PDA

ARŞİVDEN ÇIKIP FORUM GÖRÜNÜMÜNDE KONUYA ULAŞMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ -- > : [Uygulama Apk] GÜNCELLEME | LazyCPU Lite: Yüksek Batarya Performansı

okanyuksel
04.02.15, 16:03
Yeni Özellikler
* Türkçe dil desteği eklendi.
* Arayüz değiştirildi, işlevselliğe uygun arayüz sağlandı.
* Diğer governorlar için destek sağlandı, böylece uygulama rootlu her rom ile çalışabilir hale getirildi.
* Kullanıcının governor ve cpu core tercih edebilmesi sağlandı. Böylece telefonlarda yaşanan donma sorununun önüne geçildi.
* CPU ve Kernel hakkında bilgi ekranı eklendi.

TEST
* Cyanogenmod11-M12-i9300 üzerinde tüm çekirdekleri yöneterek günlük kullanımda ( full wifi,whatsapp,chrome vs. ) 3 günlük şarj süresi elde edildi.

v1.1.3
Cekirdek yonetimi kaldirip yerine CPU min hiz araci eklendi

Selamlar,

İlk Android Uygulamamı tanıtmak istiyorum: LazyCPU Lite

Google Play İndirme Linki (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.okanyuksel.lazycpulite)

Linkten de görebileceğiniz gibi uygulama basit bir arayüze sahip. Şu anda sadece ingilizce ancak, arayüzün ingilizce olması gördüğünüz gibi kullanıma engel olabilecek bir durum teşkil etmiyor :)

İlk olarak bilgi vereyim, uygulama sadece rootlu cihazlarda çalışıyor. CyanogenMod 11 M12-i9300 ROM kullanıyorum.

Şunu ifade etmek istiyorum, telefonum Galaxy S3 eski bir cihaz. İkinci el ve bataryası ne durumda kesin birşey söylemem ancak uygulama öncesi maksimum 14 saat gibi bir süresi vardı diyebilirim. Şu anda geliştirdiğim uygulamayı kullanarak 11 saatlik kullanımda Wi-Fi açık iken %11'lik bir şarj kullanımı gördüm

Uygulamanın mantığı ise basit, ekran kapatıldığında işlemci kullanım seviyesini minimuma alıyor ve ekran tekrar açıldığında normal seviyeye geri döndürülüyor. Böylece kullanımda bir performans kaybı yaşanmıyor.

Teknik olarak da kısaca bahsetmek gerekirse, uygulama gerekli durumda Linux kernel ayarlarından "CPU Governor" değiştirerek başarı sağlıyor.

Umarım beğenirsiniz,
Herkese teşekkürler.

yunusemre168
04.02.15, 16:06
Tebrikler çok başarılı uygulama . Lite versiyonuna ek olarak pro versiyon da mı olacak?

okanyuksel
04.02.15, 16:08
Pro versiyonu olacak. Birkaç özellik ve rootlu stock romlara desteği düşünüyoruz.

Teşekkür Ederim.

hiu482
04.02.15, 18:16
Süper bir nevi uyku modu gibi peki bişey sorucam ben boeffla kernel confog ile hızı 1300-1000 yapıyorum yine de etkisi olur mu?

okanyuksel
04.02.15, 20:47
Süper bir nevi uyku modu gibi peki bişey sorucam ben boeffla kernel confog ile hızı 1300-1000 yapıyorum yine de etkisi olur mu?

Açıkçası boeffla Kernel'i tanımıyorum.Eğer governorların default değerini bozacak şekilde hızı değiştirmiyorsanız ( yani powersave governor'ın ayarlarını etkilemeyecek şekilde değiştiriyorsanız ) bir sıkıntı çıkmaz.

hiu482
04.02.15, 20:48
Açıkçası boeffla Kernel'i tanımıyorum.Eğer governorların default değerini bozacak şekilde hızı değiştirmiyorsanız ( yani powersave governor'ın ayarlarını etkilemeyecek şekilde değiştiriyorsanız ) bir sıkıntı çıkmaz.
Malesef governor ondemand ta

okanyuksel
04.02.15, 21:02
Evet bunu bildirmen çok güzel oldu şu anda uygulama direkt olarak PegasusQ'ya almaya çalışıyor. Diğer ROM'lar hakkında net bilgimiz yoktu malesef. Kısa sürede halledeceğim, çok teşekkür ederim :)

hiu482
04.02.15, 21:16
Evet bunu bildirmen çok güzel oldu şu anda uygulama direkt olarak PegasusQ'ya almaya çalışıyor. Diğer ROM'lar hakkında net bilgimiz yoktu malesef. Kısa sürede halledeceğim, çok teşekkür ederim :)
Ö.d hocam uygulamanın mantığı da güzelmiş :)

ademsadik
04.02.15, 21:26
Gec uyanma sorunu yaratiyor mu

ademsadik
04.02.15, 21:32
Simdi denedim. Aktiflestirdim. Ekrani kapattim. Birdaha acilmadi. Reset atmak zorunda kaldim.
Kyubi Rom note 2

okanyuksel
04.02.15, 21:52
Bazen ekran geç gelebiliyor. 1 defa kilit tuşuna bas bir kaç saniye sonra gelir ekran.
Yorumunuz için Teşekkürler.

[McsK]
04.02.15, 22:34
Lg g3 de çok kasiyor telefon aşırı yavaş geliyor ekran

okanyuksel
05.02.15, 09:15
;216461']Lg g3 de çok kasiyor telefon aşırı yavaş geliyor ekran

Yeni sürümde bu sorunu çözmek için bir olanak sağlayacağız.

ademsadik
05.02.15, 09:20
Bazen ekran geç gelebiliyor. 1 defa kilit tuşuna bas bir kaç saniye sonra gelir ekran.
Yorumunuz için Teşekkürler.
bayağı bir bekledim ama gelmedi. romla ilgili bir sorun olabilir. başka romda denemek lazım.

okanyuksel
05.02.15, 09:46
bayağı bir bekledim ama gelmedi. romla ilgili bir sorun olabilir. başka romda denemek lazım.

Bildirimin için teşekkür ederim.

ustayoda
05.02.15, 11:59
Merhaba Xperia L kullanıcısıyım cihazım root lu orginal rom kullanıyorum dün akşam cihazımı şarz ettimiştim saat 12:00 gibi şarzdan çıkardım sabah 07:20 de cihazın şarzı %87 idi şu an saat:12:59 şarzım %74 bence bayağı iyi normalde şarzım %55 lerdeydi şu an teşekkürler.

okanyuksel
05.02.15, 15:11
Merhaba Xperia L kullanıcısıyım cihazım root lu orginal rom kullanıyorum dün akşam cihazımı şarz ettimiştim saat 12:00 gibi şarzdan çıkardım sabah 07:20 de cihazın şarzı %87 idi şu an saat:12:59 şarzım %74 bence bayağı iyi normalde şarzım %55 lerdeydi şu an teşekkürler.

Bildiriminiz için teşekkür ederim, çok mutlu ettiniz :)

Adnogz01
06.02.15, 14:55
Suan stock romdayim kullanamazmiyim :)

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

okanyuksel
06.02.15, 15:40
Maalesef rootlu olması ve kernel'in pegasusq governor'u desteklemesi lazım

Adnogz01
06.02.15, 15:41
Suan telefonum rootlu indirdim start service dedim ama stock rom kurulu uygulamayi baslatinca kitit ekrani acaip derecede kasti :)

okanyuksel
06.02.15, 16:08
Suan telefonum rootlu indirdim start service dedim ama stock rom kurulu uygulamayi baslatinca kitit ekrani acaip derecede kasti :)

bir tek kilit ekranı açılırken mi kasma yapıyor ? Açıldıktan sonra kasmaya devam ediyor mu yoksa ?

Adnogz01
06.02.15, 17:10
bir tek kilit ekranı açılırken mi kasma yapıyor ? Açıldıktan sonra kasmaya devam ediyor mu yoksa ?
Yok yarim saniye bir saniye gec aciliyor isik efekti var kilit ekraninda o esnada bir kasma oluyor sonrasinda kasma geciyor normal eski halinde devm ediyor

okanyuksel
06.02.15, 18:31
Yok yarim saniye bir saniye gec aciliyor isik efekti var kilit ekraninda o esnada bir kasma oluyor sonrasinda kasma geciyor normal eski halinde devm ediyor

Program çalıştığı için öyle :) işlemci hızını powersave'den pegasusq'a aldığı için geçişte öyle bir ufak kasma yaratıyor.

Adnogz01
06.02.15, 20:31
Program çalıştığı için öyle :) işlemci hızını powersave'den pegasusq'a aldığı için geçişte öyle bir ufak kasma yaratıyor.
O zaman bu demek oluyor ki stock romda calisiyor :)

ademsadik
06.02.15, 20:49
Maalesef rootlu olması ve kernel'in pegasusq governor'u desteklemesi lazım
Deodex rom kullaniyorum. Root lu. Fakat kernel stok. Pegasusq governor destekliyormudur acaba. N7100

okanyuksel
06.02.15, 21:37
Deodex rom kullaniyorum. Root lu. Fakat kernel stok. Pegasusq governor destekliyormudur acaba. N7100

o kernel hakkında bir bilgim yok. Yalnız telefonunuza Terminal emülatörü yükleyebilirseniz şu komutu yazarak governorları görebilirsiniz.

cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_available_governors

ademsadik
06.02.15, 22:04
o kernel hakkında bir bilgim yok. Yalnız telefonunuza Terminal emülatörü yükleyebilirseniz şu komutu yazarak governorları görebilirsiniz.

Orijinal kernel hocam. Yada ben öyle zannediyordum. Bir bakin sizde.
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/06/5e26da2a5df3c0d24384e9cead8e2d1f.jpg

ademsadik
06.02.15, 22:08

Bu sekilde çıktı. Var gibi.
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/06/a69af3d94abe856cbed86500fb56b892.jpg

okanyuksel
06.02.15, 22:21
Tamamdır programı kullanabilirsiniz :)

Desert
09.02.15, 16:16
Pro versiyonu olacak. Birkaç özellik ve rootlu stock romlara desteği düşünüyoruz.

Teşekkür Ederim.
Uygulama stock romları desteklemiyormu?

