İletişim

Android indir

[email protected]

[email protected]

System Klasörü: Romun beyni konumundadır.Telefonun açılmasını sağlayan herşey bu klasörde bulunur.Burada yalnış yada eksik yaptığınız bir işlem Romunuzun kurulmamasını sağlar.Daha doğrusu recoverymenüde hata alırsınız.İnstall invalid diye.Bu yüzden rom edit sırasında nerelere ne attığınıza dikkat edin aksi taktirde en baştan başlamanız gerekecektir. http://i.imgur.com/mZbXM.png app klasörü: Romunuzun içinde bulunan telefon uygulamalarıdır.İletiler,internet,Ayarlar gibi. Buradaki

Bu konu 14059 kez görüntülendi 13 yorum aldı ...
[ADIM 3] System Dosyalarını Tanıma 14059 Reviews

Konuyu değerlendir: [ADIM 3] System Dosyalarını Tanıma

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 14059 kez incelendi.

Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat

[ADIM 3] System Dosyalarını Tanıma

facebook müşteri hizmetleri facebook müşteri hizmetleri
    System Klasörü: Romun beyni konumundadır.Telefonun açılmasını sağlayan herşey bu klasörde bulunur.Burada yalnış yada eksik yaptığınız bir işlem Romunuzun kurulmamasını sağlar.Daha doğrusu recoverymenüde hata alırsınız.İnstall invalid diye.Bu yüzden rom edit sırasında nerelere ne attığınıza dikkat edin aksi taktirde en baştan başlamanız gerekecektir.

app klasörü: Romunuzun içinde bulunan telefon uygulamalarıdır.İletiler,internet,Ayarlar gibi.
    Buradaki bir dosyayı sildiğiniz taktirde telefonda o özellik çalışmayacaktır.Sizlere tavsiyem bu klasöre dokunmamanız.Buraya sadece gerekli bir uygulayı atın.Çünkü romu kurduğunuzda bir daha silemeyeceksiniz!

font klasörü: Romunuzda bulunan yazı tiplerini değiştirmenizi sağlayan klasördür.Buraya Android Yazı Türleri (Font) bölümünde bulunan bir yazı şeklini atarak telefonunuzda kullanabilirsiniz.Eğer Türkçe karakterler içermesini istiyorsanız sadece ubuntu fontunu kullanabilirsiniz.
    Ama benim için farketmez ingilizce kullanırım yada tr karakterleri kullanmam diyorsanız Android Yazı Türleri (Font) bölümünde bulunan yazı tiplerini inceleyip font klasörüne atabilirsiniz.

framework klasörü: Romunuzdaki tüm simgelerin toplandığı klasördür.Burdan bir dosyayı sildiğinizde o simge gözükmeyecektir.Bu yüzden çok dikkatli olmanız gerekmektedir.Nereye girdiğinizden emin olun...İlerleyen konularda framework dosyasının içinde neler olduğunu göreceğiz...

media klasörü: Bu bölüm klasör isminden de anlayacağınız gibi medya bölümüdür.Buraya telefonunuzda bulunan zil,alarm ve bildirim sesleri yer almaktadır.İsterseniz buraya farklı zil sesleri ekleyip telefonunuzda kullanabilirsiniz.
    NOT:Lütfen attığınız dosyaları abartmayın 1-2 tane olsun Romu şişirmek pek iyi değildir.

build.prop dosyası: Bu dosya telefonunuzun ayarlar-hakkında bölümünde göreceğiniz rom özelliklerinin düzenlendiği dosyadır.bu dosyaya romunuzun özelliklerini ve ismini yazabilirsiniz.Bu dosyayı düzenlemeyi ilerki konularda göreceksiniz.

Nereden
    Yozgat-Belçika
    @Ahmet
    Dil dosyalari nerde?
    Su an kullandigim rom çok iyi fakat Türkçe dil destegi yok. Onu eklemeye ugrasiyorum. Nasil yapabilirim?
    Tesekurler.

