İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

Arkadaşlar iyi günler. S3 Mini telefonumun bugün bir anda önce sağ alt, yaklaşık 1 saat sonra da sol üst köşesi garip bir şekilde sarardı. Telefonu bugüne kadar çok yere düşürdüm lakin bu sararmanın gerçekleştiği zaman telefon masanın üzerindeydi. İçini açıp kartı ve soket uçlarını izopropil alkol ile sildim lakin sonuç değişmedi. Hatta sol üstteki sararma, sanırım bu silme işleminden sonra oluştu. Telefoncuya versem, 200TL'lik telefona 100TL fatura çıkartır düşüncesi ile, bu sorunu,

Bu konu 7757 kez görüntülendi 14 yorum aldı ...
S3 Mini telefonun ekranı sarardı. Nasıl onarabilirim? 7757 Reviews

Konuyu değerlendir: S3 Mini telefonun ekranı sarardı. Nasıl onarabilirim?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 7757 kez incelendi.

Nereden
    İstanbul
    @radyoaktif

S3 Mini telefonun ekranı sarardı. Nasıl onarabilirim?

facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    Arkadaşlar iyi günler. S3 Mini telefonumun bugün bir anda önce sağ alt, yaklaşık 1 saat sonra da sol üst köşesi garip bir şekilde sarardı. Telefonu bugüne kadar çok yere düşürdüm lakin bu sararmanın gerçekleştiği zaman telefon masanın üzerindeydi. İçini açıp kartı ve soket uçlarını izopropil alkol ile sildim lakin sonuç değişmedi. Hatta sol üstteki sararma, sanırım bu silme işleminden sonra oluştu.

Telefoncuya versem, 200TL'lik telefona 100TL fatura çıkartır düşüncesi ile, bu sorunu, tecrübeli arkadaşlardan bilgi alarak kendim gidermeye çalışacağım. Hangi soket görüntü soketi ve sizce neyi değiştirmem yada ne yapmam gerekiyor? Umarım sorun grafik işlemcide değildir. Soruna teşhis koymamda yardım ederseniz minnettar kalırım.

Konu radyoaktif tarafından (02.08.16 Saat 14:57 ) değiştirilmiştir.

hiu482 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @hiu482

Cevap: S3 Mini telefonun ekranı sarardı. Nasıl onarabilirim?

Bataryadan olabilir.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Eski Nick'im hayyam482

gamblerhacke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @gamblerhacke

çok uzun süre şarjda iken kullandınız mı

Nereden
    İstanbul
    @radyoaktif

Alıntı:
    hiu482 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bataryadan olabilir.

Alıntı:
    gamblerhacke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok uzun süre şarjda iken kullandınız mı

Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler lakin bugün cihazı Samsung'un Bağcılar'da ki yetkili Teleservice yerine götürdüm. Kaydı alan bayan o olmayan beyni ile direkt "Telefonun ekranı kırılmış" şeklinde saçma sapan bir yorum yaptı. Dedim "Faturayı hemen millete kesmeye alışmışsınız herhalde. Ekranında hiç bir kırık yok. Ayrıca bu tespiti yapmaya çalışmak da sizin işiniz değil. Teknik personelden bir arkadaş çağırın durumu izah edeyim zira sorun ya görüntü bandında yada grafik işlemcide. Ekranının garanti kapsamında değişmesi gerekiyor" dedim.

Gelen arkadaşta "Hocam bu ekran, gövdeye bağlı olduğu için ekran+gövde değişecek. Ve kasanın etrafında zedelenme var. Samsung, kasanın etrafında zedelenme olduğu için ürünü garanti kapsamına almaz ve değişim için ücret çıkacak" dedi. Bunun üzerine daha da çıldırarak "Siz bana ücret çıkartacağınızı beyan ettiğiniz o servis formunu mail atın. Ben onu tüketici hakem heyetine delil olarak götürürüm ve sizle bu yasa dışı tutumunuz yüzünden sonuna kadar uğraşacağım" dedim ve telefonu orada bıraktım. Sizce bu karaktersizler ile uğraşmaya değer mi yoksa İstanbul'da ki başka bir Samsung yetkili servisinde mi şansımı denemeliyim? Ve tüketici hakem heyetinde, bu götürdüğüm Samsung teknik servisini mi yoksa direkt Samsung'un kendisine mi dava açmalıyım?

Samsung'un böyle saçma sapan bir uygulaması mı var? Telefonu daha önceden 3,5 kere yere düşürdüğüm için, o dayanıksız ve leğen gibi olan köşeleri zedelendi ise bunun, sararan ekran ile ne alakası var? Zira bu sararma, telefon masanın üzerinde iken kendi kendine ortaya çıktı ve akşama doğru da ekran neredeyse görünmeyecek şekilde sararma şiddetlendi. Kaldı ki telefonu en son düşürdüğüm zaman belki 4,5 gün öncedir. Hatta teknik servisin bir kıllık yapacağını öngörerek kutu içerisine aynen aşağıda ki notun yazılı olduğu bir kağıt bıraktım:

Alıntı:
    02.08.2016 tarihinde saat 15.30 sularında, 1 sene boyunca hiç bir sorun yaşamadan kullandığım S3 Mini telefonumun önce sağ alt köşesi, ardından yaklaşık 1 saat sonra da sol üst köşesinde sararma başladı. Bu durum, akşama doğru her geçen saat şiddetini daha da artırdı ve telefonu size göndermeye yakın neredeyse ekranı, bu sarartıdan görünmez bir hale geldi.

Telefona hiç bir sıvı teması olmadığını ve bu durumun tamamen, telefon masanın üzerinde dururken birden bire ortaya çıktığını belirtmek isterim. Bataryası orijinaldir ve telefon sürekli, Samsung'un kendi orijinal adaptörü ile şarj edilmiştir.

Biraz sakar olduğum için telefonu satın aldığım günden bugüne 5,6 kere cep hizasından hafifçe yere düşürmüşümdüm lakin kısmetime hep düşerken köşeleri yere çarptı. Kılıf sevmediğim için kılıfsız kullandım. Tabi S3 Mini'nin kendi dış kasası hattinden fazla dayanıksız olduğu için en ufak bir çarpmada kapak çevresinde kalıcı bir şekilde izler kaldı. Lakin bu oluşan sararma sorununun, bu bir kaç düşme ile alakasının olmadığını belirtmek isterim. Zira bu düşmelerin çoğu, telefonun kapağını hiç çıkartmayacak ve telefonu hiç kapatmayacak şekilde hafif zemine oldu. O yüzden telefonun etrafında ki zedelenme izlerini görüp de bu sararma sorununa "Kullanıcı hatası" deme ihtimalinizi ortadan kaldırmak için bu açıklamayı yapma gereği duydum. Ayrıca sararma sorununun, yaz aylarında İstanbul'un bu nemli havası ile alakası yoktur umarım zira telefonum evin içinde, gölgede iken bu sorunu verdi.

Ayrıca telefonu aldığım ilk günden bu yana, ara ara sesimin karşı tarafa gitmediğine şahit oldum. Yazılımdan öte, bunun donanımsal bir sorun olduğu kanısındayım. Bu soruna da bakmanızı rica ediyorum.

Gereğini yapmanızı rica eder, iyi günler dilerim.

Bu sıfat bile bulamadığım kan emici yaratıklara karşı nasıl bir yol izlemeliyim arkadaşlar? Zira telefonun tam 1 sene daha garantisi var ve bu faturayı bana kesmelerine izin vermeyeceğim.

hiu482 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @hiu482

Bence bataryayi kontrol ettirin. Kenarlariyla alakasi yok. Sadece faturayi tüketiciye kesmeye çalışıyorlar.

Eski Nick'im hayyam482

Nereden
    İstanbul
    @radyoaktif

Hocam bataryası da orijinaldi ama gamblerhacke hocamın tahmin ettiği gibi, telefonu şarjda iken çok kullandım. Lakin elimde başka bir orijinal batarya olmadığı için sizin dediğinizi deneyemeden teknik servise verdim. Eğer bu sorun, bataryadan olacak kadar basitse eminim ki teknik servis onuda tespit etmesine rağmen faturayı gene bir şekilde kullanıcı hatası diyerek bana kesmeye çalışacaktır. Ama iş keşke bataryaya kalsa.

Yarın ilk iş Samsung'un merkezini aramak ve bu teleservice'in dediği gibi saçma sapan bir uygulamasının olup olmadığını öğreneceğim. Eğer Samsung'da bu adamları tasdik ederse o halde direkt Samsung'u tüketici hakem heyetine vereceğim. Ne demek yahu "Ekran, kasa ile birleşik olduğu ve kasanın da kenarları zedelendiği için ekran değişimi garanti kapsamına alınmaz" ? Sorun ekranda ise sana ne kardeşim kasanın etrafında ki çiziklerden? Madem ekran ile kasayı tek gövdede tasarlıyorsun o halde Samsung, kasayı titanyum yapsaydı da kasa hiç çizilmeseydi. Benim kılıf ile kullanıp kullanmamamdan size ne. Siz, ekranda ki o sararma sorununun, darbe sonucu olduğunu ispat ederseniz bende tüm sorumluluğu üzerime alırım. Ama sırf kasanın etrafı çizik diye "Kesin telefon düştüğü için ekran sarardı" şeklinde saçma sapan bir varsayım üzerinden faturayı bana kesemezsiniz. Ah Türkiye'm ah. Hala bu asalak beyinli kan emiciler yüzünden gelişemiyoruz ya neyse...

