İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

Arkadaşlar iyi günler. GT-I8200Q model ve stock rom ile 4.2.2 android sürümünde kullandığım S3 Mini telefonumu son 1 haftadır bilgisayara bağlayamıyorum. Telefonu bağladığım usb port, Aygıt Yöneticisi'nde aşağıda ki şekilde gözüküyor. Bu aygıtı silip tekrar yükleyip güncellemeyi denedim ama fayda etmedi. http://i.hizliresim.com/rMNEQ3.jpg http://i.hizliresim.com/rMNERP.jpg Cihazı USB'den çıkarttığımda ise bu şekilde hata veriyor; http://i.hizliresim.com/y5pVoN.jpg

Bu konu 7645 kez görüntülendi 43 yorum aldı ...
S3 Mini Bilgisayar, USB'yi Okumuyor! 5,00 7645 Reviews

Konuyu değerlendir: S3 Mini Bilgisayar, USB'yi Okumuyor!

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 7645 kez incelendi.

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan Birinci 1234 ... Sonuncu
    444MB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    @444MB

Cevap: S3 Mini Bilgisayar, USB'yi Okumuyor!

facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    1. Kablo veri akışını desteklemiyor olabilir. (Bende bi USB Kablo var sadece şarj ediyor.Telefonu blgisayara bağlayınca felan sadece şarj)

2.Bilgisayar değiştirmişsiniz notebook da denemişsiniz ama tekrar değiştirmenizi tavsiye ederim internet kafeye felan gidin hatta . Ben öyle yapmıştım . Orda görmüştü telefonu sonrada odinden root atmıştım.

3.Kabloyu değiştirin .

4. Telefon şarj aldığı sürece donanımsal olarak hata olacağını sanmıyorum .

5.Ben telefonu bağladım bilgisayara bilgisayar hata veriyor usb bozuk diye yapıyom yapıyom olmadı . sonunda usb kablo ile telefon bilgisayara bağlıyken samsung usb driverı kaldırıp tekrar kurdum gördü cihazı . Sonra telefonu çıkardım taktım tekrar görmedi.

Yani bur da kesin bir kanıya varmak çok zor
    ESKİ NİCK: mbyurttutan

Savaşlar için paraları var ama yoksulları doyuramıyorlar.

Nereden
    İstanbul
    @radyoaktif

Alıntı:
    hiu482 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www43.zippyshare.com/v/48916021/file.html
    Linkteki uygulamayı indirin. Dosya rar da. Bu yüzden arşivden çıkarıp telefonunuza kurun. Bilgisayar ile aynı Wifi baglantısına bağlanın. Uygulamayı açın ve start butonuna basın. Orada önünüzde bir link olucak. Onu bilgisayarınızda ki tarayının url kısmına yazın ve Enterlayın. Ardından telefonunuzun içi felan çıkıcak karşınıza. 5-10 dakika kurcalayarak sistemi anlarsınız l. Yapamazsanız geri dönüş yapın.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Şimdi oldu hocam çok teşekkürler.

hiu482 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @hiu482

Rica ederim

Eski Nick'im hayyam482

Nereden
    İstanbul
    @radyoaktif

Arkadaşlar tesadüf eseri sorunum son gece çözüldü. Yedek bir telefon bulamamama rağmen en geç 1 hafta da gelir ümidiyle yarın telefonu, işi gücü bırakıp Bakırköy KVK'ya götürmeye niyetlenmiştim ki sırf meraktan umutsuz bir şekilde, yatmadan önce son kez rutin şeyleri deneyeyim dedim.

Telefonun bataryasını komple çıkarttım, USB yerini izopropil alkol ile bir kaç saniye fırçalayıp saç kurutma makinesi ile bir kaç saniye kuruttum ve aynı USB kablo ile aynı USB soketine tekrar bağladımda bilgisayar gördü. Tabi sorunu, yaptığım iki işlemden hangisi çözdü orası belli değil. Ya bataryayı komple çıkartıp takmam yada izopropil alkol imdadıma yetişti.

Şükür ki bu dertten şimdilik kurtuldum. Yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara canı gönülden teşekkür ederim.

Son olarak başka bir sorundan bahsetmek istiyorum:

S3 Mini, haddinden fazla kasıldığı ve GT-I8200Q modelinin stock rom'dan başka rom'uda olmadığı için dona dona beni 1 yıldır çileden çıkarttı ama mecburiyetten bir süre daha kullanacağım. Geçen ay tekrar stock ROM'u kurmama rağmen bu donma düzelmedi ve kanaat getirdim ki telefonun donanımı çok yetersiz olduğu için bu durum, yazılımsal değil donanımsal ve kalıcı bir sorun. Belki ilk çıktığında zamanında hızlıydı ama şu anda insanı inanın çıldırtıyor. HERE Maps navigasyonda donma yüzünden istediğim yeri işaretleyip gidemiyorum bile. Ayrıca batarya orijinal olmasına rağmen sistem, telefonu sülük gibi emiyor. Greenify gibi uygulamalarla arka planda ki çoğu uygulamayı kapatıp en kısık ekran parlaklığında ve çoğu zaman wi-fi ile kullanmama rağmen iki internete girdiğimde şarj %3,5 birden iniyor. Sanırım buda donanımsal bir sorun. Lakin şu telefonu, en azından yenisi alınana kadar biraz daha rahat kullanabilmek için önereceğiniz bir rom yahut başka bir öneriniz var mı? Zira ben bu telefonun modeline uygun rom bulamadım.
    Konu radyoaktif tarafından (06.04.16 Saat 12:24 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Nevşehir
    @444MB

Alıntı:
    radyoaktif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tesadüf eseri sorunum son gece çözüldü. Yedek bir telefon bulamamama rağmen en geç 1 hafta da gelir ümidiyle yarın telefonu, işi gücü bırakıp Bakırköy KVK'ya götürmeye niyetlenmiştim ki sırf meraktan umutsuz bir şekilde, yatmadan önce son kez rutin şeyleri deneyeyim dedim.

Telefonun bataryasını komple çıkarttım, USB yerini izopropil alkol ile bir kaç saniye fırçalayıp saç kurutma makinesi ile bir kaç saniye kuruttum ve aynı USB kablo ile aynı USB soketine tekrar bağladımda bilgisayar gördü. Tabi sorunu, yaptığım iki işlemden hangisi çözdü orası belli değil. Ya bataryayı komple çıkartıp takmam yada izopropil alkol imdadıma yetişti.

Şükür ki bu dertten şimdilik kurtuldum. Yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara canı gönülden teşekkür ederim.

Son olarak başka bir sorundan bahsetmek istiyorum:

S3 Mini, haddinden fazla kasıldığı ve GT-I8200Q modelinin stock rom'dan başka rom'uda olmadığı için dona dona beni 1 yıldır çileden çıkarttı ama mecburiyetten bir süre daha kullanacağım. Geçen ay tekrar stock ROM'u kurmama rağmen bu donma düzelmedi ve kanaat getirdim ki telefonun donanımı çok yetersiz olduğu için bu durum, yazılımsal değil donanımsal ve kalıcı bir sorun. Belki ilk çıktığında zamanında hızlıydı ama şu anda insanı inanın çıldırtıyor. HERE Maps navigasyonda donma yüzünden istediğim yeri işaretleyip gidemiyorum bile. Ayrıca batarya orijinal olmasına rağmen sistem, telefonu sülük gibi emiyor. Greenify gibi uygulamalarla arka planda ki çoğu uygulamayı kapatıp ek kısık ekran ayarında ve çoğu zaman wi-fi ile kullanmama iki internete girdiğimde şarj %3,5 birden iniyor. Sanırım buda donanımsal bir sorun. Lakin şu telefonu, en azından yenisi alınana kadar biraz daha rahat kullanabilmek için önereceğiniz bir rom yahut başka bir öneriniz var mı? Zira ben bu telefonun modeline uygun rom bulamadım.
    Xda S3 mini yazip google custom romlara bakabilirsiniz surusune bereket

