İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

Gerekli dosyalar 1. Odin 3.10.0 yüklüyoruz 2. Bu kerneli flaşlıyoruz; http://forum.xda-developers.com/note-4/development/n910c-spacex-kernel-v0-1-auto-root-t3192875 ( Odine ap kısmından yükleniyor ) 3. Sd kartımıza; twrp-2.8.7.0-treltexx.img recovery dosyasını bulup atıyoruz. (açık bir alana) twrp recovery i buradan indirebilirsiniz; https://dl.twrp.me/treltexx/ 4. Google playden rashr uygulamasını bulup recovery yüklüyoruz. ( Rashr uygulaması img uzantılı dosyayı görüyor)

Bu konu 21460 kez görüntülendi 81 yorum aldı ...
Samsung note 4 n910c 5.1.1 root :) 5,00 21460 Reviews

Konuyu değerlendir: Samsung note 4 n910c 5.1.1 root :)

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 21460 kez incelendi.

@skindiver

Cevap: Samsung note 4 n910c 5.1.1 root :)

facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    Alıntı:
    aslan2707 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nejat abi bende cf root ile problem yaşadım ve tekrardan polonya 5.1.1 i yüklemek zorunda kaldım. Muhtemelen 5.1.1 root olayının daha çok yeni olmasından kaynaklı. Arkadaşlar bu konuyu inceleyip deneyebilirler. Gayet güzel çalışıyor
    Hocam dün anlattığın yöntemle root ladım sonunda telefonu..hiçbir sıkıntı çıkmadı..sonradan googymax kerneli de flashladım..iyi gidiyo şimdilik...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nereden
    istanbul
    @aslan2707

Umarım faydalı olmuştur

@roninxxx

Öncelikle forumda emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim. Benim kullandığım sürüm 10cq 5.1.1 , 10c 5.1.1 rom ile root yapsam mı yoksa beklersem daha mı iyi olur?
    Yada 10c olması yeterlimdir. Teşekkür ederim

Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat

Alıntı:
    roninxxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle forumda emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim. Benim kullandığım sürüm 10cq 5.1.1 , 10c 5.1.1 rom ile root yapsam mı yoksa beklersem daha mı iyi olur?
    Yada 10c olması yeterlimdir. Teşekkür ederim
    910c olması yeterlidir

SM-N920C Note 5 GOLD ile gönderilen mesaj

@skindiver

Alıntı:
    aslan2707 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amaç sadece gereksiz uygulama da değil bir çok romu dener, root ile çalışan tüm programları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

1. Root ta hiç bir sıkıntı yok.
    2. Twrp recovery ile defalarca yedekleme ve geri yükleme yaptım sorunsuz çalışmakta.
    3. Bir çok note 5 rom denedim, hiç bir sorun ile karşılaşmadan çalıştırdım.
    4. Daha sonra recovery den rom yükler gibi kernel yükledim ve kerneli değiştirdim (Mesela bu kerneli kullanıyorum;

http://forum.xda-developers.com/note...oming-t3126636 işlemci overclock edilmiş)

5. Bu arada nejat abinin 5.1.1 root ta sorunlar var şimdilik bekleyin açıklamasını da anlamış değilim )
    hocam merhaba..bikaç gündür şöyle birşey fark ettim.operatör olarka avea var bende de..iş yerimde stock rom ve kernel zamanında şebeke sinyali ve internetin normal+iyi çektiği noktalarda root ve polonya romdan sonra düşüş var.internet e hatta 3g ye düşüyor h yada h+ olan yerlerde.ortam bol duvarlı iç mekan ama arkadaşın sony z3 ü var o da avea lı..onda hep h veya h+ da...bölgesel olarak şebeke sıkıntısı mı var desem z3 te de kendini hissettirmez mi? ya da sorun bu root ve polonya romundan mı acaba? başka signal and internet improvement özellikli rom denesem hangileri vardır note 4 için?

Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat

Alıntı:
    skindiver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam merhaba..bikaç gündür şöyle birşey fark ettim.operatör olarka avea var bende de..iş yerimde stock rom ve kernel zamanında şebeke sinyali ve internetin normal+iyi çektiği noktalarda root ve polonya romdan sonra düşüş var.internet e hatta 3g ye düşüyor h yada h+ olan yerlerde.ortam bol duvarlı iç mekan ama arkadaşın sony z3 ü var o da avea lı..onda hep h veya h+ da...bölgesel olarak şebeke sıkıntısı mı var desem z3 te de kendini hissettirmez mi? ya da sorun bu root ve polonya romundan mı acaba? başka signal and internet improvement özellikli rom denesem hangileri vardır note 4 için?
    en iyi test etme yolu tr romu yüklemek olacaktır. onunla test etmen gerekiyor. ama sanırım değişmeyecektir. çünkü note 4 ün sinyal gücü zaten zayıf, fakat iş yerimde hiç çizgi bile olmadan sorunsuz 1 sene kullandım

@skindiver

Alıntı:
    Nejat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en iyi test etme yolu tr romu yüklemek olacaktır. onunla test etmen gerekiyor. ama sanırım değişmeyecektir. çünkü note 4 ün sinyal gücü zaten zayıf, fakat iş yerimde hiç çizgi bile olmadan sorunsuz 1 sene kullandım
    Hocam çok garip bir unstabilite var şebeke sinyallerinde.o mesajı yazdıktan sonra şebeke tekrar sıfır çizgi internet h+ oldu..romdan yada root tan olacağını sanmıyorum.ama yine o mesajı yazmadan önce operatör müşteri hizmetlerini arayıp yine şikayet ettim.bana pişkin pişkin evet görüyorum daha önce de şikayet etmişsiniz diyo..yani sorun heralde operatörle alakalı heralde...

Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat

Alıntı:
    skindiver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam çok garip bir unstabilite var şebeke sinyallerinde.o mesajı yazdıktan sonra şebeke tekrar sıfır çizgi internet h+ oldu..romdan yada root tan olacağını sanmıyorum.ama yine o mesajı yazmadan önce operatör müşteri hizmetlerini arayıp yine şikayet ettim.bana pişkin pişkin evet görüyorum daha önce de şikayet etmişsiniz diyo..yani sorun heralde operatörle alakalı heralde...

Benim evde 16mb e kadar çıkan Vodafone şu anda e yazıyor. Geçenlerde aradım 4.5 çalışmaları sebebi ile oluyor yansıtıcı ve vericiler değişiyor dedi. Sanırım 3-5 ay bu rezaleti çekeceğiz

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nereden
    istanbul
    @aslan2707

Ben bu şebeke probleminin hem yazılımsal hemde donanımsal olduğunu düşünüyorum. Stock rom kullanırken de yaşıyordum root yaptım polonya 5.1.1 kurdum hala yaşıyorum. Başka romları da kurdum hala devam ediyor. Malesef note 4 ün bir şebeke problemi var. Google da bir arama yaparsanız sorunun servise telefon yollamayla çözülmediğini görürsünüz. Bu durum biraz sar değeri ile de alakalı. Servisteki biri söylemişti. Sar düştükçe telefon daha da az çekiyormuş. Sağlıklı bir telefon yapalım derken çekmeyen bir telefon çıkıyor ortaya sanırım.

@skindiver

Bu 4.5 g inşallah dedikleri gibi kaliteyi arttırır da can çekişmeyiz..