PDA

ARŞİVDEN ÇIKIP FORUM GÖRÜNÜMÜNDE KONUYA ULAŞMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ -- > : [Yardım] adb yok, recovery yok, fastboot flash hata veriyor, elim kolum bağlandı

bmert
15.06.13, 01:30
Merhaba. Öncelikle olayı hatırladığım kadarıyla özetleyeyim:

Cihazım HTC Desire S. Daha önce S-Off ve root yapmıştım. Geçen gün HTCDev'den sanırım, android 4 RUU indirdim exe olarak. Bunu kurdu fakat alet siyah ekranda kaldı. Ya bir şekilde yanlış rom yüklendi ya da bootloader falan farklı olduğu için patladı (revolutionary vardı). Dün saatlerce uğraşıp, uygun recovery falan flash'layarak orijinal eski rom'u kurdum ve telefon düzeldi.
Bugün telefon üzerinden versiyon güncellemesi yaptım. Ardından bir güncelleme daha geldi. Onu da yapınca yine aynı şekilde patladı telefon.
Bu sefer bir yerlerde bulup buluşturup orijinlar bootloader olduğunu düşündüğüm bir şey çaktım. Şu an
SAGA PVT SHIP S-ON RL
HBOOT-0.98.0002
şeklinde.

Recovery moda girmiyor, ekranda kırmızı ünlem çıkıyor.
Factory reset bir şeyler yapıyormuş gibi görünüp reset attıktan sonra ilk beyaz ekranda takılıyor.
Fastboot'ta fash veya unlock denediğimde "signature verify fail" hatası veriyor. Bunun aletin S-ON olmasıyla ilgisi olabileceği sonucuna vardım. Emin değilim.
Bootloader'ı HTC sitesinden unlock etmek için get_identifier_token komutu da "command error" hatası veriyor. Bunun da hboot'un eski versiyon olmasından kaynaklanabileceği sonucuna vardım.
adb cihazı görmüyor, zaten görmesi için os'in yüklenmesi gerekiyormuş sanırım.

Var mıdır bu durumun bir çaresi arkadaşlar?

Nejat
15.06.13, 01:58
anladığım kadarıyla yapman gereken ve yapmaman gereken her şeyi yapmışsın. cihaz s-off ike custom ile kurtarma yoluna gitsen daha iyi edermişsin

cmd komutları almıyorsa işin zor, cmd komutu almıyorsa ruu da kurulmaz malesef. çare jtag bence