PDA

ARŞİVDEN ÇIKIP FORUM GÖRÜNÜMÜNDE KONUYA ULAŞMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ -- > : Galaxy Y Orjinal(Stock) Rom Kurma--DETAYLI--

Sayfa : [1] 2

erkncyhn97
20.Ocak.2013, 10:15
Biliyorum diyeceksiniz ki bu konu zaten kerim55 tarafından açılmış.Tamam ama bir çok kişi yapamamış.Odin çok karmaşık bir program.Ben 3. kez stock roma döndüm bugün ve oldu.Demiştiniz ki bilgilerinizden faydalanalım o yüzden açtım konuyu.

Bazı Haysiyetsizler yapamamış bir de küfür ediyor.Bunca kişi yaptıysa sen yapamadıysan suç bende mi sanki.En baştan söylüyorum SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM
Arkadaşlar.hem video paylaşacağım hemde burdan sözlü olarak anlatacağım.
-Öncelikle verdiğim dosyayı indirin.Stock Rom.rar ([Only registered and activated users can see links])
-İndireceğiniz tek dosya bu her şey bunun içinde rar dosyasını masaüstünüze çıkartın.Stock Rom şeklinde bir klasör gelecek.İçinde 6 tane dosya var.
-Şimdi burdan sonrasını dikkatli takip edin.

-Öncelikle indirdiğimiz dosyadaki odin3 programını yönetici olarak çalıştırıyoruz.

-Sonra telefonumuzu download moda alıyoruz.Yani Ses kısma+Home(orta tuşu)+Power(açma kapama tuşu) aynı anda basıyoruz ve bir süre basılı tutup bekliyoruz.

-Karşımıza Warning!! a custom os can .. Volume up:contunie Volume Down:Cancel (restart phone) bu görüntü geliyor.Ses açma tuşuna basıyoruz.

-Sonra Odin Mode Karşımıza gelecek.Product Name:GT-S5360 Custom Bin vs vs..Downloading...Do not turn off target
Bu ekranı gördüysek tamamdır.
Şimdi usb ile telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz.
Bağladıysak odinin İlk kutucuğunda Sarı bir şekilde 0:Com1 veya Com2 veya Com3 yazabilir sorun değil.Bu yazıyı gördüysek şimdi işlemlere başlıyoruz.

-Bakın iyi takip edin burayı:

Pit dosyası boş kalacak.Bootloader Boş kalacak.

Pda kısmına PDA_s5360_XXLK1_tar_md5 ekliyoruz.

Phone kısmına MODEM_S5360_XXLH2.tar.md5 ekliyoruz.

CSC kısmına da CSC_S5360_OXFLK1.tar.md5 ekliyoruz.

Sonra Sağ Taraftan Re-Partition kısmında tik işareti olmayacak.
F reset time ve auto reboot kısmında tik işareti olacak.
Starta Bastığımız Zaman Kendi kendine dosyaları yükleyecek ve telefon kendine reset atacak.açıldığı zaman işleminiz bitmiştir.yine yapamayanlar için birazdan konuyu düzenleyip video koyacağım takipte kalsınlar.
Bu da videomuz:Galaxy Young Stock Rom Yükleme - YouTube ([Only registered and activated users can see links])
ALINTI DEĞİLDİR TAMAMEN KENDİ ANLATIMIM KENDİ KONUMDUR.İZİNSİZ ALINTI YAPMAK YASAKTIR.

alternatif link : [Only registered and activated users can see links]
Düzenleme:Arkadaşlar bildiğiniz gibi yukardaki rom Türkiye romu değildi dolayısıyla klavyesinde Türkçe karakterler yoktu.Ben de yaptığım araştırmalar sonucu en son çıkan 3 dosyalı Türkiye romunu buldum bizzat denedim ve sizlerle paylaşmak istedim.Üsttekileri değil bunu indiriniz.
Buyrun Bu da Linkimiz:Türkiye Romu.zip ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links]

odin telefonu görmeyenler bi de bu driver'ı denesin
win 7 32 bit
samsung usb modem 1.0

FatihA
20.Ocak.2013, 10:23
tek dosyalı olanı denemiştim olmamıştı..akşam deneyeyim inşallah bunu :) teşekkür ediyorum.

erkncyhn97
20.Ocak.2013, 10:37
OLMASININ GARANTİSİNİ VERİYORUM ÇÜNKÜ 3 DEFA AYNI ŞEKİLDE STOCK ROM ATTIM ADIMLARI DOĞRU UYGULADIĞINIZ TAKDİRDE KESİNLİKLE OLACAKTIR. :)

FatihA
20.Ocak.2013, 10:40
OLMASININ GARANTİSİNİ VERİYORUM ÇÜNKÜ 3 DEFA AYNI ŞEKİLDE STOCK ROM ATTIM ADIMLARI DOĞRU UYGULADIĞINIZ TAKDİRDE KESİNLİKLE OLACAKTIR. :)
Akşam deneyip geri dönüş yaparım :)tekrar teşekkür ederim kardeş.

erkncyhn97
20.Ocak.2013, 10:41
Rica ederim değerli yorumların için ben sana teşekkür ederim. :)

FatihA
20.Ocak.2013, 15:46
evet tekrar teşekkür ediyorum..bu yol ile telefona firmware yükleyebildim :)

Nejat
20.Ocak.2013, 16:09
konu sabitlendi

erkncyhn97
20.Ocak.2013, 17:58
Konuyu sabitlediğiniz için teşekkür ederim. :) Yardımcı olduysam ne mutlu bana :D

yuring
20.Ocak.2013, 21:36
bende orjinalini bozduğum için pişman oldum inşallah eski haline döner telefonum

erkncyhn97
21.Ocak.2013, 10:46
kardeş senin telefonun galaxy mini sanırım eğer galaxy mini ise sakın deneme bu dosyalarla.

babaa123
23.Ocak.2013, 13:54
Kardeş tek bişey diyorum adamsınsın adam +repp :))))))))))) oldu ...

mcgrady0010
25.Ocak.2013, 23:50
Teşekkür ediyorum denemedim daha ama olacağına inanıyorum. Anlatım gayet güzel ve başarılı teşekkürler tekrar olsada olmasada...

FatihA
26.Ocak.2013, 07:19
Teşekkür ediyorum denemedim daha ama olacağına inanıyorum. Anlatım gayet güzel ve başarılı teşekkürler tekrar olsada olmasada...
olur olur sıkıntı yok :) bu arada HOŞGELDİNİZ :)

erkncyhn97
26.Ocak.2013, 10:19
Kardeş tek bişey diyorum adamsınsın adam +repp :))))))))))) oldu ...
Kardeş yardımcı olduysak ne mutlu bize :)

erkncyhn97
26.Ocak.2013, 10:20
Olur Kardeş olur :D emin ol olur ama yapamazsan direk sor veya takıldığın yeri söyle hemen yardımcı olalım :)

klctr
30.Ocak.2013, 15:46
arkadaş emeğine sağlık aynen dediğin gibi çalışıyor
ama bi sorun var Kiesle güncelleme desteklemiyor diyor onu nasıl yapabilirim

erkncyhn97
30.Ocak.2013, 16:20
kiesle güncelleme desteklemiyor mu? kardeş bu son çıkan firmware güncelleme yok ki güncellesin ayrıca bende kiesle gayet çalışıyor bu konuda bi bilgim yok.

LanceT
31.Ocak.2013, 15:30
Ya bende yaptım ama hala samsung yazısında kalıyor :((((

FatihA
31.Ocak.2013, 15:47
Sizin gts5360 için olduğu ilk mesajda yazıyor.

HTC Sensation Z710e cihazımdan gönderildi

tahaaga44
05.Şubat.2013, 13:56
kardeş kies şart mı yükleme için

ugur06397
06.Şubat.2013, 03:34
sa kardeş ben yükledim herşey tamam ama acılırken samsung yazısında kalıyor napacaz

FatihA
06.Şubat.2013, 06:58
sa kardeş ben yükledim herşey tamam ama acılırken samsung yazısında kalıyor napacaz

recovery den girip wipe data yapınız.

tahaaga44
06.Şubat.2013, 17:33
kies şart mı bunun için

FatihA
06.Şubat.2013, 17:57
kies şart mı bunun için

Driverler için Kies yüklü olsa daha iyi olur. Yoksa yüklemeyi zaten Odin ile yapacaksınız.

tapatalk

tahaaga44
07.Şubat.2013, 13:03
Kardes simdi odin mode ye giriyorum telefondan telefonu bagliyorum bilgisayara odin de gorunmuyor aygit yuklemesi basarili olmadi gibi bir hata veriyor

FatihA
07.Şubat.2013, 13:42
Kardes simdi odin mode ye giriyorum telefondan telefonu bagliyorum bilgisayara odin de gorunmuyor aygit yuklemesi basarili olmadi gibi bir hata veriyor

Kies kurulu değilse kurun. Driverler de yüklenecektir.

tapatalk

apilas24
13.Şubat.2013, 12:48
Böyle rom açıklayan birisini görmedim :)
yapamıyorsanız sorun sizde demektir

''emeğe saygı''

erkncyhn97
15.Şubat.2013, 16:40
Böyle rom açıklayan birisini görmedim :)
yapamıyorsanız sorun sizde demektir

''emeğe saygı''
çok teşekkür ederim kardeş saolasın elimizden geldiğince yardımcı olmak amacımız :)

canoman
25.Şubat.2013, 21:33
android in yeni kullanıcısıyım merak yüzüden telefonu Jelly diye bi room attım hiç beğenmedim orjinaline dönmek istiyordum google araştırmalarımdan sonra bu siteyi buldum ve hemen üye oldum inşallah aradığım bilgileri bu sitede bulurum linki indiriyorum şimdi teli bi daha room lucam ilk denememde olur inşalah telefoncu 15 tl istiyor bir room kurmak için :)

FatihA
25.Şubat.2013, 21:42
android in yeni kullanıcısıyım merak yüzüden telefonu Jelly diye bi room attım hiç beğenmedim orjinaline dönmek istiyordum google araştırmalarımdan sonra bu siteyi buldum ve hemen üye oldum inşallah aradığım bilgileri bu sitede bulurum linki indiriyorum şimdi teli bi daha room lucam ilk denememde olur inşalah telefoncu 15 tl istiyor bir room kurmak için :)
kardeş bi yanlışlık yapma..gt-s5360 için..

canoman
25.Şubat.2013, 22:23
hocam eline koluna sağlık ilk denememde oldu telefoncuya 15 tl kaptırmadım :) 2 haftalık android kullanıcısı olarak fazla meraklıyım :) her şeyi öğrenmek istiyorum ve bu site imdadıma yetişti! Teşekkürler....

canoman
25.Şubat.2013, 22:25
kardeş bi yanlışlık yapma..gt-s5360 için..

yok s 5363 model telefon ama s 5360 yazılımı var içinde ilk denememde başarılı oldum teşekkürler..

FatihA
25.Şubat.2013, 22:29
yok s 5363 model telefon ama s 5360 yazılımı var içinde ilk denememde başarılı oldum teşekkürler..
:) geçmiş olsun :)

Emre
27.Şubat.2013, 02:40
hocam eline koluna sağlık ilk denememde oldu telefoncuya 15 tl kaptırmadım :) 2 haftalık android kullanıcısı olarak fazla meraklıyım :) her şeyi öğrenmek istiyorum ve bu site imdadıma yetişti! Teşekkürler....

Gözünüz aydın. Iyi forumlar.

erkncyhn97 teşekkürler...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

erkncyhn97
01.Mart.2013, 21:47
Gözünüz aydın. Iyi forumlar.

Rica ederim sanırım gerçekten ilk defa yararlı bi iş yaptım :D Birilerinin işini kolaylaştırdım yada sorununu çözdüm çok mutluyum şuan ya anlatamam gerçekten çok iyi bi duygu teşekkürler arkadaşlar.İnanın şuan evde yüzüm kızardı :D

tamsopalik37
01.Mart.2013, 22:51
gayet açıklayıcı olmuş ağzına sağlık hala yapamayan varsa kesin birşeyleri yanlış yapıyolardır.. kendimden biliyorum :)

emreyc97
04.Mart.2013, 14:12
beyler ben herşeyi yaptım starta bastım 2 saniye geçti bu yazılar çıktı
<ID:0/014> Added!!
<ID:0/014> Removed!!
<ID:1/006> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> PDA_S5360_XXLK1.tar.md5 is valid.
<OSM> CSC_S5360_OXFLK1.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/014> Odin v.3 engine (ID:14)..
<ID:1/006> Odin v.3 engine (ID:6)..
<ID:0/014> File analysis..
<ID:1/006> File analysis..
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 2)
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Please wait..
<OSM> MODEM_S5360_XXLH2.tar.md5 is valid.
<OSM> Leave CS..
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 0)

şimdide bişey olmuyor

FatihA
04.Mart.2013, 14:32
dosyayı doğru yere yerleştirdiğine ve odin nin cihaza bağlandığına emin olup tekrar deneyebilirsiniz..

erkncyhn97
04.Mart.2013, 22:11
beyler ben herşeyi yaptım starta bastım 2 saniye geçti bu yazılar çıktı
<ID:0/014> Removed!!
<ID:1/006> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Please wait..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/014> Odin v.3 engine (ID:14)..
<ID:1/006> Odin v.3 engine (ID:6)..
<ID:0/014> File analysis..
<ID:1/006> File analysis..
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 2)
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Please wait..
<OSM> Leave CS..

şimdide bişey olmuyor
Bu hatanın 2-3 sebebi var ya telefonu download moda alamadın ya dosyaları doğru yere yerleştirmedin yada (win 7 ise) odini yönetici olarak çalıştırmadın aklıma gelen nedenler bunlar bunları kontrol edip tekrar dene

anl2091
07.Mart.2013, 19:31
Bende de aynı sorun oldu ve dosyaları dogru yere yerleştirdiğimden eminim download modda olduğundan da ve bilgisayarım vista ama yine de yönetici modda da çalıştırdım yardımcı olursan çok sevinirim

mb36mb
07.Mart.2013, 22:40
Ellerine sağlık bende jellybeast yüklemiştim ama en iyisi orjinal rom çok teşekkürler tekrar

FatihA
07.Mart.2013, 22:57
Ellerine sağlık bende jellybeast yüklemiştim ama en iyisi orjinal rom çok teşekkürler tekrar

Evet katılıyorum

Tapatalk

djargent67
11.Mart.2013, 23:56
rom işleri ile kafayı sıyırmış arkadaşlar sd kartınızda mutlaka bulunması gereken bi rom:livid:

nonem
15.Mart.2013, 01:31
çok teşekkürler eline emeğine sağlık

kajmerika
16.Mart.2013, 22:42
Allah Razı Olsun Telefon Brick Olmuştu Açıldı Çok teşekkür Ederim

kadirro
17.Mart.2013, 09:12
sarı yanmadı bendee :(

Nejat
17.Mart.2013, 09:55
sarı yanmadı bendee :(

bende de mavi yanıyor, işlem bitince yeşil yanıyor, önemli olan error vermemesi

barudi_serh
21.Mart.2013, 18:13
Merhabalar...

Çalıştı çok teşekkür ederim. Yalnız bir problem var. Telefon kullanımında Türkçe dil desteği var evet fakat XT9 kullanımında Türkçe karakter desteği yok maalesef. Telefonun kurulumu farklı bir dil üzerinden yapıldığından kaynaklanıyor bu da. Bu problemi nasıl çözeriz acaba?

Teşekkürler...

FatihA
21.Mart.2013, 18:38
Merhabalar...

Çalıştı çok teşekkür ederim. Yalnız bir problem var. Telefon kullanımında Türkçe dil desteği var evet fakat XT9 kullanımında Türkçe karakter desteği yok maalesef. Telefonun kurulumu farklı bir dil üzerinden yapıldığından kaynaklanıyor bu da. Bu problemi nasıl çözeriz acaba?

Teşekkürler...

Klavye için touchpall kullanabilirsin. Çok güzel klavyedir. Markette ücretsiz.

Tapatalk

Nejat
21.Mart.2013, 18:59
Touch pall forumda da mevcut

dreamnej ### Kira V1.1 rom ###

ChaosLord
21.Mart.2013, 20:00
hocam olursa teşekkürler adam gibi stock rom yok bu kies destekliyormu acaba ?

FatihA
21.Mart.2013, 20:12
hocam olursa teşekkürler adam gibi stock rom yok bu kies destekliyormu acaba ?
nasıl yani anlayamadım.

barudi_serh
21.Mart.2013, 20:32
Klavye için touchpall kullanabilirsin. Çok güzel klavyedir. Markette ücretsiz.

Tapatalk

Touch pall forumda da mevcut

dreamnej ### Kira V1.1 rom ###

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Yalnız bahsettiğiniz Touch Pall ek klavyesi bana XT9 olanağı sağlayacak mıdır? Yoksa sadece Türkçe karakter desteği için mi önerdiniz? Bir de bu ROM ile garantilik bir sorun çıktığında garanti kapsamında görünür müyüm yoksa garanti kapsamından çıkmış mı olurum?

Teşekkür ederim...

erkncyhn97
21.Mart.2013, 20:37
Root atmadığınız sürece garanti problemi yaşayacağını sanmıyorum ama rootsuz akıllı telefonun da pek bir işe yaramadığını düşünüyorum klavye konusuna dönersek aynı sorun bendede olmuştu aslında ben çözmüştüm ama kesinlikle touchpalı öneririm kendimde onu kullanıyorum hem türkçe karakterleri desteklemesi hem görsel olarak hem hızlı çok iyi bir klavye farkı görebilirsiniz.

barudi_serh
22.Mart.2013, 10:01
Root atmadığınız sürece garanti problemi yaşayacağını sanmıyorum ama rootsuz akıllı telefonun da pek bir işe yaramadığını düşünüyorum klavye konusuna dönersek aynı sorun bendede olmuştu aslında ben çözmüştüm ama kesinlikle touchpalı öneririm kendimde onu kullanıyorum hem türkçe karakterleri desteklemesi hem görsel olarak hem hızlı çok iyi bir klavye farkı görebilirsiniz.

Orijinal ROM ile bu sorunu biraz uğraştıktan sonra hallettim. Ek klavyeye gerek kalmadı. Ama yine de bu kadar övgüye layık gördüğünüz için deneyeceğim bu klavyeyi. :tears_of_joy: Birkaç sorun halen var ama benim için önemsiz. KIES üzerinden güncelleme yapılamıyor vesaire... Güncellemeleri gerekirse ODIN üzerinden kendim atarım. Yalnız bir sorum daha olacak, kusura bakmayın fazla meşgul ediyorum sizi. Bu ROM üzerine Android güncellemesi yapılamaz mı? Şöyle ki; yine aynı ROM'u kullanayım ama Android versiyonum 2.3.6'dan üst bir versiyonda olsun. Bu konularda biraz yeniyim. Bu yüzden soracak bir çok soru çıkıyor önüme. :tears_of_joy:

Teşekkürler...

FatihA
22.Mart.2013, 10:06
Orijinal ROM ile bu sorunu biraz uğraştıktan sonra hallettim. Ek klavyeye gerek kalmadı. Ama yine de bu kadar övgüye layık gördüğünüz için deneyeceğim bu klavyeyi. :tears_of_joy: Birkaç sorun halen var ama benim için önemsiz. KIES üzerinden güncelleme yapılamıyor vesaire... Güncellemeleri gerekirse ODIN üzerinden kendim atarım. Yalnız bir sorum daha olacak, kusura bakmayın fazla meşgul ediyorum sizi. Bu ROM üzerine Android güncellemesi yapılamaz mı? Şöyle ki; yine aynı ROM'u kullanayım ama Android versiyonum 2.3.6'dan üst bir versiyonda olsun. Bu konularda biraz yeniyim. Bu yüzden soracak bir çok soru çıkıyor önüme. :tears_of_joy:

Teşekkürler...
galaxy y için samsung güncellemeyi kesti.şu anda kullandığınız son sürüm yani...peki bi üst versiyona nasıl geçebilirsiniz..bağımsız geliştiricilerin kendi oluşturdukları yazılımlar sayesinde..ki galaxy y için ben tavsiye etmiyorum..en stabil ve sorunsuz olanı şu anda kullandığınız sürüm..

barudi_serh
22.Mart.2013, 10:22
galaxy y için samsung güncellemeyi kesti.şu anda kullandığınız son sürüm yani...peki bi üst versiyona nasıl geçebilirsiniz..bağımsız geliştiricilerin kendi oluşturdukları yazılımlar sayesinde..ki galaxy y için ben tavsiye etmiyorum..en stabil ve sorunsuz olanı şu anda kullandığınız sürüm..

Anlıyorum. Galaxy Y'nin teknik özellikleri de biraz düşük gibi. RAM boyutu ve telefonun dahili hafızası oldukça düşük. Versiyonu yükseltsem telefonun kaldırabileceğinden bile şüpheliyim. Ama yine de insan denemek istiyor. :tears_of_joy:

ChaosLord
22.Mart.2013, 21:53
[QUOTE=ankebut2;80957]galaxy y için samsung güncellemeyi kesti.şu anda kullandığınız son sürüm yani...peki bi üst versiyona nasıl geçebilirsiniz..bağımsız geliştiricilerin kendi oluşturdukları yazılımlar sayesinde..ki galaxy y için ben tavsiye etmiyorum..en stabil ve sorunsuz olanı şu anda kullandığınız sürüm..[/QUOTE

telefon hakkında bölümüne gelip yazılım güncelleştirme diyince güncelleme bulmuyor ve *#272* komutu da çalışmıyor

ChaosLord
23.Mart.2013, 09:16

hocam yazılım güncelleştirme bulmuyor telefon ve galibe türkiye romu değil sonu TUR ile bitmiyor. Bir sorum daha olacak sammobile sitesinden indirdiğim yazılımlar sadece pda dan oluşuyor ve bu romları kuramıyorum sorun ne olabilir.Sadece sizin verdiğiniz gibi 3 parçadan oluşan romları kurabiliyorum

FatihA
23.Mart.2013, 09:24
hocam yazılım güncelleştirme bulmuyor telefon ve galibe türkiye romu değil sonu TUR ile bitmiyor. Bir sorum daha olacak sammobile sitesinden indirdiğim yazılımlar sadece pda dan oluşuyor ve bu romları kuramıyorum sorun ne olabilir.Sadece sizin verdiğiniz gibi 3 parçadan oluşan romları kurabiliyorum
evet tek dosyalı firmwareler neden bilmiyorum olmuyor..güncelleştirme bulmaması normal.çünki yayınlanmış bi güncelleme yok maalesef.

RcpAvc
23.Mart.2013, 22:43
Çok teşekkürler sadece burada buldum A D A M S I N !

Emre
24.Mart.2013, 02:28
Forumda daim olmanizi dilerim. 24 saat online en hızlı cevap rekorlu foruma hoşgeldiniz;)

erkncyhn97
25.Mart.2013, 19:49
Tek dosyalıların olmama sebebi odinden kaynaklanıyor odinin güncel sürümleri tek dosyalıları desteklemiyor telefonunuzun android sürümünü güncellemekten falan bahsettiniz biraz açıyım konuyu ben android 4'e yükselttim (tabiki custom romla) ama kesinlikle böyle bir şey tavsiye etmiyorum galaxy y kullanıcısıysanız mutlaka stock rom kullanın içindeki tüm gereksiz uygulamaları veya kullanmadıklarınızı (örneğin ben gmail,hava durumu ve haberler,latitude,navigasyon,gmaps'i kullanmıyordum sizde kendi kullanmadıklarınızı belirlersiniz) silin telefon biraz olsun rahatlayacaktır.Eğer görsellik istiyorsanız launcherleri deneyin.İyi forumlar..

nishly
28.Mart.2013, 16:00
ben telefonu taktığımda hiç bi ışık yanmıyor bittiğindede yeşil ışık fln yanmıyor
telefon yenidende başlamıyor. telefon odinle iletişim kurmuyor sanırım iletişim kurduğunu nasıl anlarız .S
bilgisayarım win8

FatihA
28.Mart.2013, 16:07
ben telefonu taktığımda hiç bi ışık yanmıyor bittiğindede yeşil ışık fln yanmıyor
telefon yenidende başlamıyor. telefon odinle iletişim kurmuyor sanırım iletişim kurduğunu nasıl anlarız .S
bilgisayarım win8

Driver ler yoktur. Kiesi kur. Driverler de otomatik yüklenir.

Tapatalk

nishly
28.Mart.2013, 16:12
indiriyorum şuan telefonuna CWM kurarken soft brick oldu sanırım bu odini kurduğumda düzelir demi :S

FatihA
28.Mart.2013, 16:17
indiriyorum şuan telefonuna CWM kurarken soft brick oldu sanırım bu odini kurduğumda düzelir demi :S

Cihaz download Moda geçiyorsa sorun yok. Orjinal yazılım yüklenmiş olacaksınız çünki.

Tapatalk

nurdan
29.Mart.2013, 18:26
Telefonum açılacak samsung yazısı çıkıyor tekrardan başlıyor açılmaya fakat yine samsung yazısı çıkıyor ve bu işlem defalarca tekrarlanıyor. Dediklerinizi uygularsam düzelecek mi endişeliyim :S

FatihA
29.Mart.2013, 18:46
Telefonum açılacak samsung yazısı çıkıyor tekrardan başlıyor açılmaya fakat yine samsung yazısı çıkıyor ve bu işlem defalarca tekrarlanıyor. Dediklerinizi uygularsam düzelecek mi endişeliyim :S

Siz Firmware yi yukleyin açılır cihaz.

Tapatalk

nurdan
29.Mart.2013, 19:28
o altı tane dosyayı ben bulamadım yani çıkmıyor :S

FatihA
29.Mart.2013, 19:56
o altı tane dosyayı ben bulamadım yani çıkmıyor :S
hangi 6 dosya

nurdan
29.Mart.2013, 20:27
resete tıklıyorum fakat hiç bir şey olmuyor :S :D

FatihA
29.Mart.2013, 20:34
resete tıklıyorum fakat hiç bir şey olmuyor :S :D
siz şu anda ne yapmaya çalışıyorsunuz tam olarak..? ilk mesajdaki linkten firmwareyi indirdiniz mi ?

nurdan
29.Mart.2013, 20:40
hayır onu indirmedim bulamadım daha doğrusu onunla ilgili bir şey videoyu izledim aynı şeyleri yaptım hiç bir şekilde eksik yok sadece kodları sayfadaki linklerden yapıştırdım. :S

FatihA
29.Mart.2013, 20:52
linki indirmedi iseniz hangi dosyalarla ne yapmaya çalışıyorsunuz ki ?

nurdan
29.Mart.2013, 20:57
daha hızlı sorup yanıtlayabileceğimiz bi yer var mı :S

FatihA
29.Mart.2013, 21:01
daha hızlı sorup yanıtlayabileceğimiz bi yer var mı :S
kardeş ne yapmaya çalışıyorsun onu bi yazsan hepsine cevap verilecek ama....

firmware yüklemeye çalışıyorsan ilk mesajdaki linkten firmeare dosyasını indir..gerekli tüm dosyalar linkin içinde...yine ilk mesajdaki anlatımı dikkatlice oku ve işlemleri dikkatlice yap..işlem sonunda cihazınız orjinal yazılıma geri dönecek..
tabi cihazınız galaxy y gt-s5360 ise.

nurdan
29.Mart.2013, 21:16
ilk link hangisiydi ?

FatihA
29.Mart.2013, 21:19
ilk link hangisiydi ?
KONUNUN ilk mesajındaki link..
Stock Rom.rar ([Only registered and activated users can see links])

nurdan
29.Mart.2013, 21:22
heh ben bunu indirdim sonra ne yapacağım

FatihA
29.Mart.2013, 21:23
heh ben bunu indirdim sonra ne yapacağım
zipin içindeki dosyaları masaüstüne çıkar..ve ilk mesajdaki anlatımı takip ederek yükle.

nurdan
29.Mart.2013, 21:29
dosyayı masa üstüne çıkarıyorum içiboş gözüküyo:S

FatihA
29.Mart.2013, 21:33
dosyayı masa üstüne çıkarıyorum içiboş gözüküyo:S
içi boş değil 120 küsür mb lik dosya o..

nurdan
29.Mart.2013, 21:37
tekrar indireyim o zaman abi...

nurdan
29.Mart.2013, 22:19
bu seferde usb aygıtı bulmuyor :S:S

nurdan
29.Mart.2013, 22:25
Abi allah senden razı olsun hep işin rast gitsin ne muradın varsa olsun abi tuutğun altın olsun senin allah senden razı olsun :D:D:D

FatihA
29.Mart.2013, 22:26
bu seferde usb aygıtı bulmuyor :S:S
kies programını indirip pc ye kur...driverler yüklenecektir..

ynskurt17
30.Mart.2013, 14:47
İşime yaradı eyvallah

FatihA
30.Mart.2013, 15:02
Abi allah senden razı olsun hep işin rast gitsin ne muradın varsa olsun abi tuutğun altın olsun senin allah senden razı olsun :D:D:D

Amin kardeşim. Senden de. Işte bizim için en büyük mutluluk kaynağı :)

Tapatalk

FatihA
30.Mart.2013, 15:03
İşime yaradı eyvallah

Geçmiş olsun :)

Tapatalk

FatihA
30.Mart.2013, 15:04
Bu dört dosyali Firmware yi temin eden erkncyhn97 ye tekrar teşekkür ediyorum. :)

Tapatalk

KaanGüler
02.Nisan.2013, 15:37
ben yapamadım ya sana gelen o ekran bana gelmiyor :S

FatihA
02.Nisan.2013, 15:56
ben yapamadım ya sana gelen o ekran bana gelmiyor :S

Download ekranı mi gelmiyor.

Tapatalk

ChaosLord
07.Nisan.2013, 22:13
kies programını indirip pc ye kur...driverler yüklenecektir..

hocam bu romu telefona yükledik kies ile güncelleme alabilir miyim ?

FatihA
07.Nisan.2013, 22:15
hocam bu romu telefona yükledik kies ile güncelleme alabilir miyim ?

Bu firmware Türkiye firmware değil. Orjinal olduğu için cihaz da sorun olduğu zaman kullanıyoruz. Türkiye kies den büyük ihtimal güncelleme almaz ama emin değilim.

