İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

Arkadaşlar hemen hemen her rom kurulumunda kernel sınıfları görmüşsünüzdür gornevor isimi kullanılarak 4-5 ana başlık altında toplanırlar gelin bunları inceleyelim.. Badass governor Kısaca anlık tepeye fırlamaları önleyen bir kernel çeşidi. Nasıl yani? Şöyle yani: İşlemcinizi 918 mhz e kadar çalıştırıyor. Eğer sistemde yüklenme olursa 1.2 ghz e çıkarıyor işlemci hızını. Eğer ki bu da yetmezse full güç veriyor işlemciye. (Ama bu olay arada 2 ila 5 saniye sürer). Niye badass

Bu konu 23167 kez görüntülendi 41 yorum aldı ...
Kernel Sınıfları ve Özellikleri 5,00 23167 Reviews

Konuyu değerlendir: Kernel Sınıfları ve Özellikleri

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 23167 kez incelendi.

@lp@sl@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    @@lp@sl@n
    facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    Alıntı:
    serdarkaraaslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bile yüklemeyi düşünüyorum bi bitsin ama sense 4 isterik

HTC Sensation / Tapatalk
    Yemin ederim bu forum çok tehlikeli. Adamın aklını fena çeliyorlar burada. Ben de tutucuyumdur ama bana da custom rom kullandırtacaklar sonunda. Bekliyoruz artık Akay hocam. Göster maharetini.
    Yeni ROM yüklediniz ve telefonunuz açılış ekranında mı kaldı?
    Yeni ROM yüklediniz ve telefonunuz wireless hatası mı veriyor?

Çözümü için tıklayın.

İnsanların yüzüstü cehenneme düşmelerine sebep,
    dillerinin kazandırdıklarından başka birşey değildir.
    Hadis-i Şerif

Erdem24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Erdem24
    bence direkt yükle rom alpaslan hocam.
    güncellemeyi almakla da hata etmişsin..

brhmnMstfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    @brhmnMstfa
    Alıntı:
    @lp@sl@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yemin ederim bu forum çok tehlikeli. Adamın aklını fena çeliyorlar burada. Ben de tutucuyumdur ama bana da custom rom kullandırtacaklar sonunda. Bekliyoruz artık Akay hocam. Göster maharetini.
    nejat hoca beni zorla s off ve root yapmıştı. forumun ruhunda var bu surum sanırım.

Nereden
    Ankara-Zonguldak
    @furkey
    hocam badass governor u da tanıtırsan hani şu yeni çıkan

Nereden
    Ankara-Zonguldak
    @furkey
    Neyse yeni çıktı bilmiyor olabilirsin hocam (lütfen yanlış anlama bu kernel işinde üstadsın farkındayım )

Badass governor kısaca anlık tepeye fırlamaları önleyen bir kernel çeşidi. Nasıl yani? Şöyle yani: İşlemcinizi 918 mhz e kadar çalıştırıyor. Eğer sistemde yüklenme olursa 1.2 ghz e çıkarıyor işlemci hızını. Eğer ki bu da yetmezse full güç veriyor işlemciye. (Ama bu olay arada 2 ila 5 saniye sürer).

Niye badass kullanayım ki? diyenler: Bu governor hem bataryadan tasarruf etmenizi hem de sistemi serice kullanmanızı sağlar. (hem powersaver hem de dafault gibi yani ama powersaver kadar tasarruf sağlamaz ve default kadar performans beklemesinde 2-5 saniyelik kısa bir delay olur ağır yüklemelerde)

Bu kernel çeşidi kesinlikle bir benchmark governor ı değildir. Sadece hem batarya performansını hem de stabil sistemi isteyenler içindir. Arada 2-5 saniye kadar beklerim bişi olmaz diyenler için.

Nereden
    ankara
    @akay_06
    badass farklı bir kernel değil ki lag freenin aynısı hatta biraz daha performansa uzak kaçanı neden dersen hocam kasma frekansına ulaşması daha uzun sürüyor ben sadece başlıca olanları ve kullanıma en uygunları belirttim yoksa kernelden anlayan herkez bir kerneli biraz modifiye edip isim veriyor hepsini yazmaya kalksak kısa metrajlı roman olur

Nereden
    Ankara-Zonguldak
    @furkey
    Alıntı:
    akay_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    badass farklı bir kernel değil ki lag freenin aynısı hatta biraz daha performansa uzak kaçanı neden dersen hocam kasma frekansına ulaşması daha uzun sürüyor ben sadece başlıca olanları ve kullanıma en uygunları belirttim yoksa kernelden anlayan herkez bir kerneli biraz modifiye edip isim veriyor hepsini yazmaya kalksak kısa metrajlı roman olur
    Ooo hocam bricked in yazarını hafife alma o adam işinin ehli bence bu badass orijinal bi düşünce olmuş lagfree ye neden benzettin anlamadım .s

Sent from my Sensation using Tapatalk 2

Nereden
    ankara
    @akay_06
    Alıntı:
    furkey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ooo hocam bricked in yazarını hafife alma o adam işinin ehli bence bu badass orijinal bi düşünce olmuş lagfree ye neden benzettin anlamadım .s

hafife almak değil benim demek istediğim kernellerin bir çoğu yapılmış önemli olanlar bu yeni çıkanlarda onların ya modifiyelisidir yada arasınıflarıdır çünkü taşlar hemen hemen oturmuş yerine badaa neden lag free ye benzer diyorsan olay şu lag freede yaklasık 900 mhzlerde gezinen bir kernel badasda aynı tek fark var lag free daha atik frekans değişimi algılamada badas biraz daha sönük kalıyor çünkü tepkimeyi algılama hızı saniyelerden bahsediyoruz oysaki lazy nin tepkime hızı 0.09 saniye ama badasa şöylede diye biliriz lag freenin batarya performansının yüksek hali

Suat Cindemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zeytinburnu, Ä°stanb
    @Suat Cindemir
    1 ay önce birisi çıksa sende telefona s-off yapıp hergün başka bir rom kuracaksın yok şu kernelmi iyidir bu kernelmi iyidir onları deniceksin deseler gülerdim şimdi günde iki kere rom yüklüyorum ortalama kernel ney bilmiyordum hatta hiçbir fikrim yoktu sayenizde öğrendik arkadaşlar htc sensation telefonum var hele birde şu ekrandaki ufak toz sorununu çözeyim telefonumdan çok memnunum yani verdiğim paranın her kuruşuna değiyor
    Ben bir küçük cezverim köşe bucak gezmeyim :D
    S-off işini bıraktık stokçuluğa devam ne olur ne olmaz

Şampiyon olunmaz
    Şampiyon doğulur !

Nereden
    Ankara-Zonguldak
    @furkey
    Alıntı:
    Suat Cindemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ay önce birisi çıksa sende telefona s-off yapıp hergün başka bir rom kuracaksın yok şu kernelmi iyidir bu kernelmi iyidir onları deniceksin deseler gülerdim şimdi günde iki kere rom yüklüyorum ortalama kernel ney bilmiyordum hatta hiçbir fikrim yoktu sayenizde öğrendik arkadaşlar htc sensation telefonum var hele birde şu ekrandaki ufak toz sorununu çözeyim telefonumdan çok memnunum yani verdiğim paranın her kuruşuna değiyor
    Htc aliyosan rom olayına katlanacan hacı

Bu Konu için Etiketler