İletişim

Android indir

admin@444android.com

admin@444android.com

Soru baslikta yaziyor :) Gm 4 cekirdek L 2 ama sony daha kaliteli olur diye dusunuyorum sizce hangisi? SonyX8 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bu konu 13006 kez görüntülendi 35 yorum aldı ...
Xperia L mi GM Discovery mi? 13006 Reviews

Konuyu değerlendir: Xperia L mi GM Discovery mi?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 13006 kez incelendi.

Nejat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat

Cevap: Xperia L mi GM Discovery mi?

facebook müşteri hizmetleri
    teknoloji destek
    Alıntı Emre Nickli Üyeden Alıntı
    pardon, ne idiği belli olmayan bi şirketin elbette tam 24 ay garantisi var.
    açıkcası ben ona garanti demediğim için garantisizdir yazdım. benim için ya samsung electronics garantilidir, ya da garantili değildir. o şirket batsa ürünün kabak gibi ortada kalır çünkü.
    Ben lg tv aldığımda lg Servisi aradım ve garanti olayını sordum. Bana lg nin yan Sanayii tv si mi diye sordu. Bende yan sanayi mi var dedim. Yok tabii ki dedi. Yani tv bizim olduğuna göre bandrol alındığına göre garantisi var demektir dedi. Lenovo laptop kaç kez servise gitti. Perpa da en alt katta . Ne İstanbul Bilişim e gittim ne de haber verdim. Direkt garantiden servis aldım. I900 Omnia aldım. 2 kez Touch screen 1 kez de Batarya değişimi aldım. Direkt telpa ya götürdüm. Yine IB ye uğramadım bile. Bence bir yerde yanlış bilgi var. Ben başıma geleni bilirim ve şu ana kadar hiç bir aldığım üründe garanti sorunu yaşamadım. Alacak arkadaşlar iyice araştırsın o zaman. Kimseye zarar vermek istemem. Anneme Anneler Günü Hediyesi 37 ekran lg aldım Sivas a gönderdim. O bile Sivas ta serviste tamir ettirdi. Tv de ki Kumanda gözü değişti. Farzedelim ki kendi garantisi var. Yine fark etmez. Özellikle tv ve benzeri cihazlarda IB nin seri sonu diğer firmalarda yeni ürün diye satılıyor. Arada çok büyük güç farkı mevcut.

Sözün kısası herkes iyice sorgulayıp alsın

SM-N9000Q EFSANE NOTE 3
    Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri garanti.JPG  
    dreamnej

LÜTFEN ÖZEL MESAJ YOLU İLE SORU SORMAYIN.

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Emre

evet sorgulayıp alsın, ama zaman zaman böyle garantili ürün satmış olabilirler ancak bu ara cep telefonu piyasasında hiç garantili satmıyorlar.
    ha, belki kolpa olsa da şirket telefonu tamir eder ama bi hak savunamazsın.
    o zaman spot al daha iyi.
    neyse, müşteri ne yapacağını bilir, araştırıp almak en iyisi..

garantili almak istiyorsanız, ürün sayfasında Samsung Electronics veya Samsung Türkiye A.Ş garantisi altındadır yazılarını görmeden satın almayınız, garanti kaygınız yoksa en ucuz nerde varsa oradan yapıştırın gitsin, biraz da şans işi

• Samsung Galaxy Note 5 | Silver Titan | 5.1.1 | 5.7" QHD | 518 ppi | CMOS 16MP UHD 4K | 128 Bit Exynos 7420 Octa | 4GB |
    • Monster Abra A5 5.1.1 | i7-4720HQ | 2GB GDDR5 GTX960M | FHD 15.6" Mat Led IPS | 750GB 7400RPM + 120 GB SSD | 8GB DDR3 1600Mhz
    • LG 55LA660S & Digiturk +plus IQ | 55" 140cm | 1920x1080 Smart 3D FHD LED plus | MCI 400Hz | Cinema Screen | 0,9 Ghz Dual Core |
    • Samsung UE42F5570 & Turkcell TV+ | 42" 106cm | 1920x1080 Smart HD LED | Dual Core | Clean View | 100Hz |
    • Ford Fiesta 1.25 Trend 5K LPG | 2010 | 82hp | 76000 Km |

[LIST][*]444Android.com
    [*][COLOR=#ff0000]

