İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

Arkadaslar merhaba s2 ıcın ıngıltereye verılmıs olan resmı surumu yuklemeye karar verdım bılgısayarıma odın ı ındırdım ve su anda da dosyaları ındırıyorum telefonu bır kac aydır kullanıyorum ılk defa yazılım yukseltıcem telefonum rootsuz atmam gerekekn adımlarla ılgılı bılgı ıstıyorum su an korkuyorum da bıraz acıkcası ama benım de canım 4.1.2 cekıyor ne yapayım

Bu konu 24194 kez görüntülendi 57 yorum aldı ...
S2 Stock rom 4.1.2 yükleme , yardım lütfen 24194 Reviews

Konuyu değerlendir: S2 Stock rom 4.1.2 yükleme , yardım lütfen

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 24194 kez incelendi.

Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan Birinci 1234 ... Sonuncu
    hsntrgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @hsntrgt

Cevap: Yardım beklıyorum!!!

facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    aynen dosyayı ındırdım zaten beklıyorum bu ıslem garantıyı bozar dıyenler var odınle stock rom yuklemek bozmaz dıyenler var ne bıcım ıs telefonu servıse veren adamların telefonuna bıle servıs cek cumhurıyetı surumu kuruyorsa bu ıslemı bız kendımız yapınca garantının bozulmaması lazım bence:S

craft35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    @craft35

İmam cemaate der ki "Ey cemaat dediğimi yapın yaptığımı yapmayın" =)

Murat = Craft35
    hTc Sensation
    _|l|_
    Stock Rom_|l|l|_ICS 4.0.3_|l|_
    _|l|_S-on
    _|l|l|_*** Locked ***_|l|_

Oyun ve uygulama sitemiz açıldı

AndroidAmca.net - facebook/AndroidAmca - twitter.com/androidamcatt

<====== Teşekkürler yazmana gerek yok "tıkla" yeterli =)

bark_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    kocaeli
    @bark_41

Arkadaşım odin ile kurulan orjinal firmwareler hiç bir şekilde garantiyi bozmaz,üzerine basarak söylüyorum orjinal firmware.root isleminde ve gelistiricilerin yaptıkları romları her yukleyisinizde sayaç numarasi artar.bu sayaç numarasını telefonu download modundan görebilirsiniz.
    Ayrıca başka ülkelerin yazilimlarinda öyle ahım şahım bi fark yok.
    Yukleyeceksen gelistiricilerin romlarini yükle,emin ol ağzın kulaklarına varicak.çok harika iş çıkaran rom yapan gelistiriciler var samsung ta.
    Gelistirilerin romlarini denemek istiyorsan ilk önce telefonunun kernel versiyonunu öğrenip odin ile cf rootlu kernelini yükleyerek rootlamis oluyorsun.dolayısıyla clocwork mod recovery de yüklenmiş oluyor.
    Daha sonra istediğin romu hafıza kartına atıp recoveryden flashlayabiliyorsun.süper wipe gelistiricilerin romlarini yuklemeden once eski romun kırıntılarını temizlemek ve sistemde istenmeyen şişkinliği engellemek için.

@hsntrgt

Re: Yardım beklıyorum!!!

Peki bu neden o zaman sizdirilmis rom olarak geciyor hala adamlar hazirlayip İngilzlere sunmuslar bunu iste hala eksikleri var son surum degil filan deniyor eksigi olan sey bi ulkeye sunulur mu anlamadim ki

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

bark_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    kocaeli
    @bark_41

Bu ıngilizlere sunulan rom jelly bean olan mı?
    Tamam denemek için eksiği,hatasını görmek için illaki ön sürüm rom çıkaracaklar,bunu ıngiltere veya birbaska ülke de çıkarmaları çok normal.
    Dediğim gibi ilk önce kendi yaziliminin versiyonunu ve kernel sürümünü yaz bi yere hatta şimdiden indir pc ye.
    Ingiltere için çıkan son sürüm veya deneme sürümünü indir odin proğramini çalıştır,anlatıldığı gibi gerekli dosyaları gerek li yerlere koy telefonu download moduna al(ses kısma home) tusuydu sanırım.odin den statta bas yaklaşık beş dakikada ingiliz sürümüne geçmiş
    olursun.
    Olurda begenmezsen hatalar vesaire eski sürümünü aynı şekilde geri yuklersin.

Nereden
    Ingiltere
    @R@MaZaN

Ynt: Yardım beklıyorum!!!

Geldim konuyu gec gördüm.
    Download mod almak demek, cihaz kapaliyken 3 tusa basilarak acilir. Ses kisma + home(altda ortada basilan tus) + power( guc tusu acmak kapamak)
    Sirasi ile 3 tusa birden basinca cikan ekranda devam etmek icin Ses acmaya 1 kez basilir.

Recovery girmek icin, ses Acma+ home+ power.

Simdi s2 root yapmaya geldik,
    Odin ve cf root dosyasini(s2 icin) indiriyoruz.
    ÖNEMLİ s2 lerde cf root dosyasi kernele uyumlu olmalidir. Lk1 lh1 lhd lk2 gibi. Kernel bilgilerinde sonlara dogru olan 3 hanesine bakiniz. Google yardimi ile s2 cf root dosyasi ve + kernel modelinizi yazarsaniz listeden size uyani bulursunuz.
    Telefon pc ye tanitilmadiysa cihaz acikken usb takinca kendi kuracak taniyacakdir. ***

Odin ve gerekli cf root dosyamiz elimizde var sayarsak yapilisina geldi sira.
    Odini aciyoruz, pda kismina tikliyoruz, Ordan indirdigimiz cf root dosyasini seciyoruz.

Telefonumuzu kapatiyoruz,
    Batarya cikarip 10 saniye sonra takiyoruz,
    Ses kisma +home+power tusuna basarak download moda aliyoruz. Cikan ekranda pres volume up to continue (devam etmek icin ses acmaya basiniz)
    Ses acmaya basdik ve download moda aldık.
    Usb kablomuzu bagliyoruz cihazdan pc ye.
    Odinde sol ustde sari renk cikacak baglaninca.
    Start yapiyoruz yükleme bitince o sarı yer mavi olup Pass yazinca telefon restart yapiyor, uygulamalar icinde superuser goruyorsaniz root yetkiniz oldu hayırlı olsun.
    Artik istediiniz romu yukleyiniz

Not: bunlari yaptik hersey yolunda, hemen recovery girip backup aliyoruz rom yuklemeye gecmeden¡¡¡
    olasi brick veya halfbrick durumunda, sistemi restore ediyoruz.
    Sari ucgen işareti kaldirmak icin brick olayinda, blackmarketden triangle away programi indiriyoruz. Reset counter yapıp, brickden kurtariyoruz.

Not: blackheart35 arkadaşımızın dikkati üzerine(Teşekkürler)

Firmware yüklemek icin root gerekmez, odinden yuklenir ve garanti kapsamındadır.
    Odinden pda zipi görmesse, zip acilir ve içindeki Tar uzantili dosya tanitilir.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
    Konu R@MaZaN tarafından (09.02.13 Saat 16:32 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ingiltere
    @R@MaZaN

Alıntı dreamnej Nickli Üyeden Alıntı
    eğer kzkan veya boyka68 buralarda ise işiniz kolay. kolay gelsin
    Hocam 2 gun once arkadasin s2 yi yaptim tecrübe oldu
    S3 den tek farki uyumlu kernel dosyasi olmasi lazim.

Emrersy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ank-Ant-K.adasi
    @Emrersy

Konu hakkinda bilgim olmadigi icin yardimci olamayacagim.

Sunu da belirtmek isterim, " acil yardim""yardim edin" gibi konu basliklari forumda yasaktir. Konunuza uygun baslik acarsaniz emin olun daha fazla kisi yardimci olacaktir ve ayni sorunu yasayan arkadaslarda yararlanabilecektir. Anlayisiniz icin tesekkurler...

Iyi forumlar!

HTC EVO 3D X515m cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

@hsntrgt

Re: Yardım beklıyorum!!!

Kardesim root yapmak istemiyorum ben sadece İngiltereye cikan stock rom 4.1.2 yi yuklicem 800 kusur megabaytlik bi dosya indirdim .tar uzantili rootluymus bu dosya galiba bunu odinde PDA bolumune koyup yuklicem sadece PDA mi isaretli olcak yoksa digerlerini de isaretlicez mi? Bir de bu isleme gecmesen onceki wipe olayini bi anlatirmisin bana?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Nereden
    Ingiltere
    @R@MaZaN

Alıntı hsntrgt Nickli Üyeden Alıntı
    Kardesım valla eleman dosyayı PDA bolumune koy devam et demıste bazıları temız yukleme ıcın wıpe fılan demısler o kafamı karıstırıyor bır de PDA yazan yere dosyaları zıpten cıkarmadan mı koyucaz bu tarz basıt seylerı bılı8yosunuzdur herhalde sonucta root yapmıcam sadece bı stock rom yukleme ıslemı yapıcam yanı
    Cf root dosyasi zip şeklinde pda koyacaksin. (edit: odin zip olarak görmüyorsa, zip acilip tar uzantili sekildede yuklenebilir)
    Rom, kernel, cf dosyalari vb şeyler zip olarak okunur flashlanir.
    Herzaman rom yuklemeden önce recovery deki bütün wipeleri yap, hatta kestirme yoluda var, süper Wipe s2 icin zip halinde iken, recovery den flashla gitsin.

Konu R@MaZaN tarafından (09.02.13 Saat 16:26 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan Birinci 1234 ... Sonuncu