İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

Merhaba, telefon şarjdayken kapandı ve bir daha açılmıyor. Güç tuşu ve ses açma veya kapama tuşu ile reset atar gibi bir şey yapıyor ve telefon açılsada bir kaç saniye içinde tekrar kapanıyor. Bir süre sonra bu kombinasyonda bir tepki vermemeye başlıyor. Şarja taktığımda şarj almıyor ve bildirim ledi yanmıyor. 2 defa servise gönderdim ve yeni yazılım yüklendi diyerek telefon geri geliyor. Normal bir şekilde çalışıyor ama şarja takınca yeniden bir süre sonra kapanıyor ve işlem başa dönüyor.

Bu konu 7909 kez görüntülendi 6 yorum aldı ...
Şarjdayken kapandı, açılmıyor ve tepki vermiyor 4,00 7909 Reviews

Konuyu değerlendir: Şarjdayken kapandı, açılmıyor ve tepki vermiyor

5 üzerinden 4,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 7909 kez incelendi.

Nereden
    KOCAELİ
    @By40bir

Şarjdayken kapandı, açılmıyor ve tepki vermiyor

facebook müşteri hizmetleri facebook müşteri hizmetleri
    Merhaba, telefon şarjdayken kapandı ve bir daha açılmıyor.
    Güç tuşu ve ses açma veya kapama tuşu ile reset atar gibi bir şey yapıyor ve telefon açılsada bir kaç saniye içinde tekrar kapanıyor. Bir süre sonra bu kombinasyonda bir tepki vermemeye başlıyor. Şarja taktığımda şarj almıyor ve bildirim ledi yanmıyor.
    2 defa servise gönderdim ve yeni yazılım yüklendi diyerek telefon geri geliyor. Normal bir şekilde çalışıyor ama şarja takınca yeniden bir süre sonra kapanıyor ve işlem başa dönüyor.

Dediğim gibi 4-5 aydır aynı sistemi hiç bir işlem yapmadan kullanmaya devam ediyordum. Telefon stock rom ile rootluydu. Fakat dediğim gibi 4-5 aydır hiç bir oynama yapmıyordum ve durduk yere bu olay başıma geldi. 2 defa servisten geldikten sonra ise sim kart dahi takmadan direk şarja taktım ve bir süre sonra kapandı ve o günden bu zamana telefonu kullanamıyorum. Telefonun garantisi var, servis yaptık diyor nasıl açıyorsa birşekilde telefonu faal hale getiriyor ama bende ilk şarjda telefon kapanıyor.

Ne yapabilirim ? Telefonu servis nasıl uyandırıyor olabilir ?

Nereden
    İstanbul
    @hiu482

Cevap: Şarjdayken kapandı, açılmıyor ve tepki vermiyor

Cihaz değişimi isteyebilirsiniz.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nereden
    KOCAELİ
    @By40bir

Cihaz değişimi isteyip istememek bize mi kalıyor ? Mesela ben cihaz değişimi istiyorum derken keyfime diyor gibi olacağım. Eğer yapılamıyorsa cihaz değişimi zaten gerçekleştiriliyor diye biliyordum.

Adam yaptık telefonunu çalışıyor derse, benim cihaz değişimi istemem biraz absürt olacak ama sonuçta telefonda aynı hatadan kapanıyor deme şansımda var.

Bakalım 3. ye aynı neden ile yeniden göndereceğim...

Asıl öğrenmek istediğim nede ne olabilir ve orada telefonu nasıl bir daha uyandırıyorlar. Üstelik adamlar yazdıkları servis formunda, yeni yazılım yüklendi, bir hataya rastlanmadı yazacak kadar basit bir konu olarak görüyorlar. Benim hiç bir şekilde açamadığım cihaz açılıyor ve normal bir seyir izliyor serviste

Teşekkürler

Nereden
    İstanbul
    @hiu482

Hiçbir fikrim yok. Donanım ile ilgili bir sorun da olabilir. Cihaz değişimini yine de talep edebilirsiniz.

Nereden
    İstanbul
    @divanii

Verdiğiniz servis resmi Sony servisi mi yoksa aldığınız telefoncuya mı veriyorsunuz?
    Servise tekrar verin ve o servis arıza açıklamasına cihazı şarja takınca yine arızalanıyor veya bir süre şarjda kaldıktan sonra yine arızalanıyor gibi ibareleri mutlaka not aldırın ki test etmeden vermesinler.
    Bunun haricinde sizin şarj cihazınızda bir kaçak varsa ve ciddi bir akımı direk ulaştırıyor gibi bir tarifiniz var şuanda. Genelde bu gibi durumlarda tespiti tam yapabilmek için Samsung cihazın şarj cihazını da birlikte istiyor. Ama sony de nasıl bilmiyorum.
    Eğer tekrar servise verirseniz ve de yapıldı diyerek geri alırsanız riske atmadan farklı bir şarj cihazı kullanın. Bu arada aynı hatadan servis gören cihazın üçüncü seferinde yenilenmesi olayı yasal olarak dörde çıkarıldı diye biliyorum. Bu durum firmanın müşteri hizmet faktörlerine göre değişiyor kimisi dördüncü seferi bekler kimi de müşteri talebi ile ilk seferde değiştirir.

Nereden
    KOCAELİ
    @By40bir

Açıklamalar için teşekkür ederim. Sinirden telefonu servise bir daha göndermedim ve telefon 20-30 saat bekledikten sonra normal bir biçimde güç tuşu ile açıldı.

Bu arada evet, verdiğim servis Sony yetkili servisi Teleservice.

Nereden
    İstanbul
    @divanii

Eski ismi ile Arvato Teleservice! onlara cihaz degisimi kabul ettirmek kadar zor is yoktur. Yinede yasadiginiz normal bir sorun degil mutlaka cok gec kalmadan gerekeni yapin.
    Gecmis olsun.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi