İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

ÖNEMLİ NOT : Eğer bu işlemi daha önce yapmışsanız, bir daha yapacağınıza dair garanti veremiyoruz. İşlem sırasında telefonunuzda oluşabilecek ve/veya oluşacak hasarlardan ne ben ne de 444Android.Com yönetimi veya üyeleri sorumlu değildir.. Ayrıca cihazınız garanti dışına çıkacaktır!!! İşlemleri yapmadan önce telefonunuzun yedeğini almanızı tavsiye ediyorum. Merhaba Değerli 444Android Üyeleri, Uzun bir aradan sonra faydalı konu açmamıştım. 1000 Mesajım şerefine bunu açmaya karar verdim

Bu konu 21107 kez görüntülendi 40 yorum aldı ...
[Anlatım] Recovery Flaşlamak/Yüklemek TEK BAŞLIKTA! [Tüm HTC Telefonları] (RESİMLİ ANLATIM) 5,00 21107 Reviews

Konuyu değerlendir: [Anlatım] Recovery Flaşlamak/Yüklemek TEK BAŞLIKTA! [Tüm HTC Telefonları] (RESİMLİ ANLATIM)

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 2 kişi oyladı ve 21107 kez incelendi.

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... Sonuncu
    Emrersy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ank-Ant-K.adasi
    @Emrersy

Telephone [Anlatım] Recovery Flaşlamak/Yüklemek TEK BAŞLIKTA! [Tüm HTC Telefonları] (RESİMLİ ANLATIM)

facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    ÖNEMLİ NOT : Eğer bu işlemi daha önce yapmışsanız, bir daha yapacağınıza dair garanti veremiyoruz.
    İşlem sırasında telefonunuzda oluşabilecek ve/veya oluşacak hasarlardan ne ben ne de 444Android.Com yönetimi veya üyeleri sorumlu değildir..
    Ayrıca cihazınız garanti dışına çıkacaktır!!! İşlemleri yapmadan önce telefonunuzun yedeğini almanızı tavsiye ediyorum.

Merhaba Değerli 444Android Üyeleri,

Uzun bir aradan sonra faydalı konu açmamıştım. 1000 Mesajım şerefine bunu açmaya karar verdim
    Kullanıcıların takıldığı,zorlandığı bir diğer işlem Recovery yüklemeyi/flaşlamayı sizlere resimli olarak anlatmayı düşündüm.

Bu topicte bütün Android telefon recoverylerini güncel olarak tutmayı düşünüyorum.
    Öncelikle birkaç şey bilmeden bu işlere girmenizi pek önermem.
    UNLOCK yaptınız, sıra geldi Recovery yüklemeye..

S : Peki, nedir bu Recovery, nasıl flaşlanır,ne işe yarar?

C : Akıllı telefonunuza custom ROM(Viper,elegancia,kingcobra,yoda's vb) ya da orjinal editlenmiş romlar atmanızı/yüklemenizi sağlar.
    Recovery olmadan telefonunuza rom yükleyebilmeniz mümkün değildir, recovery'e bootloader(ses kısma tuşu-güç tuşu) ekranından
    erişebiliriz..

Öncelikle bilgisayarımızda bazı dosyaların bulunması gerek.. Başlamadan önce "USB Hata Ayıklama Modu" nu açmayı unutmayın. (Ayarlar-geliştirici seçenekleri-usb hata ayıklama modu)

Hadi daha fazla sözü uzatmadan işlerimize başlayalım :-)

1. Android klasörünün pc'nizde olması lazım.
    BURAYAtıklayarak indirebilirsiniz. ( Korkmayın ,boyutu yaklaşık 26KB : )
    Android adlı rar dosyasını C: nin içinde Android klasörü oluşturup içine çıkartın.(Önceden unlock işleminde açtığımız android klasörünün içine atabilirsiniz)

2. HTC Sync veya HTC driver'ların pcnizde yüklü olması lazım. Önceki işlemlerden dolayı zaten yüklediğinizi varsayıyorum. (HTC Driver dosyası HTC Sync yi yüklerken yükleniyor. Ayrıyetten HTC driver diye bişi aramanıza,yüklemenize gerek yok. HTC sync yi yükledikten sonra başlat menüsünde HTC=>Driver dosyasını görürsünüz)

3.
    Telefonunuza uygun Recovery dosyasını indirin.. (Telefonunuza ait recovery bozuk veya yoksa konu altından mesaj olarak belirtin. Uploadlar bana aittir.)

