İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

1678 HASTANE VE SAĞLIK PROBLEMLERİNİZLE İLGİLİ TÜM KONULARDA (GERÇEKTEN TÜM KONULARDA) DANIŞACAĞINIZ HER ŞEYE BİLGİM YETTİĞİ ÖLÇÜDE VE BİLGİ ALABİLECEĞİM İNSANLARA ULAŞABİLDİĞİM SÜRECE YARDIMCI OLMAK BENİM İÇİN ONURDUR:) Ramazanda dikkat edilecekler.. Emre' teşekkürler..

Bu konu 72604 kez görüntülendi 238 yorum aldı ...
Sağlık Danışma Hizmeti 72604 Reviews

Konuyu değerlendir: Sağlık Danışma Hizmeti

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 72604 kez incelendi.

Nereden
    Konya
    @@lp@sl@n
    facebook müşteri hizmetleri facebook müşteri hizmetleri
    Alıntı:
    Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cenk hocam senden mi çıktı o taş, allahım cinnet geçirtir o adama...
    En zayıf böbrek sancısı, en şiddetli doğum sancısından en az 20 kat daha fazlaymış. Çeken bilir. Büyük geçmiş olsun.

Nereden
    kocaeli-darıca
    @Cenk
    ben on yıldır kronik böbrek taşı hastasıyım.
    250 ye yakın taş düşürdüm. bu da kişisel rekorum. dışarıdan müdahale olmadan bizzat kendim düşürdüm.
    en son 10 gün kadar önce 6 tane birden literatüre kayıt yaptırdım.heheh
    Allah kimseye vermesin. acısını bilen bilir.

Nereden
    kocaeli-darıca
    @Cenk
    Alıntı:
    @lp@sl@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En zayıf böbrek sancısı, en şiddetli doğum sancısından en az 20 kat daha fazlaymış. Çeken bilir. Büyük geçmiş olsun.
    sağlıklı karşılaştırma için doğum yapmam lazım o da tabiata ters olduğu için bir şey diyemem. Bununla yaşamaya alıştım. Elli türlü doktor, elli türlü koca karı ilacı her şeyi denedim. en büyük tesellim bir doktorun sırtımı sıvazlayarak "sen şükret düşürebiliyorsun, normalde bu taşlar kendi kendine düşmez " demesiydi.

Nereden
    Konya
    @@lp@sl@n
    Alıntı:
    armydc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağlıklı karşılaştırma için doğum yapmam lazım o da tabiata ters olduğu için bir şey diyemem. Bununla yaşamaya alıştım. Elli türlü doktor, elli türlü koca karı ilacı her şeyi denedim. en büyük tesellim bir doktorun sırtımı sıvazlayarak "sen şükret düşürebiliyorsun, normalde bu taşlar kendi kendine düşmez " demesiydi.
    Kesinlikle çok doğru söylemiş. Her defasında ameliyat olmak zorunda kalsaydın, arabaların kriko setinin bagajda gezdiği gibi karnının içine sabit bir cerrahi alet seti koymaları gerekirdi.

Ayrıca yukarıda verdiğim karşılaştırma Ağrı Poliklinik Uzmanlarının tespitleri, bana ait değiller.

Erdem24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Erdem24
    çok soda yani maden suyu içmek de yapabiliyormuş.
    ben sade sodayı çok severim, şimdi en fazla günde 2 içmeye gayret ediyorum

• Samsung Galaxy Note 5 | Silver Titan | 5.1.1 | 5.7" QHD | 518 ppi | CMOS 16MP UHD 4K | 128 Bit Exynos 7420 Octa | 4GB |
    • Monster Abra A5 5.1.1 | i7-4720HQ | 2GB GDDR5 GTX960M | FHD 15.6" Mat Led IPS | 750GB 7400RPM + 120 GB SSD | 8GB DDR3 1600Mhz
    • LG 55LA660S & Digiturk +plus IQ | 55" 140cm | 1920x1080 Smart 3D FHD LED plus | MCI 400Hz | Cinema Screen | 0,9 Ghz Dual Core |
    • Samsung UE42F5570 & Turkcell TV+ | 42" 106cm | 1920x1080 Smart HD LED | Dual Core | Clean View | 100Hz |
    • Ford Fiesta 1.25 Trend 5K LPG | 2010 | 82hp | 76000 Km |

[LIST][*]444Android.com
    [*][COLOR=#ff0000]

Nereden
    istanbul
    @Furkan
    Alıntı:
    fatihya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Furkan ramazanda neler tavsiye ediyorsun bizlere.
    Hocam çok duyulmuş sözler olacak belki ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum:
    Özellikle iftar açılışında yaklaşık 15 saat boş kalmış olan mideye bir anda çok fazla yüklenmemeli, mümkünse hurma gibi kanımızdaki şeker seviyesini kısa sürede dengeleyecek bir meyve ile orucu açtıktan sonra bir çorba içerek mideye alışma süresi vermek iftar sahur arası zamanımızı mide rahatsızlıkları ve şişkinliklerle geçirmemize engel olacaktır.
    Tabi kendimize (nefsimize veyahut göz açlığımıza) hakim olabilir ve yemekleri abartmadan yer ve sofradan midemizde biraz boşluk bırakarak kalkabilir isek içeceğimiz birkaç bardak çayın(susuzluğumuzu dindirmeye yardımcı olur) yemekten en az bir saat sonra olması sahip olduğumuz yada oluşabilecek demir eksikliği konusunda bize yardımcı olacak bir husus olduğu unutulmamalıdır; çünkü çay ve süt demir emilimini engelleyen içeceklerdir. Öte yandan çay en güzel ve doğal idrar söktürücüler arasında yer almaktadır ki bu da yine böbrekte taş oluşumu hikayemizde bizim lehimize olacak davranışlar arasına gireceği konusu sugötürmez gerçekler arasındadır...
    Şimdilik kısa birkaç bilgiyi paylaşmış olduk, ilerleyen günlerde mide rahatsızlıkları olan arkadaşların sorularına cevap verebileceğimi ayrıca iftar ve sahurda yeme içme konusuna tekrardan değineceğimi bildirir sağlıklı günler dilerim

Nereden
    Samsun, Turkey
    @fatihya
    Alıntı:
    Furkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam çok duyulmuş sözler olacak belki ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum:
    Özellikle iftar açılışında yaklaşık 15 saat boş kalmış olan mideye bir anda çok fazla yüklenmemeli, mümkünse hurma gibi kanımızdaki şeker seviyesini kısa sürede dengeleyecek bir meyve ile orucu açtıktan sonra bir çorba içerek mideye alışma süresi vermek iftar sahur arası zamanımızı mide rahatsızlıkları ve şişkinliklerle geçirmemize engel olacaktır.
    Tabi kendimize (nefsimize veyahut göz açlığımıza) hakim olabilir ve yemekleri abartmadan yer ve sofradan midemizde biraz boşluk bırakarak kalkabilir isek içeceğimiz birkaç bardak çayın(susuzluğumuzu dindirmeye yardımcı olur) yemekten en az bir saat sonra olması sahip olduğumuz yada oluşabilecek demir eksikliği konusunda bize yardımcı olacak bir husus olduğu unutulmamalıdır; çünkü çay ve süt demir emilimini engelleyen içeceklerdir. Öte yandan çay en güzel ve doğal idrar söktürücüler arasında yer almaktadır ki bu da yine böbrekte taş oluşumu hikayemizde bizim lehimize olacak davranışlar arasına gireceği konusu sugötürmez gerçekler arasındadır...
    Şimdilik kısa birkaç bilgiyi paylaşmış olduk, ilerleyen günlerde mide rahatsızlıkları olan arkadaşların sorularına cevap verebileceğimi ayrıca iftar ve sahurda yeme içme konusuna tekrardan değineceğimi bildirir sağlıklı günler dilerim
    evet furkan çok teşekkürler. Mide rahatsızlıkları demişken reflüyede değinirsen memnun olurum.

