İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

Arkadaşlar hemen hemen her rom kurulumunda kernel sınıfları görmüşsünüzdür gornevor isimi kullanılarak 4-5 ana başlık altında toplanırlar gelin bunları inceleyelim.. Badass governor Kısaca anlık tepeye fırlamaları önleyen bir kernel çeşidi. Nasıl yani? Şöyle yani: İşlemcinizi 918 mhz e kadar çalıştırıyor. Eğer sistemde yüklenme olursa 1.2 ghz e çıkarıyor işlemci hızını. Eğer ki bu da yetmezse full güç veriyor işlemciye. (Ama bu olay arada 2 ila 5 saniye sürer). Niye badass

Bu konu 23416 kez görüntülendi 41 yorum aldı ...
Kernel Sınıfları ve Özellikleri 5,00 23416 Reviews

Konuyu değerlendir: Kernel Sınıfları ve Özellikleri

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 23416 kez incelendi.

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan Birinci 1234 ... Sonuncu
    warlordx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    @warlordx
    facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    Alıntı:
    akay_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben mantıken overclocka karşıyım ama yapılması gerektiği kadar yapılması lazım maximum performansa alıp kullanmak elbette süper birşey ama arkadaşlar ne kadar standartları bozarsanız o kadar telefonun ömrü kısalır cpu gpu soğutma sistemi bulunmadığı için ben kendi telefonumda asla yüksek frekanslı kernel kullanmam en fazla kullanacağım kernel lazy kernelidir onda bile içim rahat etmez çünkü bir yerden alıp bir yere taşıyorsunuz overclok işleminde işlemci ömrü ve batarya ömründen alıp işlemci performansına koymanın bi mantığı yok bence
    frekanslarla oynamaktan kastım sadece cpu nun hızını arttırmak değil tabiki.. uzun batarya ömrü isteyen ve oyun oynamayan kullanıcılar istediği kadar işlemci hızlarını düşürebilirler bunun da cihazlara bir zararı yok bildiğim kadarıyla .. overclock yapan kullanıcılar da nihayetinde bu cihazları evladiyelik olarak almazar genelde kullanım ömürleri 1 en fazla 2 yıldır bu süreler de zaten genelde garanti kapsamındadır sensationumu alalı daha 9 ay oldu ve gözüm şimdiden üst modellerde neden? daha yüksek performanslı cihazların çıkması ..
    Buarada custom rom yapmanın ana amaçlarından biri de bu değil mi zaten? Yoksa üretici firmalar tasarladığı romdlarda zaten maksimum performans/batarya ömrü dengesini sağlayıp ta piyasaya sunarlar..
    Samsung Galaxy S4 * ROM: Stock 4.3 Rooted

Nereden
    ankara
    @akay_06
    Alıntı:
    Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine de çok iyi gitmiş batarya.. çalışmalar bitince merakla bekliyorum tepkileri

"Adminleri daima online tek forum"
    444Android.Com - Android Online Müşteri Hizmetleri
    Tapatalk ' 444android
    Hocam şuanda intelin turbo boost mantığını kernellerden birine import etmeyi düşünüyorum bu sayede telefonda tek kernel kurup oyunlarda boost normal uygulamalarda down işlemi uygulamaya çalışıyorum bir nevi akıllı konfirgasyon gibi birşey işlemci gücü gerektiren yerlerde işlemciye boost yapıp kasma donma yada takılma olaylarını bitirmek işelmcinin gerekmediği yerlerde down yapıp bataryadan tasarruf etmek fakat bu seçeneklerin hepsini basit ve türkçe bir ara yüz programı ile güncel olarak ayarlamak program başına işlemcinin hangi frekansa çıkacağı filan gibi

Erdem24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Erdem24
    Alıntı:
    akay_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam şuanda intelin turbo boost mantığını kernellerden birine import etmeyi düşünüyorum bu sayede telefonda tek kernel kurup oyunlarda boost normal uygulamalarda down işlemi uygulamaya çalışıyorum bir nevi akıllı konfirgasyon gibi birşey işlemci gücü gerektiren yerlerde işlemciye boost yapıp kasma donma yada takılma olaylarını bitirmek işelmcinin gerekmediği yerlerde down yapıp bataryadan tasarruf etmek fakat bu seçeneklerin hepsini basit ve türkçe bir ara yüz programı ile güncel olarak ayarlamak program başına işlemcinin hangi frekansa çıkacağı filan gibi

Harcanıyorsn buralarda
    Çok iyi mantık. Işlemciye böyle müdahale edebilmek, profesyonel bi iş..

