Giriş

[Anlatım] Orjinal Rom Yükleme Rehberi

Her işlemde olduğu gibi Orjinal Roma dönme işleminde de bir risk vardır. Lütfen dikkatli olunuz ve adımları uygulayınız. Yardıma ihtiyacınız var ise konu altına mesaj atarak yardım isteyiniz biz her zaman buralardayız. Doğabilecek bir sıkıntıdan 444android.com yada ben sorumlu tutulamayız. Merhaba ; Orjinal rom kurulumuda bende olsun. :) Odin v3.09 indir N7100XXUFND4 Galaxy Note 2 Android 4.4.2 Türkiye Romu indir

Bu konu 7323 kez görüntülendi ve 84 yorum aldı ...
Bu Konuya abone ol…
    Xerxes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Turkcell   Kullanılan cihaz markası LG   Tutulan takım Besiktas
    Adınız
    Onur TURAN
    Nereden
    Ankara
    Cihaz modeli
    G II
    Root/Rom
    Orijinal (Stock) Rom
    Beğendikleri
    273
    Beğenileri
    202

Orjinal Rom Yükleme Rehberi

Her işlemde olduğu gibi Orjinal Roma dönme işleminde de bir risk vardır. Lütfen dikkatli olunuz ve adımları uygulayınız. Yardıma ihtiyacınız var ise konu altına mesaj atarak yardım isteyiniz biz her zaman buralardayız.
    Doğabilecek bir sıkıntıdan 444android.com yada ben sorumlu tutulamayız.

Merhaba ;

Orjinal rom kurulumuda bende olsun.

[Sadece kayıtlı kullanıcılar içerikleri görebilir ]

[Sadece kayıtlı kullanıcılar içerikleri görebilir ]

Rom Yükleme Adımları

Adım 1: Odin v3.09 ve yukarıda linkini vermiş olduğum Türkiye romunu indirin ve .zip arşivinden çıkarın.
    Adım 2: Odin v3.09 programını mouse ile sağ tıklayarak yönetici modun da açın.
    Adım 3: Telefonu usb ile bilgisayara bağlayın. Bağlantıyı yaptığınızda Odin programının ekranı aşağı resimdeki gibi olmalı.

Adım 4: Şimdi sağdaki AP bölümünden indirip .zip arşivinden çıkarmış olduğumuz .tar.md5 uzantılı dosyayı buluyoruz ve seçiyoruz. İşlemi yaptığınızda aşağı resimdeki gibi olacak.

Adım 5: Start butonuna basıyoruz ve romun yüklenmesini bekliyoruz. Rom yüklendiği zaman telefon kendiliğinden tekrardan açılacaktır.

Adım 6: Recoverye girip wipe data/factory reset ve wipe cache partition yaptığınız zaman telefonunuzu ilk aldığınız hale getirmiş olursunuz.

Not:İlk açılışta telefonun açılması biraz uzun sürebilir endişelenmeyin.
    Klonlu İMEİ'li cihazlarda kesinlikle güncelleme yapmayınız, aksi takdirde telefon şebekesi uçuyormuş.
    Konu fatihya tarafından (23.Haziran.2014 Saat 11:55 ) değiştirilmiştir.
    *D e d e k t i f*,arabacipalat,beka,Nejat Xerxes üyemizin mesajını beğenenler:
    Nejat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Vodafone   Kullanılan cihaz markası Samsung   Tutulan takım Fenerbahce
    Adınız
    Nejat
    Nereden
    Istanbul, Turkey
    Cihaz modeli
    NOTE III ve NOT
    Root/Rom
    stock rom
    Beğendikleri
    2,180
    Beğenileri
    3,940

Cevap: Orjinal Türkiye Romu

teşekkürler kardeş eline sağlık, paylaşımlarınızın devamını bekleriz
    Kullanılan operatör Turkcell   Kullanılan cihaz markası LG   Tutulan takım Besiktas
    Adınız
    Onur TURAN
    Nereden
    Ankara
    Cihaz modeli
    G II
    Root/Rom
    Orijinal (Stock) Rom
    Beğendikleri
    273
    Beğenileri
    202

Ynt: Orjinal Türkiye Romu

Yeni güncelleme eklenmiştir.
    Ota güncelleme gelene kadar beklemek istemiyorsanız 4.1.2 linkinden güncel romu yükleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
    Emre Xerxes üyemizin mesajını beğenenler:
    Hasan Mektepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Avea  
    Cihaz modeli
    HTC ONE
    Root/Rom
    Orijinal (Stock) Rom
    Beğendikleri
    278
    Beğenileri
    233