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Emre

işte bunu yazdığı sürece gözün kapalı alınabilir
    ben hangi cihaza baktıysam görememiştim, hepsinde de yok bazısında var bazısında yok, olanı yazıyorlar zaten

alacak olan öğrensin de gerisi önemli değil

misal bunda yok, ben de buna baktım sanırım
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/sa...ati,67652.html

• Samsung Galaxy Note 5 | Silver Titan | 5.1.1 | 5.7" QHD | 518 ppi | CMOS 16MP UHD 4K | 128 Bit Exynos 7420 Octa | 4GB |
    • Monster Abra A5 5.1.1 | i7-4720HQ | 2GB GDDR5 GTX960M | FHD 15.6" Mat Led IPS | 750GB 7400RPM + 120 GB SSD | 8GB DDR3 1600Mhz
    • LG 55LA660S & Digiturk +plus IQ | 55" 140cm | 1920x1080 Smart 3D FHD LED plus | MCI 400Hz | Cinema Screen | 0,9 Ghz Dual Core |
    • Samsung UE42F5570 & Turkcell TV+ | 42" 106cm | 1920x1080 Smart HD LED | Dual Core | Clean View | 100Hz |
    • Ford Fiesta 1.25 Trend 5K LPG | 2010 | 82hp | 76000 Km |

[LIST][*]444Android.com
    [*][COLOR=#ff0000]

Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat

Alıntı Emre Nickli Üyeden Alıntı
    işte bunu yazdığı sürece gözün kapalı alınabilir
    ben hangi cihaza baktıysam görememiştim, hepsinde de yok bazısında var bazısında yok, olanı yazıyorlar zaten

alacak olan öğrensin de gerisi önemli değil

misal bunda yok, ben de buna baktım sanırım
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/sa...ati,67652.html

onda da vardı, çünkü ortağın abisine aldık, o zaman yazıyordu, güncel cihazlarda muhakkak yazıyor, özellikle fiyatı pahalı olan veya yeni çıkan ürünlerde buna dikkat ediyorlar, benim bu konuda çok fazla örneğim var, çünkü bu işlerden anlıyorum diye kim ne alacaksa koştura koştura bana gelir ve bende genellikle İB den alırım. toplam 30 civarı ürün almıştırım,bu ürünlerin hiç birinde garanti sorunu yaşamadım, gerçi bu kadar üründen 4-5 tanesinde sorun çıktı, benim 2005 de aldığım lg için 2 kez garanti satın aldım, daha da uzatmadım
    dreamnej

[McsK] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @[McsK]

Haklısınız garanti önemli az bir fark için tehlikeye atmıyayım teşekkürler
    Xperia L:
    Rom:Kurt Rom Beta [Android 4.4.3]
    Kernel:Kurt Kernel

Dreampark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Beylikdüzü / İST
    @Dreampark

Ya 3-4 gündür konuyu görüyorum sabrettim birşey yazmayayım diye ama vicdanım elvermiyor. Herkesin düşüncesine fikrine saygım sonsuz. Ben konuda soru sorulmuş cevap vereyim. Bakın arkadaşlar Discovery'i hafife almayın. Burada özellikle görüyorum çok hafife alınıyor. Bu cihaz İngiltire'de, İspanya'da ve Türkiye'de en çok konuşulan cihazlardan. Daha bir kaç ay olmasına rağmen 2 önemli güncelleme aldı. Yazılım anlamında da destek vereceklerini duyurdular. Yani Nejat abi kızacak ama hadi beni geç abi benim yorumum önemli değil ama Dh'in 1,5 saatlik incelemeleri var. Şuan piyasa da olan tüm telefonları önlerine aldılar ve yorumlarını canlı canlı paylaştılar. Discovery hakkında o kadar çok olumlu yorum yaptılar ki bir çok konuda xperia l'yi bırak Xperia z'den bile üstün olduğu durumları var bu cihazın.

DH F/P ürünü seçti,
    ShiftD F/P ürünü seçti,
    TeknoKulis F/P ürünü seçti.

Ben size bu konuda çok kızıyorum. Siz forumcusunuz. İnsanlara paralarının karşılığını tam alabilecek ürünleri tavsiye etmelisiniz. Hatta ileriye gideyim zorundasınız.

