İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

ÖNEMLİ NOT : Eğer bu işlemi daha önce yapmışsanız, bir daha yapacağınıza dair garanti veremiyoruz. İşlem sırasında telefonunuzda oluşabilecek ve/veya oluşacak hasarlardan ne ben ne de 444Android.Com yönetimi veya üyeleri sorumlu değildir.. Ayrıca cihazınız garanti dışına çıkacaktır!!! İşlemleri yapmadan önce telefonunuzun yedeğini almanızı tavsiye ediyorum. Merhaba arkadaşlar, HTC nin telefonumuza koymuş olduğu kilidi kırmamız gerekiyor.Bu kilidi kırabilmek için 2 yolumuz var.

Bu konu 109686 kez görüntülendi 265 yorum aldı ...
HTC Telefonlara UNLOCK Yapma - RESİMLİ ANLATIM 5,00 109686 Reviews

Konuyu değerlendir: HTC Telefonlara UNLOCK Yapma - RESİMLİ ANLATIM

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 109686 kez incelendi.

Emrersy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ank-Ant-K.adasi
    @Emrersy

Telephone HTC Telefonlara UNLOCK Yapma - RESİMLİ ANLATIM

facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    ÖNEMLİ NOT : Eğer bu işlemi daha önce yapmışsanız, bir daha yapacağınıza dair garanti veremiyoruz.
    İşlem sırasında telefonunuzda oluşabilecek ve/veya oluşacak hasarlardan ne ben ne de 444Android.Com yönetimi veya üyeleri sorumlu değildir..
    Ayrıca cihazınız garanti dışına çıkacaktır!!! İşlemleri yapmadan önce telefonunuzun yedeğini almanızı tavsiye ediyorum.

Merhaba arkadaşlar,

HTC nin telefonumuza koymuş olduğu kilidi kırmamız gerekiyor.Bu kilidi kırabilmek için 2 yolumuz var. Birincisi S-OFF (Security OFF) olmak, ikinci yol ise UNLOCK ile kilidi açmak.

Ben sizlere en kolay yol olan UNLOCK olarak kilidi kırmayı anlatacağım.
    UNLOCK yapmayı HTC şirketi bize resmi olarak HTCDEV.com adlı sitesinde açıklamış.Bu da güvenlik açısından oldukça olumlu. Yani korkmanıza hiç gerek yok.
    Eğer UNLOCK olursanız telefonunuzun herşeyi açılır. Yani S-OFF a felan gerek kalmaz.

Bu konuyla HTC telefonunu eline yeni alan birisine bile UNLOCK yaptırabilirsiniz

Evet arkadaşlar artık başlıyalım diyorum ve UNLOCK yapmayı anlatıyorum.

.:: TELEFONU UNLOCK(S-OFF) YAPMAK / BOOTLOADER KİLİDİNİ AÇMAK ::. (TÜM HTC TELEFONLAR İÇİN)

Telefonunuzun ayarlar-geliştirici seçenekleri-usb hata ayıklamayı muhakkak işaretleyin. USB hata ayıklamayı yapacağınız tüm işlemlerde(Unlock,Recovery ve Rom yüklerken ) açık dursun.

=>> Arkadaşlar öncelikle HTC nin resmi sitesi HTCDEV.com'a BURADAN üye oluyoruz.(Maile gelen aktivasyon kodu ile üyeliğinizi aktif etmeyi unutmayın!)

=>> Hesabımız onaylandıktan sonra BURAYA tıklayarak sağ alt tarafta telefonunuzun modelini seçerek "Begin Unlock Bootloader" e tıklayacaksınız.

=>> Karşınıza çıkacak olan ekrana "YES" dedikten sonra Legacy Terms ekranındaki 2 maddeyide işaretleyip "Proceed to Unlock Instructions" a tıklayacaksınız.

=>> Daha sonra sizlere adım adım nasıl UNLOCK yapacağınızı anlatacak (İNGİLİZCE OLARAK).. Ben sizlere türkçe olarak ve DAHA KOLAY OLARAK anlatacağım..
    Başlıyoruz... Hazır mısınız?

Başlamadan önce sitede sağ kısımda bulunan "Google Android SDK zip" "Java Runtime Environment" ve "HTC Sync (Windows Only)" adlı dosyaları bilgisayarınıza indirin.Java yı ve HTC Sync i indirin ve kurun.

