Giriş

Nandroid Yedek Alma, Romu en temiz nasıl yedeklerim?

nandrıoid yedek tüm sistemin yedeğinin alınmasıdır. bilgisayardan örnek verecek olursak bazen sistemi kurtarmak için cd'lere yedekler oluşturulur. bu cd 'lerden bios'la girip tüm sistemi kurabilirsiniz. sistemin yedeğini nasıl aldıysanız, o an hangi dosyalar, varsa onu geri yükler. telefonda da mesajından rehberine, oyunundan widget'ına, tüm ayarlarına kısacası tüm sistemi geri yükler veya yedek alırsınız. nandroid yedek recovery'den alınır veya reovery'den geri yüklenir. bunun için

Bu konu 17850 kez görüntülendi ve 129 yorum aldı ...
Bu Konuya abone ol…
    Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Vodafone   Kullanılan cihaz markası Samsung   Tutulan takım Galatasaray
    Adınız
    Emre
    Nereden
    İstanbul
    Cihaz modeli
    Note 2
    Root/Rom
    Her Gün Farklı Rom :)
    Beğendikleri
    3,602
    Beğenileri
    3,633

Nandroid Yedek Alma, Romu en temiz nasıl yedeklerim?

nandrıoid yedek tüm sistemin yedeğinin alınmasıdır.
    bilgisayardan örnek verecek olursak bazen sistemi kurtarmak için cd'lere yedekler oluşturulur. bu cd 'lerden bios'la girip tüm sistemi kurabilirsiniz.

sistemin yedeğini nasıl aldıysanız, o an hangi dosyalar, varsa onu geri yükler.
    telefonda da mesajından rehberine, oyunundan widget'ına, tüm ayarlarına kısacası tüm sistemi geri yükler veya yedek alırsınız.

nandroid yedek recovery'den alınır veya reovery'den geri yüklenir.
    bunun için herhangi bir recovery'yi telefonunuza yükledikten sonra backup restore bölümünden yedek alıp geri yükleyebilirsiniz.