Benim tavsiyem Discovery, nedenlerine geleyim,

Discovery / Xperia L

Veri aktarım hızı,
    Discovery 42mbps / Xperia L 21mbps (Discovery 2 katı daha hızlı)

İşlemci
    Discovery 4 çekirdekli / Xperia L 2 çekirdekli

Ekran
    Discovery 4,7 inç ips ekran 312ppi / Xperia L 4,3 inç 228ppi tft ekran (Discovery daha büyük ve daha keskin görüntü)

Çözünürlük
    Discovery 720 x 1280 çözünürlükte / Xperia L 480x854 çözünürlükte (Discovery 2,5 kata yakın daha yüksek çözünürlüklü)

Ağırlık
    Discovery 125gr
    / Xperia L 140gr

Fiyat
    Discovery 16gb 700TL
    Xperia L 8gb 800TL

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/kars...-Sony-Xperia-L
    Linkte iki cihazında özellikleri sıralanmış kıyasla ve içine sinecek olanı al.

İnşallah arkadaşımıza yardımcı olabilmişimdir.

Mal cimrilerde, silah korkaklarda, karar da zayıflarda olursa, işler bozulur...

Nereden
    Istanbul, Turkey
    @Nejat

@Dreampark

patron kızacak bir şey yok, benim yazdığım sadece gm nin servisinin çok kötü olması hususunda, ben cihaza hiç bir şey yazmadım, sadece bir tane inceledim, o da kasıp duruyordu , sende dedinki cihaz da kasma yok, ve bir çok cihaz elimden geçti deyince tamam o zaman senin söylediğin şeyler cihaz için tavsiye olsun dedim. fakat GM nin servisi inan çok kötü, 20 gün önceki bahsettiğim cihaz reset sorunu yaşadı, 1 hafta da olacak oldu, cihaz şu an serviste ve kullanıcı hatası aldı, ben daha hiç duymadım ki , evet cihaz hatalı dediklerini. birileri çıkar derki, ben servise gönderdim, şöyle iyi böyle iyi, bu sefer derimki, beni çölde kutup ayısı bulmuş, demek ki servis sadece bana kötü. bilmem anlatabildim mi.

TELESERVİCE hakkındaki yazışmalarımızı hatırla, çok kötü olduğunu yazıyorduk, sonra servis kendini düzeltmeye başlayıpta cihazlar hem daha hızlı hemde daha detaylı tamir edilmeye başlayınca bunu da yazdık. her kes korkudan cihazı servise göndermiyordu.

biz forumcu olarak duyduklarımızdan çok yaşadıklarımızı yazıyoruz. ben gidip diğer forumlardan okuduğum yorumları burada yazarsam olmaz, ben gm nin ilk tul takımsız çift hatlı akıllı telefonundan bu yana toplamda 4 cihazını kullandım, hepside çöp oldu, en son bir arkadaş tavsiyesi ile samsung a geçtim ( i900 omnia ) ile işte o zaman sorunsuz telefon kullanmaya başladım.

sen sonuna kadar haklısın yazdıklarında, biz başka forumlar gibi cihazları satın alıp test edemiyoruz, veya öyle bağlantılarımız yok, o sebeple sadece kullanıcı olarak tavsiye verebiliyoruz. inşallah zamanla o seviyeye de geliriz.

ayrıca ben sana kızmam, hatta beni tekrar eversen bile kızmam. seni seviyorum
    dreamnej

[McsK] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @[McsK]

Çok doğru söylüyorsunuz ama sony deki ekran kalitesi farklı bende 3,2 mp sony var arkadaşımda 5 mp nokia var ama benim ekran daha iyi gözüküyor. Sony güncelleme konusunda iyi değil 2 güne unutacak cihazı ama medya uygulamalarını beğeniyorum. işlemcide real racing3 hiç kasmıyor L de nette birsürü ***** izledim hafızada 1 sd karta bakar bence L ben onu seçtim ama tavsiyeleriniz için teşekkürler
    Xperia L:
    Rom:Kurt Rom Beta [Android 4.4.3]
    Kernel:Kurt Kernel

FatihA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Batman-Kayseri
    @FatihA

hayırlı olsun kardeş.güle güle kullan işlemcidir ram dir vs tamam önemli ama insanın da kalbine girebilme telefon sevdiğiniz telefonu almanız bence doğru karar olmuş.
    ESKİ NICK'im ankebut2

Hanzala Yüzünü Dönmeyecek;
    KUDÜS Özgür Olana Dek....