İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

İyi Forumlar : MIUI V5 romunu yükleyebilmem için telefona 3 adet ext4 alanı oluşturmam lazım. 16 GB hafıza kartımın 10 GB lık kısmını FAT32 şeklinde ayırıyorum onda sorun yok hafıza kartını çıkarıp taktığımda 10 GB gözüküyor o tamam ama ext4 alanı oluşturduğumda ( 1 tane oluştursam dahi) pc hafıza kartını görmüyor yani nasıl diyim taktığımda yeşil usb çıkıyor ama açmıyor bilgisayarım a girdiğimde gözükmüyor o 10 GB lık FAT32 şeklinde oluşturduğum kısım bu nedenle hafıza kartına herhangi bir

Bu konu 6740 kez görüntülendi 16 yorum aldı ...
MiniTool ile ext4 alanı açtığımda hafıza kartı gözükmüyor 6740 Reviews

Konuyu değerlendir: MiniTool ile ext4 alanı açtığımda hafıza kartı gözükmüyor

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 6740 kez incelendi.

volkan98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    @volkan98

MiniTool ile ext4 alanı açtığımda hafıza kartı gözükmüyor

facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    İyi Forumlar :

MIUI V5 romunu yükleyebilmem için telefona 3 adet ext4 alanı oluşturmam lazım. 16 GB hafıza kartımın 10 GB lık kısmını FAT32 şeklinde ayırıyorum onda sorun yok hafıza kartını çıkarıp taktığımda 10 GB gözüküyor o tamam ama ext4 alanı oluşturduğumda ( 1 tane oluştursam dahi) pc hafıza kartını görmüyor yani nasıl diyim taktığımda yeşil usb çıkıyor ama açmıyor bilgisayarım a girdiğimde gözükmüyor o 10 GB lık FAT32 şeklinde oluşturduğum kısım bu nedenle hafıza kartına herhangi bir dosya atamıyorum. Umarım konuyu akıcı bir dil ile anlatmışımdır. Yardımlarınızı bekliyorum.

İşin komik tarafı ben bu olayı daha önce yapmıştım MIUI V5 romunu 3 adet ext4 alanı oluşturarak açmıştım.

NOT : http://www.444android.com/showthread.php?t=12253 Bu linki atmassanız sevinirim çünkü aynısı yapıyorum zaten.
    DAR AĞACINDA OLSAK BİLE SONSÖZÜMÜZ FENERBAHÇE.

Nereden
    Bursa
    @volkan98

Cevap: MiniTool ile ext4 alanı açtığımda hafıza kartı gözükmüyor

[MENTION=1434]@KDELİK@N[/MENTION] her zamanki gibi ilaç ol bana

hiu482 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @hiu482

Alıntı volkan98 Nickli Üyeden Alıntı
    [MENTION=1434]@KDELİK@N[/MENTION] her zamanki gibi ilaç ol bana
    Hocam minitool gibi programlar dedigin gibi böler ama hiç verimli olmaz. Bölme islemini telefonunun cwm kismindan yapmalisin. Aksi takdirde böyle sorunlarla karsilarsin.
    Bu arada bildigim kadariyla windows ext 2/3/4 alanlarini desteklemiyor ve görmüyor. Bölmen anlamsiz oldu.
    Hafiza karti surda gözükür:
    Bilgisayarima sag tikla
    Yönet'e bas
    Depolama gibi birsey yazcak en altta ona bas
    Hafiza karti orda 2 parca halindedir ext alanina sag tikla kaldira bas ve kurtul gitsin.

