İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

Selam Aşağıda yazmış olduğum yazıyı incelermisin. S-ON, HTCDev.com üzerinden bootloader unlock yapılmış herhangi bir HTC cihazda, recovery üzerinden custom rom kurup, telefonu yeniden başlattığınızda beyaz ekranda takılma(bootloop) sorunu yaşıyorsanız, aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor. NOT: Tekrar hatırlatıyorum, bu işlemler tüm htc cihazlar için geçerlidir. Çözüm; - Bu adresteki dosyayı indirin ve içindekileri, bilgisayarınızda C sürücüsünde Android adında bir klasör

Bu konu 98055 kez görüntülendi 277 yorum aldı ...
Telefonum açılmıyor? Rom yükledikten sonra Bootta kalma, telefonun açılmaması? ÇÖZÜM 5,00 98055 Reviews

Konuyu değerlendir: Telefonum açılmıyor? Rom yükledikten sonra Bootta kalma, telefonun açılmaması? ÇÖZÜM

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 98055 kez incelendi.

Nereden
    istanbul
    @serkan85
    facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    Alıntı rubenmartin Nickli Üyeden Alıntı
    şu benim htc ekranından hemen sonra gelen beats audio ekranında takılı kalma sorununu çözene vallahi yemek ısmarlayacağım;

rom atılmadan önce;

-wipe yapıldı.
    -wipe all partitions except sd card yapıldı.
    -aroma installer da da wipe yapıldı.
    -kurulum sırasında 1.5 ghz ayarlandı diğerleri default ayarlarda kuruldu. (htc stock ve htc watch kaldırılmak üzere işaretlendi.)
    -kurulum esnasında hiç bir anormallik olmadı, düzgünce kuruldu.

elegancia 3.8 kurulu durumda.
    firmware: 3.32.401.105

gece en son tekrar kurdum, uyuyakalmışım, sabaha kadar beats audio ekranında kalmış.

aynı sorunu ordroidde de yaşadım.

ancak bir şey belirtmek istiyorum, telefonu recovery de açınca bazı img ler yüklüyor ya da kontrol ediyor. onlardan 1-2 tanesinde bulunamadı diyor. (4ext ten bahsetmiyorum bu power ve ses kısma tuşuna basınca gelen ekrandan bahsediyorum.)

telefon s-on durumda. zor bi yöntem var onu yapmadım.

en son emre'nin söylediği bir yöntem var, pc den flashboot yapıp romdaki img nin flashlanması gibi bir şey. onu deneyemedim henüz.

biraz uzun oldu, kusura bakmayın.
    Selam Aşağıda yazmış olduğum yazıyı incelermisin.

S-ON, HTCDev.com üzerinden bootloader unlock yapılmış herhangi bir HTC cihazda, recovery üzerinden custom rom kurup, telefonu yeniden başlattığınızda beyaz ekranda takılma(bootloop) sorunu yaşıyorsanız, aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor.

NOT: Tekrar hatırlatıyorum, bu işlemler tüm htc cihazlar için geçerlidir.

Çözüm;

- Bu adresteki dosyayı indirin ve içindekileri, bilgisayarınızda C sürücüsünde Android adında bir klasör oluşturup içine çıkarın.

- Yüklediğiniz romun zip dosyasının içindeki boot.img dosyasını C sürücüsünde açmış olduğunuz Android klasörünün içine atın.

- Telefonu kapatın, pili çıkarın 10 saniye bekleyin ve geri takın.

- Ses kısma ve güç(telefonu açma/kapama) tuşlarına basılı tutun, karşınıza bootloader menüsü çıkacak.

- Ses kısma tuşuna basarak Fastboot seçeneğine gelin ve güç tuşuna basarak seçin.

- Telefonu usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.

- Bilgisayarınızda Başlat' a basın Menüde çıkan boşluğa (Win7 ve Vista Boşluk, XP de Çalıştır kısmındaki boşluğa) cmd yazıp entera basın. Aşağıdaki resimdeki gibi

- Açılan siyah pencereye cd c:\Android yazıp entera basın. Buradan kopyalayıp, siyah ekranda mouse ile sağ tıklayıp yapıştır yapıp entera basabilirsiniz.

- Siyah pencereye aşağıdaki komutu girin ve entere basın. Kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Alıntı:
    fastboot flash boot boot.img

- Yükleme işlemi başlayacaktır, telefonun ekranından takip edebilirsiniz. En fazla 5 saniye gibi kısa sürecektir.

- Komut ekranına aşağıdaki komutu girin ve enterlayın telefon tekrardan bootloader a girecektir.

Alıntı:
    fastboot reboot-bootloader

- Açılan bootlader ekranında Recovery' e girin. Wipe data/factory reset yapın. Ardından install zip from sd card seçeneğinden ROM' u tekrar kurun.