1. Telefonu kapatın ve pili çıkartın. Yaklaşık 10 saniye bekleyin ve geri takın.

2. Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutun ve bekleyin. Karışınıza HTC Bootloader menüsü çıkacak.

3. Bootloader menüsünden FASTBOOT seçeneğini güç butonuna basarak seçiyoruz.

4. Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.

5. C diskine "Android" adında bir klasör açın ve bu klasöre daha önceden indirdiğiniz adt-bundle-windows-x86 nın içindekileri çıkartın.

6. "C:\Android\sdk\platform-tools" içine girin, "adb.exe" ve "AdbWinApi.dll" dosyalarını kopyalayın ve "C:\Android" klasörüne geri gelin buraya yapıştırın.
    Ardından "C:\Android\sdk\tools" klasörüne girerek "fastboot.exe" yi kopyalayın ve "C:\Android" klasörüne geri gelin buraya yapıştırın.Aşağıdaki resimdeki gibi görünecektir dosyalar...

NOT: Eğer 6. adımdaki "adb.exe" / "AdbWinApi.dll" / "fastboot.exe" dosyalarından herhangi birini bulamadıysanız BURAYA(Android Dosyaları - Download - 4shared) tıklayarak indiriniz.

7. Bilgisayarınızda Başlat'a basın Menüde çıkan boşluğa (Win7 ve Vista Boşluk, XP de Çalıştır kısmındaki boşluğa) CMD yazıp Enter'a basın.

8. Açılan komut ekranındaki boşluğa "cd c:\android" yazın ve enter'a basın. (TIRNAK İŞARETLERİ YOK!)

9. Daha sonra boşluğa "fastboot oem get_identifier_token" yazın ve enter'a basın.

10. Bu komutu girdikten sonra yukarıdaki resimdeki gibi birsürü kodlar çıkacak. Bu kodları kopyalamamız gerekmektedir. Bunun için : CMD üst ekranına sağ tıklayıp işaretle diyeceksiniz. <<<< Please cut following message>>>> kısmı hariç <<<< Identifier token end>>>> kısmına kadar kopyalayacaksınız. Seçtikten sonra enter a basın. Artık kodu kopyaladınız. (Yukarıdaki resimde olduğu gibi kopyalayın)

11. Kodumuzu kopyaladıktan sonra BURAYA tıklayarak HTCDEV sitesine gidiyoruz ve Step 10 'daki "My Device Identifier Token" kısmına kodumuzu yapıştırıyoruz.

12. Submit dedikten sonra "Token Submitted Succesfully" ekranı gelir. E-postamıza bir mail gelecek ve bu mailde bundan sonra gitmemiz gereken linki bizlerle paylaşıyor.BURAYA tıklayarak o link'e gidebilirsiniz. Ayrıca bu mail ile beraber Unlock_code.bin diye bir dosyayı da bizlere yolluyor.
    Bu dosya HTC tarafından bizim telefonumuz için özelleştirilen bir unlock dosyası.

13. Unlock_code.bin dosyasını C'deki hedef olarak kullandığınız klasöre kopyalayın. Örn: Direk C:\Android 'in içine kopyalayın.

14. CMD Ekranımızı tekrar açıyoruz ve "C:\ Android" yazıyoruz.Ardından da "fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin" yazarak Enter'a basıyoruz.

15. Tüm işlemler bitti!! Şimdi telefonumuzun ekranında Unlock Bootloader? diye bir kısım açılıyor.Telefonumun kilidini açmak istiyorum/UNLOCK yapmak istiyorum derseniz üsttekini seçeceksiniz, yani YES ile başlayanı. Hayır kararımı değiştirdim, istemiyorum diyorsanızda alttakini yani NO ile başlayanı seçeceksiniz.

Bu işlemden sonra telefonunuz yeniden başlatılıyor ve fabrika ayarlarına geri yüklenmiş olarak karşımıza çıkıyor. İşte! HTC cihazımızın Bootloader kilidini, HTC'nin resmi olarak sunduğu yollardan kaldırmış olduk.

=>> Telefonumun UNLOCK olduğunu nasıl anlarım ?
    YANIT : Bootloader ekranını açınız ve en üstteki yazıda ***UNLOCKED*** yazıyorsa işlem tamam
    ÖRN:

Ufak bir not : Tamamen kendim hazırladım, alıntı değildir... Bir "Teşekkür" butonunu eksik görmeyin..

Takıldığınız veya anlamadığınız bir adım,yer var ise konu başlığı altından belirtebilirsiniz. Pek zannetmiyorum anlamayacağınız bir yer olacağını zaten, inanıyorum ki forumdaki en açıklayıcı UNLOCK yapma konusunu anlattım, daha açık anlatılamazdı diye düşünüyorum

Herkese iyi forumlar !
    Konu Emrersy tarafından (24.02.13 Saat 09:39 ) değiştirilmiştir.

Nejat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat

Ynt: HTC Telefonlara UNLOCK Yapma - RESİMLİ ANLATIM

Konu 1 numara anlatılmış , yakın örnekleri forumda mevcut ama böylesi yoktu , eline sağlık

white xe - Elegancia sense 4.1 V3.2.0 Themed look - made by dreamnej - skyblue tapatalk
    dreamnej

LÜTFEN ÖZEL MESAJ YOLU İLE SORU SORMAYIN.

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Emre

Eline saglik kardes, konu sabitlendi...

7/24 Online Forum Kadrosu!
    444Android.Com - Online Müşteri Hizmetleri
    'Tapatalk
    http://www.444android.com

• Samsung Galaxy Note 5 | Silver Titan | 5.1.1 | 5.7" QHD | 518 ppi | CMOS 16MP UHD 4K | 128 Bit Exynos 7420 Octa | 4GB |
    • Monster Abra A5 5.1.1 | i7-4720HQ | 2GB GDDR5 GTX960M | FHD 15.6" Mat Led IPS | 750GB 7400RPM + 120 GB SSD | 8GB DDR3 1600Mhz
    • LG 55LA660S & Digiturk +plus IQ | 55" 140cm | 1920x1080 Smart 3D FHD LED plus | MCI 400Hz | Cinema Screen | 0,9 Ghz Dual Core |
    • Samsung UE42F5570 & Turkcell TV+ | 42" 106cm | 1920x1080 Smart HD LED | Dual Core | Clean View | 100Hz |
    • Ford Fiesta 1.25 Trend 5K LPG | 2010 | 82hp | 76000 Km |

[LIST][*]444Android.com
    [*][COLOR=#ff0000]

Nereden
    adana
    @4w3e

Cevap: HTC Telefonlara UNLOCK Yapma - RESİMLİ ANLATIM

hocam sitede bunları bulamadım tıklıyorum sayfa açılmıyor

Başlamadan önce sitede sağ kısımda bulunan "Google Android SDK zip" "Java Runtime Environment" ve "HTC Sync (Windows Only)" adlı dosyaları bilgisayarınıza indirin.Java yı ve HTC Sync i indirin ve kurun.

Nejat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat

Alıntı 4w3e Nickli Üyeden Alıntı
    hocam sitede bunları bulamadım tıklıyorum sayfa açılmıyor

htcdev.com sitesinden indireceksiniz, bu sitede değil, yanlış anlaşılma oldu sanırım
    dreamnej

LÜTFEN ÖZEL MESAJ YOLU İLE SORU SORMAYIN.

Emrersy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ank-Ant-K.adasi
    @Emrersy

Htcdev.com a üye girişi yaptıktan sonra adımları tek tek takip ederseniz sağ tarafta göreceksiniz o dosyaları... Kolay gelsin

Adminlerin daima online olduğu forum!
    Emrersy
    HTC Evo 3D'den gönderildi.

ranxerox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ataşehir
    @ranxerox

gayet güzel açıklayıcı anlatmışsın, eline sağlık.

<?php
    echo "Hello World!"; ?>

Hasan Mektepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Hasan Mektepli

çok profesyonel bir anlatım olmuş
    özellikle benim anlatımlara bakınca offf yani
    tebrikler

Nereden
    Eskişehir
    @Seçkinn

ah htc'cim bu kadar engel koymasanda özgürce takılsak ne var stok roma 1 hafta dayanmıştım galiba

Nereden
    adana
    @ron3000

bana htc'den dosya geldi klasöre attım ama cmd komutundan giriyorum sonuç alamadım

Sorunu hallettim fastbootflashı birleşik yazmışım.(sizde klavuzda öyle yazmışsınız düzeltirseniz daha iyi olur)

Ellerinize Sağlık