bu yedek, sd kartta clockworkmod klasöründe bulunur.
    her rom yüklemeden önce, ve ilk defa recovery flaşladığınızda sistemin yedeğini alırsınız ki bir durum olduğunda aynı yerden restore diyerek yedeği geri yükleyebilirsiniz.
    Konu Emre tarafından (25.Eylül.2012 Saat 16:15 ) değiştirilmiştir.
    Nejat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Vodafone   Kullanılan cihaz markası Samsung   Tutulan takım Fenerbahce
    Adınız
    Nejat
    Nereden
    Istanbul, Turkey
    Cihaz modeli
    NOTE III ve NOT
    Root/Rom
    stock rom
    Beğendikleri
    2,181
    Beğenileri
    3,945
    karakus956 Nickli Üyeden Alıntı
    biri nandroid yedek yapmayı ayrıntılı anlatırsa cok mutlu olurum
    en baba romunu en temiz şekilde kur, tüm istediğin programları yükle ve tüm girişlerini yap. ayarların felan tam olsun, sonra bootloader dan recovery e geç backup restore seçeneğinden backup seç ve devam et, 4-5 dakika sonra nandroid yedeğin tamamdır. sd kartında clockworkrecovery diye bir klasör oluşturur ve tahmini 1,5 gb büyüklüğünde bir dosyadır. bu dosyanın adını değiştirme, silme kaybetme, ne zaman ihitiyaç duyarsan aç recovery i, backup restoreden restore seç, yedeğini bul ( zaten kendisi çıkacak) okey de 4-5 dakika sonra telefon tüm ayarların, programların her şeyin tam ve yerinde olarak geri kurulacak.
    alemix,hesap,hmmt,metehan609,nitto,pisicopat Nejat üyemizin mesajını beğenenler:
    fatihya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Vodafone  
    Nereden
    Samsun, Turkey
    Cihaz modeli
    Samsung Galaxy Note 2
    Root/Rom
    Dr. Ketan V8 Good By
    Beğendikleri
    1,158
    Beğenileri
    1,181
    dreamnej Nickli Üyeden Alıntı
    en baba romunu en temiz şekilde kur, tüm istediğin programları yükle ve tüm girişlerini yap. ayarların felan tam olsun, sonra bootloader dan recovery e geç backup restore seçeneğinden backup seç ve devam et, 4-5 dakika sonra nandroid yedeğin tamamdır. sd kartında clockworkrecovery diye bir klasör oluşturur ve tahmini 1,5 gb büyüklüğünde bir dosyadır. bu dosyanın adını değiştirme, silme kaybetme, ne zaman ihitiyaç duyarsan aç recovery i, backup restoreden restore seç, yedeğini bul ( zaten kendisi çıkacak) okey de 4-5 dakika sonra telefon tüm ayarların, programların her şeyin tam ve yerinde olarak geri kurulacak.
    Yani nejat abi diyelimki bende sense 4 elegancia yüklü dediğin gibi bunda nandroid yedek aldım. Daha sonra ordroid yükledim sense 4 lü birkaç gün kullandım baktım ordroidi beğenmedim nandroid yedeği tekrar kurduğumda elegancia ya tekrar kolayca geçişmi yapmış oluyorum. Birde diyelim ki sensesiz romda da nandroid yedek alıp senseli rom yükledikten sonra tekrar dönebilirmiyim.
    Nejat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Vodafone   Kullanılan cihaz markası Samsung   Tutulan takım Fenerbahce
    Adınız
    Nejat
    Nereden
    Istanbul, Turkey
    Cihaz modeli
    NOTE III ve NOT
    Root/Rom
    stock rom
    Beğendikleri
    2,181
    Beğenileri
    3,945
    fatihya Nickli Üyeden Alıntı
    Yani nejat abi diyelimki bende sense 4 elegancia yüklü dediğin gibi bunda nandroid yedek aldım. Daha sonra ordroid yükledim sense 4 lü birkaç gün kullandım baktım ordroidi beğenmedim nandroid yedeği tekrar kurduğumda elegancia ya tekrar kolayca geçişmi yapmış oluyorum. Birde diyelim ki sensesiz romda da nandroid yedek alıp senseli rom yükledikten sonra tekrar dönebilirmiyim.
    hangi romda istiyorsan aynı yedeği alabilirsin, yedekler karışmaz, restore de hangisini seçersen o kurulur. tek sıkınta her yedek 1,3 veya 1,4 gb büyüklüğünde, sd kartında yeterli yer yoksa sorun olabilir
    fatihya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Vodafone  
    Nereden
    Samsun, Turkey
    Cihaz modeli
    Samsung Galaxy Note 2
    Root/Rom
    Dr. Ketan V8 Good By
    Beğendikleri
    1,158
    Beğenileri
    1,181
    Bunu öğrendiğim iyi oldu abi sağolasın.
    Kullanılan operatör Vodafone   Kullanılan cihaz markası Samsung   Tutulan takım Galatasaray
    Adınız
    Emre
    Nereden
    İstanbul
    Cihaz modeli
    Note 2
    Root/Rom
    Beğendikleri
    3,602
    Beğenileri
    3,633
    dreamnej Nickli Üyeden Alıntı
    hocam benim bütün yedekler 1024 mb yani 1 gb boyutundaydılar..
    sende 1.5 gb neden acaba, xe olduğundan mı
    turkrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Avea  
    Adınız
    hüseyin
    Nereden
    izmir
    Cihaz modeli
    htc sensation
    Root/Rom
    MIUS v1.2
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    ben yedek alayım dedim bootloader dan recovery e geçti ama kırmızı üçgen ortasında yine kırmızı ünlem işareti çıktı??
    Adınız
    Emre
    Nereden
    İstanbul
    Cihaz modeli
    Note 2
    Root/Rom
    Beğendikleri
    3,602
    Beğenileri
    3,633
    Tekrar recovery flaslayin.
    Pcye bağlayın telefonu, bootloaderda açın, bir kez power tuşuna basın, fastboot usb modu açılacak.
    Komut istemini açın
    Cd c:\android
    Fastboot reboot recovery.img yazın. Recovery açılır.

Adminleri daima online tek forum.
    444Android.Com - Online Müşteri Hizmetleri
    'Tapatalk
    Konu Emre tarafından (21.Mayıs.2012 Saat 16:30 ) değiştirilmiştir.
    turkrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan operatör Avea  
    Adınız
    hüseyin
    Nereden
    izmir
    Cihaz modeli
    htc sensation
    Root/Rom
    MIUS v1.2
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    recovery flaslayin derken aynı şeyleri tekrarmı yapmam gerkiyor?
    Adınız
    Emre
    Nereden
    İstanbul
    Cihaz modeli
    Note 2
    Root/Rom
    Beğendikleri
    3,602
    Beğenileri
    3,633
    Yok komut olarak cmdye fastboot reboot recovery.img yazın.

Adminleri daima online tek forum.
    444Android.Com - Online Müşteri Hizmetleri
    'Tapatalk
Yukarı git
Vbulletin Style By eTiKeT™ 2014