GT-I8200Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karargahx
09.02.15, 16:39

yorumları incelersen stock rootlu cihazlardada çalıştığını yazmışlar.

tatlumm
09.02.15, 16:45
Selamlar,

İlk Android Uygulamamı tanıtmak istiyorum: LazyCPU Lite

Google Play İndirme Linki (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.okanyuksel.lazycpulite)

Linkten de görebileceğiniz gibi uygulama basit bir arayüze sahip. Şu anda sadece ingilizce ancak, arayüzün ingilizce olması gördüğünüz gibi kullanıma engel olabilecek bir durum teşkil etmiyor :)

İlk olarak bilgi vereyim, uygulama sadece rootlu cihazlarda çalışıyor. CyanogenMod 11 M12-i9300 ROM kullanıyorum.

Şunu ifade etmek istiyorum, telefonum Galaxy S3 eski bir cihaz. İkinci el ve bataryası ne durumda kesin birşey söylemem ancak uygulama öncesi maksimum 14 saat gibi bir süresi vardı diyebilirim. Şu anda geliştirdiğim uygulamayı kullanarak 11 saatlik kullanımda Wi-Fi açık iken %11'lik bir şarj kullanımı gördüm

Uygulamanın mantığı ise basit, ekran kapatıldığında işlemci kullanım seviyesini minimuma alıyor ve ekran tekrar açıldığında normal seviyeye geri döndürülüyor. Böylece kullanımda bir performans kaybı yaşanmıyor.

Teknik olarak da kısaca bahsetmek gerekirse, uygulama gerekli durumda Linux kernel ayarlarından "CPU Governor" değiştirerek başarı sağlıyor.

Umarım beğenirsiniz,
Herkese teşekkürler.

uyku modu derken hiçbir uygulamadan bildirim gelmeyecek mi ekran kapalı iken ?

Desert
09.02.15, 17:24
uyku modu derken hiçbir uygulamadan bildirim gelmeyecek mi ekran kapalı iken ?
Kardeşim uyku modu zaten ekranı kilitlediğinde olan şey

Poweriso
09.02.15, 17:58
Denemek Lazım :)

emirozcopur
09.02.15, 18:07
Lg g2 cloudy flex 2.8 romunu kullaniyorum.Yukledim etkilentirdim.Ekrani kapatip actigim zaman herhangi bir donma takilma olmadi.Acaba calismadi mi diye dusundum simdi :D

Evet dusundugum gibi etkin olmamis root izni yeni geldi ve telefon dondu ekrani kilitleyince.

LG-D802 cihazımdan gönderildi

tatlumm
09.02.15, 20:40
Note 2 rootlu orjinal rom hiç bir kasma yok acaba çalışmıyor mu etkisini ilerde göreceğiz tabi gerçi benim telefonun ekranı pek kapalı kalmaz ama[emoji4]

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Father
09.02.15, 21:30
Root'lu Note 2 cihazım fena halde dondu. SuperSu izin onayı gelmeyeydi iyiydi. :)

okanyuksel
10.02.15, 18:38
Arkadaşlar yeni sürümü şuan bitirdik.Kısa sürede markete yüklemesini yapacağız.Yeni sürümde arayüz değişti, Türkçe dil desteği eklendi ve rootlu stock romlarda çalışması sağlandı.Donma sorunu için güzel bir çözüm getirdik.Root sıkıntısını hallettiğimizi de umuyoruz.Kısa süre sonra ilk mesajı tekrardan düzenleyeceğim.İlginiz için çok teşekkür ederim.

- - - Ek olarak - - -

Denemek Lazım :)

Lg g2 cloudy flex 2.8 romunu kullaniyorum.Yukledim etkilentirdim.Ekrani kapatip actigim zaman herhangi bir donma takilma olmadi.Acaba calismadi mi diye dusundum simdi :D

Evet dusundugum gibi etkin olmamis root izni yeni geldi ve telefon dondu ekrani kilitleyince.

Note 2 rootlu orjinal rom hiç bir kasma yok acaba çalışmıyor mu etkisini ilerde göreceğiz tabi gerçi benim telefonun ekranı pek kapalı kalmaz ama[emoji4]

Root'lu Note 2 cihazım fena halde dondu. SuperSu izin onayı gelmeyeydi iyiydi. :)

arkadaşlar uygulama güncellemesini yükledim. deneme şansınız varsa deneyebilir misiniz ?
Teşekkür ederim.

Father
10.02.15, 19:01
İlk sürüme göre ilerleme var. Cihazımın ekran kilidini açmak için reset atmak zorunda kaldım. :) Bakalım diğer arkadaşlarda durum ne olacak? Belki de benim cihazımı sevmedi bu uygulama.

tatlumm
10.02.15, 19:08
Ben güncelleme alamıyorum güncelle yazıyor uygulama sayfasına gidince aç ve kaldır seçenekleri var sadece

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/10/be71f147f64139278056f79dcaae7ca7.jpg

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/10/1733d95d9215fa2f16a30f0dfdcff569.jpg

okanyuksel
10.02.15, 19:13
Ben güncelleme alamıyorum güncelle yazıyor uygulama sayfasına gidince aç ve kaldır seçenekleri var sadece

Ufak bir düzenleme yayınlamak zorunda kaldım.Markette yayınlanması biraz uzun sürebiliyor.

İlk sürüme göre ilerleme var. Cihazımın ekran kilidini açmak için reset atmak zorunda kaldım. :) Bakalım diğer arkadaşlarda durum ne olacak? Belki de benim cihazımı sevmedi bu uygulama.