-HTC Evo 3D Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.
    -HTC One X Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.
    -HTC One X+ Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.
    -HTC Sensation Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.
    -HTC Sensation XL Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.
    -HTC Sensation XE Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.
    -HTC Desire S Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.
    -HTC Desire HD Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.
    -HTC İncredible S Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.
    -HTC Wildfire S Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.
    -HTC One S Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.
    -HTC One V Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.
    -HTC Droid DNA Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.
    -HTC HD2 LEO Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.
    -HTC Hero Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.
    -HTC Salsa Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.
    -HTC Explorer Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.
    -HTC Amaze Recovery Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın. ( GooManager ile de recovery flaşlayabilirsiniz. GooManager ile nasıl recovery flaşlanacağını öğrenmek için TIKLAYIN. )

4. Telefonunuz için indirdiğiniz Recoveryclockworkmod un adını (bu isim genel olarak böyledir, isimleri farklıda olabilir.) kolaylık olsun diye kısaca "Recovery" diye değiştirin.. Tırnak işaretleri olmadan. Daha sonra "C:\Android" klasörünün içine atın. (1.Adımda oluşturduğumuz klasör,önceden UNLOCK yaparken kullandığınız Android klasörü de olur...)

5.
    Telefonu kapatın ve pili çıkartın. Yaklaşık 10 saniye bekleyin ve geri takın.

6. Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutun ve bekleyin. Karışınıza HTC Bootloader menüsü çıkacak.

7. Telefonunuzu USB kablosu ile PC ' ye bağlayın. Bağladıktan sonra Bootloader ekranında "Fastboot" yazan kısımda "Fastboot USB" yazması gerekecektir. Resim :

8. Başlata cmd yazarak çalıştır'a gelin. “cd c:\android” diye yazın ve entera basın.(Tırnak işaretleri yok) Aşağıdaki resimlerdeki gibi olacak şekilde..

9. Son olarak siyah ekrana bu komutu girin : "fastboot flash recovery recovery.img" (Tırnak işaretleri yok)

Recovery yüklemiş, flaşlamış olduk. Artık telefonunuzdan rahatlıkla bootloader ekranından recovery e girip istediğiniz ROM u yükleyebilirsiniz. Bir sonraki konumda inş Resimli ROM yüklemeyi anlatmayı düşünüyorum, görüşmek üzere

Ufak bir not : Konuyu tamamen kendim hazırladım ve upload,resimler bana aittir,alıntı/çalıntı değildir... Bir "Teşekkür" butonunu eksik görmeyin..

Bütün telefonların Recovery dosyaları zamanla eklenecektir,konu sürekli güncel tutulacaktır.. Çalışmayan recovery dosyası olursa mesaj altından belirtebilirsiniz.

Resimleri tam boyutlu olarak göremiyorsanız(ufak gözüküyorsa) : Resmin üzerine sağ tıklayıp URL kopyala dedikten sonra adres çubuğuna yapıştırarak daha büyük,tam boyutlu olarak görebilirsiniz.

Konu Emrersy tarafından (28.02.13 Saat 13:57 ) değiştirilmiştir.

FatihA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Batman-Kayseri
    @FatihA

Ynt: [Anlatım] Recovery Flaşlamak/Yüklemek TEK BAŞLIKTA! [Tüm HTC Telefonları] (RESİMLİ ANLATIM)

Vay vay vay ellerine sağlık kardes .

Tapatalk
    ESKİ NICK'im ankebut2

Hanzala Yüzünü Dönmeyecek;
    KUDÜS Özgür Olana Dek....

