PDA

ARŞİVDEN ÇIKIP FORUM GÖRÜNÜMÜNDE KONUYA ULAŞMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ -- > : [Anlatım] Sony Xperia X10 Kernel Yükleme

sfenks01
14.09.12, 17:50
İlk Olarak Herhangi bir romun kernelini yükleyin.

1-USB HATA AYIKLAMASI ve BİLİNMEYEN KAYNAKLARI seçili yapıyoruz.(Telefondaki ayarlar)

2-İndirdiğimiz kernel dosyasını, flashtool adlı dosyayı indirip dosya içindeki FİRMWARES dosyasının içine atıyoruz.(bilgisayardaki dosyalarda)

3-Telefonu kapatın.

4-Flashtoolu açıyoruz.Flash tuşuna basıyoruz.İndirdiğimiz kernel dosyasını soracak size.Siz tamam diyeceksiniz.

5-Kapalı olan telefonumuzun geri tuşuna basılı tutarak bilgisayara bağlıyoruz.O zaten algılayıp yükleyecek.Yüklenmenin bittiğini ''turn on unknown sources and debugging'' yazısının çıkmasından anlayacağız.

VE SONRA ROMUMUZU KURUYORUZ.

pasa71
10.03.13, 00:41
arkadasım yapamadım neyiv eksik yapıyorum

1-USB HATA AYIKLAMASI ve BİLİNMEYEN KAYNAKLARI seçili yapıyoruz.(Telefondaki ayarlar)

2-İndirdiğimiz kernel dosyasını, flashtool adlı dosyayı indirip dosya içindeki FİRMWARES dosyasının içine atıyoruz.(bilgisayardaki dosyalarda)

3-Telefonu kapatın.

4-Flashtoolu açıyoruz.Flash tuşuna basıyoruz.İndirdiğimiz kernel dosyasını soracak size.Siz tamam diyeceksiniz.

5-Kapalı olan telefonumuzun geri tuşuna basılı tutarak bilgisayara bağlıyoruz.O zaten algılayıp yükleyecek.Yüklenmenin bittiğini ''turn on unknown sources and debugging'' yazısının çıkmasından anlayacağız.

VE SONRA ROMUMUZU KURUYORUZ.[/QUOTE]

Erdem24
12.03.13, 03:58
Nerde hata aldın

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

omerynd
27.04.13, 19:23
merhabalar İlk Olarak Herhangi bir romun kernelini yükleyin.

3-Telefonu kapatın.

buraya kadar aynı yaptım fakat E10_2.6.32.60-nAa-05.ftf yerine E10_2.6.32.60-nAa-03.ftf yi yüklemişim eski kernel midir nedir bilmiyorum telefn hiç açılmıyor. sims,yah ekran recovery moduna da girmiyor. yardımlarınızı bekliyorum :(