Nereden
    İstanbul
    @hiu482

Birkaç tane rom var ama onlarda stock üzerinde hafif değişiklikler felan. Kurmaya bile değmez. 2-3 gün bekleyin. Telefonda sorun felan olmazsa rootlayın ve gereksiz samsung ve google uygulamalarını kaldırın. Size tavsiyem touchwız ı kaldırıp yerine nova launcheri kurun. Seeder uygulamasını da kurun. Yapabilecekleriniz suanlık bunlar. Yaparsanız geri dönüş yapın muhakkak.

Eski Nick'im hayyam482

Nereden
    İstanbul
    @radyoaktif

Alıntı:
    mbyurttutan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam mesajda da belirttiğim gibi; benim S3 mini GT-i8190 değil GT-I8200Q olan model ve bu modelin 1 tane bile ROM'u yok yahut varsa bile ingilizcedir.

Alıntı:
    mbyurttutan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam şimdi siz söyleyince Touchwiz'i hızlandırmak için aşağıda ki 3 animatör ölçeğini de kapattım.

Ayrıca android'in en sevmediğim, uygulamadan geri tuşu ile çıksan bile o uygulamanın, sen kapatana kadar sürekli arka planda çalışması durumundan da kurtulacağımı düşünerek arka plan işlemleri ayarını da kapattım ama hiç bir işe yaramadı. Uygulamalardan çıktığımda hala arka planda çalışıyorlar. Acaba bu ayar benim bahsettiğim şey için değil de, arka planda gizlice çalışan diğer uygulamalar için mi?

Misal bir kaç uygulama açıp geri tuşu ile hepsinden çıktığımda aslında hepsi hala arka planda çalışır gözüküyor. Ta ki ben telefonun orta tuşuna basılı tutup bunları ya tek tek sağa sola kaydırarak kapatabiliyorum yada ekranın en sağ alt köşesinde ki toptan kapat düğmesine basarak kapatıyorum ve bu durum insanı sinir ediyor. Google, zaten yeteri kadar şişirdiği şu işletim sisteminde bu kadar gereksiz bir şeyi neden yapmış olabilir ki? Bu şaka mı yoksa her android sistem de bu durum var mı?

Neyse, sürekli %70 üstü olan RAM ilk defa %50 lerde seyrediyor. Umarım sistem tekrar kendi kendine şişip aynı değerlere geri çıkmaz.

Ayrıca hiu482 hocam şu WiFi File Transfer programını önerdiğin için ne kadar teşekkür etsem azdır. Sayende, normalde aldığım ekran görüntülerini, telefonu bilgisayara USB ile bağlayarak tek tek seçmek yerine, artık direkt web arayüzünden anlık olarak bunlar dahil tüm içeriğe tek tıkla ulaşıp bilgisayara indirebiliyorum. USB düzeldi ama sanırım ben artık USB'den kullanmamı gerektirecek bir durum olmadıkça bu program üzerinden dosyalarımı yöneteceğim

Son olarak: Aklınızda telefonu bir nebze daha olsa hızlandıracağını düşündüğünüz öneriler varsa duymak isterim.
    Konu radyoaktif tarafından (06.04.16 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul
    @hiu482

[MENTION=101785]radyoaktif[/MENTION] Rica ederim. Dediklerimi yapın. Telefon biraz daha rahatlar.

Eski Nick'im hayyam482

Nereden
    Nevşehir
    @444MB

Eger arkaplanda islem kalmamasini istiyorsan Etkinlikleri Saklama secenegi secmelisin dostum zaten orda da yaziyor

GT-P7300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat

En güzeli root et
    Gereksiz uygulamaları kaldır
    Greenify yükle ve interaktif olmayan uygulamaları uyut
    Bu yeterli olacaktır

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan Birinci 1234 ... Sonuncu