İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

Cihazımda Türkçe dil desteği yok ne yapmalıyım.? Özellikle Yurtdışından gelen Tablet ve Telefon gibi cihazlarda karşılaşılan bir sorundur Dil desteği... Dil çevirme özelliği olan Google Play Store'de birkaç uygulama var bu uygulamaları kullanarak birkaç adımda Cihazınızı Türkçe Dil desteğine kavuşturabilirsiniz... Basit adımlardan oluşan bir kaç uygulama; Şu adımları izleyerek de Any Locale ve Set Locale and Language'yi *****ebilirsiniz... Google Play Store üzerinde arama çubuğunu

Bu konu 30879 kez görüntülendi 34 yorum aldı ...
Cihazımda Türkçe dil desteği yok ne yapmalıyım.? 5,00 30879 Reviews

Konuyu değerlendir: Cihazımda Türkçe dil desteği yok ne yapmalıyım.?

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 30879 kez incelendi.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Nereden
    Sinsheim, Almanya
    @Murad Ali

Cihazımda Türkçe dil desteği yok ne yapmalıyım.?

facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    Cihazımda Türkçe dil desteği yok ne yapmalıyım.?

Özellikle Yurtdışından gelen Tablet ve Telefon gibi cihazlarda karşılaşılan bir sorundur Dil desteği...

Dil çevirme özelliği olan Google Play Store'de birkaç uygulama var bu uygulamaları kullanarak birkaç adımda Cihazınızı Türkçe Dil desteğine kavuşturabilirsiniz...

Basit adımlardan oluşan bir kaç uygulama;

Şu adımları izleyerek de Any Locale ve Set Locale and Language'yi *****ebilirsiniz...
    Google Play Store üzerinde arama çubuğunu kullanarak veya buradan Any Locale veya Set Locale and Language uygulamasını yükleyin...

Any Locale veya Set Locale and Language uygulamasını yükledikten sonra ayarlarından Türkçe'yi seçin.
    Artık cihazı Türkçe olarak kullanabilirsiniz...

Any Locale & Language Setting

Set Locale and Language

MoreLocale+2 kullanım içeriği AnyLocale ve Set Locale and Language ile yaklaşık olarak aynıdır...

MoreLocale+2

Yukarıdaki uygulamaların işlevi yaklaşık birbiriyle aynıdır...
    Fakat birde Forum XDA Developer's kaynaklı bu uygulama vardır yalnız Samsung cihazları destekler...

Bu Uygulama ise Samsung cihazlar için oldukça fazla dili saniyeler içerisinde herhangi bir kod bilgisi olmaksızın etkinleştirebiliyor (Kullanmakta olduğunuz rom destekliyor ise). Uygulama Arapça, İbranice, Farsça ve 80'den fazla dili desteklemektedir...

Özellikler :
    - Etkinleştirmek istediğiniz dili seçin (83+ dil paketi)
    - Dil paketlerinizi bulunduğunuz konuma ya da dile göre listeleyebilme
    - Varolan dil paketi ayalarını otomatik yedekleme
    - Varsayılan dil paketi ayarlarınıza dönebilme

Uygulama Samsung Galaxy S3 (GT-I9300), S4 (I9500), Note2 ve Note 10.1 cihazları ile Samsung ICS ve Jelly Bean romları üzerinde test edilmiştir...

Uygulama, kullanılacağı Rom'a herhangi bir dil paketi eklememektedir, sadece sistem üzerindeki gizlenmiş dil paketlerini etkinleştirmektedir. Eğer cihazınızı yeniden başlattıktan sonra yerelleştirme işlemi başarısız olduysa, Rom'unuz desteklemediği iç*****...

Language Enabler

Diğer *****me Link'leri Google Play Store Link'leridir onlarda sorun olmaz Language Enabler *****me Link'inde sorun yaşarsanız Link benim Mega Link dosyamda olduğundan yorumda belirtirseniz Link'i hemen güncellerim...

İyi Forumlar...

Alternatif çözüm
    sorunu çözdüm.başka bir yerde okuduğum yazıyı uyguladım ancak tam uymuyor nirkaç değişiklil yaptım.diğer muhtemel sorun yaşayacak arkadaşlarada referans olsun paylaşıyorum adımları

Marketten Any Locale & Language Setting programını *****in.

1-Daha sonra telefonunuzun hata ayıklama modunu aktif hale getirip bilgisayarınıza bağlayın.

2-Minimal ADB and Fastboot programını çalıştırın.

3- Çıkan siyah ekrana "Adb shell" yazıp enter a basın.

4- enter a bastıktan sonra " pm grant util.localesetter android.permission.CHANGE_CONFIGURATION " tırnak işaretleri arasındaki bölümü kopyalayıp siyah ekranın olduğu sayfaya sağ tuş tıklayıp yapıştırı seçin ve ardından tekrar enter a basın.

