Giriş

NOTICE Bilgilendirme : Bu konuya son mesaj 655 gün önce yazıldı . Eğer yazınız doğrudan bu konu ile ilgili değil ise yeni bir konu başlatmanızı tavsiye ederiz.

Maxi Plus Root Yapma Yöntemi Bulundu (Konuya Dal) :D

Öncelikle yöntem bana ait değildir onu belirtmek istiyorum.Root yöntemini herkes bilsin amacıyla paylaşıyorum.Rootlayamamanın ne demek olduğunu bu cihazı kullanan herkes bilir :D Yöntemi bulan mmeett isimli arkadaşa teşekkür ediyorum.İşte root yöntemi. Öncelikle elinizde Adb sürücüsü ve Fastboot sürücüsü bulunmalı. Google'dan Zte Fastboot driver olarak ararsanız bulabilirsiniz. Hazır varsayarak devam ediyorum : bu linkten dosyayı indiriyoruz :

Bu konu 23773 kez görüntülendi ve 152 yorum aldı ...
Bu Konuya abone ol…
    4411 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Vodafone  
    Cihaz modeli
    Turkcell Maxi Plus 5
    Root/Rom
    Rootlu Orijinal Rom
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    12

Prompt Maxi Plus 5 Root Yapma Yöntemi Bulundu (Konuya Dal) :D

Öncelikle yöntem bana ait değildir onu belirtmek istiyorum.Root yöntemini herkes bilsin amacıyla paylaşıyorum.Rootlayamamanın ne demek olduğunu bu cihazı kullanan herkes bilir Yöntemi bulan mmeett isimli arkadaşa teşekkür ediyorum.İşte root yöntemi.

Öncelikle elinizde Adb sürücüsü ve Fastboot sürücüsü bulunmalı. Google'dan Zte Fastboot driver olarak ararsanız bulabilirsiniz.

Hazır varsayarak devam ediyorum :

bu linkten dosyayı indiriyoruz : [Sadece kayıtlı kullanıcılar içerikleri görebilir ]

telefonunuzdan -> Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri -> Usb Hata Ayıklaması ve Uyanık Kal seçeneklerini aktifleştiriyoruz.

ardından indirdiğimiz dosyayı winrar ile çıkarıp "cwmroot" isimli klasöre girip "yukle.bat" dosyasına tıklıyoruz.

Telefonumuz yeniden açıldığında sadece Clockwork recovery'yi yüklemiş olduk.

Sıra root'a geldi :

"cwmroot" klasöründe bulunan root.zip dosyasını hafıza kartımızın ana dizinine kopyalıyoruz.

ardından telefonumuzu kapatıp, ses açma ve güç (telefon açma/kapama) tuşuna 2-3 saniye kadar basılı tutuyoruz.

Clockwork recoverymiz açıldı, ancak ekranda 4 tane clockwork görünüyor, aldırmayın

Burada yukarı-aşağı yapmak için ses açma kısma tuşunu, seçim yapmak için ev(home) tuşunu kullanıyoruz.
    Dikkat etmeniz gereken bir nokta, her yukarı veya aşağı hareket ettiğimizde, üstteki veya alttaki hareket ediyor.
    Hangisi en son yer değiştirdiyse onu doğru kabul edin.

Öncelikle en altta "Back menu button enabled" yazana dek ses kısma tuşu ile aşağı inin.

- "Install zip from sdcard" seçeneğinin üzerine gelip, Güç tuşuna basarak seçiyoruz.

- "Choose zip from sdcard" seçeneğinin üzerine gelip, Güç tuşuna basarak seçiyoruz.

- Hafıza kartımızın içeriği geldi, Ses kısma tuşu ile aşağı inerek root.zip dosyasının üzerine gelin ve Güç tuşuna basın.

Bu işlemlerin ardından telefonunuz rootlanmış olacak

Adımları tamamen okumalısınız!!

Telefonunuzda bu sebeple oluşabilecek herhangi bir sorun kendi sorumluluğunuzdadır.

ALTERNATİF KONU:
    [Sadece kayıtlı kullanıcılar içerikleri görebilir ]

Ekleme: teşekkürler Pudink

siteye bu konu için üye oldum.konunuz çok yararlı olmuş teşekkür ederim.
    Çok koolay bir şekilde yaptım şu anda 220 mb civarı ram var telefonda ve ikinci telefon olarak kulllanıyorum yağ gibi oldu
    eklemek istediğim tek bir şey var,

.bat dosyasını yükledikten ve telefon restart ettikten sonra telefon ile bilgisayarın bağlantısını koparmanız gerekiyor aksi taktirde telefonu kapatınca da telefon usb ile hala pc ye bağlı olduğundan dolayı telefon tekrardan açılıyor.Güç alınca telefon kapanamadığından ve tekrar boot ettiğinden bir sonraki işleme geçemiyoruz.
    Ben bir kez olunca neden olduğunu anladım galaxy nexus um var ondan root işlemlerinde biraz tecrübem var ama yeni başlayanlar neden olduğunu anlayamazlar diye söylüyorum.
    Konu Emre tarafından (01.Kasım.2012 Saat 19:22 ) değiştirilmiştir.
    BeKrİ,Emre,ibrahim93,pudink,teknoemin 4411 üyemizin mesajını beğenenler:
    Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Vodafone   Kullanılan cihaz markası Samsung   Tutulan takım Galatasaray
    Adınız
    Emre
    Nereden
    İstanbul
    Cihaz modeli
    Note 2
    Root/Rom
    Her Gün Farklı Rom :)
    Beğendikleri
    3,594
    Beğenileri
    3,608
    eline sağlık hocam.
    sfenks01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Turkcell  
    Adınız
    Gökhan
    Nereden
    Tekirdağ
    Cihaz modeli
    General Mobile
    Root/Rom
    Orijinal (Stock) Rom
    Beğendikleri
    17
    Beğenileri
    207
    konu zaten açılmıştı..
    [Sadece kayıtlı kullanıcılar içerikleri görebilir ]
    Cihaz modeli
    Turkcell Maxi Plus 5
    Root/Rom
    Rootlu Orijinal Rom
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    12
    Tarihe bakarsanız ben daha önce açmışım hocam.Ayrıca siz Huawei bölümüne açmışsınız.Bu cihaz Huawei üretimi değil.Zte üretimi ayrıca Turkcell telefon bölümünde olması arama kolaylığı sağlar diye düşündüm.
    Adınız
    Gökhan
    Nereden
    Tekirdağ
    Cihaz modeli
    General Mobile
    Root/Rom
    Orijinal (Stock) Rom
    Beğendikleri
    17
    Beğenileri
    207
    zte bölümü olmadığı için oraya açıldı kardeşim.sıkıntı yok.emek göz çıkarmaz.
    Cihaz modeli
    Turkcell Maxi Plus 5
    Root/Rom
    Rootlu Orijinal Rom
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    12
    Bende Turkcell telefon bölümünün bunun için olduğunu düşünüp buraya açtım.Ayrıca dediğim gibi konuyu açtığımda sen açmamıştın henüz konuyu.Saatten belli zaten
    Adınız
    Gökhan
    Nereden
    Tekirdağ
    Cihaz modeli
    General Mobile
    Root/Rom
    Orijinal (Stock) Rom
    Beğendikleri
    17
    Beğenileri
    207
    driveri yüklemede bazı arkadaşlarımız sorun alıyorlarmış.sizdede aynı sıkıntı oluştumu.
    Cihaz modeli
    Turkcell Maxi Plus 5
    Root/Rom
    Rootlu Orijinal Rom
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    12
    Cihaz yükleme modunda bağlandığında ADB ve FASTBOOT driverleri otomatik olarak yükleniyor zaten.Eğer yüne yüklenmezse cihazla birlikte gelen hafıza kartının içinde cebebaglanusbsetup.msi dosyası var onu kursunlar o programın içeriğinde cihazın tüm driverleri mevcut
    Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Vodafone   Kullanılan cihaz markası Samsung   Tutulan takım Galatasaray
    Adınız
    Emre
    Nereden
    İstanbul
    Cihaz modeli
    Note 2
    Root/Rom
    Her Gün Farklı Rom :)
    Beğendikleri
    3,594
    Beğenileri
    3,608
    2 konunun bilgilerini birleştirip 4411 üyemizin konusuna ekleyip turkcell bölümünde barındıralım konuyu..
    Cihaz modeli
    Turkcell Maxi Plus 5
    Root/Rom
    Rootlu Orijinal Rom
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    12
    Siz bilirsiniz adminim.Benim amacım cihazı kullananların root sorunu çözülmesiydi.Yoksa konu erken açılmış geç açılmış sorun olmaz.Rootsuz cihaz kullanmak ne demek iyi bilirim
Yukarı git
Vbulletin Style By eTiKeT™ 2014