İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

2014 Episode 2 de tanıtıldı ve hakkında çok fazla şey yazılıp çizildi. Biz ise burada sadece var olan gerçek bilgilerini sizinle paylaşacağız. Öncelikli olarak göze çarpan 2560x1440 QHD çözünürlüklü 5,7" süper amoled ekranı ile gönülleri fethedecek olan Note 4 için Buyrun detaylara bakalım DİZAYN Tasarım açısından Note 4 mükemmel bir cihaz. zengin bir izleme deneyimi sağlayan ekstra koruma sağlayan Galaxy S3 ile başlayan ve çok fazla geliştirilmiş olan bir 2.5D cam ekrana

Bu konu 65651 kez görüntülendi 154 yorum aldı ...
**Note 4 Kullanıcıları Kulübü ve Özel Tanıtım** 65651 Reviews

Konuyu değerlendir: **Note 4 Kullanıcıları Kulübü ve Özel Tanıtım**

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 65651 kez incelendi.

Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat

**Note 4 Kullanıcıları Kulübü ve Özel Tanıtım**

facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    2014 Episode 2 de tanıtıldı ve hakkında çok fazla şey yazılıp çizildi. Biz ise burada sadece var olan gerçek bilgilerini sizinle paylaşacağız. Öncelikli olarak göze çarpan 2560x1440 QHD çözünürlüklü 5,7" süper amoled ekranı ile gönülleri fethedecek olan Note 4 için Buyrun detaylara bakalım

DİZAYN

Tasarım açısından Note 4 mükemmel bir cihaz. zengin bir izleme deneyimi sağlayan ekstra koruma sağlayan Galaxy S3 ile başlayan ve çok fazla geliştirilmiş olan bir 2.5D cam ekrana sahip. Bu cam ekran aslında cihazın ekranın üst kısmında duruyor gibi görünüyor ve bunu parmaklarınızla hissedebiliyorsunuz.
    Galaxy Alpha gibi, metal tasarım bulunmaktadır. Note 3 izleride var gibi görünsede cihaz biraz daha rafine diyebiliriz. Tek elle kontrol edilmesini kolaylaştıran inanılmaz konfor sağlayan arka kapak deri görünümü Cihaza sadece güzellik katmıyor aynı zamanda üstün bir tutuş ve gelişmiş dayanıklılık sağlıyor. Ayrıca USB 3.0 portlu şarj yerine Qualcomm'un Quick Charge USB 2.0 ile gelen cihaz standart usb kablo kullanımına da olanak sağlıyor.

EKRAN

5.7-inç (143.9mm) QHD (2560 × 1440) Super AMOLED ekran, müthiş bir görüntüleme deneyimi sağlayan bir saniyenin milyonda gibi hızlı derin kontrast ile daha net ve daha canlı görüntüleme özelliğine sahip. Bu sadece canlı bir ekran anlamına gelmez, daha iyi görüş açıları ve daha iyi yanıt süreleri anlamına da gelir.

S-PEN

Note 4 de S-Pen önemli ölçüde geliştirilmiştir.Note 3 ile kıyaslandığında 4 ün S-Pen çift basınç kaydı oldukça fazla geliştirilmiş ve de duyarlı hale getirilmiştir. Hatta daha net bir şekilde yazarsak , testlerde note 3 1024 puan alırken note 4 2048 puan almakta. Bu da daha kolay yazım ve grafikleme anlamına geliyor. Hassasiyetin artırılmış olması temas sorunu, kesik çizgi, nokta kayması sorunlarını da ortadan kaldırmaktadır. Bir kademe daha ileriye giderek , hızlı çizilen bir düz çizgi için hataları otomatik olarak giderirken ve düz bir çizgi haline getiriken, çizgiyi daha yavaş çizdiğinizde bu düzeltmeyi ya min seviyede yada hiç yapmıyor. Ayrıca eklenmiş geometrik şekillerde hızlı ve daha düzgün s-pen kullanımına olanak sağlıyor

TW ARAYÜZÜ

S5 ile nerede ise aynı arayüze sahip olmasına rağmen multiview ve multi tasking özellikleri ile arayüz oldukça işlevsel hale gelebiliyor. bu özelliklerin tam ve eksiksiz kullanılması sadece tw arayüzün olmasına bağımlı kalıyor. mesela Nova arayüz yükleyerek bu special özelliklerden faydalanmanız zorlaşıyor. Açılan pencerelerin küçültülmesi yeniden ölçeklendirilmesi veya tamamen kapanması pencere üstlerindeki 4 lü butonlar ile sağlanabiliyor. bir pencereyi multiview yapmak için ise gereken tek şey ekranı köşelerden çapraz olarak çizmek olarak ayarlanmış. bu ekranlardan alınacak görüntü text veya öenmli notları ise e-posta ya atmak dünyanın en kolay işlerinden bir haline getirilmiş. zamana karşı not tutma ve derleyip e-mail olarak atmak sadece bir kaç dakikanızı alan bir eylem haline dönüştürülmüş. Buda Note 4 ün halen en iyi BUSINESS cihaz olduğunun net bir kanıtı olduğunu görmemizi ve kabul etmemizi sağlayan çok önemli bir unsur oluyor.
    Bu konuda hayalleri gerçeğe dönüştürecek olan NOTE 4 bir önemli özelliğe daha sahip. S-NOT ile her bir belgenin , sınıf tahtasının veya hızla alınmış bir notun resmini çekip s-note haline getirebiliyoruz. bunun içinde çizimler de dahil oluyor. Bu da üniversite öğrencilerinin çok işine yarayacak bir özellik olsa gerek, düşününki ders notlarını yazmak yerine sadece s-note ile resimlendirip düzenledikten sonra a4 kağıda yazdırabilir ve bunu ders notu olarak saklayabilirsiniz.

SES KAYIT - MİKROFON

NOTE 4 sınıfının en iyi ortam sesi kaydetme cihazı olarakta karşımıza çıkmaktadır. Telefon üzerinde bulunan 3 adet hoparlör ayrı desibellerde sesleri kaydederek gürültü ve ortam dışı sesleri ekarte edebilir ve en net ses kaydını size sunabilir. Buda bence bir gazeteci veya canlı ropörtaj zaruriyeti olacak kişiler için bulunmaz bir özellik olacaktır.

SENSÖRLER

Samsung Note 4 deyince sanırım akla bir dolu sensör de gelecek. Bunların bazılarını işlevsel olarak tanımakla beraber yeni olanları sonradan irdeleme şansına kavuşacağız
    Gesture include - hareket sensörleri
    ivme ölçer
    Geo-manyetik
    jiroskop
    RGB
    IR-LED
    yakınlık
    Barometre
    Hall Sensör
    parmak Tarayıcı
    UV
    Kalp atışı İzleme

KAMERA

Note 4 arka kamera Smart OIS (optik görüntü sabitleyici) ve 4K ***** kayıt özelliğine sahip, 16MP otofokus bir kamera ile yapılabilecek çok şey var demektir .İkincil kamera ise yani ön kamera yeni adı ile selfie kamerası QHD çözünürlüklü fotoğraflar çekmek için yerleştirilmiş. kamera 3.7MP (f1.9 geniş açılı ) çözünürlükte

Samsung Note 4 ön kamerası selfie için 90 ve 120 derecelik açılarla ile panaromik fotoğraflar çekebilme kabiliyetinde olup aynı zaman da kalp atış sensörü ile foto çekme kolaylığı sağlamakta. ön kamera standart açısı ise 77 derece ile en gelişmiş model olacak.