Nereden
    İstanbul
    @radyoaktif

Evet hocam bugün telefonu bıraktığım Teleservice arayıp 530TL'ye aldığım telefonun ekranına 250TL fiyat istedi. Ekran ile kasa tek parça olduğu ve kasada da çizikler olduğu için garanti dışıymış.

Samsung'un müşteri hizmetlerini arayıp böyle bir durum olup olmadığını sordum ve aldığım cevap "Kasada çizikler var ise öncelikle bu dış kasa ücrete tabi tutularak değişir. Ardından o mevcut soruna garanti kapsamında bakılır" oldu. Halbuki benim sorunum zaten ekranın kendisinde. Ve kaldı ki zaten Ekran ile kasanın bir bütün olduğunu kendileri söylüyor. Ee ben kasayı ücretli bir şekilde değiştirdikten sonra, zaten ekran da değişmiş olmuyor mu?

Şimdi bana tüketici hakem heyeti yolu gözüktü zira Samsung'un bu iki yüzlü ve mide bulandırıcı teknik servis tutumu yüzünden çileden çıktım. Telefonu satmaya gelince hiç bir sorun çıkartmayıp iş, bu telefonu garanti kapsamında onarmaya gelince Samsung kadar çirkefleşen başka bir firma daha inanın görmedim.

sikayetvar.com a şimdiden şikayet kaydı da bıraktım

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/6113476

Tüketici hakem heyetine ilk defa başvuracağım. Acaba işleyiş hakkında bilginiz var mı ve sizce muvaffak olur muyum?
    Konu radyoaktif tarafından (04.08.16 Saat 10:18 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul
    @gamblerhacke

Alıntı:
    radyoaktif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet hocam bugün telefonu bıraktığım Teleservice arayıp 530TL'ye aldığım telefonun ekranına 250TL fiyat istedi. Ekran ile kasa tek parça olduğu ve kasada da çizikler olduğu için garanti dışıymış.

Samsung'un müşteri hizmetlerini arayıp böyle bir durum olup olmadığını sordum ve aldığım cevap "Kasada çizikler var ise öncelikle bu dış kasa ücrete tabi tutularak değişir. Ardından o mevcut soruna garanti kapsamında bakılır" oldu. Halbuki benim sorunum zaten ekranın kendisinde. Ve kaldı ki zaten Ekran ile kasanın bir bütün olduğunu kendileri söylüyor. Ee ben kasayı ücretli bir şekilde değiştirdikten sonra, zaten ekran da değişmiş olmuyor mu?

Şimdi bana tüketici hakem heyeti yolu gözüktü zira Samsung'un bu iki yüzlü ve mide bulandırıcı teknik servis tutumu yüzünden çileden çıktım. Telefonu satmaya gelince hiç bir sorun çıkartmayıp iş, bu telefonu garanti kapsamında onarmaya gelince Samsung kadar çirkefleşen başka bir firma daha inanın görmedim.

sikayetvar.com a şimdiden şikayet kaydı da bıraktım

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/6113476

Tüketici hakem heyetine ilk defa başvuracağım. Acaba işleyiş hakkında bilginiz var mı ve sizce muvaffak olur muyum?
    Ben de bu işi bana yıkmaya çalıştıkları için tüketici hakem heyetine başvurdum
    Konuya hakimim birkaç bilgi verebilirim ;
    Önce ilçe hakem heyetine gidiliyor
    Sonra garanti belgesi fiş fatura eski onarım belgeleri filan ne evrak varsa götürüyoruz
    Sonra hepsinin 6 kopyasını çıkartıp oradaki görevliye veriyoruz ve 3 ay bekliyoruz (3 ay sonra tekrar gelin diyorlar)
    Benim 3 ay 11 ağustosta oluyor bizi aradılar ve telefon 11 ağustosta heyete çıkacak bilir kişi inceleyecek ve sonuç çıkacak ...
    Yani imkanın varsa çıkma filan bi ekran bul
    Bu dava süreci filan en az 3 ay
    3 ay telefon o sarı ekranı ile senin işine yaramaz
    Hayırlısı olsun kardeşim bol şanslar ...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nereden
    İstanbul
    @radyoaktif

Alıntı:
    gamblerhacke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bu işi bana yıkmaya çalıştıkları için tüketici hakem heyetine başvurdum
    Konuya hakimim birkaç bilgi verebilirim ;
    Önce ilçe hakem heyetine gidiliyor
    Sonra garanti belgesi fiş fatura eski onarım belgeleri filan ne evrak varsa götürüyoruz
    Sonra hepsinin 6 kopyasını çıkartıp oradaki görevliye veriyoruz ve 3 ay bekliyoruz (3 ay sonra tekrar gelin diyorlar)
    Benim 3 ay 11 ağustosta oluyor bizi aradılar ve telefon 11 ağustosta heyete çıkacak bilir kişi inceleyecek ve sonuç çıkacak ...
    Yani imkanın varsa çıkma filan bi ekran bul
    Bu dava süreci filan en az 3 ay
    3 ay telefon o sarı ekranı ile senin işine yaramaz
    Hayırlısı olsun kardeşim bol şanslar ...

Hocam cevap için canı gönülden teşekkür ediyorum. Bağcılar Kaymakamlığında ki Tüketici Hakem Heyetinden bir arkadaş ile görüştüm şu an. Dava açılabilmesi için ya ilk servis formunun üzerinden 25 gün geçmesi yada 2 tane servis formu olması gerekiyor dedi ilgili arkadaş. 25 gün beklemek yerine, telefonu götürdüğüm Bağcılar'da ki Teleservice'den alıp, Bakırköy'de ki KVK'ya götüreyim yada bana en yakın başka bir Samsung teknik servisine. Onlar da Teleservice ile aynı beyanda bulunup ücret çıkartırlarsa bu fişi de alıp 2 fişle beraber telefonumu, tüketici hakem heyetine götürüp dava sürecini başlatacağım.

Çıkmalar dahi 100-150TL. S3 Min'nin 2. eli 150TL'ye satılıyor zaten. Yazık günah. Ben sırf annem kullansın diye yaptırıp ona verecektim zira geçen hafta zaten kendime yeni bir telefon aldım. Kadının da hevesine kursağında bıraktı ******** herifler.

şikayetvar.com'da ki şikayetime de Samsung tarafından verilen şu klişe mesaja bakar mısınız. Zira Samsung'un hiç bir servisi, bu mesajda ki üslubu gibi konuşmuyor. Gayet çirkefler! Dalga geçer gibi şuna bak yahu insanı iyice çileden çıkartıyorlar.

Peki bu iş için herhangi bir ücret ödüyor muyuz? Ve telefonun yanında, tüm bu yaşadığım sorunları açıkça belirten bir dilekçe yazmalı mıyım? Yoksa onu orada mı yazıyoruz? Zira ben şimdiden ne yazacağımı hazırlamak istiyorum. Çünkü hazır tüm yaşadıklarım taze iken o kağıda açacağım ağzımı, yumacağım gözümü...

Nereden
    İstanbul
    @gamblerhacke

Alıntı:
    radyoaktif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam cevap için canı gönülden teşekkür ediyorum. Bağcılar Kaymakamlığında ki Tüketici Hakem Heyetinden bir arkadaş ile görüştüm şu an. Dava açılabilmesi için ya ilk servis formunun üzerinden 25 gün geçmesi yada 2 tane servis formu olması gerekiyor dedi ilgili arkadaş. 25 gün beklemek yerine, telefonu götürdüğüm Bağcılar'da ki Teleservice'den alıp, Bakırköy'de ki KVK'ya götüreyim yada bana en yakın başka bir Samsung teknik servisine. Onlar da Teleservice ile aynı beyanda bulunup ücret çıkartırlarsa bu fişi de alıp 2 fişle beraber telefonumu, tüketici hakem heyetine götürüp dava sürecini başlatacağım.

Çıkmalar dahi 100-150TL. S3 Min'nin 2. eli 150TL'ye satılıyor zaten. Yazık günah. Ben sırf annem kullansın diye yaptırıp ona verecektim zira geçen hafta zaten kendime yeni bir telefon aldım. Kadının da hevesine kursağında bıraktı ******** herifler.

şikayetvar.com'da ki şikayetime de Samsung tarafından verilen şu klişe mesaja bakar mısınız. Zira Samsung'un hiç bir servisi, bu mesajda ki üslubu gibi konuşmuyor. Gayet çirkefler! Dalga geçer gibi şuna bak yahu insanı iyice çileden çıkartıyorlar.

Peki bu iş için herhangi bir ücret ödüyor muyuz? Ve telefonun yanında, tüm bu yaşadığım sorunları açıkça belirten bir dilekçe yazmalı mıyım? Yoksa onu orada mı yazıyoruz? Zira ben şimdiden ne yazacağımı hazırlamak istiyorum. Çünkü hazır tüm yaşadıklarım taze iken o kağıda açacağım ağzımı, yumacağım gözümü...
    Olur mu olur ...
    En iyisini yaparsın !