Giriş

NOTICE Bilgilendirme : Bu konuya son mesaj 678 gün önce yazıldı . Eğer yazınız doğrudan bu konu ile ilgili değil ise yeni bir konu başlatmanızı tavsiye ederiz.

[ROM][CM10.1][JB][4.2.1][SGT7][P1000/N/L][OpenPDroid] by ALROGER ][2013 02 04]

Galaxy tab p1000 için jellybean 4.2.1 rom'u CM10.1 (Android Jellybean 4.2.1) build for the Samsung Galaxy Tab 7" P1000/N/L/ (CDMA? testers?). Based on the SGT7 repo (cdesai, sbradymobile and humberos) with OpenPDroid patches and PDroidManager. Here is @cdesai's original thread. Alroger's downloads (info, tips and troubleshooting included) Humberos's downloads (you can use my PDroid Patches with them). New build and PDroid patches. Little updates, PDroid performance updates. No BT

Bu konu 2212 kez görüntülendi ve 6 yorum aldı ...
Bu Konuya abone ol…
    kzkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Turkcell   Kullanılan cihaz markası Samsung   Tutulan takım Fenerbahce
    Adınız
    kzkan
    Nereden
    İstanbul
    Cihaz modeli
    i9000 - p1000 -
    Root/Rom
    bulldog dn4 note 4 rom
    Beğendikleri
    59
    Beğenileri
    154

[ROM][CM10.1][JB][4.2.1][SGT7][P1000/N/L][OpenPDroid] by ALROGER ][2013 02 04]

Galaxy tab p1000 için jellybean 4.2.1 rom'u

CM10.1 (Android Jellybean 4.2.1) build for the Samsung Galaxy Tab 7" P1000/N/L/ (CDMA? testers?).
    Based on the SGT7 repo (cdesai, sbradymobile and humberos) with OpenPDroid patches and PDroidManager.
    [Sadece kayıtlı kullanıcılar içerikleri görebilir ]

[Sadece kayıtlı kullanıcılar içerikleri görebilir ] (info, tips and troubleshooting included)
    [Sadece kayıtlı kullanıcılar içerikleri görebilir ] (you can use my PDroid Patches with them).

[UPDATE 20130204] New build and PDroid patches. Little updates, PDroid performance updates. No BT yet.
    [UPDATE 20130122] New build and PDroid patches. OpenPDroid patched sucessfully... various updates. No BT yet.
    [UPDATE 20130117] New build with PDroid patches and PDroidManager. Note: there was an error patching PDroid in SMSDispatcher.java, so something is doomed to not work right.
    [UPDATE 20121228]New build from @humberos! Checkout his blog.
    No PDroid yet...
    [UPDATE 20121215] New build, @humberos kernel and rotation fixed.
    [UPDATE 20121214] Nope, PDroid ZIP from Android 4.1.2 will NOT work on CM10.1.
    [UPDATE: 20121212] The world is not over. Happy 12-12-12! Let's get to CM10.1.
    For now you can try cdesai's and humberos' CM10.1. I'm starting a fresh compile...

[Sadece kayıtlı kullanıcılar içerikleri görebilir ] [Sadece kayıtlı kullanıcılar içerikleri görebilir ] included and available separately as CwM Flash install.
    NoMoarPowah! [Sadece kayıtlı kullanıcılar içerikleri görebilir ] available.

OBS: No need to restock if coming from CM10.

Easy restock from Gingerbread:
    • Flash full stock Gingerbread (with repartition).
    • Flash Kernel with CwM. Doesn't have to be Overcome, could be any CF-root kernel for your model.
    • Boot directly into CwM Recovery, holding VolUp.
    • Flash CM10 ROM and GApps!

Cheers! Thanks everyone!

==[SCREENSHOTS ro.sf.lcd_density=160]== landscape

==[SCREENSHOTS ro.sf.lcd_density=120]== landscape and Tablet UI + Nav Buttons

Kurulum

1. Rom'u indiriniz, sdcard'a zip dosyası olarak yükleyiniz.
    2. (Cihazınızı root'lu olduğundan emin olun- CVM menüye ulaşabiliyor olmalısınız)
    3. (Recovery yapıp CVM menüye ulaşınız- Ses açma ve power düğmesine sürekli basarak ulaşınız)
    4. (önerilen) Backup alın. nandroid yedek backup restore bölümünden backup diyerek alınır.
    5. Wipe data/cache (3'lü temizliği yapın (data factory , data cache, advanced wipe dalvic cache)
    6. (indirdiğiniz dosyayı zip dosyasını seçmek kaydı ile yükleyiniz) installl from sd card , zip

LİNK: [Sadece kayıtlı kullanıcılar içerikleri görebilir ]
    LİNK GAPPS: [Sadece kayıtlı kullanıcılar içerikleri görebilir ]
    Konu kzkan tarafından (09.Şubat.2013 Saat 14:15 ) değiştirilmiştir.
    Kullanılan operatör Turkcell   Kullanılan cihaz markası Samsung   Tutulan takım Fenerbahce
    Adınız
    kzkan
    Nereden
    İstanbul
    Cihaz modeli
    i9000 - p1000 -
    Root/Rom
    bulldog dn4 note 4 rom
    Beğendikleri
    59
    Beğenileri
    154

Cevap: [ROM][CM10.1][JB][4.2.1][SGT7][P1000/N/L][OpenPDroid] by ALROGER ][2013 02 04]

Bu rom ile uyumlu google uygulamaları linki 1. sayfaya eklenmiştir.
    eyvallah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    KOCAELİ
    Cihaz modeli
    Samsung Galaxy P1000
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0

Cevap: [ROM][CM10.1][JB][4.2.1][SGT7][P1000/N/L][OpenPDroid] by ALROGER ][2013 02 04]

Merhaba, romu denedim. Çıkan problemler kısaca; bluetooth çalışmıyor. Market uygulamasında herhangi bir app indirdiğinizde, pdroid işlemi durdurdu hatası veriyor.
    Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Vodafone   Kullanılan cihaz markası Samsung   Tutulan takım Galatasaray
    Adınız
    Emre
    Nereden
    İstanbul
    Cihaz modeli
    Note 2
    Root/Rom
    Her Gün Farklı Rom :)
    Beğendikleri
    3,608
    Beğenileri
    3,650

Ynt: [ROM][CM10.1][JB][4.2.1][SGT7][P1000/N/L][OpenPDroid] by ALROGER ][2013 02 04]

Gapps flasladiniz mi
    Öncesinde tüm Wipe lari yaptınız mi

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
    Nereden
    KOCAELİ
    Cihaz modeli
    Samsung Galaxy P1000
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0

Cevap: Ynt: [ROM][CM10.1][JB][4.2.1][SGT7][P1000/N/L][OpenPDroid] by ALROGER ][2013 02 04]

Merhaba, Adım adım hepsini yaptım. Fakat olmadı!!!
    Adınız
    kzkan
    Nereden
    İstanbul
    Cihaz modeli
    i9000 - p1000 -
    Root/Rom
    bulldog dn4 note 4 rom
    Beğendikleri
    59
    Beğenileri
    154

Cevap: Ynt: [ROM][CM10.1][JB][4.2.1][SGT7][P1000/N/L][OpenPDroid] by ALROGER ][2013 02 04]

ben bu romu kurdum gayet güzel çalışıyor. hangi rom'dan geliyorsunuz bu önemli, 2.3.6 olmalı orjinal romunuz. ayrıca kurulumu temizlikleri yeniden yaparak tekrarlayın. problem çıkmaması lazım.

eyvallah Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba, Adım adım hepsini yaptım. Fakat olmadı!!!
    Nereden
    KOCAELİ
    Cihaz modeli
    Samsung Galaxy P1000
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0

Merhaba, bende problem olacağını zannetmiyorum. Ama 2.3.6 rom ile ilgili olabilir. Rica etsem, sizlerin kullanmış olduğu 2.3.6'yı paylaşırmısınız Odin ile olan yönergeleriyle birlikte. Teşekkürler.
Yukarı git
Vbulletin Style By eTiKeT™ 2014