İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

Merhabalar. Öncelikle hemen kendi öz eleştirimi yapmak için bu başlığı Android Bug’ları başlığı altında açtım, çünkü bu bir bug. Neden mi ? Bir son kullanıcı olarak hemen bir senaryo üretelim; Var sayalım ki ben tam bir türk sanat müziği hayranıyım ve telefonumun (HTC Desire) zil sesini Zeki Müren’ den “Sen kimseyi sevemezsin” adlı şarkısı çalması için ayarlamak istiyorum ama o da ne ? zil sesileri menusune gidiyorum. (Settings->Sound->ringtone) kendimize ait bir mp3 uzantılı

Bu konu 29104 kez görüntülendi 12 yorum aldı ...
Android telefonlara extra zilsesi, alarm ve notification sesleri eklemek 2,00 29104 Reviews

Konuyu değerlendir: Android telefonlara extra zilsesi, alarm ve notification sesleri eklemek

5 üzerinden 2,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 29104 kez incelendi.

Nejat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat

Android telefonlara extra zilsesi, alarm ve notification sesleri eklemek

facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    Merhabalar.
    Öncelikle hemen kendi öz eleştirimi yapmak için bu başlığı Android Bug’ları başlığı altında açtım, çünkü bu bir bug. Neden mi ?

Bir son kullanıcı olarak hemen bir senaryo üretelim;

Var sayalım ki ben tam bir türk sanat müziği hayranıyım ve telefonumun (HTC Desire) zil sesini Zeki Müren’ den “Sen kimseyi sevemezsin” adlı şarkısı çalması için ayarlamak istiyorum ama o da ne ? zil sesileri menusune gidiyorum. (Settings->Sound->ringtone) kendimize ait bir mp3 uzantılı melodiyi zil sesi olarak atama için herhangi bir seçenek yok. O da ne alarmlar da da yok, bitmedi notifications kısmında da yok. yuh !
    Şimdi bu kadar fırça yeter, hemen çözüme geçiyoruz. Ne ettim ettim, araştırdım sordum soruşturdum, başbakanı bile aradım (!) ve en son olarak dahiyane bir çözüm yolunun olduğunu öğrendim. Hemde çok basit.
    Hemen telefonunuzu usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlıyorsunuz. Harici harddisk olarak kullan seçeneğini tercih edip sd kartınızın bilgisayarınızda belirmesini sağlıyorsunuz. Ardından sd kartın içerisine girip MEDIA klasörünü buluyorusunuz ve aşağıdaki gibi bir düzenleme yapıyorsunuz. Herşey tamam oluyor.

Zilsesi:
    /sdcard/media/audio/ringtones

notifications (SMS uyarısıda dahil):
    /sdcard/media/audio/notifications

Alarm:
    /sdcard/media/audio/alarms

Bu gerekli klasörleri oluşturduktan sonra hemen içerilerine istediğiniz parçaları atıp telefonunuzun bilgisyarla olan usb baglantısını kesin ve settings den kontrol edin. Göreceksiniz ki artık fuçursuzca sevdiğiniz türk sanat *****lerini zil sesi mesaj sesi ve hatta alarm melodisi olarak dinleyebileceksiniz.
    dreamnej

LÜTFEN ÖZEL MESAJ YOLU İLE SORU SORMAYIN.

@lp@sl@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    @@lp@sl@n
    Çok kullandığım bir özellik doktor. Teşekkür ederim.

@Trenci
    Tam soracaktım, buldum. En iyisi soru için başlık açmadan forumu köşe bucak gezmek...

@lp@sl@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    @@lp@sl@n
    İddia ediyorum android konusunda bu forumda bulunamayacak cevap yok. Başlık açılmamışsa bile konu aralarında cevaplar vardır. En kötü ihtimalle yeni konu açılır yine cevap alınır.

mavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    @mavera
    Ben de root explorer ile root klasörune kopyalamakla uğraşıyordum, her rom yuklemede baştan yapıyordum tabi.. vay bee dedim okuyunca..

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2
    Telefon Modeli : Samsung Galaxy Note 3 N9005
    Recovery : ClockWork
    Rom : Multix
    Kernel : Stock
    Modlar : XPosed
    Sd : 64 GB Sandisk Ultra x2
    Pil : 3300 mah Samsung Orjinal x2
    Beni Takip Et : UsluYorum

Note 2 İçin KitKat Modlar

@kivi
    Alıntı noname Nickli Üyeden Alıntı
    Ben de root explorer ile root klasörune kopyalamakla uğraşıyordum, her rom yuklemede baştan yapıyordum tabi.. vay bee dedim okuyunca..

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2
    işinizi kolaylaştırdıysak ne mutlu bize sitemizde çok fazla paylaşım vardır.hepsini gözden geçirmeniz dileğiyle

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Emre
    iyice havalandık, biraz tevazu iyi olacak bu aralar...

• Samsung Galaxy Note 5 | Silver Titan | 5.1.1 | 5.7" QHD | 518 ppi | CMOS 16MP UHD 4K | 128 Bit Exynos 7420 Octa | 4GB |
    • Monster Abra A5 5.1.1 | i7-4720HQ | 2GB GDDR5 GTX960M | FHD 15.6" Mat Led IPS | 750GB 7400RPM + 120 GB SSD | 8GB DDR3 1600Mhz
    • LG 55LA660S & Digiturk +plus IQ | 55" 140cm | 1920x1080 Smart 3D FHD LED plus | MCI 400Hz | Cinema Screen | 0,9 Ghz Dual Core |
    • Samsung UE42F5570 & Turkcell TV+ | 42" 106cm | 1920x1080 Smart HD LED | Dual Core | Clean View | 100Hz |
    • Ford Fiesta 1.25 Trend 5K LPG | 2010 | 82hp | 76000 Km |

[LIST][*]444Android.com
    [*][COLOR=#ff0000]

etna81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    @etna81

Cevap: Android telefonlara extra zilsesi, alarm ve notification sesleri eklemek

Benim kartın içinde media klasörü yok. kendim oluşturdum gene mesaj sesini değiştiremedim ? neden olabilir
    Rc Model & Fotoğraf Galerisi & Elektronik
    etna81.blogspot.com

Organik Tasarimlar
    www.shtasarim.com

>Dünya ve ahiret iki kuma gibidir. Birini razı etsen diğeri darılır.<

etna81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    @etna81

/System/media/audio/notifications .. telefonun hafızasında ki klasöre istediğimiz mp3 ü kopyalayınca oluyor . Ben sdcard da yaptım yemedim .

NOT: Root gerektirir bu işlem.
    Rc Model & Fotoğraf Galerisi & Elektronik
    etna81.blogspot.com

Organik Tasarimlar
    www.shtasarim.com

>Dünya ve ahiret iki kuma gibidir. Birini razı etsen diğeri darılır.<

efe48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    muğla
    @efe48

Çok faydalı bir bilgi oldu. Çok teşekkür ederim.
    Keyifli Paylaşımlar.....
    Samsung Galaxy S4