Bildiriminiz için teşekkür ederim. :) En kısa sürede sorunu çözmeye çalışacağım.

emirozcopur
10.02.15, 19:41
Guncelledim simdi.Yine kilit ekranini acarken 5 6 saniye bekliyor.Kilidi actiktan sonra da kasma oluyordu telefonda fakat suanda olmuyor.

okanyuksel
10.02.15, 20:15
Beklememek için CPU Core ayarlarından düzenlemeler yapabilirsiniz.Telefonun hızlanmasına karşın batarya performansı bu sefer etkilenir.
Yorumunuz için teşekkür ederim.

blltlgn
10.02.15, 20:35
okanyuksel hocam fikir gayet güzel. Uygulamayı şimdi yüklüyorum. Takipte kalırsanız sorunları, önerileri, geri bildirimleri vs bu konu altından yaparız. Sizde onlara göre şekillendirirsiniz. Birebir geliştirici ile iletişim halinde olmak daha güzel oluyor :)
Başarılarınızın devamını diliyorum :)

- - - Ek olarak - - -

Bir türlü kullanamadım. Tuş kilidi açıldıktan sonra bile sanırım powersave modu aktif kalıyor ve tuş kilidini bile açmakta zorlanıyorum.

okanyuksel
10.02.15, 20:39
@okanyuksel (http://www.444android.com/member.php?u=90645) hocam fikir gayet güzel. Uygulamayı şimdi yüklüyorum. Takipte kalırsanız sorunları, önerileri, geri bildirimleri vs bu konu altından yaparız. Sizde onlara göre şekillendirirsiniz. Birebir geliştirici ile iletişim halinde olmak daha güzel oluyor :)
Başarılarınızın devamını diliyorum :)

- - - Ek olarak - - -

Bir türlü kullanamadım. Tuş kilidi açıldıktan sonra bile sanırım powersave modu aktif kalıyor ve tuş kilidini bile açmakta zorlanıyorum.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Geri bildirimleri bu şekilde bildirmeniz benim için çok yararlı oluyor.

Bilgi kısmına girip ekran açık olduğunda ayarlayacak governor ne olarak gözüküyor size zahmet söyleyebilir misiniz ?

blltlgn
10.02.15, 20:45
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Geri bildirimleri bu şekilde bildirmeniz benim için çok yararlı oluyor.

Bilgi kısmına girip ekran açık olduğunda ayarlayacak governor ne olarak gözüküyor size zahmet söyleyebilir misiniz ?

Hocam Bilgi ekranı şöyle

http://kingpin.byethost22.com/?di=12142359726815

okanyuksel
10.02.15, 20:48
@kingpin (http://www.444android.com/member.php?u=2417) Root yetkisi verirken sonsuza dek diye seçtiniz mi hocam ? Normalde çalışması lazım.

blltlgn
10.02.15, 20:54
@kingpin (http://www.444android.com/member.php?u=2417) Root yetkisi verirken sonsuza dek diye seçtiniz mi hocam ? Normalde çalışması lazım.

Evet hocam. Sürekli olarak izin ver dedim. Zar zor girip kapatabildim. Kilit ekranını açıyor tuş kilidini açmak için kaydırıyorum telefon öylece kalıyor.

Father
10.02.15, 20:59
Evet hocam. Sürekli olarak izin ver dedim. Zar zor girip kapatabildim. Kilit ekranını açıyor tuş kilidini açmak için kaydırıyorum telefon öylece kalıyor.
Bendeki sorunun aynısı. Pil çıkartmadan da açamadım. Ketan mı kullanıyordun sen de?

okanyuksel
10.02.15, 21:03
@kingpin (http://www.444android.com/member.php?u=2417) , @Father (http://www.444android.com/member.php?u=55558) hocam bu konu hakkında araştırma yapacağım.Rica etsem cihaz ve rom bilgilerinizi yazar mısınız ?

Ek olarak bir de Core0'ı kapatarak çalıştırmayı deneyebilir misiniz rica etsem ?

Father
10.02.15, 21:07
N7100, Dr. Ketan ROM V11

blltlgn
10.02.15, 23:23
Bendeki sorunun aynısı. Pil çıkartmadan da açamadım. Ketan mı kullanıyordun sen de?

Aynen hocam Dr.Ketan v14 kullanıyorum.

@kingpin (http://www.444android.com/member.php?u=2417) , @Father (http://www.444android.com/member.php?u=55558) hocam bu konu hakkında araştırma yapacağım.Rica etsem cihaz ve rom bilgilerinizi yazar mısınız ?

Ek olarak bir de Core0'ı kapatarak çalıştırmayı deneyebilir misiniz rica etsem ?

Hocam Note 2 N7100 Dr. Ketan v14

okanyuksel
11.02.15, 09:02
dediğim şekilde Core0'ı kapatıp deneme şansınız var mı acaba ?

emirozcopur
11.02.15, 16:34
Cpu core tercih edebilme eklendi demissiniz ama ben bi ayar kismi veya biseyi degistirebilme gibi bisey bulamadim

blltlgn
11.02.15, 16:43
dediğim şekilde Core0'ı kapatıp deneme şansınız var mı acaba ?

Hocam dediğiniz gibi yaptım düzeldi. Şuanda herhangi bir donma yok acaba çalışıyor mu :)
Sadece Core0 kapalı diğerleri açık.

emirozcopur
11.02.15, 16:52
Hocam nasil yapacagiz bu donma sorununu onuda anlatabilir misiniz?

blltlgn
11.02.15, 17:36

Ayarlara girip Core0 önündeki tik işaretini kaldırıyoruz. Sonra Durum kısmına gelip kapatıp açıyoruz.

emirozcopur
11.02.15, 17:38
Ayarlara girip Core0 önündeki tik işaretini kaldırıyoruz. Sonra Durum kısmına gelip kapatıp açıyoruz.
Bende ayarlar diye bir kisim yok

okanyuksel
11.02.15, 17:44
Hocam dediğiniz gibi yaptım düzeldi. Şuanda herhangi bir donma yok acaba çalışıyor mu :)
Sadece Core0 kapalı diğerleri açık.

Çalışıyor hocam :) Zaten bu özelliği donma problemi yaşanlar için yaptık.

Sol taraftaki menüden;
Ayarlar bölümünden Core0'daki tik işaretini kaldırıp servisi tekrardan başlatır mısınız ?

https://lh3.ggpht.com/HxZdWKWlqVbnoZrxR2Rc90-XIF3c2DPh5F_Uc3BDmF465E5BANtev7IRnxGtv7360Iw=h900-rw

emirozcopur
11.02.15, 17:45
Çalışıyor hocam :) Zaten bu özelliği donma problemi yaşanlar için yaptık.

Ayarlar bölümünden Core0'daki tik işaretini kaldırıp servisi tekrardan başlatır mısınız ?
Daha oncedende yazdim ayarlar diye bir yer yok nerede ben mi goremedim :) ss alip atabilir misiniz?

blltlgn
11.02.15, 17:48
Daha oncedende yazdim ayarlar diye bir yer yok nerede ben mi goremedim :) ss alip atabilir misiniz?

Sol üstte alt alta üç çizgi varya oranın hemen altından sağa çekin Ayarlar görünür.

emirozcopur
11.02.15, 17:49

Sol üstte alt alta üç çizgi varya oraya dokunun Ayarlar görünür.
He iste basinca hicbisey olmuyor bende en iyisi silip bi daha indireyim

blltlgn
11.02.15, 17:51
He iste basinca hicbisey olmuyor bende en iyisi silip bi daha indireyim

Mesajı editledim :)
Dokununca değilde hemen alt taraftaki gri kısımdan sağa doğru çekince geliyor.

okanyuksel
11.02.15, 17:51
sağa doğru parmağınızla çekin hocam menü açılır.

emirozcopur
11.02.15, 17:52
Mesajı editledim :)
Dokununca değilde hemen alt taraftaki gri kısımdan sağa doğru çekince geliyor.
He tamam simdi oldu :)
Suanda kilit ekraninda herhangi donma takilma yok.Umarim pil omru uzar.Uygulama icin tesekkurler :)

okanyuksel
11.02.15, 17:56
bugün bir güncelleme daha yolladım markete. gün içerisinde telefonlarınıza gelecektir diye tahmin ediyorum :)

blltlgn
11.02.15, 18:03
okanyuksel hocam biz Core0'ı kapattığımız için tüm çekirdekleri açanlara göre daha mı az uzayacak batarya ömrü?

okanyuksel
11.02.15, 18:07
@okanyuksel (http://www.444android.com/member.php?u=90645) hocam biz Core0'ı kapattığımız için tüm çekirdekleri açanlara göre daha mı az uzayacak batarya ömrü?

aynen hocam. s3 ile yaptığımız testlerde full wifi açık whatsapp kullanımı telefonla konuşma gibi işlemler sonucunda telefonun şarjı 3 gün dayandı.Şarjınız 3 gün gitmese bile büyük bir artış sağlayacaktır :)

emirozcopur
11.02.15, 18:09
Bakalim g2de ne olacak :) Zaten iyi gidiyor pili biraz daha iyi gitse kotu mu olur :)

emirozcopur
11.02.15, 20:25
okanyuksel hocam uygulama sadece islemciyle oynuyor degil mi ?Uygulamalari falan uyutmuyor

okanyuksel
11.02.15, 21:17
@okanyuksel (http://www.444android.com/member.php?u=90645) hocam uygulama sadece islemciyle oynuyor degil mi ?Uygulamalari falan uyutmuyor

aynen öyle.sadece işlemci hızını düşürüyor.

emirozcopur
11.02.15, 21:36
aynen öyle.sadece işlemci hızını düşürüyor.
Tamam gece sarja takiyim sabah cikaririm bakalim ne kadar gidecek sarji.Ekran goruntusunu burada paylasirim tekrar tesekkur ederim :)

okanyuksel
11.02.15, 21:40
Tamam gece sarja takiyim sabah cikaririm bakalim ne kadar gidecek sarji.Ekran goruntusunu burada paylasirim tekrar tesekkur ederim :)

şuan Nexus 4'te test yapıyorum. aktif kullanımda 5 saat içinde %10-12 batarya kullanımı varken şuan %4'lük bir batarya kullanımı oldu.Gayet güzel bence :)

Adnogz01
11.02.15, 23:46
Ben baslattim ekrani kapattim sonra actim egran gelmedi stock ile uyumsuz mu rottlu cihaz :) ?

emirozcopur
11.02.15, 23:49
Ben baslattim ekrani kapattim sonra actim egran gelmedi stock ile uyumsuz mu rottlu cihaz :) ?
Yukaridaki yazilari okudunuz mu ? Telefon ekrani donarsa eger programda ayarlara (sol ust koseyi saga dogru kaydirin) girin.Orda core0 daki tiki kaldirin programi devre disi birakip tekrar etkinlestirin.

Adnogz01
11.02.15, 23:53
Yukaridaki yazilari okudunuz mu ? Telefon ekrani donarsa eger programda ayarlara (sol ust koseyi saga dogru kaydirin) girin.Orda core0 daki tiki kaldirin programi devre disi birakip tekrar etkinlestirin.

Deniyorum :)

emirozcopur
11.02.15, 23:55
Deniyorum :)
Tamam sonucu bildirirseniz hem ben ogrenmis olurum hemde programi yapan arkadas ogrenmis olur :)Birde konunun altinda mesaj fazlaligi olusmamasi acisindan soru sormadan once tum konuyu yazilanlari okumanizi tavsiye ederim :)

Adnogz01
11.02.15, 23:55
Tamam sonucu bildirirseniz hem ben ogrenmis olurum hemde programi yapan arkadas ogrenmis olur :)Birde konunun altinda mesaj fazlaligi olusmamasi acisindan soru sormadan once tum konuyu yazilanlari okumanizi tavsiye ederim :)

Okudum da onlarda donma problemi varmis bende ekran gitti acilmadi :)
Birde kullanilacak yoneticiyi degistiriyormuyuz ?

emirozcopur
11.02.15, 23:57
Okudum da onlarda donma problemi varmis bende ekran gitti acilmadi :)
Anliyorum bende dondu sandim 15 saniye sonra acildi :) Neyse core0 tikini kaldiripta denediniz mi acaba ?

Adnogz01
11.02.15, 23:58
Anliyorum bende dondu sandim 15 saniye sonra acildi :) Neyse core0 tikini kaldiripta denediniz mi acaba ?

Evet boyle yapinca duzeldi ama islemci hizine eristigi icin cihaza hasar vermesin ? :)

emirozcopur
12.02.15, 00:00
Evet boyle yapinca duzeldi ama islemci hizine eristigi icin cihaza hasar vermesin ? :)
Root attiysaniz zaten riskleri goze almissiniz demektir :) Program ekran kapaninca islemci hizini en alt seviyeye getiriyor.Bence bundan bi sorun cikmaz.Ama eger islemci hizini 2.5 ghz cikartiyor olsaydi program o zaman sorun olabilirdi ama minimum seviyeye cektigi icin bir sorun olacagini sanmiyorum.

Adnogz01
12.02.15, 00:02
Root attiysaniz zaten riskleri goze almissiniz demektir :) Program ekran kapaninca islemci hizini en alt seviyeye getiriyor.Bence bundan bi sorun cikmaz.Ama eger islemci hizini 2.5 ghz cikartiyor olsaydi program o zaman sorun olabilirdi ama minimum seviyeye cektigi icin bir sorun olacagini sanmiyorum.

Birkac gun deniyelim geri bildirim yazarim bu arada core 0 iptal edince etkisi azalmiyor mu :)

okanyuksel
12.02.15, 06:26
Core 0'ı seçeneklerden çıkarttığınız zaman o çekirdeği powersave'e almıyor ekran kilitlendiğinde.

Father
12.02.15, 10:21
%98'de bıraktığım şarjım sabah %91'e inmişti yine. Etkisi olmadı uygulamanın. Farklı bir yönetici mi seçmeli acaba?

tatlumm
12.02.15, 10:24
okanyuksel hocam program bende sorun yapmış olabilir tam olarak bir şey demiyorum yanlışlık olmasın ama dün gece güncelleme aldım ve telefonumun şarjı % 6 idi şarja taktım ve ekranı kapattım. 10 dakika sonra baktım % 60 idi ne hoş dedim program işe yaradı fakat bir kaç işlem yaptım ve oyuna girdim oyuna girerken telefon kapandı açılmadı ne yaptıysam. Sonra şarja takıp açtım telefonu % 0 yazıyordu. Uygulamayı kaldırdım gece şarj ettim şuan bir sorun yok ben böyle oldu bilmiyorum[emoji20]

emirozcopur
12.02.15, 10:38
okanyuksel hocam program bende sorun yapmış olabilir tam olarak bir şey demiyorum yanlışlık olmasın ama dün gece güncelleme aldım ve telefonumun şarjı % 6 idi şarja taktım ve ekranı kapattım. 10 dakika sonra baktım % 60 idi ne hoş dedim program işe yaradı fakat bir kaç işlem yaptım ve oyuna girdim oyuna girerken telefon kapandı açılmadı ne yaptıysam. Sonra şarja takıp açtım telefonu % 0 yazıyordu. Uygulamayı kaldırdım gece şarj ettim şuan bir sorun yok ben böyle oldu bilmiyorum[emoji20]

