İletişim

Android indir

[email protected]

[email protected]

Selam arkadaşlar; Mevzu grubun adından da belli olduğu üzere Galaxy S II ama hangi modeli? Belki bilenleriniz vardır, ben bilmeyenler için veya benim gibi acı bir şekilde sonradan öğrenenler için Galaxy S II modellerinden bahsedeyim.Pek kıymetli üreticimiz Samsung, amiral gemisi Galaxy S II için öyle bir pazarlama içindeki, benim gibi cahillerde en gözde avları. Uzatmadan ben size konuyu anlatayım... 2 gün önce, detaylı!!! araştırmalrım sonucunda S II almaya karar verdim ve

Bu konu 4101 kez görüntülendi 6 yorum aldı ...
Galaxy SII aldım ama hangisi??? 4101 Reviews

Konuyu değerlendir: Galaxy SII aldım ama hangisi???

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4101 kez incelendi.

Nereden
    Eskişehir - Antalya
    @07eses26

Exclamation Galaxy SII aldım ama hangisi???

facebook müşteri hizmetleri facebook müşteri hizmetleri
    Selam arkadaşlar;

Mevzu grubun adından da belli olduğu üzere Galaxy S II ama hangi modeli?

Belki bilenleriniz vardır, ben bilmeyenler için veya benim gibi acı bir şekilde sonradan öğrenenler için Galaxy S II modellerinden bahsedeyim.Pek kıymetli üreticimiz Samsung, amiral gemisi Galaxy S II için öyle bir pazarlama içindeki, benim gibi cahillerde en gözde avları. Uzatmadan ben size konuyu anlatayım...

2 gün önce, detaylı!!! araştırmalrım sonucunda S II almaya karar verdim ve büyük bir alışveriş merkezi içindeki, afili bir telefon bayine girdim. Abi bana ordan yakışıklıca bir S II çekte, gözümüz gönlümüz şenlensim dedim. Bu arada tezgahtaki Nexus ve S+ üzerinede muhabbetlerimiz döndü, iki model üzerindede tartışıp SII nin akıllıca bir tercih olacağı konusunda hemfikir olduk. Bu arada görevli arkadaş sohbet içerisinde SII nin model numarasını da GT-I9100 olarak telafuz etmeyi eksik etmedi. Neyse sağolsun ben alış-veriş merkezinde gezerken o da cihazı hazırladı, 1 saat kadar sonrada teslim aldım. Marketteki bir çok uygulamayı indirmiş, kılıf ve ekran koruyucuyu da hediye olarak ekleyivermiş. Yeni cihazımla eve geldim, ilk gün pil dalgası, kurcalamayla falan geçti. Ertesi gün Kies ile cihazı bağlayıp, güncellemelerini falan kontrol edeyim dedim ama, Kies cihazda en son sürümün ( 2.3.6. Gingerbread ) yüklü olduğunu yeni bir güncelleme olmadığını söylüyordu. Bende daha önceki Omnia tecrübelerime güvenerek ICS romunu kendim atmaya karar verdim. Bu kararı verdiğimde saat 22:00 civarıydı. Biraz araştırma, yükleyici program, en son stock ICS romunu bul indir derken, saat 23:30 civarı artık hazırdım.

Şarj durumunu kontrol et : OK
    Cihaz bağlantı ve driverları kontrol et : OK
    Yükleyici program ( odin ) ve rom sürümünü kontrol et : OK
    ROM yükleme talimatlarını tekrar gözden geçir : OK

E madem herşey OK o zaman başlayalım hadi....
    Bağlantı kuruldu..... Port açık.... zart zurt dosyası yüklendi... bilmemneler ok.... ............ ......... ............ FAILED, FAILED, FAILED !!!!!!!
    Eveeet gecenin piyangosu size çıktı buyrun cihaz kaput, güle güle ağlayın, noluyoruz ya, niye olmadı, nerde yanlış yaptım, ama herşey OK di, Allah Allah böyle olmaması gerekiyordu, bu ekrandaki " telefon resmi-ünlem-pc" nedemek???? brick mi??? öldümü telefon yani, yok yok bu brivk değilmiş, aha brickmiş , telefoncular 50 TLye yapıyorlarmış, Jtag diye bişey varmış, e ben yaparım bunu, hepi topu 3 tane direnç bağlamış adam, elimde varmıydı ki onlardan, kum gibi var, hadi yapalım, la bu saatte usb kablosunu kesip onu yapacaksın olmaz, yok yok sen kartı yakmışsın, 200den aşağı kurtulamazsın, e garanti? ohooo o çoktan yalan oldu zaten, soğuk su nerde? ben bir bardak alabilir miyim???
    Yok yok olmamış bişey, tel sağlam, ROM YANLIŞ, nasıl yani? neden yanlış olsun ki, herşey tutuyo....

