İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

Merhaba, telefonum evimdeki Wi-Fi ağına bağlanırken eğer modeme 1,5-2 metre yakınsam bağlanıyor. Ama daha uzaktaysam Wi-Fi isimine "5G" diye bi ek ekliyor ve o yeni isimli Wi-Fi adresi bir aşağıda beliriyor. O yeni gelen Wi-Fi ismine şifremi girince bağlantı sağlanıyor. Başka Wi-Filerde yaptığım denemelerde "5G" ekli yeni bir Wi-Fi adresi oluşmuyor ve 2 metreden uzakta isem bağlantı sağlanmıyor. Bundan önce Wi-Fi alt isim de oluşturmuyordu ve 2 metreden uzaksam bağlantı sağlanmıyordu (HİÇ

Bu konu 3124 kez görüntülendi 14 yorum aldı ...
Samsung Galaxy S3 Wi-fİ Sıkıntısı 3124 Reviews

Konuyu değerlendir: Samsung Galaxy S3 Wi-fİ Sıkıntısı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3124 kez incelendi.

xfukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    @xfukat

Battery Full Samsung Galaxy S3 Wi-fİ Sıkıntısı

facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    Merhaba, telefonum evimdeki Wi-Fi ağına bağlanırken eğer modeme 1,5-2 metre yakınsam bağlanıyor. Ama daha uzaktaysam Wi-Fi isimine "5G" diye bi ek ekliyor ve o yeni isimli Wi-Fi adresi bir aşağıda beliriyor. O yeni gelen Wi-Fi ismine şifremi girince bağlantı sağlanıyor. Başka Wi-Filerde yaptığım denemelerde "5G" ekli yeni bir Wi-Fi adresi oluşmuyor ve 2 metreden uzakta isem bağlantı sağlanmıyor. Bundan önce Wi-Fi alt isim de oluşturmuyordu ve 2 metreden uzaksam bağlantı sağlanmıyordu (HİÇ BAĞLANAMADIĞIM KONU İÇİN TIKLAYIN) Bunu nasıl düzeltebilirim, önceden donanımsal bir problem olarak düşünsemde bu yeni keşifimden sonra yazılımsam bi problem olduğunu düşünmeye başladım. Fazla bilgim yok değiştirmem gereken dosyalar vs. yardımcı olursanız sevinirim.

Belirtmek isterim ki Orjinal rom'da da aynı problem mevcuttu yine uzaktan bağlanmıyordu çeşitli custom romlar denedim hiç birinde değişen olmadı bu "5G" olayını yeni keşfettim "5G"eki olanada olmayanada bağlanıyor. Ama "5G" eki olmayan 1,5-2Metre menzilli (Daha uzak mesafeden çekiyor ama bağlan dediğimde "kaydedildi, güvenli" diyor.) "5G" Eki olan'a ise her oda dan rahatlıkla bağlanabiliyorum (Hız sorunsuz)
    Konu xfukat tarafından (14.08.16 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.

hiu482 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @hiu482

Cevap: Samsung Galaxy S3 Wi-fİ Sıkıntısı

Adım adım yazıyorum. Takıldığınız yeri sorun lütfen.
    1) Twrp yükleyin
    2) full wipe yapın. (özellikle sistem kısmını)
    3) 4.3 nordic romunu kurun (bulamazsanız link atarım)
    4) Size atacağım kernel ve modemi yükleyin.
    Sorunun düzelmesi gerekiyor. Eğer olmazsa aosp rom deneyin

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Eski Nick'im hayyam482

Nereden
    Mersin
    @xfukat

Alıntı hiu482 Nickli Üyeden Alıntı
    Adım adım yazıyorum. Takıldığınız yeri sorun lütfen.
    1) Twrp yükleyin
    2) full wipe yapın. (özellikle sistem kısmını)
    3) 4.3 nordic romunu kurun (bulamazsanız link atarım)
    4) Size atacağım kernel ve modemi yükleyin.
    Sorunun düzelmesi gerekiyor. Eğer olmazsa aosp rom deneyin

Hocam Nordic 4.3 Rom'u başarıyla kurdum (Twrp'den EFS hariç wipe ve diğer yerlerdeki herşeyi komple sıfırladım Rom kurulumunu öyle yaptım.), sorun devam ediyor bahsettiğiniz Kernel ve Modem linkini verirmisininiz.

birde aosp rom'unuda verirseniz çok iyi olur internette çeşitli çeşitli var hangisini indireceğimi bilemedim (bu olmazsa o da pc'de dursun hızlı halledelim işimizi )

