PDA

ARŞİVDEN ÇIKIP FORUM GÖRÜNÜMÜNDE KONUYA ULAŞMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ -- > : Rom nasıl yuklenir?

hiu482
07.07.13, 12:01
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere nasıl rom yükleneceğini anlaticam.
1. Adım:İlk önce telefonunuzun rootlu olması lazım. Onu da hemen anlatıyım. İlk önce telefonunuzun uygun root dosyası buluyorsunuz. İndirip telefonun hafıza kartının ana dizinine atiyorsunuz. İster pc ile ya da telefona indirip telefonun ana dizinine taşıyarak alabiliyorsunuz. İsmini uptade.zip olarak değiştiriyoruz. Sonra yazarlardan usb hata ayıklama modunu açın. Daha sonra telefonu kapılıyorsunuz. Revolver modu (home+güç+ses açma) tuşlarına basıyorsunuz. Burda dokunmatik yok. Ses açma yukarı ses kapama aşağı home tuşu onaylamadir. Bazı telefonlarda değişebiliyor. Apply Uptade from sd card gibi birşey var ona basın zaten uptade.zip en üstte olacak basın zaten kendi yükleyecek. Reboot system now'a basın telefon reset atacak. Telefonu açtığınızda menüye basın telefona superuser diye birşey gelicek. Gelmesse baştan deneyin.
2. Adım: İstediğiniz rom indirin ve hafıza kartı ana dizinine atiyorsunuz. Bazıları cwm yukleyen derler bu telefonu yedekleme içindir. Ama ben yuklemeden yaptım. Siz genede kurun. Nasıl kurulacagina geldigimizdede root gibi yukleniyor.
3. Adım: Telefonu recovery modda açıyorsunuz.
4. Adım: Wipe data/factory resete basın ve tek bir yes var zaten ona basın sonra Wipe cache partitiona basın.
5. Adım: Yükledikten sonra wipe data/factory resete basın ve tek bir tane yes var ona basın.
6. Adım: Wipe cache partitiona basın. Apply uptade zipe basın ve rom yukleyin. 3/5 dakika sürebiliyor.
7. Adım: Reboot system now'a basın.
Telefon kendiliğinden açılacak.
2/3 dakika bekleyin bir titreme gelecek sizde home tuşuna basın. Olmasa korkmayin recovery moda hala girebilirsiniz. Baştan yukleyin. Olacaktır.
Olmassa ne yapacağınızı soyliyim.
Stock roma yani orjinal haline odin programıyla cevirebilirsiniz. Ya da ben yapamam diyorsanız garantisi varsa servise götürün şöyle deyin: Kiesle guncellerken oldu deyin. Sakin root olduğunu ve rom yuklemeye çalıştığınızı söylemeyin.
Kolay gelsin.

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2

Erdem24
07.07.13, 12:21
yeni başlayan lar için fena bi konu olmadı:) Teşekkürler hayyam482

hiu482
07.07.13, 12:36
Sağol hocam. Basit anlatmaya çalıştım. Herhangi bir eksik veya hata var mı hocam ? Emre

hiu482
07.07.13, 12:39
Emre

Erdem24
07.07.13, 13:24
Custom recovery olmadan root yüklenmez

Nandroid yedek almak lazım ilk recovery ye girince

Önce wipe lar yapılır sonra rom yüklenir

hiu482
07.07.13, 13:50