O da ne? GT-I9100G mi? S II'nin başka modeli de mi varmış, ama bana kimse söylemedi, yok artık bide D ve T modelleri de varmış yok artık.....

e napıcaz peki şimdi? ara tara google amcaya sor bakalım yine, ne diyecek, bi ton ecnebice forum gez ve sonunda, tek sayfalık basit ama etkili bir sitede uygun ROM u bul, saat kaç oldu? 04:00e geliyor, geçmiş olsun... Sonuç olarak ben cihazı kurtardım. Açtım ama ilk halinden farklıydı biraz, üstelik Kies cihazın güncellemeye kapalı olduğunu söylüyordu. Ertesi gün ilk iş telefoncuya gidip, bana sattığı telefonun modelini sordum. GT-I9100 dedi. Aha dedim şimdi patladın işte!!!! Bi ton laf salatası, ayak üstü adama eğitim ver, modelleri anlat, sorunu anlat, sonuç? isterseniz telefonu değişime bırakın. Yok aga ben severim böyle cins işleri, sen bana ordan başka bi cihazın kernel ve rom numaralarını ver bakayım, ben hallederim. Hallettim...
    Orjinal ROMa döndüm. Bu arada Kieste güncelleme çıkmış ama ICS değil

Netice itibariyle, aldığınız cihazın model numarası kutusunda ve açılış ekranında yazıyor. Dikkat edin.
    Aralarında ne fark mı var, bir sürü... Bir sonraki yazıda...

Erdem24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Erdem24
    Paylaşım için teşekkürler, deneme tarzındaki yazınız çok hoş, bir solukta okunuyor, bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkürle, iyi forumlar...

"Adminleri daima online tek forum"
    444Android.Com - Android Online Müşteri Hizmetleri
    Tapatalk ' 444android

• Samsung Galaxy Note 5 | Silver Titan | 5.1.1 | 5.7" QHD | 518 ppi | CMOS 16MP UHD 4K | 128 Bit Exynos 7420 Octa | 4GB |
    • Monster Abra A5 5.1.1 | i7-4720HQ | 2GB GDDR5 GTX960M | FHD 15.6" Mat Led IPS | 750GB 7400RPM + 120 GB SSD | 8GB DDR3 1600Mhz
    • LG 55LA660S & Digiturk +plus IQ | 55" 140cm | 1920x1080 Smart 3D FHD LED plus | MCI 400Hz | Cinema Screen | 0,9 Ghz Dual Core |
    • Samsung UE42F5570 & Turkcell TV+ | 42" 106cm | 1920x1080 Smart HD LED | Dual Core | Clean View | 100Hz |
    • Ford Fiesta 1.25 Trend 5K LPG | 2010 | 82hp | 76000 Km |

[LIST][*]444Android.com
    [*][COLOR=#ff0000]

surocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    @surocan
    bende rom yükleyeceğim zaman keşfettim bunu. orda gs2 g olanlar yüklesini görünce anladım.

Samsung. Diyecek başka birşey yok. Bir de bize diyorlar ki niye htc kullananlar samsungu kötülerler. Biz kötülemiyoruz, kendi kendini kötülüyorlar. İlla ki Türkiye'ye satılan cihazlarda bir adilik yapacaklar. Elektronik firmalarının %90 ı böyle. Ya cihazdan çalar ya aksesuardan, ya servisten çalar ya da yazılım desteğinden. Kendin üretmedikten sonra yersen böyle diyor.

@Gokdroid
    Alıntı:
    @[email protected]@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Samsung. Diyecek başka birşey yok. Bir de bize diyorlar ki niye htc kullananlar samsungu kötülerler. Biz kötülemiyoruz, kendi kendini kötülüyorlar. İlla ki Türkiye'ye satılan cihazlarda bir adilik yapacaklar. Elektronik firmalarının %90 ı böyle. Ya cihazdan çalar ya aksesuardan, ya servisten çalar ya da yazılım desteğinden. Kendin üretmedikten sonra yersen böyle diyor.
    Hocam ona bakarsan Turkiyede satilan One S'lerde S3 islemciyle(Sensationin islemcisi) geliyor

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Erdem24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Erdem24
    markaları kötülemeyelim arkadaşlar, malum müşterek bir forumdayız

• Samsung Galaxy Note 5 | Silver Titan | 5.1.1 | 5.7" QHD | 518 ppi | CMOS 16MP UHD 4K | 128 Bit Exynos 7420 Octa | 4GB |
    • Monster Abra A5 5.1.1 | i7-4720HQ | 2GB GDDR5 GTX960M | FHD 15.6" Mat Led IPS | 750GB 7400RPM + 120 GB SSD | 8GB DDR3 1600Mhz
    • LG 55LA660S & Digiturk +plus IQ | 55" 140cm | 1920x1080 Smart 3D FHD LED plus | MCI 400Hz | Cinema Screen | 0,9 Ghz Dual Core |
    • Samsung UE42F5570 & Turkcell TV+ | 42" 106cm | 1920x1080 Smart HD LED | Dual Core | Clean View | 100Hz |
    • Ford Fiesta 1.25 Trend 5K LPG | 2010 | 82hp | 76000 Km |

[LIST][*]444Android.com
    [*][COLOR=#ff0000]

@Gokdroid
    Alıntı:
    Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    markaları kötülemeyelim arkadaşlar, malum müşterek bir forumdayız
    Kotulemek degil, zaten cogu kez htc'yi savunmusumdur ama maalesef ulkemiz pazarina gereken onemi vermiyorlar

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Bu Konu için Etiketler