmayın acemiyim

htcdev.com a gidin ve ekranın sağında sdktools u göreceksiniz, onu indirin ve yükleyin, sonrada ilk açılışta güncelleyin, biraz uzun bir güncelleme olacaktır, ama sonunda bir çok dosya yerinde kurulmuş olacaktır
    dreamnej

LÜTFEN ÖZEL MESAJ YOLU İLE SORU SORMAYIN.

@acemi
    Hocam çok çok özür dileyerek bir şey soracagım bu anlatımı yapamadımda

ben s off yonteimini kullaniyorumda internette farklı bir anlatim gördüm
    olurmu böyle

Öncelikle bilgisayarınızda Android sdk yı yükleyin. Bunu
    yüklemenizi istememin sebebi işimizi ADB ile gerçekleştireceğiz. sdk yı buradan
    yükleyebilirsiniz. ardından windowsta (burdan sonra söyleyeceklerimin aynısını
    apple ve linux kullanıcılarıda kendi sistemlerine uydurup gerçekleştirmeye devam
    edebilirler) komut satırını açıp ( başlat->çalıştır->cmd yapıyoruz )
    öncelikle kurulumu yaptığımız dizine gidiyoruz. aşağıdaki resimde dizinlere
    girişi göstermekteyim.

http://mehmetatasoy.com/wp-content/u...mutSatiri1.jpg

ardından diğer kısma geçiyoruz. Telefonu bilgisayara bağlıyoruz. Sonra
    Htc Sync yukluyoruz. Bu kurulumun içinde telefonu Usb debuging özelliğinde
    çalıştırmak için gerekli olan driver ı kurmuş oluyoruz. Bu kurulumu
    tamamladıktan sonra telefona Menu -> Settings -> Applications ->
    Development -> Check USB Debugging mode seçeneğini işaretliyoruz. Bunu
    işaretledikten sonra driver kurulumu gerçekleşmeye başlayabilir ya da siz htc
    sync kurulumu yaparken driverı kurmuşşunuzdur. Şimdi komut satırında kaldığımız
    yerden devam ediyoruz.
    D:\eclipse\android-sdk-windows\android-sdk-windows\tools>adb devices
    yazıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkması gerek;
    http://mehmetatasoy.com/wp-content/u...010/11/adb.bmp

Nejat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat
    Alıntı acemi Nickli Üyeden Alıntı
    Hocam çok çok özür dileyerek bir şey soracagım bu anlatımı yapamadımda

ben s off yonteimini kullaniyorumda internette farklı bir anlatim gördüm
    olurmu böyle

Öncelikle bilgisayarınızda Android sdk yı yükleyin. Bunu
    yüklemenizi istememin sebebi işimizi ADB ile gerçekleştireceğiz. sdk yı buradan
    yükleyebilirsiniz. ardından windowsta (burdan sonra söyleyeceklerimin aynısını
    apple ve linux kullanıcılarıda kendi sistemlerine uydurup gerçekleştirmeye devam
    edebilirler) komut satırını açıp ( başlat->çalıştır->cmd yapıyoruz )
    öncelikle kurulumu yaptığımız dizine gidiyoruz. aşağıdaki resimde dizinlere
    girişi göstermekteyim.

http://mehmetatasoy.com/wp-content/u...mutSatiri1.jpg

ardından diğer kısma geçiyoruz. Telefonu bilgisayara bağlıyoruz. Sonra
    Htc Sync yukluyoruz. Bu kurulumun içinde telefonu Usb debuging özelliğinde
    çalıştırmak için gerekli olan driver ı kurmuş oluyoruz. Bu kurulumu
    tamamladıktan sonra telefona Menu -> Settings -> Applications ->
    Development -> Check USB Debugging mode seçeneğini işaretliyoruz. Bunu
    işaretledikten sonra driver kurulumu gerçekleşmeye başlayabilir ya da siz htc
    sync kurulumu yaparken driverı kurmuşşunuzdur. Şimdi komut satırında kaldığımız
    yerden devam ediyoruz.
    D:\eclipse\android-sdk-windows\android-sdk-windows\tools>adb devices
    yazıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkması gerek;
    http://mehmetatasoy.com/wp-content/u...010/11/adb.bmp
    bu adb driver konusu neden bu kadar gündemde anlamadım, sizin yapmak istediğiniz nedir, neyi yapamıyorsunuz, veya telefonada neden adb driver ı yükleme ihitiyacı duyuyorsunuz, veya adnb driver yüklemede sorunmu yaşıyorsunuz, adb driver ı bu kadar önemli yapan nedir. çok soru oldu ama idare edin işte
    dreamnej

LÜTFEN ÖZEL MESAJ YOLU İLE SORU SORMAYIN.

@acemi
    Alıntı dreamnej Nickli Üyeden Alıntı
    bu adb driver konusu neden bu kadar gündemde anlamadım, sizin yapmak istediğiniz nedir, neyi yapamıyorsunuz, veya telefonada neden adb driver ı yükleme ihitiyacı duyuyorsunuz, veya adnb driver yüklemede sorunmu yaşıyorsunuz, adb driver ı bu kadar önemli yapan nedir. çok soru oldu ama idare edin işte
    hocam yapma amacım adb kurmak oda cwm kurmak için

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Emre
    tamam, android klasörünü c'ye kopyala,
    fastboot boot recovery.img komutunu gir tamamdır, al sana cwm

• Samsung Galaxy Note 5 | Silver Titan | 5.1.1 | 5.7" QHD | 518 ppi | CMOS 16MP UHD 4K | 128 Bit Exynos 7420 Octa | 4GB |
    • Monster Abra A5 5.1.1 | i7-4720HQ | 2GB GDDR5 GTX960M | FHD 15.6" Mat Led IPS | 750GB 7400RPM + 120 GB SSD | 8GB DDR3 1600Mhz
    • LG 55LA660S & Digiturk +plus IQ | 55" 140cm | 1920x1080 Smart 3D FHD LED plus | MCI 400Hz | Cinema Screen | 0,9 Ghz Dual Core |
    • Samsung UE42F5570 & Turkcell TV+ | 42" 106cm | 1920x1080 Smart HD LED | Dual Core | Clean View | 100Hz |
    • Ford Fiesta 1.25 Trend 5K LPG | 2010 | 82hp | 76000 Km |

[LIST][*]444Android.com
    [*][COLOR=#ff0000]

@acemi
    Alıntı Emre Nickli Üyeden Alıntı
    tamam, android klasörünü c'ye kopyala,
    fastboot boot recovery.img komutunu gir tamamdır, al sana cwm
    Cok tesekuur ederim ustadim yani bu işlemle adb kurulumu oluyor ve ardından cwm kurulumu yapilabiliyor