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Emre

Ynt: [Anlatım] Recovery Flaşlamak/Yüklemek TEK BAŞLIKTA! [Tüm HTC Telefonları] (RESİMLİ ANLATIM)

Eline sağlık kardeşim. .
    Yine special bi konu geldi senden

Elbette konu Sabit.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Samsung Galaxy Note 5 | Silver Titan | 5.1.1 | 5.7" QHD | 518 ppi | CMOS 16MP UHD 4K | 128 Bit Exynos 7420 Octa | 4GB |
    • Monster Abra A5 5.1.1 | i7-4720HQ | 2GB GDDR5 GTX960M | FHD 15.6" Mat Led IPS | 750GB 7400RPM + 120 GB SSD | 8GB DDR3 1600Mhz
    • LG 55LA660S & Digiturk +plus IQ | 55" 140cm | 1920x1080 Smart 3D FHD LED plus | MCI 400Hz | Cinema Screen | 0,9 Ghz Dual Core |
    • Samsung UE42F5570 & Turkcell TV+ | 42" 106cm | 1920x1080 Smart HD LED | Dual Core | Clean View | 100Hz |
    • Ford Fiesta 1.25 Trend 5K LPG | 2010 | 82hp | 76000 Km |

[LIST][*]444Android.com
    [*][COLOR=#ff0000]

Nereden
    Ank-Ant-K.adasi
    @Emrersy

Rica ederim abi [MENTION=2777]ankebut2[/MENTION] [MENTION=1]Emre[/MENTION]

shooteru cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

djtato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ISTANBUL
    @djtato

Süper anlatım gerçekten eline sağlık. Bir noktada tıkanan arkadaşlara örnek olur...

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Nereden
    İzmir, Turkey
    @ByGeCe

Cevap: [Anlatım] Recovery Flaşlamak/Yüklemek TEK BAŞLIKTA! [Tüm HTC Telefonları] (RESİMLİ ANLATIM)

Yine güzel bir konu
    Açıklayıcı ve anlatım çok sade
    Artık kimse yapamıyorum diyemez,emeğine sağlık

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Emre

Cevap: [Anlatım] Recovery Flaşlamak/Yüklemek TEK BAŞLIKTA! [Tüm HTC Telefonları] (RESİMLİ ANLATIM)

amaze 4g twrp recovery
    ilk mesaja eklenirse sevinirim
    [MENTION=5]Emrersy[/MENTION]
    Play Store Linki
    Direkt Download

• Samsung Galaxy Note 5 | Silver Titan | 5.1.1 | 5.7" QHD | 518 ppi | CMOS 16MP UHD 4K | 128 Bit Exynos 7420 Octa | 4GB |
    • Monster Abra A5 5.1.1 | i7-4720HQ | 2GB GDDR5 GTX960M | FHD 15.6" Mat Led IPS | 750GB 7400RPM + 120 GB SSD | 8GB DDR3 1600Mhz
    • LG 55LA660S & Digiturk +plus IQ | 55" 140cm | 1920x1080 Smart 3D FHD LED plus | MCI 400Hz | Cinema Screen | 0,9 Ghz Dual Core |
    • Samsung UE42F5570 & Turkcell TV+ | 42" 106cm | 1920x1080 Smart HD LED | Dual Core | Clean View | 100Hz |
    • Ford Fiesta 1.25 Trend 5K LPG | 2010 | 82hp | 76000 Km |

[LIST][*]444Android.com
    [*][COLOR=#ff0000]

Nereden
    Ank-Ant-K.adasi
    @Emrersy

[MENTION=1]Emre[/MENTION]
    Eklendi. Konu günceldir.

Nereden
    İSTANBUL
    @Caykara_61

EMRE arkadaşım htc bravonun recovery sını koyabilirmisin?

Nereden
    İSTANBUL
    @Caykara_61

hocam htc bravonun recovery sini ekleyebilirmisin?

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... Sonuncu