İletişim

Android indir

[email protected]

[email protected]

Selam arkadaşlar; Eğer sizde benim gibi Galaxy S II alıp, modelinin GT-I9100 değilde farklı versiyonu olan GT-I9100G olduğunu, ICS veya farklı bir ROM yüklemeye çalışırken cihazın sapıtması üzerine anladıysanız, bu konu size de yardımcı olacaktır ( umarım ).... Öncelikle belirteyim, burada anlattıklarım alıntıdır, kaynağı da burası ancak anlatılanların tamamı tarafından uygulanmış, ve başarıya ulaşmıştır. Elimden geldiğince, dilim döndüğünce nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağım...

Bu konu 26706 kez görüntülendi 34 yorum aldı ...
GT-I9100G soft-brick kurtarma yönergeleri... 26706 Reviews

Konuyu değerlendir: GT-I9100G soft-brick kurtarma yönergeleri...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 26706 kez incelendi.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Nereden
    Eskişehir - Antalya
    @07eses26

Exclamation GT-I9100G soft-brick kurtarma yönergeleri...

facebook müşteri hizmetleri facebook müşteri hizmetleri
    Selam arkadaşlar;

Eğer sizde benim gibi Galaxy S II alıp, modelinin GT-I9100 değilde farklı versiyonu olan GT-I9100G olduğunu, ICS veya farklı bir ROM yüklemeye çalışırken cihazın sapıtması üzerine anladıysanız, bu konu size de yardımcı olacaktır ( umarım )....

Öncelikle belirteyim, burada anlattıklarım alıntıdır, kaynağı da burası ancak anlatılanların tamamı tarafından uygulanmış, ve başarıya ulaşmıştır. Elimden geldiğince, dilim döndüğünce nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağım...

DİKKAT: CİHAZINIZIN GT-I9100G OLDUĞUNDAN EMİN OLUN!!!!

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  EXCLAMATION.jpg
Görüntüleme: 677
Büyüklüğü:  24,0 KB (Kilobyte)
    Eğer sizde resimdeki durumla karşılaştıysanız öncelikle sakin olun. Cihazınız uçmadı, gümlemedei, yanmadı... Sadece biraz kafası karıştı. Nedeniyse muhtemelen cihazınızla uyumlu olmayan bir ROM yüklemeye çalışmanız. Arkadaşlar, yüklemek istediğiniz ROMun GT-I9100G modeli için olduğundan emin olun. Aksi takdirde, bu resimdeki durumla sıkça karşılaşırsınız.

Bu hatanın anlamı, cihazınız hala çalışma becerisinse sahip, ancak atmaya çalıştığınız rom, cihaza uyumsuz, ya da yükleme sırasında bağlantı ile ilgili problem oldu, kabloyu çektiniz veya çıktı v.b.

İhtiyacımız olan malzemeler:
    * Odin 3 ( ki bu hatayı gördüğünüze göre, rom atmaya çalıştınız ve elinizde zaten bu program mevcut )
    * Sağlam ve cihazınızla uyumlu bir ROM
    * ve bana göre en önemlisi cihazınıza göre hazırlanmış PIT dosyası
    * samsung usb driver dosyaları ( bilgisayarınızda zaten yüklüdür ancak herhangi bir aksiliğe karşı elinizde hazır bulunsun )

ROM ve PIT dosyasını, yukarıda verdiğim kaynak siteden indirebilirsiniz.

Bundan sonra yapacaklarınız;
    Kies açıksa mutlaka kapatın, odinle anlaşamıyorlar bir türlü...

