İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

iyi günler . Mounts2sd uygulaması ile bazı taşıma ve sistemi rahatlatma işlemleri yapmak istedim. Sdkart a ext4 bölüm oluşturdum fakat bir türlü uygulama alanı görmedi. Uygulamanın xda da ana konusuna yazdım stock rom için init.d desteği yoktur bu yüzden çalışmaz denildi. Acaba sonradan stok rom a init.d desteği sağlanabilir mi? Optimus g pro jb v10 stock rom.

Bu konu 3397 kez görüntülendi 6 yorum aldı ...
init.d desteği 3397 Reviews

Konuyu değerlendir: init.d desteği

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3397 kez incelendi.

Nereden
    tekirdağ
    @ali8486

init.d desteği

facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    iyi günler . Mounts2sd uygulaması ile bazı taşıma ve sistemi rahatlatma işlemleri yapmak istedim. Sdkart a ext4 bölüm oluşturdum fakat bir türlü uygulama alanı görmedi.

Uygulamanın xda da ana konusuna yazdım stock rom için init.d desteği yoktur bu yüzden çalışmaz denildi. Acaba sonradan stok rom a init.d desteği sağlanabilir mi?

Optimus g pro jb v10 stock rom.

AskinSavascisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika
    @AskinSavascisi

Cevap: init.d desteği

Alıntı:
    ali8486 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günler . Mounts2sd uygulaması ile bazı taşıma ve sistemi rahatlatma işlemleri yapmak istedim. Sdkart a ext4 bölüm oluşturdum fakat bir türlü uygulama alanı görmedi.

Uygulamanın xda da ana konusuna yazdım stock rom için init.d desteği yoktur bu yüzden çalışmaz denildi. Acaba sonradan stok rom a init.d desteği sağlanabilir mi?

Optimus g pro jb v10 stock rom.

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2313531
    Webdesign | PC - Tablet - Smartphone repair

furkey[/B] Nickli Üyeden Alıntı [/COLOR]
    sen varya eli öpülecek adamsın ha :D

Nejat Nickli Üyeden Alıntı
    "tutorial hacı " olarak yeni nick mi versek arkadaşa

Nereden
    tekirdağ
    @ali8486

Alıntı:
    AskinSavascisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

SAğolun da az da olsa Türkçe açıklama yapma şansınız var mı? okudum da teknik konular ağırlıklı o derecede ingilizcem yok.

Nereden
    istanbul
    @Sky

ext4 alanı oluşturmayı pcde yaptıysan ilk zamanlar aynı hatayı alıyordum ext4 seçiyordum takınca cihaza olmuyordu ext4 seçtikten sonra ext4 oluşturmayı tıklamak gerekiyormuş ki bilmiyordum o zamanlar aynı hatayı yapıyor olabilir misin acaba ext4 oluşturduysan sd kartta sorun yoksa cihazın görmesi lazım
    yada bilmem cihazın destekliyor mu SDmerge olayı var direk hafıza kartını ext4 yapıyor çok kullanışlı araştır istersen xdada...

hiu482 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @hiu482

Ext4 destekleyen kernel yukleyin. Sorun halledilir.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Eski Nick'im hayyam482

Nereden
    tekirdağ
    @ali8486

Alıntı:
    Sky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ext4 alanı oluşturmayı pcde yaptıysan ilk zamanlar aynı hatayı alıyordum ext4 seçiyordum takınca cihaza olmuyordu ext4 seçtikten sonra ext4 oluşturmayı tıklamak gerekiyormuş ki bilmiyordum o zamanlar aynı hatayı yapıyor olabilir misin acaba ext4 oluşturduysan sd kartta sorun yoksa cihazın görmesi lazım
    yada bilmem cihazın destekliyor mu SDmerge olayı var direk hafıza kartını ext4 yapıyor çok kullanışlı araştır istersen xdada...

ext4 dosyası oluştudum ama stock rom olduğu için mounts2sd nin scriptini çalıştırmıyor. init.d desteği olması gerekiyormuş. Onuda yapmak için uğraşıyorum yapıyorum ilk kapat açta uygulamalar çöküyor.

- - - Ek olarak - - -

Alıntı:
    hayyam482 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ext4 destekleyen kernel yukleyin. Sorun halledilir.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çok sağolun cevabınız için . Bir site veya kaynak verebilirmisiniz cihazıma uygun kernel bulabilmem için.

hiu482 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @hiu482

Alıntı:
    ali8486 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ext4 dosyası oluştudum ama stock rom olduğu için mounts2sd nin scriptini çalıştırmıyor. init.d desteği olması gerekiyormuş. Onuda yapmak için uğraşıyorum yapıyorum ilk kapat açta uygulamalar çöküyor.

- - - Ek olarak - - -

çok sağolun cevabınız için . Bir site veya kaynak verebilirmisiniz cihazıma uygun kernel bulabilmem için.
    ilk olarak cihaz lg optimus g pro ise deneyin. (lite olanı da varmış)

http://forum.xda-developers.com/opti...-roms-t2851612 cm tabanlı romlarda ve stock romda çalışıyor. Lollipop için bu sanırım.

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2496376 bu kernel stock jb için. Fakat linkler yok.

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2363330 bu kernelin init.d desteği mevcut uğraşmanıza gerek yok fakat ürün kodunuz listede yok denemek lazım.

- - - Ek olarak - - -

init.d özelliğini kolayca aktifleştirmek için LINK'ten apk'yı indirin ve açın. Alttaki activate butonuna basın. Aktif olucaktır.