Şimdi telefonumuza yüklediğimiz "Locale Setter" programına girip "Türkçe"'yi seçin

4. ADIMDA KOYU RENKLE YAZDIĞIM KISMI DEĞİŞTİREREK YAPTIM BEN ARKADAŞLAR.PROGRAMI KURUP TÜRKÇE DİL İ SEÇİNCE O KISMA GELEN YAZIYI ZATEN UYARI OLARAK GÖRECEKSİNİZ PROGRAMDA.DEĞİŞİKLİĞİ YAPAR YAPMAZ TELEFONUM DÜZELDİ

İYİ GÜNELR DİLERİM HEPİNİZE
    Konu Emre tarafından (25.10.14 Saat 21:45 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İSTANBUL-ŞIRNAK
    @emre4234

Cevap: Cihazımda Türkçe dil desteği yok ne yapmalıyım.?

[MENTION=40554]Murad Ali[/MENTION] Kardeşim güzel konu ellrine sağlık.
    abimde htc one dev.ed. vardı. Üzerinde haleen more lokalin desteklediği sson rom 4.1.2 vard diyee hatırlıyorum. sanırım more lokal 4.1.2 romunu yada bi sonraki romu destekliyordu en fazla. Bizde el makkum olarak mecburen 4.1.2 yada bi sonraki 4.2.2 sürümünde güncellemeeler geldiği halde öyle bırakmak zorunda kaldık.
    bu konuyu gördugum ıyı oldu.
    sen hangi proğramı tavsiye eedersin varmı özellikle tavsıye ettiğin proğram. More local 2 hala güncellenmemiş sanırım hala 4.2 ye kadar destek veriyor.

Lenovo Z570 // Windows 7 Home Basic 64-Bit Sp1 // İntel Core i5 2430M 2.40 Ghz Turbo Boost 3.00 Ghz // 6 GB DDR 3 1333 Mhz Ram // 2 GB Nvdia Geforce GT 540M // 750 Gb WD 5400 RPM HDD //
    Asus M5A97 // Msi r6950 2 Gb TwinFrozr III // Amd Fx X6 6100 3.3 Ghz Torbo Boost 3.9 Ghz // Gskill SnipeR 2x4Gb // Seasonic m12 II 620w +80 Plus Bronze // AEROCOOL Strike X

Nereden
    Sinsheim, Almanya
    @Murad Ali

Alıntı emre4234 Nickli Üyeden Alıntı
    [MENTION=40554]Murad Ali[/MENTION] Kardeşim güzel konu ellrine sağlık.
    abimde htc one dev.ed. vardı. Üzerinde haleen more lokalin desteklediği sson rom 4.1.2 vard diyee hatırlıyorum. sanırım more lokal 4.1.2 romunu yada bi sonraki romu destekliyordu en fazla. Bizde el makkum olarak mecburen 4.1.2 yada bi sonraki 4.2.2 sürümünde güncellemeeler geldiği halde öyle bırakmak zorunda kaldık.
    bu konuyu gördugum ıyı oldu.
    sen hangi proğramı tavsiye eedersin varmı özellikle tavsıye ettiğin proğram. More local 2 hala güncellenmemiş sanırım hala 4.2 ye kadar destek veriyor.
    Bunların içinde en güncel uygulama Any Locale & Language Setting uygulamasıdır 2014 içinde güncellendi...
    Diğer uygulamalarsa 2012 güncelemesinde kaldılar test etmedim ama Any Locale & Language Setting uygulaması faydalı olacaktır kanaatindeyim...

Nereden
    Sinsheim, Almanya
    @Murad Ali

Güncellendi

HimmetŞentürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    @HimmetŞentürk

Moralacele +2 Bende Pek İşe Yaramadı..Ötekinleri Deneyeceğim..Teşekkürler

Nereden
    Sinsheim, Almanya
    @Murad Ali

Güncellendi.

Nereden
    istanbul
    @EnDoLaW

güzel konu teşekkürler.

Nereden
    Sinsheim, Almanya
    @Murad Ali

Alıntı EnDoLaW Nickli Üyeden Alıntı
    güzel konu teşekkürler.
    Ben teşekkür ederim faydalı olabildimse ne mutlu

Nereden
    sinop
    @jurnal34

telefonuma *****dim kurdum açılırken unfortunately locale seleck ha stopped hatası verdi dediğiniz prog hepsinde aynı hata aldım

Nereden
    Sinsheim, Almanya
    @Murad Ali

Alıntı jurnal34 Nickli Üyeden Alıntı
    telefonuma *****dim kurdum açılırken unfortunately locale seleck ha stopped hatası verdi dediğiniz prog hepsinde aynı hata aldım
    Uygulamayı yükledikten sonra yeniden başlat yaptınızmı.?

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu