İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

Arkadaşlar herkese merhaba, Galaxy S2 i9100g cep telefonum var. Telefon ROM'lu değil. Kendi menüsünden yazılım güncelleme bölümüne girip ics 4.0.3 versiyonuna geçtim. Ancak bu geçişten sonra bir şebeke problemi ortaya çıktı. Yaklaşık yarım saatte bir şebekede gidip gelmeler olmaya başladı. Bu dönemlerde başkaları beni aradığı zaman telefonun çaldığını ancak benim açmadığımı söylüyorlar. Halbuki hatta gidip gelmeler oluyor ve benim telefonum normalde çalmıyor. Normal hayatımı çok etkilemiyor

Bu konu 11719 kez görüntülendi 11 yorum aldı ...
Galaxy S2 i9100g ics yükledikten sonra şebeke problemi.. 11719 Reviews

Konuyu değerlendir: Galaxy S2 i9100g ics yükledikten sonra şebeke problemi..

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 11719 kez incelendi.

@sweethomeless27

Question Galaxy S2 i9100g ics yükledikten sonra şebeke problemi..

facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Galaxy S2 i9100g cep telefonum var. Telefon ROM'lu değil. Kendi menüsünden yazılım güncelleme bölümüne girip ics 4.0.3 versiyonuna geçtim. Ancak bu geçişten sonra bir şebeke problemi ortaya çıktı. Yaklaşık yarım saatte bir şebekede gidip gelmeler olmaya başladı. Bu dönemlerde başkaları beni aradığı zaman telefonun çaldığını ancak benim açmadığımı söylüyorlar. Halbuki hatta gidip gelmeler oluyor ve benim telefonum normalde çalmıyor. Normal hayatımı çok etkilemiyor çünkü telefon gayet normal çalışıyor. Ancak bazı önemli telefonları alamıyor olmak canımız sıkıyor. Bu konuda ne yapabilirim acaba?

İlk defa bir forumdan yardım istiyorum. Eksik bilgi verdiysem veya yanlış yerde konu açtıysam üzgünüm.

Nejat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat
    Alıntı sweethomeless27 Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Galaxy S2 i9100g cep telefonum var. Telefon ROM'lu değil. Kendi menüsünden yazılım güncelleme bölümüne girip ics 4.0.3 versiyonuna geçtim. Ancak bu geçişten sonra bir şebeke problemi ortaya çıktı. Yaklaşık yarım saatte bir şebekede gidip gelmeler olmaya başladı. Bu dönemlerde başkaları beni aradığı zaman telefonun çaldığını ancak benim açmadığımı söylüyorlar. Halbuki hatta gidip gelmeler oluyor ve benim telefonum normalde çalmıyor. Normal hayatımı çok etkilemiyor çünkü telefon gayet normal çalışıyor. Ancak bazı önemli telefonları alamıyor olmak canımız sıkıyor. Bu konuda ne yapabilirim acaba?

İlk defa bir forumdan yardım istiyorum. Eksik bilgi verdiysem veya yanlış yerde konu açtıysam üzgünüm.
    mobil şebeke ayarlarınızı bir kontrol edin, sadece wcdma seçili ise gsm+wcdma seçin, yada gün içinde çok gazla 3g kullanmıyorsanız sadece gsm seçin. sorunu tamamen test etmek için sadece gsm seçerek 1 gün kullanmanızı tavsiye ederim.
    dreamnej

LÜTFEN ÖZEL MESAJ YOLU İLE SORU SORMAYIN.

@sweethomeless27
    Hızlı cevabını için çok teşekkür ederim. Normalde 3g kullanmıyorum ve telefon sürekli "yalnızca gsm" şebeke modunda ayarlı. Zaten sorunu bu moddayken yapıyor. Ancak dediğim gibi ics yüklemeden önce böyle bir sorun yoktu.

Nejat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat
    Alıntı sweethomeless27 Nickli Üyeden Alıntı
    Hızlı cevabını için çok teşekkür ederim. Normalde 3g kullanmıyorum ve telefon sürekli "yalnızca gsm" şebeke modunda ayarlı. Zaten sorunu bu moddayken yapıyor. Ancak dediğim gibi ics yüklemeden önce böyle bir sorun yoktu.
    yalnızca gsm de yapması sana sadece 2 seçenek bırakıyor.

1.si fabrika ayarlarına dönmek
    2.si servis
    dreamnej

LÜTFEN ÖZEL MESAJ YOLU İLE SORU SORMAYIN.

@sweethomeless27
    Fabrika ayarlarına döndüm. Ama fabrika ayarlarına dönsem de yine ics sürümünde telefon açıldı. Google'dan yaptığım yedekleme ile tüm uygulamalar dahil telefon 15 dakikada eski haline geri döndü. Ancak sorunum çözülmedi ne yazık ki

Servisten başka çare olmaması çok can sıkıcı Yine de ilginize çok teşekkür ederim..

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Emre
    Garantiliyse en iyisi servis. Samsung mobil servisi nasıldır bilmem ama base dosyalarda uyumsuzluk var gibi görünüyor.

Adminleri daima online tek forum.
    444Android.Com - Online Müşteri Hizmetleri
    'Tapatalk

@sweethomeless27
    Telefonu Darty'den almıştım. İthalatçı firma garantili bildiğim kadarıyla. Çok teşekkür ederim bilgi için.

@peling

Cevap: Galaxy S2 i9100g ics yükledikten sonra şebeke problemi..

Merhaba ;

Android 4.0.4'ü kiesle orjinal yükledikten sonra bu sorun bende de olmaya başladı. Günde 3-4 kez şebeke yok hatası veriyor. Bazen de bende bağlantı gözükürken arayanlar kapalı olduğunu söylüyor. Bu konuda çözüm bulabilmiş miydiniz ?

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Emre

güncellemeler genelde sorunlu olmaya başladı.
    ya rom yükleyin, ya servise verin.
    ama garantiliyse tabi servisten yana kullanın seçim şansınızı

• Samsung Galaxy Note 5 | Silver Titan | 5.1.1 | 5.7" QHD | 518 ppi | CMOS 16MP UHD 4K | 128 Bit Exynos 7420 Octa | 4GB |
    • Monster Abra A5 5.1.1 | i7-4720HQ | 2GB GDDR5 GTX960M | FHD 15.6" Mat Led IPS | 750GB 7400RPM + 120 GB SSD | 8GB DDR3 1600Mhz
    • LG 55LA660S & Digiturk +plus IQ | 55" 140cm | 1920x1080 Smart 3D FHD LED plus | MCI 400Hz | Cinema Screen | 0,9 Ghz Dual Core |
    • Samsung UE42F5570 & Turkcell TV+ | 42" 106cm | 1920x1080 Smart HD LED | Dual Core | Clean View | 100Hz |
    • Ford Fiesta 1.25 Trend 5K LPG | 2010 | 82hp | 76000 Km |

[LIST][*]444Android.com
    [*][COLOR=#ff0000]

Nereden
    izmir
    @egs35

Konu tarihi eski fakat google aramasından gelenler için çözüm linki :

http://www.444android.com/showthread...683#post115683

Bu Konu için Etiketler