- Ve telefonu açabilirsiniz.

adnangenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ankara
    @adnangenc
    S-ON, HTCDev.com üzerinden bootloader unlock yapılmış herhangi bir HTC cihazda, recovery üzerinden custom rom kurup, telefonu yeniden başlattığınızda beyaz ekranda takılma(bootloop) sorunu.....
    ALLAH razı olsun sizden hocam bu sorun bende vardı sayenizde hallettim çok tesekur ederim sagolun...

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Emre
    ne demek kardeşim, forumda sorun çözme konusunda başarımız günden güne artıyor.. tek dileğimiz üyelerimizin daimi olması ve paylaşımlarla bizi desteklemesi..

yorum için teşekkürler.

• Samsung Galaxy Note 5 | Silver Titan | 5.1.1 | 5.7" QHD | 518 ppi | CMOS 16MP UHD 4K | 128 Bit Exynos 7420 Octa | 4GB |
    • Monster Abra A5 5.1.1 | i7-4720HQ | 2GB GDDR5 GTX960M | FHD 15.6" Mat Led IPS | 750GB 7400RPM + 120 GB SSD | 8GB DDR3 1600Mhz
    • LG 55LA660S & Digiturk +plus IQ | 55" 140cm | 1920x1080 Smart 3D FHD LED plus | MCI 400Hz | Cinema Screen | 0,9 Ghz Dual Core |
    • Samsung UE42F5570 & Turkcell TV+ | 42" 106cm | 1920x1080 Smart HD LED | Dual Core | Clean View | 100Hz |
    • Ford Fiesta 1.25 Trend 5K LPG | 2010 | 82hp | 76000 Km |

[LIST][*]444Android.com
    [*][COLOR=#ff0000]

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Emre
    konu sahibi arkadaşın emeğine sağlık teşekkürler serkan85..

• Samsung Galaxy Note 5 | Silver Titan | 5.1.1 | 5.7" QHD | 518 ppi | CMOS 16MP UHD 4K | 128 Bit Exynos 7420 Octa | 4GB |
    • Monster Abra A5 5.1.1 | i7-4720HQ | 2GB GDDR5 GTX960M | FHD 15.6" Mat Led IPS | 750GB 7400RPM + 120 GB SSD | 8GB DDR3 1600Mhz
    • LG 55LA660S & Digiturk +plus IQ | 55" 140cm | 1920x1080 Smart 3D FHD LED plus | MCI 400Hz | Cinema Screen | 0,9 Ghz Dual Core |
    • Samsung UE42F5570 & Turkcell TV+ | 42" 106cm | 1920x1080 Smart HD LED | Dual Core | Clean View | 100Hz |
    • Ford Fiesta 1.25 Trend 5K LPG | 2010 | 82hp | 76000 Km |

[LIST][*]444Android.com
    [*][COLOR=#ff0000]

Nejat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat
    serkan85 emeğine sağlık, paylaşım için teşekkürler
    dreamnej

LÜTFEN ÖZEL MESAJ YOLU İLE SORU SORMAYIN.

fatihya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun, Turkey
    @fatihya
    Alıntı eysinco Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar selam.yeni rom yükleyim dedim telefonun sd kartının içi sanki boşalmıs gibi.4ext dosyasının içinde sadece 3 tane program var ve hiç birşey yapamıyorum.telefonum kapalı duruyor acil yardımlarınıza ihtiyacım var.şimdididen teşekkurler
    Hocam sd kartın içinde hiçbirşey kalmadıysa belki yanlışlıkla format atmışsındır.

Recovery e girince usb toggle usb storage bölümüne gir daha sonra telefonu bilgisayara tak. Romu ve super wipe dosyasını tekrar sd karta at. Önce super wipe daha sonra romu kur inşallah tamam olur.
    Forum Kuralları Gereği Özel Mesaj Desteği Veremiyoruz. Lütfen Konu Açarak Yardım İsteyelim.

Arkadaşlar Sitede Traffic Kısmına Günde Bir Kere Tıklamanızı Rica Ediyoruz. Buraya Tıklayın.

Rom yüklerken telefonunuz Boot ekranında kaldıysa buyurun.

Orjinal boyutu görmek için tıklayın 759x261px.

Nereden
    Samsun, Turkey
    @fatihya
    Nejat abi arkadaşa yardım lazım.
    Forum Kuralları Gereği Özel Mesaj Desteği Veremiyoruz. Lütfen Konu Açarak Yardım İsteyelim.

Arkadaşlar Sitede Traffic Kısmına Günde Bir Kere Tıklamanızı Rica Ediyoruz. Buraya Tıklayın.

Nereden
    Samsun, Turkey
    @fatihya
    Alıntı eysinco Nickli Üyeden Alıntı
    romu silmiştim dediğini yaptım ama ortada hiç birşey yok.karta hiç birşey atamıyorum
    toggle usb storage bu bölümden karta birşey atamadıysan telefonu kapatıp sd kartı çıkar tekrar tak. Benimde başıma böyle birşey geldi bugün sd kartı çıkarıp taktım kendine geldi. Bir denesene.