Nereden
    kocaeli-darıca
    @Cenk
    Alıntı:
    Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok soda yani maden suyu içmek de yapabiliyormuş.
    ben sade sodayı çok severim, şimdi en fazla günde 2 içmeye gayret ediyorum
    kısaca anlatayım;
    birincisi dengesiz beslenmekten kesinlikle kesinlikle kesinlikle uzak durun. şurda şunu atıştırayım , yok açlığımı bastırsın bu işlerden uzak durun adam gibi klasık yemek yiyin.
    raf ömrü uzun olan gıdalardan uzak durun özellikle hazır süt ve yoğurt. bunlar bağırsaklardaki faydalı bakterileri öldürüyor. iş böbrek ve karaciğere kalınca da ilerde büyük sorunlar çıkıyor.

arasıra vücudunuz tepetakla olacak şekilde hareketler yapın. takla atmak , alt alta üst üste şakadan da olsa güreşmek gibi , hiç olmaz sa arada merdivenleri zıplayarak inin.
    bunlar idrar kanallarındaki kumların daha kristalleşmeden dökülmesine yardımcı olacaktır. çoğu insan kum döktüğünün farkına bile varmaz.

bol bol su için neye ve kime göre çok demeyin içtiğiniz bardakları sayın yazın 2.5lt iyidir.

kola içmeyin(tecrübe ile sabitttir) kolada ki meyan kökü taş yapar.Halbu ki güneyde meyankökü nü halk taş düşürür diye içer. ben ciğerlerime iyi gelsin diye bir müddet içmiştim , aman Allah'ın resmen fabrikaya döndüm haftada 15-20 taş düşürdüğümü bilirim. şans eseri akdeniz ünide bir doçentin yazısını okuduktan sonra uyandım. meyan kökü taş düşürmez bizzat taş yapar ve kolanın hammaddesidir. böbrek taşı konusunu araştırısanız son yıllarda özellikle erkeklerde büyük bir artış olduğunu sebebinin tam olarak bilinemediğini anlatırlar. en azından şimdi ben biliyorum.

başım biraz kalabalık darman duman anlattım kusura bakmayın. eğer bu konuda rahatsızlığı olan varsa tecrübelerimi paylaşmaktan sevinç duyarım.

ha soda mevzuunu yazacaktım.

mineralli içeceklerin taş oluşumunu hızlandıracağını söylüyorlar ama günde 2-3 maden suyu zaten ihtiyaç fazlası ii değil elbette.

bir daha edit: bilmeyen olabilir.soda ile maden suyu farklı şeylerdir
    soda :suya karbonat katıp karbondioksiti basarsanız soda olur.
    maden suyu : tabiatta hazır çıkar sertleştirmek için az miktarda karbondioksit basarlar.(benşm bildiğim bu)

Nereden
    Samsun, Turkey
    @fatihya
    Alıntı:
    armydc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kısaca anlatayım;
    birincisi dengesiz beslenmekten kesinlikle kesinlikle kesinlikle uzak durun. şurda şunu atıştırayım , yok açlığımı bastırsın bu işlerden uzak durun adam gibi klasık yemek yiyin.
    raf ömrü uzun olan gıdalardan uzak durun özellikle hazır süt ve yoğurt. bunlar bağırsaklardaki faydalı bakterileri öldürüyor. iş böbrek ve karaciğere kalınca da ilerde büyük sorunlar çıkıyor.
    Abi Allah kolaylık versin gerçekten işin zor. Ama bu dünyada çektiğin acılar inşallah keffaretin olur.

Nereden
    kocaeli-darıca
    @Cenk
    @fatih
    teşekkür ederim. aslında bu konulardan sıkılmış durumdayım ama birilerine bilgi babında faydamız olursa ne mutlu bize...

Bu Konu için Etiketler