PERFORMANS

Samsung 32 bit çift kanal 1.9GHz Quad + 1.3GHz Quad-Core, ARM Mali-T760 GPU ve 600MHz saat hızına sahip işlemci ile Snapdragon 805 2,7ghz işlemcili 2 ayrı model ile cihazı donattı. snapdragon işlemcili model 600MHz Adreno 420 GPU, 3GB 32bit dual channel 933 MHz LPDDR3e yeni nesil ram e de sahip.
    16 dan 64gb a kadar olan internal storage ve 128gb a kadar extsdcard desteği ile sağlam bir arşiv makinası olmaya da aday.
    Çıkış sürümü ise android 4.4.4

BAĞLANTI

Bağlantısı açısından, cihaz GLONASS, Baidu, NFC, Bluetooth 4.1 ble / ANT +, IR uzaktan kumanda, USB 2.0 ve MHL 3.0 ,LED WiFi 802.11ac Mimio PCIe, GPS, destekler. Bütün bu detaylar ileri seviyede bilgi gerektirse de bazı özelliklere çok da yabancı değiliz

BATARYA

Note 4 ile bir yaraya daha parmak basan Samsung %30 daha hızlı şarj, %50 batarya doluluk oranına 30 dk da ulaşma ve 3220 mah test bataryası ile UPSM mod aktif halde iken çok uzun kullanım sağlamakta. Batarya canavarı QHD ekrana da başka türlü baş edemezdi sanırım

SONUÇ

Samsung kadar her ne kadar KLON cihaz etiketi ile yaftalanmış olsa da ben hiç bir zaman bu görüşe itibar etmedim ve bu cihaz için de yine ön yargılı davranmadan detay araştırmaktan geri kalmıyorum. Note 4 için söylenebilecek çok şey var ama cihaz elimizde olmadan yazabileceklerimiz bu kadar. halen sırları olan bir cihazı deşifre edebilmek kolay olmuyor. QHD ekran UPSM mod, OIS kamera panoromik ön kamera, metal çerçeve, deri görünümlü arka kapap ve exynos 5 ile bu cihaz beni oldukça fazla etkiledi. muhtemelen sınırları zorlayarak snapdragon yerine exynos almaya çalışacağım. Bu cihazı elime alacağım günü sabırsızlıkla beklediğimi yazmak istiyorum ama bu ileride yazabileceğim olumsuz görüşlerim olmayacağı anlamına gelmez.

Bu yazı oluşturulurken sammobiles.com referans alınmış olsada bir çok ***** inclemeleri ile de yazı desteklenmiştir. her paragraf konusuna ait ***** veya ss lerler ileride desteklenecektir.

Tamamen kendi anlatımımdır. Teşekkür butonu bunun ilacıdır

RESİMLER @Emre

İlk note 4 resimleri geliyor
    Teknosa dan alındı
    İlk müşteri diye resimler çekildi

Buyrun giriş ekranımız

Diğer görüntüler

.

Toggle ekranı

Ayarlar

4.4.4 android yani 444android

Çok aktif kullanılan ve oldukça hızlı çoklu pencere

Arkadaki sensörle selfie çekebiliyor
    Panoramik selfie çekebiliyor

Antutu skoru
    28 ekim 2014
    Tr cihazından gerçek alınan skor görüntüsü

Bu da sıralama

Etkin uygulamalar

Exynox işlemcili
    Konu Erdem24 tarafından (29.10.14 Saat 15:52 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat

Cevap: Samsung Galaxy Note 4 - Kullanıcı Kulübüne Özel Tanıtım

KULÜP ÜYELERİMİZ

1. [MENTION=3]Nejat[/MENTION]
    2. [MENTION=79791]serefo[/MENTION]
    3. [MENTION=19594]enginyaman[/MENTION]
    4. [MENTION=35531]eskina59[/MENTION]
    5. [MENTION=41355]skindiver[/MENTION]
    6. [MENTION=57089]ademsadik[/MENTION]
    7. [MENTION=682]Furkan[/MENTION]
    Konu Erdem24 tarafından (09.07.15 Saat 06:23 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat

Alıntı:
    FokcuReis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Note 4 yine yıla damga vuracak gibi
    Çok tanıtım *****su izliyorum ve eminim ki bu cihaz fenomen olacak

Dr.Ketan Rom K13.0 ** Note 3 **

Poine001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Poine001

Alıntı:
    Nejat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer bu cihazı alıyorsan artıları ve hiç bir cihazda olmayan özellikleri için almalısın. Exynos alırsan bence sorun yaşamazsın. Birde Bu sefer dünya da ortalama satış exynos üzerinden olacak gibi. Snapdragon sadece amerika ayağında olacak. Yani developer özelliği de çok olacaktır

Hocam o konuda haklisin da S5 ve Note 3 kullanan arkadaşlarım var onlara memnun olup olmadıklarını sorduğumda ilk aylar 10 numara ama sonra kasmaya donmaya başlıyor diyorlar. Bu yüzden biraz kafaya taktım diyebilirim. Ya aynı durumu Note 4 de de yaşarsak? O zaman tam bir hayal kırıklığı olacaktır. Samsung umarım birgün TW'den vazgeçer.
    Note 4 çok başarılı görünüyor. Umarım hayal kırıklığı olmaz.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FokcuReis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana, Turkey
    @FokcuReis

Alıntı:
    Poine001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam o konuda haklisin da S5 ve Note 3 kullanan arkadaşlarım var onlara memnun olup olmadıklarını sorduğumda ilk aylar 10 numara ama sonra kasmaya donmaya başlıyor diyorlar. Bu yüzden biraz kafaya taktım diyebilirim. Ya aynı durumu Note 4 de de yaşarsak? O zaman tam bir hayal kırıklığı olacaktır. Samsung umarım birgün TW'den vazgeçer.

Dediğiniz Samsung'un telefonları ileride hayal kırıklığına yol açıyor. Onlarda bunun farkındadar elbet Note 4'de bişeyler değiştirmişlerdir. Nejat hocamın dediği gibi tanıtım *****larında yıla damga vuracak gibi

Nereden
    İstanbul
    @Poine001

Alıntı:
    FokcuReis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz Samsung'un telefonları ileride hayal kırıklığına yol açıyor. Onlarda bunun farkındadar elbet Note 4'de bişeyler değiştirmişlerdir. Nejat hocamın dediği gibi tanıtım *****larında yıla damga vuracak gibi
    Hocam S5'e kadar farketmediyse bundan sonrasını da umursamaz.

Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat

Alıntı:
    Poine001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Note 2 ve note 3 de ben senin bu yazdıklarını yaşamıyorum. Çünkü ben asla ram temizlemem ve tasker kullanmam. Açık uygulama kapatmak ve ram temizlemek bunun tek sebebidir

Ceyran_Enginarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    @Ceyran_Enginarı

Alıntı:
    Nejat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Note 2 ve note 3 de ben senin bu yazdıklarını yaşamıyorum. Çünkü ben asla ram temizlemem ve tasker kullanmam. Açık uygulama kapatmak ve ram temizlemek bunun tek sebebidir

Peki abi ram temizlemeyip tasker kullanmayınca telefonun uyanık kalmamasını nasıl sağlıyorsun?
    Eski Nick'im: astatin13

Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat

Alıntı:
    Ceyran_Enginarı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki abi ram temizlemeyip tasker kullanmayınca telefonun uyanık kalmamasını nasıl sağlıyorsun?
    Şöyle izah edeyim. Bilinen tüm uygulamaları kullandım. Greenify, es task manager gereksiz uygulama silmek, lite rom kullanmak her şey ama her şeyi kullandım. Batarya ömrü 24 saat yerine 20 saate düşer. Peki sürekli donan bir telefon yerine tıkır tıkır çalışan bir telefon daha iyi değil mi.
    Ayrıca samsung phone hantal çalışır. Çünkü
    Face
    Twitter
    Linkedlin
    Foursquare
    Gmail
    Samsung account
    Chaton

Tüm bu uygulamaların sns özelliği siz telefon butonuna basar basmaz Senkron olmaya başlar. Her kesin dert yazdığı bu gecikme işte bu sebepten yaşanır. Hem tüm bunları telefon ile bağlayıp hemde hantal demek samsung a karşı haksızlık oluyor.

Nereden
    İstanbul
    @Poine001

Hocam SNS sadece Samsung'ta mi mevcut?