1 - Cihazın bağlantılarını kesin
    2 - Odini çalıştırın ( eğer Win7 kullanıyorsanız, sağ tıklayıp yöneci olarak çalıştırın )
    3 - İndirdiğiniz dosyalardan "omap4_all_20110627_emmc.pit" dosyasını odinde PIT yazan kısma gösterin
    4 - İndirdiğiniz dosyalardan "I9100GXWKJ2_I9100GODDKJ2_I9100GDDKI1_HOME.tar.md5 " dosyasını odinde PDA yazan kısma gösterin
    5 - Cihazınızı ( ekranda hata resmi varken ) bilgisayarınıza bağlayın
    6 - Eğer bağlantıda bie sorun yoksa, odinde sol üst taraftaki küçük kutu sarı renk olur ve altta mesaj bölümünde "ID: 0/15 added" yazar, bazen bu rakamlar 0/17 veya 0/14 olarakta gelebilir, sıkıntı yok, rahat olun
    7 - Odinde Re-partition , Auto reboot ve F. reset time kısımlarını seçili hale getirin ( ki siz dosyaları gösterdiğinde kendisi otomatik olarak işaretler )
    8 - Herşeyi yaptıysanız alttaki resimdeki gibi bir görüntü olması gerekir
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  restore-screen.jpg
Görüntüleme: 644
Büyüklüğü:  19,5 KB (Kilobyte)
    9 - Herşeyi baştan sona tekrar kontrol edin ve START düğmesine basın
    10 - Arkanıza yaslanıp bekleyin, cihazının ekranında mavi bir şerit ilerleme durumunu gösterecek, cihazınız açılıp kapanacak, tekrar kapanıp açılacak, takribi 5 dakika kafasına göre takılacak, bilgisayarınızdan bağlantı kesildi diye o garip sesler çıkacak, aman bağlantı koptuda yinemi olmayacak diye korkup biyerleri elleşmeyin SAKIN!!!
    11- Hadi geçmiş olsun!!! Bu beladan da başarıyla kurtuldunuz..
    12 - Cihazınızı Kiese bağladığınızda " cihaz güncellemyi desteklemiyor" gibi bir uyarı çıkacak, endişelenmeyin, yakın zamanda başka bir başlıkta stock romu paylaşacağım inşallah, onu yüklediğinizde bir sıkıntı kalmayacak

ROM atmak ciddi bir iştir, zor olmasada hafife almayın, cihazınızda oluşabilecek kalıcı hasarlar tamamen kendi sorumluğunuzda unutmayın...

Erdem24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Erdem24
    eyvallah hocam..

mod'luk için görüşebiliriz.. elinizde veri varsa, tümünü paylaşmanızı istirham ederim, sonra da mod'luk için konuşabiliriz..

Nereden
    Ankara, Turkey, Turk
    @tonymontana
    Dün aynı sorun başıma geldi , internetten usb jig siparişi verdim, bu konuyu da şimdi gördüm.
    Eve gidince ilk işim bu dediklerini yapmak olacak...

Nereden
    Eskişehir - Antalya
    @07eses26
    Alıntı:
    tonymontana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün aynı sorun başıma geldi , internetten usb jig siparişi verdim, bu konuyu da şimdi gördüm.
    Eve gidince ilk işim bu dediklerini yapmak olacak...
    durum nedir, halledebildiniz mi? yardımcı olabileceğim birşey olursa yazın lütfen...

Alıntı:
    warlordx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oO,oo biz de biz de bizim htc lere rom atmak zor sanıyorduk.. samsuncuların işi daha da zormuş
    aslına bakarsanız zor değilde, samsungun yaptığı bi kata-kulli yüzünden, yanlış rom atılabiliyor, diğer sıkıntılar genelde kullanıcı hatası, kabloyu çekme veya pc.nin donması gibi

Nereden
    şırnak
    @waljan

olmuyor

cihazı pc ye bagladığımızda com yerı sarı oluyor ama 3 sn de bır sonuyor sonra yıne gelıyor. sarı rengı alır almaz start a basıyoruz ama bır yere kadar ılerlıyor ve faıl dıyor. 3 sn de bir o yer sarı oluyor 3 sn ıcınde bırakıyor gerı yok oluyor.yardım edın lütfen...bataryayı cıkarıp oylece cıhazı taktıgımızda surucu bulunamadı dıyor bıde. fail gelmese yukler belkı. wın7 kullanıyorum yuklemeye calıstıgım rom kl2. daha oncesınde kl4 yukluydu 2.3.6 vardı cıhazda.

Nereden
    Eskişehir - Antalya
    @07eses26
    bilgisayarınıza samsung driverları tekrar kurup deneyin, attığınız romun ve kernelinde modele uygun olduğundan eminmisiniz?

@diamontcut
    hocam teşekkürler ama linkerinizi göremiyorum yardım lütfen

Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat
    Alıntı:
    diamontcut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam teşekkürler ama linkerinizi göremiyorum yardım lütfen
    verilmiş bir link yok ki

@4evertogs
    şu konuyu biraz daha detaylandırırmısınız biraz önce denedim olmadı pit dosyası vs ne gerekiyorsa size zahmet konuya ekleyin

EDİT: Arkadaşlar pit ve diğer rom dosyasını bulamayan arkadaşlar link burda

http://ok-interesting.blogspot.com/2...ed-i9100g.html
    Konu 4evertogs tarafından (14.08.12 Saat 21:29 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Bu Konu için Etiketler