O sorun bataryanin kalibrasyonuyla alakali sanirim.Cunku 10 dk da yuzde 60 olmaz sarji.Yuzde 30 olmustur ama orda 60 yaziyordur

tatlumm
12.02.15, 10:46
O sorun bataryanin kalibrasyonuyla alakali sanirim.Cunku 10 dk da yuzde 60 olmaz sarji.Yuzde 30 olmustur ama orda 60 yaziyordur

Daha önce hiç böyle bir şey yaşamadım sadece bu uygulamanın güncellemesini aldım ve şarja taktım o kadar

Nejat
12.02.15, 10:57
Daha önce hiç böyle bir şey yaşamadım sadece bu uygulamanın güncellemesini aldım ve şarja taktım o kadar

dialer den şu kodlamayı yap
batarya seviyen yüksek olursa iyi olur
*#0228# yap quick start a bas
ekran kararınca tekrar uyandır ve bir süre bekle. batarya seviyen düşecektir. şimdi %100 e kadar şarj et tekrar şarjdan çıkarıp aynı kodlamayı yap. eğer yine düşerse %100 e kadar doldur ve %100 olunca şarjı çıkarıp telefonu kapat ve tekrar şarjı tak. tam dolum yaptıktan sonra yeşil yanınca 20 dk kadar bekle ve şarjı çıkarıp telefona bu uygulamayı yükle ve tekrar test et. arada bu sıfırlamayı yapmak batarya açısından çok faydalıdır

Adnogz01
12.02.15, 11:01
Bende yine ayni sorun oldu core0 devre dışı bıraktım ekran gitti gelmedi pili cikardim actim duzeldi ama ayni sorun devam edecektir emeginize saglik dostum ben uygulamayi kaldirdim sabaha %9 sarjim gitmis kendi kendine :( :)

emirozcopur
12.02.15, 11:24
Bende yine ayni sorun oldu core0 devre dışı bıraktım ekran gitti gelmedi pili cikardim actim duzeldi ama ayni sorun devam edecektir emeginize saglik dostum ben uygulamayi kaldirdim sabaha %9 sarjim gitmis kendi kendine :( :)
Core0 islemini yaptiktan sonra programi devre disi birakip etkinlestirme yaptiniz mi ? Nejat hocam verdiginiz bilgi icin tesekkur ederim bende deneyecegim

Adnogz01
12.02.15, 11:59
Core0 islemini yaptiktan sonra programi devre disi birakip etkinlestirme yaptiniz mi ? @Nejat (http://www.444android.com/member.php?u=3) hocam verdiginiz bilgi icin tesekkur ederim bende deneyecegim
Aynen Yaptım Sonuç Aynı

okanyuksel
12.02.15, 14:55
@okanyuksel (http://www.444android.com/member.php?u=90645) hocam program bende sorun yapmış olabilir tam olarak bir şey demiyorum yanlışlık olmasın ama dün gece güncelleme aldım ve telefonumun şarjı % 6 idi şarja taktım ve ekranı kapattım. 10 dakika sonra baktım % 60 idi ne hoş dedim program işe yaradı fakat bir kaç işlem yaptım ve oyuna girdim oyuna girerken telefon kapandı açılmadı ne yaptıysam. Sonra şarja takıp açtım telefonu % 0 yazıyordu. Uygulamayı kaldırdım gece şarj ettim şuan bir sorun yok ben böyle oldu bilmiyorum[emoji20]

hocam o sorunun uygulamadan kaynakli olmasini beklemiyorum acikcasi ama, eger tekrar benzer bir sorunla karsilasirsak sarj aninda lazycpu'yu durduran bir bugfix hazirlarim sorun degil. beklemiyorum dememin sebebi ise, dun telefonu ( galaxy s3 cyanogenmod ) ben de sarja taktim lazycpu calisirken, %32 sarjdayken cektim ve gun boyu kullandim. Emir arkadasimiz kalibrasyon kaynakli demis hakli olabilir ama dedigim gibi, eger yine boyle bir sorunla karsilasirsak hallederim :)

Yorumlar icin butun arkadaslara tesekkur ederim.

emirozcopur
13.02.15, 15:31
okanyuksel hocam 2 gündür programı kullanıyorum.Biz core0 kapattık diye mi neden bilemem ama pek bi bataryada artış göremedim ben.Bakalım bi kaç gün daha dursun belki sonradan açılır :)

blltlgn
13.02.15, 17:45
tatlumm bence senin sorunun batarya kalibrasyonu ile alakalı. Google Play'den buradaki (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration) uygulamayı indir. Telefon %100 olduktan sonra şarjdan çıkar uygulamayı aç ve Battery Calibration'a tıkla. Bu işlem senin batarya istatistiğini siler. Daha sonra telefonu baştan başlat ve *#0228# tuşla açılan sayfanın en altında Quick Start'a bas. Batarya yüzden düşecektir. Sonra tekrar şarja tak ve %100 olduktan sonra çıkar. Çıkardığın anda batarya %98'e falan düşebilir. Tekrar şarja tak ve %100 olduktan sonra çıkar. Çıkarınca düşerse tekrar tak. Çıkardığında %100 olana kadar bu işlemi yap.