"Adminleri daima online tek forum"
    444Android.Com - Android Online Müşteri Hizmetleri
    Tapatalk ' 444android

• Samsung Galaxy Note 5 | Silver Titan | 5.1.1 | 5.7" QHD | 518 ppi | CMOS 16MP UHD 4K | 128 Bit Exynos 7420 Octa | 4GB |
    • Monster Abra A5 5.1.1 | i7-4720HQ | 2GB GDDR5 GTX960M | FHD 15.6" Mat Led IPS | 750GB 7400RPM + 120 GB SSD | 8GB DDR3 1600Mhz
    • LG 55LA660S & Digiturk +plus IQ | 55" 140cm | 1920x1080 Smart 3D FHD LED plus | MCI 400Hz | Cinema Screen | 0,9 Ghz Dual Core |
    • Samsung UE42F5570 & Turkcell TV+ | 42" 106cm | 1920x1080 Smart HD LED | Dual Core | Clean View | 100Hz |
    • Ford Fiesta 1.25 Trend 5K LPG | 2010 | 82hp | 76000 Km |

[LIST][*]444Android.com
    [*][COLOR=#ff0000]

Nereden
    ankara
    @akay_06
    Alıntı:
    warlordx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    frekanslarla oynamaktan kastım sadece cpu nun hızını arttırmak değil tabiki.. uzun batarya ömrü isteyen ve oyun oynamayan kullanıcılar istediği kadar işlemci hızlarını düşürebilirler bunun da cihazlara bir zararı yok bildiğim kadarıyla .. overclock yapan kullanıcılar da nihayetinde bu cihazları evladiyelik olarak almazar genelde kullanım ömürleri 1 en fazla 2 yıldır bu süreler de zaten genelde garanti kapsamındadır sensationumu alalı daha 9 ay oldu ve gözüm şimdiden üst modellerde neden? daha yüksek performanslı cihazların çıkması ..
    Buarada custom rom yapmanın ana amaçlarından biri de bu değil mi zaten? Yoksa üretici firmalar tasarladığı romdlarda zaten maksimum performans/batarya ömrü dengesini sağlayıp ta piyasaya sunarlar..

Saygı değer warlordx hocam çok süper bir noktaya değindiniz benim şuanda üzerinde çalışmış olduğu turbo boost gibi güzel özellikler yada üretici firmanın cihazı unutması veya yaptığı güncellemelerdeki eksiklikler veya fazlalıklar ve bu olayların telefonun performansına kullanımına ve estetiğine uymaması sonucu custom rom yapılır eğer üretici isterse öyle bir güncelleme yaparki inanın piyasadaki hiç bir custom rom hiç bir developer ve hiç biryazılımcı o güncellemeden daha iyisini yapamaz fakat burda ürün politkası devreye girer eğer sensationa süper bir güncelleme ile çok çok iyi durumda çalışan bir rom yaparsa htc sensationdan başka telefon satılmayacak ve kar marjları çok önemli ölçüde düşecektir bizim yada bizlerin yaptığı şeyler kullanıcıları düşünerek htc nin kar marjinallerini sabote etmek gibi birşey olsa gerek daha öncede samsunga çok çektirmiştim bu konuda

Nereden
    ...
    @serdarkaraaslan
    Ben bile yüklemeyi düşünüyorum bi bitsin ama sense 4 isterik

HTC Sensation / Tapatalk

Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat
    Anlaşılan az ve öz rom lar bizi bekliyor

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2 Beta-5

@kivi
    süper bir paylaşım olmuş dostum ellerine sağlık..bu arada yeni rütben hayırlı olsun.

Nereden
    ankara
    @akay_06
    Alıntı:
    Dr.Android Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süper bir paylaşım olmuş dostum ellerine sağlık..bu arada yeni rütben hayırlı olsun.
    Teşekkür ederim alp hocam hele birde romları çıkartmaya başlasaydık

@kivi
    o da olucak yakında hocam.az kaldı

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan Birinci 1234 ... Sonuncu

Bu Konu için Etiketler