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
    Eski Nick'im hayyam482

Nereden
    Bursa
    @volkan98

Fakat yanlisin var miuiv5 in acilmasi icin 3 adet ext4 alani olusturulmasi lazim ben bunu onceden basardim fakat simdi olmuyor ayrica pc zaten ext alanlarini gormuyor fakat fat32 yi goruyor ilgi icin saol

HTC Explorer A310e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@KDELİK@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @@KDELİK@N

Fakat yanlisin var miuiv5 in acilmasi icin 3 adet ext4 alani olusturulmasi lazim ben bunu onceden basardim fakat simdi olmuyor ayrica pc zaten ext alanlarini gormuyor fakat fat32 yi goruyor ilgi icin saol

Alanları formatlayıp tekrar oluşturabilirmisin, belki ikinci yaptığın bölümlemede (ilk yaptığından silnmeyen bölümler kalmış olabilirmi) bazı hatalar oluşmuş olabilir, birde bilgisayarı güvenli modda aç ve bide öyle bak alanlar gözüküyormu, bazen windows harici diskleri göstermeyebiliyor

Nereden
    antalya
    @bay06

Minitool bölümleme için harika bir yazılımdır. Bence SD kart taki belgelerini yedekle. Minitool aç. Bütün bölümleri sil.
    Sonra sdkartın kaç GB ise bütün alanı fat32 olarak biçimlendir. Sonra kaç adet ext alanı oluşturacaksan merge resize yi seç.
    açıla menüde işaretli alanın son tarafından fare ile çekerek istediğin kadar (500 MB - 1 - 2 GB) o kadar çek. Sonra diğer bölümler içinde aynısını yap. Her bölüme ayrı ayrı isim verebilirsin. Telefona taktığında hiç bir problem olmadan telefon bu alanları görür.
    Wimdows ta bu bölümerin hiç birini göremezsin. 1 tek fat 32 ikinci bölüm dahi oluştursan Windows ta göremezsin.

Nereden
    Bursa
    @volkan98

Alıntı bay06 Nickli Üyeden Alıntı
    Minitool bölümleme için harika bir yazılımdır. Bence SD kart taki belgelerini yedekle. Minitool aç. Bütün bölümleri sil.
    Sonra sdkartın kaç GB ise bütün alanı fat32 olarak biçimlendir. Sonra kaç adet ext alanı oluşturacaksan merge resize yi seç.
    açıla menüde işaretli alanın son tarafından fare ile çekerek istediğin kadar (500 MB - 1 - 2 GB) o kadar çek. Sonra diğer bölümler içinde aynısını yap. Her bölüme ayrı ayrı isim verebilirsin. Telefona taktığında hiç bir problem olmadan telefon bu alanları görür.
    Wimdows ta bu bölümerin hiç birini göremezsin. 1 tek fat 32 ikinci bölüm dahi oluştursan Windows ta göremezsin.
    Windows goremezse romu nasil sd karta aticam ?

Nereden
    antalya
    @bay06

Windows goremezse romu nasil sd karta aticam ?

Windows ext alanlarını görmez.. Fat32 olarak bölümlediğin ana dizine Rom atıp kuracaksın

Nereden
    Bursa
    @volkan98

İste sorun orda ben ornegin 16 gblik hafiza kartinin 10 gb tını fat32 yapiyom 6 gb ext4 yapiyom fakat sd karti pcye taktigimda o 10 gblik hafiza kartini goremiyorum takildi basarili diyor ama gozukmuyor hafiza karti ext4 alanini silince gozukuyor sd kart

Nereden
    antalya
    @bay06

İste sorun orda ben ornegin 16 gblik hafiza kartinin 10 gb tını fat32 yapiyom 6 gb ext4 yapiyom fakat sd karti pcye taktigimda o 10 gblik hafiza kartini goremiyorum takildi basarili diyor ama gozukmuyor hafiza karti ext4 alanini silince gozukuyor sd kart

Bir yerde hata yapıyorsun demektir.
    bütün alanları oluştururken primary olarak seçim yapman gerekir. muhtemelen otamatik olarak seçilen logical seçeneğini seçiyorsundur.
    yine olmazsa
    minitool ile bütün alanları sil. komple fat 32 oluştur. minitool dan çık bilgisayarda sağ klikle sd kartı fat32 olarak biçimlendir. sonra minitool da sadece merge resize seçeneği ile ext alanı oluştur.