İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

Sony Ericsson Xperia X8 Root ve xRecovery Kurma Anlatım 2.Bölüm Evet arkadaşlar kaldığımız yerden devam edelim şimdi geldik ikinci aşamaya.Öncelikle FlashTool 0.2.9.1 uygalamamızı bilgisayarımıza indirelim.İndirdiğimiz uygulamayı masa üstüne winrar programı yardımı ile klasöre çıkartalım.Daha sonra klasörümüzü açalım 5025 Yukarıdaki ekranda kırmızı ok ile gösterdiğim X10FlashTool açalım Yukarıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Şimdi telefonumuzu usb kablo ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.

Bu konu 3763 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...
Sony Ericsson Xperia X8 Root ve xRecovery Kurma Anlatım 2.Bölüm 3763 Reviews

Konuyu değerlendir: Sony Ericsson Xperia X8 Root ve xRecovery Kurma Anlatım 2.Bölüm

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3763 kez incelendi.

Nereden
    İzmir
    @ustayoda

Red face Sony Ericsson Xperia X8 Root ve xRecovery Kurma Anlatım 2.Bölüm

facebook müşteri hizmetleri facebook müşteri hizmetleri
    Sony Ericsson Xperia X8 Root ve xRecovery Kurma Anlatım 2.Bölüm

Evet arkadaşlar kaldığımız yerden devam edelim şimdi geldik ikinci aşamaya.Öncelikle FlashTool 0.2.9.1 uygalamamızı bilgisayarımıza indirelim.İndirdiğimiz uygulamayı masa üstüne winrar programı yardımı ile klasöre çıkartalım.Daha sonra klasörümüzü açalım
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  flashtool1.png
Görüntüleme: 58
Büyüklüğü:  26,3 KB (Kilobyte)
    Yukarıdaki ekranda kırmızı ok ile gösterdiğim X10FlashTool açalım
    Yukarıdaki gibi bir ekran açılacaktır.
    Şimdi telefonumuzu usb kablo ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.

Resmin ismi:  flashtool3.png
Görüntüleme: 58
Büyüklüğü:  89,3 KB (Kilobyte)
    Karşımıza bu ekran geliyor.Siz aşağıdaki ekrandaki işlem ile devam ediniz.

Yukarıdaki ekranda X8 seçtikten sonra ok seçiyoruz.

Bu işlemden sonra yukarıda ki ekranda Root sekmesine tıklıyoruz ve bekliyoruz.

Telefonunuz yukarıdaki işlem sonrasında kendini resetlicek bu işlemden sonra telefonunuz tekrar açıldığında aşağıdaki ekran görselinde olduğu gibi ana menünüzde superuser uygulaması varsa cihazınız artık rootlu demektir.

Root oldugumuzu anladıktan sonra üstten 3. sekmeye yaniAsk Root Perms'e tıklıyoruz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.

ve Telefonumuzun ekranına bir uyarı geliyor.
    Yapmamız gereken telefonumuza gelen
    superuser uyarısına 'ALLOW' demek. ALLOW dedikten sonra şöyle bir uyarı daha alıyoruz.

Burdan sonra en sonraki xRecovery Sekmesine tıklıyoruz ve bekliyoruz. en altta xRECOVERYsuccesfully installed yazıyorsa artık xrecoveryde kuruldu demektir.

Artık Bilgisayar ile işimiz bitti.Artık Rootlusunuz Hayırlısı Olsun

Aşağıdaki Anlatım Yularıdaki XRECOVERY dosyasını telefonumuza manuel olarak anlatımıdır Yukarıdaki Anlatımı yapamayan Arkadaşlar buradan devam edebilirler.

Burada (xRecovery) Aynen yazılanı Telefonunuzu Usb bağlantısından çıkardıysanız veya çıkarmadıysanız problem değil SD kartınızın ana dizinine pcnizden ( xRecovery ) adında bir klasör oluşturun ve bu dosyayı indirin. ( xRecovery0.1.rar ) Dosyayı pcnize indirdikten sonra Klasöre çıkart diyerek dosyayı zipten çıkartın dosya içinden (busybox, chargemon, xrecovery) dosyalarını SD karta açmış olduğun xRecovery Klasörü içine yapıştırın.Sonra bu dosyayı indirin. ( root_explorer_2.16.apk )

Resmin ismi:  4.jpg
Görüntüleme: 223
Büyüklüğü:  41,5 KB (Kilobyte)
    indirdiğiniz bu dosyayıda SD karta atın ve telefonda kurun kurulumdan sonra programı açın program görüntüsü yukarıdaki gibidir.
    Şimdi programda ekranda sdcard dosyasını bulun buradan oluşturduğunuz xRecovery klasörü içinde olan 3 dosyayı teker teker kopyalayıp en üstten başlayarak.
    1-busybox üstüne basılı tutun menü açılacak Copy değin sonra telefonun geri tuşuna basıp ilk ekrana gelin DİKKAT: Ekranda da gürüldüğü gibi gri olarak Mount R/W( Read/Write )var ama sizde R/O (Read/Only) yazıyor siz ona basın R/W( Read/Write ) yapın sonra system/bin klasörü içine yapıştırın.
    Sonra Tekrar SD karta xRecovery klasörüne gidin.
    2- chargemon üstüne basılı tutun menü açılacak Copy değin sonra telefonun geri tuşuna basıp ilk ekrana gelin system/bin klasörüne yapıştırın size sorucak aynı dosyadan var diye sen devam et üsütüne yazsın.
    Sonra Tekrar SD karta xRecovery klasörüne gidin.
    3- xrecovery üstüne basılı tutun menü açılacak Copy değin sonra telefonun geri tuşuna basıp ilk ekrana gelin system/bin klasörüne yapıştırın
    İşlem bitti.
    Elinizde Hazır bir Rom Varsa Örn:Ben Gingerdx v028 kurdum.SD Kartınızda Rom Diye bir klasör oluşturun Romunuzu içine atın Böle daha iyi olur
    Telefonunuzu kapatın Usb den de çıkarın 5 saniye bekleyin Sonra geri tuşuna arka arkaya devamlı basarak

Resmin ismi:  5.jpg
Görüntüleme: 236
Büyüklüğü:  23,5 KB (Kilobyte)
    Bu ekranın gelmesini bekleyin evet artık cihazınıza xRecovery kuruldu
    Hayırlısı olsun.
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri flashtool2.png  
    Konu ustayoda tarafından (11.06.14 Saat 11:44 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul
    @Speedmcpolat

Cevap: Sony Ericsson Xperia X8 Root ve xRecovery Kurma Anlatım 2.Bölüm

Sağol arkadaşım
    Konu Speedmcpolat tarafından (08.03.13 Saat 19:51 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    bakü
    @isi

bende şu telefon modellerı olan kısım çıkmadı kardeş
    ne yapacam

Nereden
    İzmir
    @ustayoda

Telefon modeli dediğiniz yeri anlamadım

- - - Ek olarak - - -

hımm x10 x10mini olan kısımdan bahsediyorsunuz o herzamn gelmiyor x8 de bazen ekranın arkasında kalıyor ama diğer işlemi yapabiliyorsunuz.nerde takıldınız o kısımdamı takıldınız.