Tapatalk

mahmut4565
08.Nisan.2013, 20:56
Ben yaptim da bunu cihaz garanti dIsI kalIrmI ?

murat54
10.Nisan.2013, 14:47
kardeş acıl yardım et nolur usb ile bagladıgımda odin programında sarı kutu com.1 felan yazmıo boş oluyor nolur yardım et :upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset:: upset:

FatihA
10.Nisan.2013, 14:54
kardeş acıl yardım et nolur usb ile bagladıgımda odin programında sarı kutu com.1 felan yazmıo boş oluyor nolur yardım et :upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset:: upset:
driverler yüklü olmayabilir..kies yüklü değil ise pc ye kiesi kur , driverler de yüklenecektir..sonra tekrar dene.

murat54
11.Nisan.2013, 12:06
kardeş dediğinden once ben bu işi kafede yaptıgım ıcın odin 3 programını yonetici olarak acamıyorumm bununla bir alakası var mıdır???
bi de kies link atar mısın lutfen ??

FatihA
11.Nisan.2013, 13:16
kardeş dediğinden once ben bu işi kafede yaptıgım ıcın odin 3 programını yonetici olarak acamıyorumm bununla bir alakası var mıdır???
bi de kies link atar mısın lutfen ??

Google a kies indir yaz karşına çıkar.

Tapatalk

murat54
12.Nisan.2013, 13:46
Google a kies indir yaz karşına çıkar.

Tapatalk

kardeş tamam kıes indirip kurdum fakat soruma cevap vermdedın ben bu işi internet kafede yapıyorum bu yuzden odin3 programını yonetici olarak yapamıyorum bu yuzden o odın3 programının kutusunda sarı com1 felan yazmıyor olabılır mı??

FatihA
12.Nisan.2013, 13:54
Zannetmiyorum. Ben de yönetici olarak açmadim. Sizde Pc telefonu görmüyor. Ya Driverler eksik ya USB kablo sorunlu.

Tapatalk

murat54
14.Nisan.2013, 11:30
Zannetmiyorum. Ben de yönetici olarak açmadim. Sizde Pc telefonu görmüyor. Ya Driverler eksik ya USB kablo sorunlu.

Tapatalk

kardeş ben normalde telefon duzgunken telefonu goruodu download mode de bazı hatalar verıyor telefon o islemden sır,ora gıttı acılmıyor :mad-new::mad-new:

roc_kon
14.Nisan.2013, 22:10
Amcaoğlu bu akşam sevap pointlerin cennete fazla gelicek...teşekkürler !

berkoqline
15.Nisan.2013, 19:17
arkadaşım teşekkür ederim sağolasın işimi gördü tşkler

xxrem4
21.Nisan.2013, 21:07
Kardeşim yemin ediyorum seni bana allah gönderdi eline koluna emeğine sağlık.Benim telefonum Galaxy Ace kendi telefonuma ROM yükledim arkadaş çok beğenmiş banada rom yap dedi.Bende yaptım ama telefon açılmadı.Oysa CWM ile yedek almıştım yedeği yükledim yine aynı şey oldu açılma yerinde kaldı.Sonra senin yazını buldum yaptım allah razı olsun oldu kardeşm.beni çok büyük yükten kurtardın yemin ediyorum çok saol ya

HimmetŞentürk
23.Nisan.2013, 11:58
Ben Stock Rom Atmayı Çok Denedim...Ama TEelfonu Usb ile bağladım okumadı...inşallah bu olur

mehmet6330
25.Nisan.2013, 17:42
kardeşim bn yaptım ama şimdi bunda küçük ı ö ş gibi harfler yok mesajlardan giriş dillerine baktım türkçe yok ama orjinallerinde var onu nasıl halletcez ?

çokseri
25.Nisan.2013, 18:13
Telefon guncellemelerine bak varsa guncelleme yap yoksa root yapip cm kur elimde bu vardi bunu paylastim bende

çokseri
25.Nisan.2013, 19:13
Telefon guncellemelerine bak varsa guncelleme yap yoksa root yapip cm kur elimde bu vardi bunu paylastim bende

turgut53
25.Nisan.2013, 19:26
galaxy y kullanıcısıyım telefonumu 4 0 1 sürüm yaptım pişmanım orjinal roma odinden dönülüyormuş odini felan anladımda telefonumu dowload modda nasıl pcye baglicam adamlar dowload moda alırken warning a custom os can felan geliyor diyolar bende direk recovery mode geliyor kırmızı renkde yardımmmmmmm acill

Nejat
25.Nisan.2013, 19:36
galaxy y kullanıcısıyım telefonumu 4 0 1 sürüm yaptım pişmanım orjinal roma odinden dönülüyormuş odini felan anladımda telefonumu dowload modda nasıl pcye baglicam adamlar dowload moda alırken warning a custom os can felan geliyor diyolar bende direk recovery mode geliyor kırmızı renkde yardımmmmmmm acill

Ses kısma menü ve power olması lazım

dreamnej ### EmotionMIUI Note II V2.0 MIUI V5 Emotroid###

turgut53
25.Nisan.2013, 19:40
abi öyle yapıyorum zatende recovery mode geliyor yani arkadaslar warning a custom os ca felan geliyor diyolar bende direk recovery mode geliyor telefonumda hata ayıklamada açık odin görmüyor telefonu

Nejat
25.Nisan.2013, 19:45
abi öyle yapıyorum zatende recovery mode geliyor yani arkadaslar warning a custom os ca felan geliyor diyolar bende direk recovery mode geliyor telefonumda hata ayıklamada açık odin görmüyor telefonu

O zaman tam tersi ses açma menu ve power dene. Recovery power menüde download mod varsa onu da kullanabilirsin

turgut53
25.Nisan.2013, 19:46
tamam abi dediğin gibi yaptım geldi dowload mod şimdide odin görmüyor pff

Nejat
25.Nisan.2013, 19:48
tamam abi dediğin gibi yaptım geldi dowload mod şimdide odin görmüyor pff

Download Moda girince 1 kez ses açmaya Bas ki sistem çalışsın. O zaman odin görür

turgut53
25.Nisan.2013, 19:52
her şeyi dediğin gibi yaptım dowload moda aldıktan sonra ses açmayada bastım odinden tık yok

Nejat
25.Nisan.2013, 19:57
her şeyi dediğin gibi yaptım dowload moda aldıktan sonra ses açmayada bastım odinden tık yok

Usb yi çıkar mümkünse pc yi bir resetle. Driver sorunun yok sanırım. Daha önce görüyor du şimdi görmüyorsa sorun yok demektir. Pc yi tekrar başlat ve telefonu başka bir usb ye bağla. Yine görmezse odin versiyonunu değiştir. Başka odin yükle

turgut53
25.Nisan.2013, 19:58
tamam abi ben dönerim sana

turgut53
25.Nisan.2013, 20:08
Usb yi çıkar mümkünse pc yi bir resetle. Driver sorunun yok sanırım. Daha önce görüyor du şimdi görmüyorsa sorun yok demektir. Pc yi tekrar başlat ve telefonu başka bir usb ye bağla. Yine görmezse odin versiyonunu değiştir. Başka odin yükle

dreamnej ### EmotionMIUI Note II V2.0 MIUI V5 Emotroid### abi olmuyor önerdigin odin programı varmı ??

Nejat
25.Nisan.2013, 20:25
abi olmuyor önerdigin odin programı varmı ??

Driver yüklü dimi. Boşuna uğraşıyor olma yani.

turgut53
25.Nisan.2013, 20:28
driver derken telefon açıkken usb görüyor kapalıyken görmüyor kies yüklüyorum kiesden ne yapcagımıda bilmiyorum dogrusu

FatihA
25.Nisan.2013, 20:31
ses kısma + home + güç basılı tut..bi menü açılacak sonra ses açma tuşuna bas,download moda girer.

turgut53
25.Nisan.2013, 20:32
telefon açıkken usb ile baglanıyor kapalıyken baglanmıyor napacagım kies indirdim napacagımı bilmiyorum

Nejat
25.Nisan.2013, 20:32
ses kısma + home + güç basılı tut..bi menü açılacak sonra ses açma tuşuna bas,download moda girer.

Kies ile nasıl stock yükler sen biliyormusun

turgut53
25.Nisan.2013, 20:33
onu da bilmiyorum bazı kişiler kiesden driverlerı yükler felan diyordu bilgin varmı abicim ?

FatihA
25.Nisan.2013, 20:34
onu da bilmiyorum bazı kişiler kiesden driverlerı yükler felan diyordu bilgin varmı abicim ?
sen download moda girmeyi biliyor musun..

turgut53
25.Nisan.2013, 20:36
evet onu başardım dowload modda girebiliyorum

turgut53
25.Nisan.2013, 20:42
Kies ile nasıl stock yükler sen biliyormusun

dreamnej ### EmotionMIUI Note II V2.0 MIUI V5 Emotroid### abicim odin telefonumu gördü yüklerken fail dedi tekrar denedim bu sefer odin de alttarafda setupconnetion diye bekliyorum yaklasık 3 4 dkdir ilerleme yok

FatihA
25.Nisan.2013, 20:44
abicim odin telefonumu gördü yüklerken fail dedi tekrar denedim bu sefer odin de alttarafda setupconnetion diye bekliyorum yaklasık 3 4 dkdir ilerleme yok
İLK MESAJI DİKKATLİ OKU.dosyaları dogru yere yerleştirdiğine emin ol.

turgut53
25.Nisan.2013, 20:45
inan 2 saattir bunla urasıyorum en az 100 kez okumuşumdur

FatihA
25.Nisan.2013, 20:51
ps de farklı usb portu dene..yine olmaz ise farklı bi usb kablo kullan..çünki herkes bu konuyla yaptı..sende sorun oluyorsa ya kablo ya usb port.

Nejat
25.Nisan.2013, 20:51

Işlemler basit fakat telaş yapıp bir şeyleri gözden kaçırdığınız kesin. Bence bir çay molası verin

turgut53
25.Nisan.2013, 20:52
fenerbahce macına kadar halletmem lazım :(((

turgut53
26.Nisan.2013, 16:46
Işlemler basit fakat telaş yapıp bir şeyleri gözden kaçırdığınız kesin. Bence bir çay molası verin

dreamnej ### EmotionMIUI Note II V2.0 MIUI V5 Emotroid### abi yine ben telefonu dowload mode de baglıyorum odin fail veriyor ilk baştaki gibi yazılanları uyguladım fail veriyor

thedoctor123
27.Nisan.2013, 11:47
Dostlarım Öncelikle Denedim ve oldu.. İlk önce telefonumun başına gelenleri anlatayım.. :

Öncelikle 4.0.4 yerine 4.0.6 yüklemişim.. Beğenmedim + türkçe dili yoktu..Sonra 4.0.4 yükleyeyim derken telefon açılıyordu logo geliyordu sonra gidiyordu aydınlanmış ekran duruyordu siyah sadece. Dokununca yuvarlak şey çıkıyordu telefon deliriyordu.. Ses aç + Home + Power girdim.. Menüde 4.0.6 dosyalarını unutmuşum allahtan.Onları tekrar yükledim. Daha sonra orjinal rom aradım.. Burada buldum. İndirdim.. İlkten 2 tane sarı çıktı odinde.. Com:1 COm:4 falan. sonra Com:5 geldi sadece doğruca yaptım FAİL yazısı geldi.Son 1 kere daha deneyeyim dedim. Yine fail çıktı. Dedim 1 kere daha deneyeyim yoksa bir tane pit dosyası gördüm kullanmayın diyor ama son çare onu kullanacaktım. Bir baktım yan sekmelerde dolaşırken telefonun ekranında mavi birşey ilerliyor.. Hemen odine girdim..SYSTEM yazısıyda doluyordu..Sonra 1:45 Saniyede PASS yazısı çıktı kendini rebootladı.. Dosyaları kurdu tekrar rebootladı kendini ve işte hangi dilse bir dille açıldı..

Dil'i değiştirdim bilmeyenler için >> : Ayarlar.. yani isminden değilde resminden anlarsınız zaten ingiliz anahtarının döndüreceği birşey gibi..Ayarlara girdikten sonra Bölge & Metin yazmaz ama en aşağıdan 5. sırada Klavye tuşu resmi var A harfi var üstüne girin.. 3 Seçenek çıkar en üsttekini seçin aşağılara inin eğer telefon orjinal romsa türkçe vardır.seçin telefonunz artık türkçe..

TEKRAR TEŞEKKÜRLER 444ANDROİD AİLESİ... :)

turgut53
28.Nisan.2013, 09:32
Driver yüklü dimi. Boşuna uğraşıyor olma yani.

dreamnej ### EmotionMIUI Note II V2.0 MIUI V5 Emotroid### nejat abi az önce odin taktım telefonu gördü hatta yüklerken [Only registered and activated users can see links] burda kalıyor ilerleme olmuyor ne yapmam gerekir abi acil

Nejat
28.Nisan.2013, 09:52
nejat abi az önce odin taktım telefonu gördü hatta yüklerken [Only registered and activated users can see links] burda kalıyor ilerleme olmuyor ne yapmam gerekir abi acil

turgut53
28.Nisan.2013, 09:53

nogard
28.Nisan.2013, 17:31
abi benim telefonu 4,1 e yukselttik bunu nasıl 2,3 cevirebiliriz yardımm

FatihA
28.Nisan.2013, 17:38
abi benim telefonu 4,1 e yukselttik bunu nasıl 2,3 cevirebiliriz yardımm

İlk mesajdaki işlemi yapacaksın.

Tapatalk

HimmetŞentürk
28.Nisan.2013, 18:29
Arkadaşlar Teleonu Pc'ye Bağlıyorum Normalde Okuyor Ama Odinde Okumuyor Neden ?

Emre
01.Mayıs.2013, 09:18
Kies veya pcsuite vs gibi telefon uygulamalarını kaldırın virüsü devre dışı bırakın cihazın driverlari yukkensin bekleyin ondan sonra deneyin farklı bi usb porta takin

11el4
11.Mayıs.2013, 17:25
biraz tuhaf biriyim hergün bu stoc roumu yuklüyorum desem inanmazsınız costum romlar sorunlu cıknca hemen bunu kuruyorum :D

delimol
15.Mayıs.2013, 09:02
cok tesekurler abi :) cok isime yaradi.

matador34
17.Mayıs.2013, 13:18
Abicim Ben Sürüm Yükseltme Yaptım Onu Nasıl Eski Haline GetirecekgimTEl markası samsung galaxy y 5360

matador34
17.Mayıs.2013, 13:19
bicim Ben Sürüm Yükseltme Yaptım Onu Nasıl Eski Haline GetirecekgimTEl markası samsung galaxy y 5360

yardımcı omanız lazım telefonu bu gun babam goturecek :D:laugh::laugh::laugh:

matador34
17.Mayıs.2013, 13:20
abicim Ben Sürüm Yükseltme Yaptım Onu Nasıl Eski Haline Getirecekgim telefon markası samsung galaxy y 5360

matador34
17.Mayıs.2013, 17:26
abi benim pc dıdıdıt die ses çıkartıyo usb baglanmıo neden çözüm pls pls pls :(

FatihA
17.Mayıs.2013, 17:38
abi benim pc dıdıdıt die ses çıkartıyo usb baglanmıo neden çözüm pls pls pls :(

Driverler eksik olabilir.Pc de kies kurulu değilse kur.Driverler kies ile beraber yüklenir.

Tapatalk AmnoSferum v9

matador34
17.Mayıs.2013, 17:40
sarı işaret gemiyo !

matador34
17.Mayıs.2013, 17:41
sabitlendi ama benim odi programında sarı olmuyo bi yardım plss
:torn:

matador34
17.Mayıs.2013, 21:06
abicim telefon markası samsung galaxy young gt-s5360 root attım sürüm yükselttim 4.0.6 yaptım şimdi ise kendı kendıne reslıyo abi lütfen yardım et.

FatihA
17.Mayıs.2013, 21:10
Kies yükledim mi Pc ye.

Tapatalk AmnoSferum v9

matador34
17.Mayıs.2013, 21:12
abi tel kendı reslıyorya kıes yukluyorum pc ye sonrasında ıse telefon baglantısı istiyo oda olmuyo

çokseri
17.Mayıs.2013, 21:24
abi tel kendı reslıyorya kıes yukluyorum pc ye sonrasında ıse telefon baglantısı istiyo oda olmuyo
telefonu tamamen kapat ses kısma ve menü tuşuna basarak powera basıp cihazın açıldıgını hissettigin zaman tusları tamamen bırak
Downloading yazzar
ayrıca cihaz download modunda reseet yapmaz ya hiç açılmaz yada açılır reset yapmaz:o

matador34
17.Mayıs.2013, 21:26
orada reslemiyor zaten :D şimdi Ben nasıl çozecegım bı yardım etsenız ya :D

çokseri
17.Mayıs.2013, 21:28
bu işlemleri yap

1-Buradan ([Only registered and activated users can see links]) gerekli Odin ve Pit dosyasını indirin .
2-galaxy y firmware ([Only registered and activated users can see links]) Odin ve Pit dosyasıyla aynı klasöre çıkartın .
3-Telefonunuzu kapatın ve Ses Kısma + Home + Power düğmeleri ile telefonunuzu download modda açın .
*Eğer cihazınızı doğru bağladıysanız üstte sarı bitane COMx yazısı çıkacaktır eğer çıkmassa Odin telefonu görmemiştir.
4-Odini çalıştırın . *Windows 7/Vista kullanıyorsanız eğer açılmassa yönetici olarak çalıştırın .
5-Eğer indirdiğiniz firmware tek dosyalı ise onu PDA bölümüne yerleştirin eğer birden fazla dosyalı ise ;
BOOTLOADER : DefaultCalDataWithBoot_S5360xxxxx_REV05.tar.md5
PDA : PDA_S5360xxxxx_REV05.tar.md5
PHONE : MODEM_S5360xxxxx_REV05.tar.md5
CSC : GT-S5360-MULTI-CSC-Oxxxxx.tar.md5
*Yanlarındaki tikleri işaretlemeyi unutmayın.
6- Odin programının solunda yer alan "Options" bölümünden Re-Partition, Auto Reboot, F.Reset Time seçeneklerini işaretleyin.
Eğer indirdiğiniz Firmware tek dosyadan oluşuyorsa Re-Partition işaretlemeyin .
7-Starta basın ve yüklemeyi başlatın . PASS yazısı gelene kadar bekleyin ve işlem tamamlandı ! Cihaz kendi kendine açılacaktır

matador34
17.Mayıs.2013, 21:29
link kırık abicim bu sıtede varmı link :D

matador34
17.Mayıs.2013, 21:31
bide abi pc telefonu gormuyo o menude bılene o ust taraftada sarı bi işaret çıkmıyor !

çokseri
17.Mayıs.2013, 21:32
link kırık abicim bu sıtede varmı link :D
firmwarenin içinde var odin rarın içinde tüm eklentiler mevcut:congratulatory:

çokseri
17.Mayıs.2013, 21:36
bide abi pc telefonu gormuyo o menude bılene o ust taraftada sarı bi işaret çıkmıyor !
samsung kiesi kaldır
verecegim linkten driverları indirip kur pcyi resetle ve usb kablosunu pcde bulunan baska bir usb girişine baglayıp dene
samsung driverlarını indir ([Only registered and activated users can see links])

matador34
17.Mayıs.2013, 21:37
linkler hep kırık ? bide bu drıverlerı pcye kuruyoruz dıme

çokseri
17.Mayıs.2013, 21:45
linkler hep kırık ? bide bu drıverlerı pcye kuruyoruz dıme
ewt dur bekle saglam linkler verecegim sana

matador34
17.Mayıs.2013, 21:46
yada ben drıver buldum sonrasını anlatırmısın bana abicim lütfen yapmam lazım

matador34
17.Mayıs.2013, 21:54
tamam tamam odi açlıştı sarı falan geldı altta mesage yerıne
(<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Please wait..
<OSM> Leave CS..

) yazıyor bitmişmi şimdi ne yapayım

matador34
17.Mayıs.2013, 21:57
oluyo abi allah hepınızden razı olsun çok çok teşekkur eddıyorum yuklenıyo şimdi :D

çokseri
17.Mayıs.2013, 22:00
İşlemler
([Only registered and activated users can see links] r%20for%20Mobile%20Phones%201.5.23.0%20%5BWin%208% 2F7%2FXP%5D%20-%20xda-developers&txt=%3Cb%3EDOWNLOAD%20HERE%3C%2Fb%3E&jsonp=vglnk_jsonp_13688208171206)
1-ilk olarak buradan firmwareyi İndirin ([Only registered and activated users can see links] r.html) boş bir klasöre çıkarın
2-ikinci olarak buradan samsung driverlarını indirin ([Only registered and activated users can see links]) ve kurun
([Only registered and activated users can see links] r%20for%20Mobile%20Phones%201.5.23.0%20%5BWin%208% 2F7%2FXP%5D%20-%20xda-developers&txt=%3Cb%3EDOWNLOAD%20HERE%3C%2Fb%3E&jsonp=vglnk_jsonp_13688208171206)3- son olarak buradan odin arsivi indirin ([Only registered and activated users can see links] 2C%20Odin%201.83%20%7C%20All%20versions!%20%7C%20S amsung%20ROM%20Flashing%20Tools%20-%20xda-developers&txt=%3Cb%3EDOWNLOAD%20HERE%3C%2Fb%3E&jsonp=vglnk_jsonp_13688215894547) 1.83 olanı çalıştırın
4-firmwareden tek dosya cıkarsa odinde PDA yazan kısma yerlestirin
eger 3 tane dosya cıkarsa uzantılarına göre dogru sekilde yerleştirin
5-cihazı tamamen kapatın ses kısma ve menü tuşlarına basarak powera basıp cihazı açın ekranda DOWNLOADİNG yazısını görünce usb ile cihazı pcye baglayın
6-usb ile pcye bagladıgınız zaman cihazı odinin sol ustte sarı sekilde port yazacak bu işlemler tamam ise start yazan butonu tıklayın işlem 5 ile 10 dakka arası sürecektir cihazınız kendi açılacak ve ilk aldıgınız haline gelecektir..

Teşekkür Butonunu Unutma

çokseri
17.Mayıs.2013, 22:02
oluyo abi allah hepınızden razı olsun çok çok teşekkur eddıyorum yuklenıyo şimdi :D
teşekkür butonunu unutma:congratulatory:

çokseri
17.Mayıs.2013, 22:03
hata vermiş cihaz kendini resetler dogru yapsan
tekrar dene kurmayı downloading yazısını cihazda görmeden işlemi başlatma

erkncyhn97
19.Mayıs.2013, 11:57
Bu

İşlemler
([Only registered and activated users can see links] r%20for%20Mobile%20Phones%201.5.23.0%20%5BWin%208% 2F7%2FXP%5D%20-%20xda-developers&txt=%3Cb%3EDOWNLOAD%20HERE%3C%2Fb%3E&jsonp=vglnk_jsonp_13688208171206)
1-ilk olarak buradan firmwareyi İndirin ([Only registered and activated users can see links] r.html) boş bir klasöre çıkarın
2-ikinci olarak buradan samsung driverlarını indirin ([Only registered and activated users can see links]) ve kurun
([Only registered and activated users can see links] r%20for%20Mobile%20Phones%201.5.23.0%20%5BWin%208% 2F7%2FXP%5D%20-%20xda-developers&txt=%3Cb%3EDOWNLOAD%20HERE%3C%2Fb%3E&jsonp=vglnk_jsonp_13688208171206)3- son olarak buradan odin arsivi indirin ([Only registered and activated users can see links] 2C%20Odin%201.83%20%7C%20All%20versions!%20%7C%20S amsung%20ROM%20Flashing%20Tools%20-%20xda-developers&txt=%3Cb%3EDOWNLOAD%20HERE%3C%2Fb%3E&jsonp=vglnk_jsonp_13688215894547) 1.83 olanı çalıştırın
4-firmwareden tek dosya cıkarsa odinde PDA yazan kısma yerlestirin
eger 3 tane dosya cıkarsa uzantılarına göre dogru sekilde yerleştirin
5-cihazı tamamen kapatın ses kısma ve menü tuşlarına basarak powera basıp cihazı açın ekranda DOWNLOADİNG yazısını görünce usb ile cihazı pcye baglayın
6-usb ile pcye bagladıgınız zaman cihazı odinin sol ustte sarı sekilde port yazacak bu işlemler tamam ise start yazan butonu tıklayın işlem 5 ile 10 dakka arası sürecektir cihazınız kendi açılacak ve ilk aldıgınız haline gelecektir..

Teşekkür Butonunu Unutma
Özellikle Teşekkür Butonunu unutma demişsin insanlar sana teşekkür etmek zorunda mı zorla mı yaptırtıcaksın ayrıca zaten sen bu mesajı yazmadan önce adam oluyo abi allah hepınızden razı olsun çok çok teşekkur eddıyorum yuklenıyo şimdi yazmış birde kendin yapmışsın gibi üstüne alınıyosun benim konuma gelmişsin kendi anlatımını yapıyosun kendi dosyalarını veriyosun madem bu kadar iyi biliyorsun........

Nejat
19.Mayıs.2013, 12:31
Bu
Özellikle Teşekkür Butonunu unutma demişsin insanlar sana teşekkür etmek zorunda mı zorla mı yaptırtıcaksın ayrıca zaten sen bu mesajı yazmadan önce adam oluyo abi allah hepınızden razı olsun çok çok teşekkur eddıyorum yuklenıyo şimdi yazmış birde kendin yapmışsın gibi üstüne alınıyosun benim konuma gelmişsin kendi anlatımını yapıyosun kendi dosyalarını veriyosun madem bu kadar iyi biliyorsun........

Nedir bu agresif ve acil asabiyet durumu. Her kes aynı şey için uğraşıyor. Yardım.... Senin konuda kaç kişi yardım etmişiz. Hepimiz de defolup gidelim o zaman. Biraz sakin olun. Konular hep aynı şeyi hedefliyor iken bu tip yazılar anlamsız kalıyor. Biraz daha düşünüp öyle yazın. Aklınıza ilk geleni yazmak size her zaman zarar verir

dreamnej ### BobCaTRom ###

mermeto
19.Mayıs.2013, 12:37
Nedir bu agresif ve acil asabiyet durumu. Her kes aynı şey için uğraşıyor. Yardım.... Senin konuda kaç kişi yardım etmişiz. Hepimiz de defolup gidelim o zaman. Biraz sakin olun. Konular hep aynı şeyi hedefliyor iken bu tip yazılar anlamsız kalıyor. Biraz daha düşünüp öyle yazın. Aklınıza ilk geleni yazmak size her zaman zarar verir

dreamnej ### BobCaTRom ###

HAklsın Nejat ([Only registered and activated users can see links]) abi konu kimn olursa olsun ilk amacımız bilenlerin bilmeyenlere yardım etmesi her kes sadece kendi konusundan başka kimseye yardım etmezse burda hiç bi soorun çözülmez

onun için Yardımlaşmak Güzeldir

çokseri
19.Mayıs.2013, 12:57
Bu
dostum sorunun her ne ise kendine sakla seninle tartısacak degilim detaylı anlatım yaptım galaxynin bir çok cihazında paylaşımın güzel sagol ama konuda işlemleri yapmaya çalışan arkadas sorununu çözememiş ayrıntılı ve hassas noktaları kısaca anlattım ben konuyu anlatmışsın anlatım güzel no problem ama driverlardan bahsetmen gerekliydi anlatımda küçük oldugu halde işlemleri başarısız kılan driverları paylaşmamışsın bende konuyu kısaca toparladım bu kadar sadece eger bu kadar dert edeceksen yorumu kaldırabilirim sorun değil amaç yardımcı olmak
teşekkür konusuna gelince evet tşkkr butonuna tıklanmasını istiyorum yaptıgım yardımdan kaç kişi yararlanmış bunu bilmek benim en doğal hakkım değil mi butonu tıklayanlarda tıklamayanlarda çok sagolsun ama bu kadar abartacak birşey yok nejat abide kısaca özetlemiş neyse sorun oluyorsa konusunu açmıştım onuda kaldırtabilirim yorumuda silebilirim no problem:)

çokseri
19.Mayıs.2013, 13:00
bu uyemize yardım etmekti amacım konunu takip etsen neden kendi paylaşımımı yaptıgımı anlayacaksın :)

erkncyhn97
22.Mayıs.2013, 15:48
hepinizden özür dilerim tabiki öncelikli amaç yapamayanların yapması arkadaş yardım etmiş ben o gün başka bir şeye sinirlenmiştim ilk bu arkadaşı gördüm ona patladım tekrar özür dilerim

erkncyhn97
22.Mayıs.2013, 15:53
gerçekten şu an kendimden utandım bu yazıyı ben mi yazmışım öfke insana neler yaptırıyor neler söyletiyor.:hororr:

Nejat
22.Mayıs.2013, 16:58
birileri bir şeymi yazmış ben hiç okumadım :) .. olur böyle şeyler, özür dilemek bir erdemdir ve siz erdem sahibi olduğunuzu gösterdiniz. iyi forumlar

erkncyhn97
23.Mayıs.2013, 19:47
Teşekkürler nejat abi gerçekten çok iyi bir insansın dediklerinde de sonuna kadar haklısın. :)

sheeythan
14.Haziran.2013, 02:10
admin allah senden razı olsun beeaaaaa amq telefon bi kilitlendi birdaha mümkünatı yok açılmıyordu çok teşekkür ederim sonunda telefonum açıldıı

hakan8305
15.Haziran.2013, 13:03
Arkadaslar telofunum galaxy young tele creed rom yuklemistim simdi by orjinal romu yukledim yuklerken Hersey normal ama restart tan sonra creed rom var

hakan8305
15.Haziran.2013, 13:04
Orjinal Roma nedwn donmuyo

FatihA
15.Haziran.2013, 20:42
İlginç.bi yanlışlık yapıyor olmalısınız.

Tapatalk

nacar
21.Haziran.2013, 04:40
erkncyhn97 kardeşim,

Yazını okudum ve birebir aynısını yaptım ve cihazım açıldı sayende. Allah razı olsun kardeşim, tüm dileklerin kabul olsun.

Google da sağda solda yok android 4 jelly bean çalıştırır dediler bu meret telefon, indirdik kurduk 4.06 ics yi son baktım sim kartı görmüyor alet ve türkçe dil seçeneği yok. Dil sorunu önemli değil, yine kullanırdım da sim kartı görmeyince dedim orjinal hale nasıl çevirebiliriz bakalım. Aslında yükseltmeyi yazan adam eski sürüm yüklemeyi de anlatmış ama senin kadar doğru ve hatasız yazmamış. Tabi odin nedir, recovery mode nedir bilmiyorduk o zaman, hepsini tırmalayarak öğrenmiş olduk :) İyi ki emektar eski takoz telefonumu atmamışım :) bu arada 1 gün onu kullandım olayı öğrenenen kadar...

