PDA

ARŞİVDEN ÇIKIP FORUM GÖRÜNÜMÜNDE KONUYA ULAŞMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ -- > : XPERİA ARC S - Yardım Lütfen ..!

Xperia
03.01.13, 20:49
Telefonumu ( sony ericsson xperia arc s ) olarak kullanıyordum. Dün akşam 4.03 sürümüne güncellemek istedim ve flash tool programı ile güncellemek interneten (LT18_4.1.A.0.562_NCB.ftf) bu rom u indirdim. Ancak flashtool u kullanabilmek için PC dilini ve konumu ingilizce falan yapmak gerekiyormuş. flastoolu açtım yukarıda yazdım romun karşısında simlock.ta diye bişey yazıyordu ben direk bunu yükledim telefona. tabi telefona rom atıldığı falan yok. gene aynı 2.3.4 , ama bir fark var telefon simkartı görmüyor. Neyse sonra Pc dilini falan ayarladım, rom atmak için bir kaçta görsel buldum netten. ICS 4.0.3 ü yukarıda belittiğim romu flastool ile benim arc s e yazdım. room yazma tamamdı ama gene simkart görmüyor. sonra netten birkaç araştırma sonucu Wotanserver diye bir site aracılığıyla simlock kırarız diye oradanhttp://www.*******.com/watch?v=wo653FhMbvQ ***** belirtilen işlemi yaptım. Sonuç olarak telefonda artık kimseler yok. Ne şarj alıyor, ne kapalı ile download moduna alabiliyorum. Yani telefona hiç bir müdehalede bulunamıyorum. Ne yapmam gerekli yardımcı olabilecek var mıdır? Teşekkürler.

Kerim55
03.01.13, 21:07
Telefonun bataryasini cikarin icindeki simkarti , hafiza kartini cikarin . Guc tusuna uc dort kez basin biraz bekleyin 10-15 dk . Sonra telefonu pcye baglayin bakalim biseyler olacakmi .

Gonder tusuna basarak gonderildi.

Xperia
03.01.13, 21:37
teşekkürler bataryayı sım kartı hafıza kartını takıptamı 10-15 dakıka bekleyeceğim?

BeKrİ
03.01.13, 21:40
Aynı konuyu 3 kere acmaniza gerek yok kardeş.

HTC One X+ cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Erdem24
03.01.13, 21:41
Evet çıkarıp bekleyin

7/24 Online Forum Kadrosu!
444Android.Com - Online Müşteri Hizmetleri
'Tapatalk
http://www.444android.com

Xperia
03.01.13, 21:42
çok zor durumda kaldım ondan sesımı duyurmaya çalıştım ama sonuncuda daha ayrıntılı yazmaya çalıştım..

FatihA
03.01.13, 21:43
Aynı konuyu 3 kere acmaniza gerek yok kardeş.

HTC One X+ cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
panik hali zor..

Kerim55
03.01.13, 21:47
teşekkürler bataryayı sım kartı hafıza kartını takıptamı 10-15 dakıka bekleyeceğim?

Hayir telefona takili olan ne varsa cikarin ve biraz bekleyin sonra dediklerimi yapin.

Xperia
03.01.13, 21:55
bağladım ama hiç bir belirti vermedi.sizce problem ne olmuş olabilir?

Kerim55
03.01.13, 22:01

Telefon buyuk ihtimal hard-brick olmus . Cozumu ne olur bilmiyorum Usb jig diye birsey var sizin telefonlara olursa ondan yaptirabilirsiniz 50 ile 150 tl arasinda yapiyorlar.

Nejat
03.01.13, 22:29

Tamamen bozmayın da bari ana kart felan uçmasın , bir an önce profesyonel yardım alın

white xe - Elegancia sense 4.1 V3.2.0 Themed lock - made by dreamnej - skyblue tapatalk

Webperfect
04.01.13, 16:58
Telefonun bataryasini cikarin icindeki simkarti , hafiza kartini cikarin . Guc tusuna uc dort kez basin biraz bekleyin 10-15 dk . Sonra telefonu pcye baglayin bakalim biseyler olacakmi .

Katılıyorum +1

spygame31
22.02.13, 00:14
Kardeş aynı sorun bendede oldu 1. defa oluşunda acemiydim garantiye yolladım telefon rootluydu allahtan yapıp geri yolladılar
Yapacağın telefonun orjinal ftf uzantılı romunu indirmek ve flashtool programı ile flaslamak bu kadar basit.
Benim internette gezmediğim girmediğim site kalmadı ve sonunda buldum .

İnternetten orjinal sürümünü indir ve flashtool programı ile flashla sorunun çözülür .

tatlumm
15.07.15, 17:51
Kardeş aynı sorun bendede oldu 1. defa oluşunda acemiydim garantiye yolladım telefon rootluydu allahtan yapıp geri yolladılar
Yapacağın telefonun orjinal ftf uzantılı romunu indirmek ve flashtool programı ile flaslamak bu kadar basit.
Benim internette gezmediğim girmediğim site kalmadı ve sonunda buldum .

İnternetten orjinal sürümünü indir ve flashtool programı ile flashla sorunun çözülür .
Emre şimdi arkadaşın dediğini yapmak istiyorum ama telefon için uygun yazılım hangisi bilmiyorum.

Telefon benim değil, şu sitede http://www.nicois.me/2013/01/All-xperia-2011-official-stock-firmware-download-ftf-files.html Xperia arc s için 6 adet yazılım var. Ben hangisini indireceğim ki?

Erdem24
16.07.15, 10:02
Emre şimdi arkadaşın dediğini yapmak istiyorum ama telefon için uygun yazılım hangisi bilmiyorum.

Telefon benim değil, şu sitede http://www.nicois.me/2013/01/All-xperia-2011-official-stock-firmware-download-ftf-files.html Xperia arc s için 6 adet yazılım var. Ben hangisini indireceğim ki?
Telefon hakkında kısmının görüntüsünü Atar msn

tatlumm
16.07.15, 10:03
Telefon hakkında kısmının görüntüsünü Atar msn

hocam telefon açılmıyor ki :) konu açtım zaten http://www.444android.com/showthread.php/20758-Xperia-Arc-S-xperia-yazisinda-kaliyor?p=231796#post231796

ustayoda
16.07.15, 11:03
Telefon hiç tepki veriyormu yada şarja yaktığınızda şarj ışığı yanıyormu bunların hiç biri olmuyorsa ftf dosyanızı bulup indirip flastool ile flaslıyamazsınız cihaz hard brick olmuş jtag ile çözüme ulaşılır buda Size 130 TL gibi bir masraf çıkarır hiç kasmayın siteden @ emre ve @ nejat hocam bu konuda yardımcı olabilirler sony bu konuda biraz telefon olarak eski modellerinde sıkıntı yaşatıyor

C2105 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi