PDA

ARŞİVDEN ÇIKIP FORUM GÖRÜNÜMÜNDE KONUYA ULAŞMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ -- > : [Yardım] Device Default Rengi Değiştirme ve Uygulama ActionBar Kısmının Rengini Değiştirme

yunusemre168
26.05.15, 15:09
Merhaba arkadaşlar defice default light renk kodunu cihazımda nasıl ve nereden değiştirebilirim? Ayrıca herhangi bir uygulamanın actionbar kısmının rengini nasıl değiştirebilirim. İnternette sadece light ve dark renk yapmayı buldum ama ben kendim renk kodunu girip değiştirmek istiyorum. (#ffabc123 şeklinde). Ayrıca herhangi uygulamanın durum çubuğu rengini nasıl değiştirebilirim? Res>values kısmını inceledim ama bulamadım

yunusemre168
27.05.15, 17:34
güncel

blltlgn
27.05.15, 18:38
Anladığım kadarıyla bildirim çubuğu, bildirim ekranı vs renk değişimini soruyorsun. Wanam Xposed veya Gravity Box (kullandığın Android sürümüne göre indir) ile yapabilirsin. Ayrıca bildirim çubuğunun Android 5.0'daki gibi uygulama içindeki renklerle uyumlu olmasını istiyorsan Tinted Status Bar uygulamasını yükleyip aktifleştirebilirsin.
Bu söylediklerimin tamamı için Xposed İnstaller gerekiyor.

Edit: Romun dosylarında nasıl yapacağını soruyorsan o konuda bilgim yok.

yunusemre168
27.05.15, 19:20
Bunları biliyorum ama evet rom dosyalarına yapmak istiyorum

444MB
27.05.15, 21:02
Uygulamanin action bar kismini degistirmek istoyorsan sistem ile degil Uygulama ile oynamalisin sanirim

yunusemre168
27.05.15, 21:15
Onu bende biliyorum hatta res>values>styles editlenerek yapılıyor ama nasıl editleyeceğimi bilmiyorum

hiu482
27.05.15, 21:20
Onu bende biliyorum hatta res>values>styles editlenerek yapılıyor ama nasıl editleyeceğimi bilmiyorum
Hocam şu bluetooth'a da bi el atar mısınız? Acaip yavaş dosya aktarımı oluyor.

Android rom yükleme, root etme, recovery flaşlama, bootloader işlemleri
Samsung, HTC, LG, Sony ve MTK Replika cihazlar (http://www.444android.com)

yunusemre168
27.05.15, 21:23
Bir tweak bulabilirsem eklerim :)

444MB
27.05.15, 22:27
http://developer.android.com/guide/topics/resources/style-resource.html belki yardimci olur