Şu an itibariyle (02:37) telefonum kamera dahil eskiden neyse aynı özelliklerle çalışıyor sayenizde.

Başımdan bu kadar sıkıntı geçtikten sonra kaşınmadan duramıyacam usta ve bir soru soracağım. Bu Galaxy Y GT-S5360 a facebook, twitter ve birkaç program kurduktan sonra artık ne kurmaya kalksam yeterli hafıza yok diyor. Bunun bir çaresi yok mudur? Yoksa telefonu almışız bir kere bozulana kadar katlanıp kullanacağız mı? Veya Android 4 veya başka sürüm yüklemekle hızı artar mı?

Tekrardan teşekkür ve hörmetlerimi sunar iyi geceler dilerim...

çokseri
21.Haziran.2013, 05:16
erkncyhn97 kardeşim,

Yazını okudum ve birebir aynısını yaptım ve cihazım açıldı sayende. Allah razı olsun kardeşim, tüm dileklerin kabul olsun.

Google da sağda solda yok android 4 jelly bean çalıştırır dediler bu meret telefon, indirdik kurduk 4.06 ics yi son baktım sim kartı görmüyor alet ve türkçe dil seçeneği yok. Dil sorunu önemli değil, yine kullanırdım da sim kartı görmeyince dedim orjinal hale nasıl çevirebiliriz bakalım. Aslında yükseltmeyi yazan adam eski sürüm yüklemeyi de anlatmış ama senin kadar doğru ve hatasız yazmamış. Tabi odin nedir, recovery mode nedir bilmiyorduk o zaman, hepsini tırmalayarak öğrenmiş olduk :) İyi ki emektar eski takoz telefonumu atmamışım :) bu arada 1 gün onu kullandım olayı öğrenenen kadar...

Şu an itibariyle (02:37) telefonum kamera dahil eskiden neyse aynı özelliklerle çalışıyor sayenizde.

Başımdan bu kadar sıkıntı geçtikten sonra kaşınmadan duramıyacam usta ve bir soru soracağım. Bu Galaxy Y GT-S5360 a facebook, twitter ve birkaç program kurduktan sonra artık ne kurmaya kalksam yeterli hafıza yok diyor. Bunun bir çaresi yok mudur? Yoksa telefonu almışız bir kere bozulana kadar katlanıp kullanacağız mı? Veya Android 4 veya başka sürüm yüklemekle hızı artar mı?

[Only registered and activated users can see links] bu konuya göz at

nacar
22.Haziran.2013, 01:45
erkncyhn97 kardeşim,

Mesajıma ilave yapmak istedim.

Buradaki mesajımı yazdıktan sonra telefonu kullanmaya başlayıınca farkettim ki sms veya diğer yerlerde çıkan klavyede çoğu Türkçe karakter yok maalesef. ş yerine garip bir benzer harf var. Çok ta önemli değil de yine de bildirmek istedim. Konunun başında verilen dosyalardan hangisinin yerine Türkçe karakter sorunu olmayan bir dosya alternatifiniz var acaba?

Hörmetler...

FatihA
22.Haziran.2013, 07:01
Ben bi kontrol edip buraya cevap yazayım. Türkçe karakter sorunu olmaması lazım diye hatırlıyorum.

Tapatalk

qernel
28.Haziran.2013, 05:41
Hocam bilgisayar usb aygitini tanimiyor diyor.. Odindede gormuyor ne yapmaliyim simdiden cok sagol :)

FatihA
28.Haziran.2013, 07:05
Driver eksiktir. Kies Kurulu değil ise kurun pc ye. Driver lar da yüklenir. Sonra Kies kapalı iken tekrar deneyin.

Tapatalk

kadrtl2534
29.Haziran.2013, 02:38
ALLAH RAZI OLSUN SENDEN KARDEŞ TAM TELEFONU YİTİRDİM DEMİŞTİM İMDADIMA SEN YETİŞTİN
SAOL

FatihA
29.Haziran.2013, 07:17
Ben de tekrar teşekkür ediyorum forum adına erkncyhn97 ;)

Tapatalk

uzumut
01.Temmuz.2013, 21:57
Kardeşim Allah razı olsun. 49sn sürdü :) Durum: BAŞARILI :glee: :fat: :courage: :lemo:

Emre
02.Temmuz.2013, 05:14
Kardeşim Allah razı olsun. 49sn sürdü :) Durum: BAŞARILI :glee: :fat: :courage: :lemo:

Gözünüz aydın:)

mrvfb
03.Temmuz.2013, 00:44
telefonum young ama gt-s3653 bişey olur mu

FatihA
03.Temmuz.2013, 00:52
telefonum young ama gt-s3653 bişey olur mu
BU GT S5360 İÇİN.

uzumut
03.Temmuz.2013, 12:32
Merhaba, su adresteki dosyayı google playdan indirin [Only registered and activated users can see links] tel.e kurulduktan sonra Ayarlar: Bölge ve Metin: Türkçe Klavye yazan yere çeltik koyun ve giriş yöntemi yazan yerden Türkçe Klavyeyi Seçin. İŞLEM TAMAM. ŞUAN TEL.DEN YAZIYORUM: şçöüğ harfler tam. :)

Mesajıma ilave yapmak istedim.

Buradaki mesajımı yazdıktan sonra telefonu kullanmaya başlayıınca farkettim ki sms veya diğer yerlerde çıkan klavyede çoğu Türkçe karakter yok maalesef. ş yerine garip bir benzer harf var. Çok ta önemli değil de yine de bildirmek istedim. Konunun başında verilen dosyalardan hangisinin yerine Türkçe karakter sorunu olmayan bir dosya alternatifiniz var acaba?

Hörmetler...

nacar
03.Temmuz.2013, 17:06
Allah razı olsun kardeşim, eline sağlık...
Dediğin gibi yaptım güzel oldu. Hem eskisi gibi türkçe harfler için harflerin üzerine bastırmak zorunda kalmıyorum hepsi önümde.
Ben bunu daha önce kurmuştum ama demekki ayarlarını aktif etmemişim, telefonu alalı daha 3-4 ay oldu android acemisiyim kurduğumda kendiliğinden çalışacak sandım herhalde :)

Saygılar, Hörmetler...

uzumut
08.Temmuz.2013, 11:44
İşe yaradığına sevindim güle güle kullanın. :)

Nejat
08.Temmuz.2013, 11:48
Allah razı olsun kardeşim, eline sağlık...
Dediğin gibi yaptım güzel oldu. Hem eskisi gibi türkçe harfler için harflerin üzerine bastırmak zorunda kalmıyorum hepsi önümde.
Ben bunu daha önce kurmuştum ama demekki ayarlarını aktif etmemişim, telefonu alalı daha 3-4 ay oldu android acemisiyim kurduğumda kendiliğinden çalışacak sandım herhalde :)

Saygılar, Hörmetler...

uzumut arkadaşa hızır gibi yetiştiği için teşekkürler, forumda bu ve buna benzer nerede ise her paylaşım var, en üstte sağda google search e aklınıza geleni yazın , illa ki bir konusu vardır

erkncyhn97
08.Temmuz.2013, 21:17
Yapamayan arkadaşlar tekrar söylüyorum iyice bi kontrol edin bi yerlerde hata vardır mutlaka yaklaşık 12-13 (farklı telefonlarda da) denememin hepsinde sorunsuz oldu ayrıca maalesef türkçe karakterler yok o doğru fakat zaten normal klavye galaxy y kullanıcıları için pek uygun değil bence markette çok çeşitli klavyeler var onları kullanmanızı tavsiye ederim şahsen touchpal kullanıyorum çok memnunum

çokseri
08.Temmuz.2013, 21:46
Yapamayan arkadaşlar tekrar söylüyorum iyice bi kontrol edin bi yerlerde hata vardır mutlaka yaklaşık 12-13 (farklı telefonlarda da) denememin hepsinde sorunsuz oldu ayrıca maalesef türkçe karakterler yok o doğru fakat zaten normal klavye galaxy y kullanıcıları için pek uygun değil bence markette çok çeşitli klavyeler var onları kullanmanızı tavsiye ederim şahsen touchpal kullanıyorum çok memnunum
touchpal tavsiyemdir klavyede ücretli klavyelerde bile bin kat iyi bana göre

tearsfears99
15.Temmuz.2013, 14:23
harikaya yaptım hyperion 8 diye bi rom yükledim yarı ingilizce yarı türkçe oldu hiiç beğenmedimm işte internette okudum eski haline nasıl getirebilirim diye bu sizin anlatmış olduğunuz yöntemle denedimm odinle 1 haftadır uğraşıyodum sonunda yaptım eski haline döndüüü yoksa telefoncuya götürecektimmm çok saolunnnnnnnnnnnnnnnnn:tongue-new:

tearsfears99
15.Temmuz.2013, 14:25
harikaya yaptım hyperion 8 diye bi rom yükledim yarı ingilizce yarı türkçe oldu hiiç beğenmedimm işte internette okudum eski haline nasıl getirebilirim diye bu sizin anlatmış olduğunuz yöntemle denedimm odinle 1 haftadır uğraşıyodum sonunda yaptım eski haline döndüüü yoksa telefoncuya götürecektimmm çok saolunnnnnnnnnnnnnnnnn:tongue-new:

turab_00
18.Temmuz.2013, 23:12
allah razı olsun hocam senden ya o kadar uğrastım netteki bütün dosyaları indirip denedim olmadı senin anlatımın sayesinde telefon düzeldi. emeğine sağlık..

erkncyhn97
19.Temmuz.2013, 16:22
değerli yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar gerçekten bu kadar olumlu yorumları beklemiyordum çok saolun yakında galaxy y ile ilgili detaylı araştırmalar yapacağım ve galaxy y de karşılaşılan başka sorunların çözümleriyle de ilgileneceğim takipte kalın :)

Emre
19.Temmuz.2013, 21:27
değerli yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar gerçekten bu kadar olumlu yorumları beklemiyordum çok saolun yakında galaxy y ile ilgili detaylı araştırmalar yapacağım ve galaxy y de karşılaşılan başka sorunların çözümleriyle de ilgileneceğim takipte kalın :)

Değerli paylaşımlarin için teşekkürler genç kardeşim. .

grkm1
21.Temmuz.2013, 18:05
ben download mode aldıktan sonra bilgisayara bağlıyorum COM gelmiyo aygıt la ilgili bi mesaj baloncuğu çıkıyo altta ne yapmam lazım

FatihA
21.Temmuz.2013, 18:37
Eksik sürücü olabilir. kies kurulu değil ise kurun ve sonra kiesi kapatıp sonra tekrar deneyin.

tapatalk

qwxasil
22.Temmuz.2013, 20:19
hacı tesekkurler ıyıbı calısma ama ben sımdı download moda aldım usb takdım cıhazı tanımıyor lutfen bı yardım et

FatihA
22.Temmuz.2013, 21:49
hacı tesekkurler ıyıbı calısma ama ben sımdı download moda aldım usb takdım cıhazı tanımıyor lutfen bı yardım et

Pc de kies kurulu mu?

tapatalk

mkarasu38
23.Temmuz.2013, 18:57
KARDEŞ AĞZIN ELLERİ DERT GÖRMESİN ALLAH HAKKINDA HAYIRLI OLAN BÜTÜN MURADLARINI GERÇEKLEŞTİRSİN YA BENİMKİNDE SADECE SAMSUN GALAXY GT S5360 YAZISI ÇIKIYORDU İLK AÇILIŞTA RECOVERY MODDA ÇALIŞMIYORDU BİLE 2 SAAATTİR ARAŞTIRDIM BULAMADIM AMA SENİN ROM İŞİ BİTİRDİ EYVALLAH YA

FatihA
23.Temmuz.2013, 22:21
KARDEŞ AĞZIN ELLERİ DERT GÖRMESİN ALLAH HAKKINDA HAYIRLI OLAN BÜTÜN MURADLARINI GERÇEKLEŞTİRSİN YA BENİMKİNDE SADECE SAMSUN GALAXY GT S5360 YAZISI ÇIKIYORDU İLK AÇILIŞTA RECOVERY MODDA ÇALIŞMIYORDU BİLE 2 SAAATTİR ARAŞTIRDIM BULAMADIM AMA SENİN ROM İŞİ BİTİRDİ EYVALLAH YA

Kayseri :) her zaman bekleriz.

tapatalk

Turkishboy
24.Temmuz.2013, 16:47
Pc telefonu görmüyor :/

Emre
24.Temmuz.2013, 22:10
Pc telefonu görmüyor :/

Kies veya diğer driver lar yüklü mu

56fbibo
27.Temmuz.2013, 20:23
telefonu bağlıyorumm ama o sarı bişey ile alakalı hiç bir şey yok yardım ett

FatihA
27.Temmuz.2013, 21:40
Driver eksiktir.kies pc de yoksa kur. Sonra kies kapat ve tekrar dene.

Tapatalk

zemus09
01.Ağustos.2013, 20:37
Kardeş allah razı olsun telefona bişey olcak diye çok korktum beni kurtardığın için sağol valla bişey olsaydı peder kesin bişey yapacaktı bana allah razı olsun tekrardan.

erkncyhn97
01.Ağustos.2013, 20:38
rica ederim kardeş :D

onurbey1999
11.Ağustos.2013, 00:09
Allah senden razı olsun gece gece rom arıyodum çok saol kardesim :) 1.numarasın :)))

AskinSavascisi
11.Ağustos.2013, 09:30
Güzel anlatım. Bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Telefonu bozulmamış hersey çalışırken aniden geri stock roma donmek isteyen arkadaşlar sammobile.com dan rom indirdiği zaman TEK dosya çıkacaktır içinden onuda pda'dan flashlicaksiniz. Bu sizin gösterdiğiniz yöntem ise bir çoğu telefonla kurcaliyor sonra yanlışlıkla pit, csc dosyasini falan siliyor. Onlari o tek pda dosyasi kurtarmiyor ozm bu klasörde ki dosyaları flaslamalari gerekiyor. Özellikle pit'i

Bunu aradaki farkı meraak edenler için anlattım. Tekrar Teşekkürler anlatım icin

Verstuurd vanaf mijn GT-N7100 met Tapatalk 4

FatihA
11.Ağustos.2013, 09:53
Tek dosyalı olanlar yüklenmiyor ki? Yüklemenin bi yolu var mı?

Tapatalk

AskinSavascisi
11.Ağustos.2013, 09:55
Sen hangi teli kullanıyorsun suan?

FatihA
11.Ağustos.2013, 12:42
Note 2 kullanıyorum ama evde galaxy y de var.

Tapatalk

AskinSavascisi
11.Ağustos.2013, 18:41
Note 2 kullanıyorum ama evde galaxy y de var.

Tapatalk

Iki telefonda tekrar denedim denettirdim oluyor tek dosya ile

FatihA
11.Ağustos.2013, 19:11
Ben neyi eksik yapıyor olabilirim.?

Tapatalk

AskinSavascisi
11.Ağustos.2013, 19:17
Abi sen tek dosya ile denerken ne tür bir hata ile karşı karşıya kalıyorsun?

FatihA
11.Ağustos.2013, 19:33
Setup connection du galiba burada kalıyor.
Dosyayı pda ya koyup start diyerek yapmaya çalışıyorum.

Tapatalk

AskinSavascisi
11.Ağustos.2013, 20:52
Bi ara teamviewer ile bakarım tuaf

FatihA
11.Ağustos.2013, 21:00
Çok acelesi yok ama yine de musait olduğumuz da bi göz atalım Evet .

Tapatalk

kralim06
12.Ağustos.2013, 00:17
saolasın kardess :)

senfoni16
16.Ağustos.2013, 00:21
Abi nolur yardım telefonu alalı 2 hafta oldu telefonu açıyorum samsung yazısında kalıyo
dediklerini yaptım olmuyo resetlemiyo telefon
<ID:0/006> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Please wait..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/006> Odin v.3 engine (ID:6)..
<ID:0/006> File analysis..
<ID:0/006> SetupConnection..
<ID:0/006> Can't open the serial(COM) port.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
Ne yapmam lazım

senfoni16
16.Ağustos.2013, 00:34
bidaha denedim oldu kardeş Allah razı olsun :very_drunk:

AskinSavascisi
16.Ağustos.2013, 08:41
Cant open com port. Telefona bağlanma da hata vardi,

özdemir1997
31.Ağustos.2013, 23:13
bilgisayara usb takıyom ama tanımla yardım edin

FatihA
01.Eylül.2013, 08:00
Pc ye Kies kurun. Sonra kiesi kapatıp tekrar deneyin.

tapatalk

ceyhun35
04.Eylül.2013, 10:15
arkadaşlar açılmama sorunu bendede var logo sonrası kapanıyor yükleme ekranına geldiğimde 2 saniye içinde pc telefonu göremeden kapanmış oluyor odin çare olacak belki ama tel kapanınca ne port seçiliyor nede yükleme oluyor acaba yardımcı olabilecek bi can varmı tel samsung galaxy 5360 lütfen yardım :(

FatihA
04.Eylül.2013, 12:59
Port secilmiyor derken? Cihazı download moda alıp usb ile bağladığın zaman odin görmüyor mu?

Tapatalk

ceyhun35
04.Eylül.2013, 20:13
Arkadaşım cihaz bataryayı çıkarıp takmadan açılmıyor zaten bataryayı taktığımda açılıyor download kısmı geldiğinde kendiliğinden kapanıyor açık durmuyor o yüzden pc görmüyor cihazı bunun için ne yapa biliriz :( şimdiden teşekkürler

lmsfirst
11.Eylül.2013, 11:25
Kardeş benim android klavyem gitti root explorer açtım system klasorüne bir kaç değişiklik yaptım ARMv 7 oyunlarını oyniyabilmek için restart attım klavye gitti sonra hard reset attım herşey gitti sonra benim salak kafam yüzünden gittim yine yükledm ve system dosyasını sildim yapcam denicem bakalım olacakmı inşallah olur şimdiden teşekkürler

munayy
15.Eylül.2013, 17:51
ben galiba rom yükleyeyim derken telefonu bozdum. telefonu usb ile bağlarken okumuyor :( yardım edin ne yapmalıyım lütfen. ?
Telefonu açınca galaxy yazısından sonra siyah bir ekran geliyor. ben ekrana dokununca yuverlak şekiller çıkıyor. ne yapmalıyım lütfen yardım edin :( :( :'(

akcan0303
20.Ekim.2013, 14:19
ya dediklerini yaptım fakat kapanma falan olmadı

nizamcan1907
13.Kasım.2013, 22:48
Kardeş bende ilk resim gelmiyor farklı bi şey geliyor telefon aynı ama

FatihA
14.Kasım.2013, 05:43
Farklı nasıl bi görüntü.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

Emre
14.Kasım.2013, 07:25
Kardeş bende ilk resim gelmiyor farklı bi şey geliyor telefon aynı ama

Daha ayrıntılı bilgi verin. Ayrıca itinayla yapmaya çalışın cihazlar aynı olduğu için farklı bişey gelmesi ihtimali yok
Talimatları dikkatle yapmaya çalışın

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

asdfasd
18.Kasım.2013, 15:09
allah razı olsun :congratulatory:

bypatron
25.Kasım.2013, 17:13
kardeşim ellerin dert görmesin çok saol

Emre
26.Kasım.2013, 07:40
allah razı olsun :congratulatory:

kardeşim ellerin dert görmesin çok saol

Foruma daha aktif olarak bekleriz dostlar

ismailcil
08.Aralık.2013, 17:09
kardeş ben s5360 a io7 yükledim şebeke yoktu onun için tekrar 2.3.6 androidi yükledim ama bu seferde telefon açılmıyor stock rom atarsam düzelirmi?

FatihA
08.Aralık.2013, 20:02
kardeş ben s5360 a io7 yükledim şebeke yoktu onun için tekrar 2.3.6 androidi yükledim ama bu seferde telefon açılmıyor stock rom atarsam düzelirmi?
büyük ihtimal düzelir.

oktias
24.Aralık.2013, 16:47
Kardeşim ben rom yüklerken telefon kitlendi açılmıyor. Şimdi orjinal roma geçmek istiyorum ama bilgisayara telefonu tanıtamıyorum. Kies'ı da yükledim ama yine olmadı. Lütfen acil yardım der misiniz ?