İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

Arkadaşlar iyi günler. GT-I8200Q model ve stock rom ile 4.2.2 android sürümünde kullandığım S3 Mini telefonumu son 1 haftadır bilgisayara bağlayamıyorum. Telefonu bağladığım usb port, Aygıt Yöneticisi'nde aşağıda ki şekilde gözüküyor. Bu aygıtı silip tekrar yükleyip güncellemeyi denedim ama fayda etmedi. http://i.hizliresim.com/rMNEQ3.jpg http://i.hizliresim.com/rMNERP.jpg Cihazı USB'den çıkarttığımda ise bu şekilde hata veriyor; http://i.hizliresim.com/y5pVoN.jpg

Bu konu 8012 kez görüntülendi 43 yorum aldı ...
S3 Mini Bilgisayar, USB'yi Okumuyor! 5,00 8012 Reviews

Konuyu değerlendir: S3 Mini Bilgisayar, USB'yi Okumuyor!

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 8012 kez incelendi.

gamblerhacke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @gamblerhacke

Cevap: S3 Mini Bilgisayar, USB'yi Okumuyor!

facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    chainfare 3d yükleyebilirsin yüksek grafik isteyen işlemleri ekran kartının driverlarını yükleyerek grafik ihtiyaçlarını azaltır

hiu482 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @hiu482

Alıntı:
    gamblerhacke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    chainfare 3d yükleyebilirsin yüksek grafik isteyen işlemleri ekran kartının driverlarını yükleyerek grafik ihtiyaçlarını azaltır
    Chainfire3d yüklemeyin. Yüklerseniz cihaz direkt bootloop'ta kalır. Armv6 cihazlar için o uygulama.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Eski Nick'im hayyam482

444MB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    @444MB

Alıntı:
    hiu482 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Chainfire3d yüklemeyin. Yüklerseniz cihaz direkt bootloop'ta kalır. Armv6 cihazlar için o uygulama.

Guzel bilgilendirme [emoji106]
    ESKİ NİCK: mbyurttutan

Savaşlar için paraları var ama yoksulları doyuramıyorlar.

hiu482 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @hiu482

Alıntı:
    mbyurttutan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guzel bilgilendirme [emoji106]
    Bir arkadaşla yaparken başımıza geldi. geri yapması da baya ugrastırmıstı. 😄

Eski Nick'im hayyam482

Nereden
    İstanbul
    @radyoaktif

Yardımlarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar. Tüm önerilerinizi fırsat buldukça deneyeceğim. Affınıza sığınarak konu kapanmadan önce aklıma gelmişken bir sorunu daha dile getirmek istiyorum:

Chrome'da, bilgisayarda kayıtlı olan yer imlerimin güncel hallerini göremiyorum. Üstelik senkronizasyon ayarlarından, gmail oturumumu tekrar sekronize etmeme rağmen hala şu anda bilgisayarda ki Chrome yer imlerini, telefonda ki Chrome'da göremiyorum. Hala ilk eşitlediğim (2,3 ay önce sanırım) zamanda gelen yer imleri gözüküyor.

Gmail hesabımı telefondan kaldırıp tekrar tanımladım, eşitledim, sekronize ettim yok yok. Hala Favoriler'e tıkladığımda gelen Yer işaretleri çubuğu'nda eski yer imleri duruyor. Bu durumun bir çözümü varsa söylemenizi rica ediyorum.

Ayrıca Root olayına değinecek olursam, sanırım telefonum Root'lu. Zira telefone Stock Rom yüklerken Supersu'yuda yüklemiştim ama şu anda Supersu'yu açtığımda aşağıda ki hatayı aldım;

Ve ilk defa gördüğüm Kinguser adında (sanırım başka bir Root programı) bir program gördüm. Sanırım bu da Clean Master'i yüklerken yanında gelen Root programı yahut ben yanlış biliyorum.

Gene de test etmek için Root Checher programını indirdim ve sanırım telefon Root'lu;

Bu durumda SuperSu'yu kaldırmam mı gerekiyor yoksa Kinguser'i kaldırıp Supersu'yu tekrar mı yüklemem gerekiyor kafam çok karıştı. Bunlardan hangisinin telefonun yönetimini devraldığını bilmediğim için bir şey yapamıyorum.
    Konu radyoaktif tarafından (07.04.16 Saat 01:24 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul
    @gamblerhacke

kingouser kingoroot ile root edilen cihazlar için SU programıdır gereksizdir
    Superuser (SU) ise cf auto root ile root edilen cihazlara yüklenen gerekli bi yazılımdır
    kingouserin clean master ile bir bağlantısı yok

bu bir hata değildir su kodu güncellemesi normal windows update gibidir önce twrp kurup tekrar deneyin efs yedeği almayı unutmayın...

- - - Ek olarak - - -

Alıntı:
    hiu482 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bilmiyordum özür dilerim [MENTION=101785]radyoaktif[/MENTION]

Nereden
    İstanbul
    @radyoaktif

Kinguser'i bir türlü kaldıramadım ve nasıl kaldırıldığını da çözemedim. Ayrıca bunun sistem dosyası olduğu ve zaten olması gerektiği de söyleniyor. Gerçeklik payı nedir?

Ayrıca şu anda benim telefonum bu bilgiye göre zaten root'lu değil mi;

Yani buna rağmen, illa dediğiniz işlemleri, telefonun hızlanması için yapmak zorunda mıyım? Eğer yapmam gerekiyor ise Twrp'yi biraz daha açarsanız yapmaya çalışırım.

Chrome yer imleri sorunu için ise cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Nereden
    İstanbul
    @gamblerhacke

Twrp bir custom recovery menudur forumda veya internette konusu vardir
    Oncelikle twrp ile efs yedegi alin

SonrA kingouser den unroot
    yapın

Sonra stock veya zevkinize gore custom rom yukleyip root yapin cf auto root ile
    Hadi kolay gelsin

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nereden
    İstanbul
    @gamblerhacke

Yer imlei ile ilgili diyecek birseyim yok
    Üzgünüm

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nereden
    İstanbul
    @radyoaktif

Yer imlerini hallettim teşekkür ediyorum. Telefonun senkronizasyon özelliğini açınca düzeldi.

Zira Root'lama için TWRP Recovery yüklemeye çalışıyorum. Telefonu download modunda bilgisayara usb ile bağlayıp odin programı üzerinden, denemek için ayrı ayrı indirdiğim bütün TWRP Recovery dosyalarını başarılı bir şekilde flashlamama rağmen hala ses açma+orta tuş+power tuşlarına bastığımda Stock Recovery çıkıyor. Yani bir türlü TWRP Recovery yüklenmiyor. Halbuki aynı basit işlem ile internette ki herkes yükleyebiliyor. Gece gece 2 saatimi bu illet olay için harcadım.

Halbuki ben telefonu hızlandırmak için 5,6 ay önce Stock Rom'u yeniden yüklerken bu TWRP' Recovery'yi de aynı yöntem ile yüklediğimi hatırlıyorum. Şu anda o TWRP Rocovery dosyasının aynısı ile de yüklemeyi denedim ama yüklenmedi. Herhangi bir yerde yanlış yaptığımı düşünmüyorum. Sizce sorun ne olabilir? Zira şu TWRP Recovery'yi yüklersem Supersu ile Root'layıp bırakacağım.

TWRP Manager'i mağazadan da yükleyip belki olur diye denedim ama desteklememe gibi bir uyarı verdi. Yani her halukarda odin ile yüklenecek.

Konu radyoaktif tarafından (10.04.16 Saat 20:10 ) değiştirilmiştir.