İletişim

Android indir

[email protected]

[email protected]

Merhaba arkadaşlar. Linux kullananlar iyi bilirler Linux'ta swap denen bir olay vardır. Bu RAM yetmediği zamanlar harddisk üzerinde oluşturulan swap bölümlemesini kullanarak RAM ihtiyacını karşılar. Bu konuda sizlere Android telefonlarda nasıl swap yapılacağını anlatacağım. Fakat telefonunuzun root'lu olması gerekir. Telefonunuzda root hakları yok ise buradan nasıl yapılacağına bakabilirsiniz. 1.Adım Buradan uygulamayı kurunuz ve telefonunuzda uygulamayı açınız. 2. Adım Resimde

Bu konu 37782 kez görüntülendi 16 yorum aldı ...
Swap Nedir ve Android Telefonlarda Swap Yapımı 4,00 37782 Reviews

Konuyu değerlendir: Swap Nedir ve Android Telefonlarda Swap Yapımı

5 üzerinden 4,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 37782 kez incelendi.

Swap Nedir ve Android Telefonlarda Swap Yapımı

facebook müşteri hizmetleri
    facebook müşteri hizmetleri
    Merhaba arkadaşlar. Linux kullananlar iyi bilirler Linux'ta swap denen bir olay vardır. Bu RAM yetmediği zamanlar harddisk üzerinde oluşturulan swap bölümlemesini kullanarak RAM ihtiyacını karşılar. Bu konuda sizlere Android telefonlarda nasıl swap yapılacağını anlatacağım. Fakat telefonunuzun root'lu olması gerekir. Telefonunuzda root hakları yok ise buradan nasıl yapılacağına bakabilirsiniz.

1.Adım
    Buradan uygulamayı kurunuz ve telefonunuzda uygulamayı açınız.

2. Adım
    Resimde gösterilen işlemleri uygulayınız.

Not: Resimde gösterildiği gibi vereceğiniz RAM miktarını MB cinsinden yazınız. Eğer 1 GB RAM verecekseniz kutucuğa 1000 yazınız.
    Konu Erdem24 tarafından (02.12.13 Saat 14:47 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat
    Alıntı:
    __crazy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Linux kullananlar iyi bilirler Linux'ta swap denen bir olay vardır. Bu RAM yetmediği zamanlar harddisk üzerinde oluşturulan swap bölümlemesini kullanarak RAM ihtiyacını karşılar. Bu konuda sizlere Android telefonlarda nasıl swap yapılacağını anlatacağım. Fakat telefonunuzun root'lu olması gerekir. Telefonunuzda root hakları yok ise buradan nasıl yapılacağına bakabilirsiniz.

1.Adım

2. Adım

Not: Resimde gösterildiği gibi vereceğiniz RAM miktarını MB cinsinden yazınız. Eğer 1 GB RAM verecekseniz kutucuğa 1000 yazınız.
    her android için olurmu, işe yararmı, mesela sensation xe de nasıl bir etki yapar

@kivi
    her androidde hatta linuxta olur ve gerçekten verim alabilirsiniz.eğer ext4 hafızası yetmediği zamanlarda sıkıştığı zaman swapa aktarır,ext4 boşalınca tekrar eski haline döner.swapa birnevi yedek hafıza da diyebiliriz.

eğer swap yaparsanız hafıza kartınızdan ne kadar yer ayırdıysanız bunu windows ortamında göremezsiniz.yani hafıza kartınız 16 gb ise 15 gözükür.sadee linux os ta görebilirsiniz ve eski haline döndürebilirsiniz.

eğer isterseniz size androidde olması gereken biçimlendirme sistemini verebilirim.

Nereden
    Yozgat-Belçika
    @Ahmet
    Peki telefonumda su an swap olup olmadigini, varsa ne kadar oldugunu gorebilir miyim?

@kivi
    Alıntı:
    Ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki telefonumda su an swap olup olmadigini, varsa ne kadar oldugunu gorebilir miyim?
    recoveryden görebilirsiniz.kart deyalarını gösteriyor ilk açılışta 4ext.yada linux kurarak görebilirsiniz.

@hamzay
    swap olup olmadığı termınal emulatöre free yazarak görülebilir eğer swap yanındaki sayı 0 dan farklı ise swap var demektir

Nereden
    Konya
    @@[email protected]@n
    Alıntı:
    Aslında olay şu: Bu swap sadece Linux'ta olan bir şey. Neden Android'de direk sistem desteklemez derseniz Kernel'in Linux ile aynı olması lazım. Fakat bu uygulama root erişimi ile Kernel'i Linux'taymış gibi kullanıyor ve sd kart üzerinde .swp uzantılı bir dosya oluşturarak RAM ihtiyacını karşılıyor. Ayrıca swap her Android telefonda oluyor sadece SD Kart ve Root haklarına sahip olmanız lazım.
    Swap sadece linux ile sınırlı bir durum değil. Windows tabanındaki Ready Boost'a karşılık geliyor. Zamanın behrinde kullanıyorduk ama ne swap ne de ready boost hiçbir zaman ramin yerini tutmaz çünkü ram ve sabit diskin erişim hızları arasında dağlar kadar fark var. Çok şükür ki HTC cihazların çoğunda (sensation/XE ve desire s/hd vb.) ihtiyaç olmayacak kadar yeterli ram var.

@Hasan Mektepli
    bu işlem yaklaşık olarak ne kadar sürüyor?
    yaptıktan sonra işlemi geri almak için ne yapmamız gerek?
    Alıntı:

1.Adım

2. Adım

Erdem24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Erdem24
    tam bilgim olmadan tahmini yazıyorum.
    sanırım kısa sürede işlem biter, ve dalvik cache wipe yapmayla silinir. olmazsa super wipe yapılır.

• Samsung Galaxy Note 5 | Silver Titan | 5.1.1 | 5.7" QHD | 518 ppi | CMOS 16MP UHD 4K | 128 Bit Exynos 7420 Octa | 4GB |
    • Monster Abra A5 5.1.1 | i7-4720HQ | 2GB GDDR5 GTX960M | FHD 15.6" Mat Led IPS | 750GB 7400RPM + 120 GB SSD | 8GB DDR3 1600Mhz
    • LG 55LA660S & Digiturk +plus IQ | 55" 140cm | 1920x1080 Smart 3D FHD LED plus | MCI 400Hz | Cinema Screen | 0,9 Ghz Dual Core |
    • Samsung UE42F5570 & Turkcell TV+ | 42" 106cm | 1920x1080 Smart HD LED | Dual Core | Clean View | 100Hz |
    • Ford Fiesta 1.25 Trend 5K LPG | 2010 | 82hp | 76000 Km |

[LIST][*]444Android.com
    [*][COLOR=#ff0000]

Bu Konu için Etiketler