İletişim

Android indir

[email protected]

[email protected]

Değerli arkadaşlar, Açık kodlu yazılımlara sahip olan telefonların biz ilgili kullanıcılarının en çok zevk aldıkları konu; yeni romları yüklemeleri, dolayısıyla telefonlarını yeni bir telefona sahip olmuş gibi kullanmalarıdır. Galaxy S androoid işletim sistemini kullanan SAMSUNG’un master telefonlarından birisidir. Froyo işletim sistemi ile başlayıp Gingerbread ile devam etmiş, şimdi resmi olarak destek vermemekle beraber icecream işletim sistemi custom rom geliştiricileri tarafından galaxy

Bu konu 5374 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
Galaxy s i9000 rom yükleme 5,00 5374 Reviews

Konuyu değerlendir: Galaxy s i9000 rom yükleme

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 5374 kez incelendi.

Nereden
    İstanbul
    @kzkan

Galaxy s i9000 rom yükleme

facebook müşteri hizmetleri facebook müşteri hizmetleri
    Değerli arkadaşlar,

Açık kodlu yazılımlara sahip olan telefonların biz ilgili kullanıcılarının en çok zevk aldıkları konu; yeni romları yüklemeleri, dolayısıyla telefonlarını yeni bir telefona sahip olmuş gibi kullanmalarıdır. Galaxy S androoid işletim sistemini kullanan SAMSUNG’un master telefonlarından birisidir. Froyo işletim sistemi ile başlayıp Gingerbread ile devam etmiş, şimdi resmi olarak destek vermemekle beraber icecream işletim sistemi custom rom geliştiricileri tarafından galaxy s’e uyarlanmıştır.

Telefonun üzerinde gelen rom herkesin yapabileceği bir yöntem ile samsung’un uygulama programı KIES ile kolayca güncellenebilmektedir. Ancak bu yöntem oldukça statik ve sadece samsung’un yayınladığı rom yükseltmelerinden faydalanabilmeyi sağlamaktadır.

Oysa ki bizler meraklı telefon kullanıcıları olarak telefonumuzla ilgili tüm dünyadaki değişiklikleri daha kısa zamanda takip edip, keyfini yaşamak isteriz. Bu nedenle KIES’i sadece driverlarından faydalanmak için bilgisayarımıza yükler diğer romları SAMFRIMWARE http://www.sammobile.com/firmware/ sitesinden telefonumuza uygun olanını bulup yükleriz.

İşte rom yüklemek için ne yapmamız gerekiyor sorusunu sormanın vakti geldi. Öncelikle ODIN programını bilgisayarımıza indiriyoruz. http://www.mediafire.com/?apww87dp7vha6zk
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  odin -s.jpg
Görüntüleme: 158
Büyüklüğü:  46,4 KB (Kilobyte)Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  S-Odin-options.jpg
Görüntüleme: 157
Büyüklüğü:  18,9 KB (Kilobyte)
    Daha sonra istediğimiz rom’u samfrimware sitesinden bulup indiriyoruz. Rom çok parçalı ya da tek parçalı çıkabilir. Eğer tek parçalı çıkıyorsa ODIN’e PDA kısmına tanıtıyoruz. Çok parçalı çıktığında sırasıyla

Odin’in PIT kısmına pıt dosyasını, ondan sonra
    pda /CODE),
    phone (MODEM) ve
    csc (CSC) kısımlarına dosyadan çıkan ilgili dosyaları tanıtıyoruz. Çok parçalı rom yüklemelerde re-partion mutlaka işaretli olmalıdır.

Rom kurmak için önce telefonu download moduna alıyoruz. Bunun için ses kısma open ve home tuşuna aynı anda basıyoruz. Telefon download moduna geldiğinde telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz.

Odin’in üst kısmında sarı bağlandı işaretini görüyoruz. Ondan sonra starta basıyoruz. Hiçbir şeye dokunmadan bekliyoruz. Aynı yerde pass yazısını gördüğümüzde telefonu bilgisayardan çıkartıyoruz. Evet rom’umuz kurulmuş oldu. Şimdi yeni yüklemiş olduğumuz rom’a hükmetmek için telefonumuzu root etmemiz gerekir. (isteğe bağlıdır) root işlemi için ekteki linkteki topic’i inceleyebilirsiniz.
    http://www.444android.com/showthread...ıl-root-edilir

Konu kzkan tarafından (29.05.12 Saat 05:52 ) değiştirilmiştir.

@haleluja
    kzkan hocam önerebileceğin custom rom var mı?

Nereden
    İstanbul
    @kzkan
    yeni bir rom çıktı. Bölgesel bir rom. Avusturya için çıkartılmış, avrupa romu yani. Onun linklerini vereveğim. İyi olduğunu okudum. Pil tüketimi de oldukça iyi imiş. Root kerneli de var önceki sefer hatırlarsanız cf root ile root etmiştik. Şimdi semaphore ile root'layacağız.

Biraz zaman verirseniz hazırlayacağım topic'i

Bu Konu için Etiketler