@kivi
    Alıntı:
    Ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dil dosyalari nerde?
    Su an kullandigim rom çok iyi fakat Türkçe dil destegi yok. Onu eklemeye ugrasiyorum. Nasil yapabilirim?
    Tesekurler.
    tek bir paket halinde yok,tüm uygulamaların içinde dil dosyası vardır.bunları tek tek düzenlemeniz gerekir.yaklaşık 200e yakın sistem uygulaması var bunu değiştirmeniz günlerinizi alabilir.size tavsiyem ya ingilizce şeklinde kullanın ya da başka roma geçin.kendinize eziyet etmiş olursunuz.

iyi forumlar

Nereden
    Yozgat-Belçika
    @Ahmet
    Hmm... Dil dosyalarini neden bulamadigimi simdi anladim galiba.

Peki kernel tek dosyadan mi olusuyor? Yanlis bilmiyorsam boot.img diye bir dosya. Yalnizca onu degistirsem olur mu?

Tesekurler.

@kivi
    Alıntı:
    Hmm... Dil dosyalarini neden bulamadigimi simdi anladim galiba.

Peki kernel tek dosyadan mi olusuyor? Yanlis bilmiyorsam boot.img diye bir dosya. Yalnizca onu degistirsem olur mu?

Tesekurler.
    Evet kernel tek dosyadan oluşuyor.

boot.img ne işe yarar?

boot.img kernel içerisindeki dosyaların çalıştırılmasını sağlar.yani bir nevi anahtar gibi düşünün.nasıl arabaya anahtarı takınca motor çalışır.bura aynen onun gibi.kernelin içerisindeki dosyaları çalıştırmaya yarar.boot.img ı değiştirirseniz hiçbirşey değişmez dil ile alakalı.

Nereden
    Yozgat-Belçika
    @Ahmet
    Dili kernel ile degistirmekten bahsetmiyorum. Artik dili degistirmekten umudumu kestim. Ben yalnizca çekirdegi degistirmek istiyorum kurarken.
    çekirdegi nasil degistirebilirim onu soruyorum.

Forumda yeniyim. Verdiginiz degerli bilgiler için tesekur ederim. Ancak benim de size ufak bir tafsiyem olacak; noktadan sonra mutlaka bir bosluk birakmalisiniz. Bu hem yazinizinda daha okunakli olmasini saglayacaktir hem de arama motorlarinda dogru sonuçlar verecektir.
    Örnegin "yarar.boot.img" yazdiginiz zaman boot.img ile ilgili arama yapan biri sizin bosluksuz yazdiginiz bu kelimeye ulasamayacaktir.

Tesekurler.

@Gokdroid
    Telefonun dilini değiştirmek için build.prop dosyasında ro.product.locale.language değerini TR olarak değiştirmeniz yeterli. Tabiki orijinal romda türkçe desteği olması lazım.

Nereden
    Yozgat-Belçika
    @Ahmet
    Alıntı:
    gokdroid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefonun dilini değiştirmek için build.prop dosyasında ro.product.locale.language değerini TR olarak değiştirmeniz yeterli. Tabiki orijinal romda türkçe desteği olması lazım.
    Zaten romda Türkçe destegi olsa gider, ayarlardan dili degistiririm. O söylediginiz degisiklige gerek kalmaz ki.

@Gokdroid
    Alıntı:
    Zaten romda Türkçe destegi olsa gider, ayarlardan dili degistiririm. O söylediginiz degisiklige gerek kalmaz ki.
    O söylediğim değişiklikle more locale 2 programının yaptığı şeyi yapabilirsiniz. Orijinal romda Türkçe desteği olması lazım derken, miui gibi bir custom rom olmamasından bahsediyordum. Umarım anlayabilmişsinizdir ne demek istediğimi

Nereden
    Yozgat-Belçika
    @Ahmet
    Valla hocam ne yalan soyleyeyim anlamadim.
    Locale 2 programinin yaptigi is nedir?