Cevap: Orjinal Türkiye Romu

odinle rom yüklerken rootlo olma şartı falan var mı? samsung kullanmadım daha önce telefonu almadan az biraz bilgim olsun istiyorm
    Adınız
    Onur TURAN
    Nereden
    Ankara
    Cihaz modeli
    G II
    Root/Rom
    Orijinal (Stock) Rom
    Beğendikleri
    273
    Beğenileri
    202

Ynt: Orjinal Türkiye Romu

Hasan Mektepli Nickli Üyeden Alıntı
    odinle rom yüklerken rootlo olma şartı falan var mı? samsung kullanmadım daha önce telefonu almadan az biraz bilgim olsun istiyorm
    Hepsi orjinal rom olduğu için odinle direk yükleniyor.
    Test etmedim ama

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
    emrahcoban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Turkcell  
    Cihaz modeli
    Samsung N7100
    Root/Rom
    Orijinal (Stock) Rom
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0

Cevap: Ynt: Orjinal Türkiye Romu

Merhaba Arkadaşlar,
    android telefon kullanmaya yeni başladım. LG optimus 4x ten sonra Çin'den Note II aldım. Telefonu alırken hattımı taktım, çalıştığını gördüm sorun çıkmayacağını düşünerek aldım. Türkiye'ye döndükten sonra zaman zaman 3G sorunu ve şebeke sorunu yaşadım. Telefonum çektiği halde sesimi duyamayanlar oldu. Telefonun yazılımını değiştirmeye karar verdim ki içinde Supersu'nun kurulu olduğunu gördüm. Bu arada imei orjinal imeisi ve pasaport kayıtlı. Kies'e bağlandığımda güncelleme mevcut dedi ve yükle dedim. Güncellemeden sonra ağa bağlanmak istediğimde servis yok uyarısıyla karşılaştım. Durum kısmında Şebeke adı Turkcell yazıyor. Bildirim kısmında yalnızca acil aramalar yazıyor. dışarıdan biri aradığında karşı tarafa telefon çalıyor gibi görünsede telefonda hiçbir tepkime olmuyor. ne yapmam gerekir?
    emrahcoban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Turkcell  
    Cihaz modeli
    Samsung N7100
    Root/Rom
    Orijinal (Stock) Rom
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0

Cevap: Ynt: Orjinal Türkiye Romu

tekrar merhaba,
    bahsettiğim problemle ilgili olarak saatlerdir uğraşıyorum. Note 2 toolkit adlı programı indirdim sonrasında da orjinal romu. Rootlu bir şekilde kurulumu tamamladıktan sonra patch yaparak şebekenin gelmesini sağlayabildim. internete bağlanırken sorun oluyor gibi yani çekmeme vs ama şebekenin geldiğine arama yapabildiğime seviniyorum.
    sıradaki sorum şu;
    Türkiye Rom'unu kursam problem yaşar mıyım? malum modem kurulu vs Turkiye'ye uygun olacağı için problemi kökten çözer mi?
    bereaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Vodafone  
    Nereden
    BURSA
    Cihaz modeli
    Galaxy N7100 Note II
    Root/Rom
    Bilmiyorum
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0

Cevap: Orjinal 4.1.2 Yeni Rom Eklendi.

telefonun şebekesi uçtuktan sonra bir daha yapma imkanımız yokmu yani ? acil cevap verirseniz sevinirim.
    kingpin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Avea   Kullanılan cihaz markası Samsung   Tutulan takım Galatasaray
    Adınız
    Bilal
    Nereden
    Muş / Malatya
    Cihaz modeli
    Samsung Galaxy
    Root/Rom
    Omega v30
    Beğendikleri
    397
    Beğenileri
    490

bereaat Nickli Üyeden Alıntı
    telefonun şebekesi uçtuktan sonra bir daha yapma imkanımız yokmu yani ? acil cevap verirseniz sevinirim.
    klon imei mi?
    hangi işlem sonrası şebekeniz gitti?
    Nejat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Vodafone   Kullanılan cihaz markası Samsung   Tutulan takım Fenerbahce
    Adınız
    Nejat
    Nereden
    Istanbul, Turkey
    Cihaz modeli
    NOTE III ve NOT
    Root/Rom
    stock rom
    Beğendikleri
    2,180
    Beğenileri
    3,940

bereaat Nickli Üyeden Alıntı
    Ağda kayıtlı değil yazıyor ise arıza patch ile şebeke geri gelir. Şebeke ulaşılamıyor yazıyor ise IMEI uçmuş olabilir

dreamnej ### BobCaTRom ###
    444android.com
Yukarı git
Vbulletin Style By eTiKeT™ 2014