Bu işlem yeni rom yükledikten sonra veya nandroid yedeğe dönüldükten sonra yapılırsa iyi olur. Eski batarya istatistiğini silmiş oluyorsun.

emirozcopur
13.02.15, 17:52
kingpin bende batarya kalibrasyonuyla alakali oldugunu dusunmustum.Verdiginiz yontemi bende deneyecegim.Mesela telefonun sarji %50 telefonun ekranini kapatip koyuyorum masaya 15 dk sonra %52 olmus.Buda kalibrasyonla mi ilgili ?

blltlgn
13.02.15, 17:55
@kingpin (http://www.444android.com/member.php?u=2417) bende batarya kalibrasyonuyla alakali oldugunu dusunmustum.Verdiginiz yontemi bende deneyecegim.Mesela telefonun sarji %50 telefonun ekranini kapatip koyuyorum masaya 15 dk sonra %52 olmus.Buda kalibrasyonla mi ilgili ?

Bilemiyorum hocam. Bataryadan da olabilir. Siz yinede bu dediğimi yapıp deneyin.
Ama telefonun şarjının bir anda bitmesi daha çok batarya kalibrasyonu ile ilgilidir.

emirozcopur
13.02.15, 17:57
Bilemiyorum hocam. Bataryadan da olabilir. Siz yinede bu dediğimi yapıp deneyin.
Ama telefonun şarjının bir anda bitmesi daha çok batarya kalibrasyonu ile ilgilidir.
Benimki bitmiyor tersine sarji artiyor :D konuyu kirlettik sanirim.Mesajlari pil kalibrasyonu diye ayri bir konuya tasiyabilirlerse iyi olur.

okanyuksel
15.02.15, 11:44
Arkadaslar yeni guncelleme ile core yonetimini kaldirip yerine CPU Min hiz ayarlama ekledim. Cihaz powersave'e girdiginde calisacagi hizi belirleyebiliyorsunuz. Galaxy s3 cihazda 380 MHz bir hizla guzel tepki aliyorum. Ekran donmasi gibi sorunlari bu arac yardimiyla halledebilirsiniz. Ilginiz icin tesekkur ederim.

emirozcopur
15.02.15, 12:05
Arkadaslar yeni guncelleme ile core yonetimini kaldirip yerine CPU Min hiz ayarlama ekledim. Cihaz powersave'e girdiginde calisacagi hizi belirleyebiliyorsunuz. Galaxy s3 cihazda 380 MHz bir hizla guzel tepki aliyorum. Ekran donmasi gibi sorunlari bu arac yardimiyla halledebilirsiniz. Ilginiz icin tesekkur ederim.
Minimum yerime maksimum islemci hizi daha mantikli degil miydi ? Yani ekran kapaliyken maksimum 400mhz de calissin gibi

okanyuksel
15.02.15, 12:24
Minimum yerime maksimum islemci hizi daha mantikli degil miydi ? Yani ekran kapaliyken maksimum 400mhz de calissin gibi

Zaten o işlemi yapıyor.Powersave governor min değeri ile ilgilenir.Min değerini düşürmeye çalışır.Orada sabit kalır.Max değeri değiştirmek powersave'i ilgilendirmiyor.

emirozcopur
15.02.15, 13:07
Zaten o işlemi yapıyor.Powersave governor min değeri ile ilgilenir.Min değerini düşürmeye çalışır.Orada sabit kalır.Max değeri değiştirmek powersave'i ilgilendirmiyor.
Yani orda hangi frekansi secersek o frekansla mi calisiyor?No frils cpu da min degeri 300 max degeride dusuk yaparsak tasaruf oluyordu

okanyuksel
15.02.15, 13:40
Yani orda hangi frekansi secersek o frekansla mi calisiyor?No frils cpu da min degeri 300 max degeride dusuk yaparsak tasaruf oluyordu

Aynen öyle.Hangi frekansa ayarlarsan ekran kapandığında o frekansda çalışıyor.

Vraptor
15.02.15, 15:57
Konuyu takip ediyorum cihazım gelsin bi rootlayıp deneyelim bu uygulamayı. Sonuçta şarj canavarı bir One X imiz var :silly:

okanyuksel
15.02.15, 16:48
Konuyu takip ediyorum cihazım gelsin bi rootlayıp deneyelim bu uygulamayı. Sonuçta şarj canavarı bir One X imiz var :silly:

Sonuçlarını bekliyorum hocam :)

emirozcopur
15.02.15, 19:56
tatlumm bence senin sorunun batarya kalibrasyonu ile alakalı. Google Play'den buradaki (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration) uygulamayı indir. Telefon %100 olduktan sonra şarjdan çıkar uygulamayı aç ve Battery Calibration'a tıkla. Bu işlem senin batarya istatistiğini siler. Daha sonra telefonu baştan başlat ve *#0228# tuşla açılan sayfanın en altında Quick Start'a bas. Batarya yüzden düşecektir. Sonra tekrar şarja tak ve %100 olduktan sonra çıkar. Çıkardığın anda batarya %98'e falan düşebilir. Tekrar şarja tak ve %100 olduktan sonra çıkar. Çıkarınca düşerse tekrar tak. Çıkardığında %100 olana kadar bu işlemi yap.

Bu işlem yeni rom yükledikten sonra veya nandroid yedeğe dönüldükten sonra yapılırsa iyi olur. Eski batarya istatistiğini silmiş oluyorsun.
Hocam bende *#0228# calismadi ama dediginiz programdan yaptim islemi bunun yerine baska bisey varmi ? Nejat