Nereden
    İstanbul
    @hiu482

Alıntı xfukat Nickli Üyeden Alıntı
    Hocam Nordic 4.3 Rom'u başarıyla kurdum (Twrp'den EFS hariç wipe ve diğer yerlerdeki herşeyi komple sıfırladım Rom kurulumunu öyle yaptım.), sorun devam ediyor bahsettiğiniz Kernel ve Modem linkini verirmisininiz.

birde aosp rom'unuda verirseniz çok iyi olur internette çeşitli çeşitli var hangisini indireceğimi bilemedim (bu olmazsa o da pc'de dursun hızlı halledelim işimizi )
    http://www.mediafire.com/download/fj...dem+Paketi.rar

Bu rardan çıkarın. Ardından twrpden yükleyin. Eğer sorun devam ederse aosp romu full wipe yaparak kurun

https://de1.androidfilehost.com/dl/k...9300-V10.8.zip

Ya da

https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424954313

Eski Nick'im hayyam482

Nereden
    Mersin
    @xfukat

Alıntı hiu482 Nickli Üyeden Alıntı
    http://www.mediafire.com/download/fj...dem+Paketi.rar

Bu rardan çıkarın. Ardından twrpden yükleyin. Eğer sorun devam ederse aosp romu full wipe yaparak kurun

https://de1.androidfilehost.com/dl/k...9300-V10.8.zip

Ya da

https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424954313

Hocam hiç biri malesef bi işe yaramadı, az önce bi modem arayüzüne girip kurcaladım ve bişey farkettim. Modemim hem 2.4 ghz hem 5ghz frekansına açık. Uzaktan ise sadece 5ghz frekansına bağlanıyor. Yani "5G" ekiyle yeni bir Wi-Fi alanı oluşmuyormuş, "5G" ekini ben zaten modemden aktif etmişim. Yalnız 5ghz desteklemeyen modemlere halen uzak bağlantı sağlıyamıyorum. Neyse hocam ilginiz için çok teşekkür ederim evimdeki modem nasıl olsa 5ghz en azından evimde Wi-Fi konusunda rahat edeceğim. Son olarak bana vermiş olduğunuz rom sizin kullandığınız rommu? yada bana şarj konusunda tavsiye edebileceğiniz en iyi rom hangisidir? yada nordic romd yeterince stabilmi? Şimdiden teşekkürler

Nereden
    İstanbul
    @hiu482

Hocam hiç biri malesef bi işe yaramadı, az önce bi modem arayüzüne girip kurcaladım ve bişey farkettim. Modemim hem 2.4 ghz hem 5ghz frekansına açık. Uzaktan ise sadece 5ghz frekansına bağlanıyor. Yani "5G" ekiyle yeni bir Wi-Fi alanı oluşmuyormuş, "5G" ekini ben zaten modemden aktif etmişim. Yalnız 5ghz desteklemeyen modemlere halen uzak bağlantı sağlıyamıyorum. Neyse hocam ilginiz için çok teşekkür ederim evimdeki modem nasıl olsa 5ghz en azından evimde Wi-Fi konusunda rahat edeceğim. Son olarak bana vermiş olduğunuz rom sizin kullandığınız rommu? yada bana şarj konusunda tavsiye edebileceğiniz en iyi rom hangisidir? yada nordic romd yeterince stabilmi? Şimdiden teşekkürler
    Gönderdiğim aosp romu şimdi kurdum. Stock roma nazaran daha hızlı ve stabil. Performans baya bir artmış. Aosp romu kurmanızı tavsiye ederim. Bataryası da 1 günü rahatlıkla çıkartıyor.

Eski Nick'im hayyam482

Nereden
    İstanbul
    @hiu482

Bu arada boeffla kernel kullanıyorum. Size de tavsiye ederim. İsterseniz ayarları Upload eder atarım. 900 mhz'de bile muazzam performans sunuyor.

Eski Nick'im hayyam482

Nereden
    İstanbul
    @hiu482

Bu arada aklıma gelmişken 5 ghz modu kapatıp wifiyi denediniz mi hiç?

Eski Nick'im hayyam482

Nereden
    Mersin
    @xfukat

Kernel iyi olur hocam. Evet kapattim ve tanıdıklarımda da baglanmayı denedim, onlarda 5ghz olmadığı için aynı şekilde sadece modemin dibinde bağlandı. Yani 2 metreden uzaktan bağlanmıyor.

Nereden
    İstanbul
    @hiu482

Kernel iyi olur hocam. Evet kapattim ve tanıdıklarımda da baglanmayı denedim, onlarda 5ghz olmadığı için aynı şekilde sadece modemin dibinde bağlandı. Yani 2 metreden uzaktan bağlanmıyor.

Acaba modemde bir sorun olabilir mi? Başka modemlere bağlanabiliyor mu?

Eski Nick'im hayyam482