PDA

ARŞİVDEN ÇIKIP FORUM GÖRÜNÜMÜNDE KONUYA ULAŞMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ -- > : [Konu Dışı] 30-35 bin tl araç tavsiyesi Corolla-Focus-A4-Passat

FatihA
22.12.14, 09:41
Arkadaşlar önümüzdeki aylarda planlarda bi terslik olmaz ise bi araç almayı düşünüyorum.
en önemli bir iki husus;
yedek parça bol ve parça fiyatı normal seviyelerde olmalı
performans çok çok çok önemli olmasa da çok önemli :) rampada gaza yüklendiğim zaman beni rezil etmemeli.
uzun süre kullanmak için almayı düşündüğüm için üretimi devam etmekte olan araçlar olmalı. (fiat marka olmamalı yani)

seçeneklere gelince
2008-2009 sedan focus tdci : performans açısından iyi olduğu söyleniyor.
2008-2009 toyota corolla sedan d 4d : garantici düşünenler bu aracı öneriyor. ama performans olarak focusun bi tık altında olduğu söyleniyor.
hiç aklımda yokken aklıma gelen 2004 civarı audi a4 : bi fikrim yok :) Nejat abi : passat b7 kasa..

yukarıdaki kriterlere göre bu araçlar arasından sebepleri ile önerebileceğiniz araçlar hangisi olabilir.özellikle kullanan arkadaşların,ya da bi yakınında bu araçlardan biri olup da onun memnuniyet ya da memnuniyetsizliğine şahit olan arkadaşların önerilerini bekliyorum.

Erdem24
22.12.14, 09:51
Volvo S40
2006 7 8
Affetme
Tam da dedigin fiyatlarda

Nejat
22.12.14, 09:55
B7 değil B6 kasa demiştim.

benzinli ve lpg li
manuel olmalı , DSG şanzuman sorunlu
parçası ucuz
yakıt fena değil lpg ile tam uyumlu ve şu an 0,300 lira civarı yakar
1,6 motor

olursa tadından yenmez. 20008 38 civarları olabilir ama şartları zorlamak lazım

Nejat
22.12.14, 10:01
focus geniş bir araç değildir, ama sağlam ve parçası boldur. fakat şu an bulabileceğin en az km li 2008 focus min 180.000 km yapmıştır. bu da o araba turşu anlamına gelir. her an sana bir 8-10.000 lik masraf çıkartabilir

toyota motor çok zayıf tır, her türlü adamı madara eder, ama yakıt cimrisi bir araçtır, içi çok kalitesiz malzemeden yapılmıştır, hyundai i30 ve hyundai accent ime arkadan ayrı zamanlarda çarptılar, ikiside bildiğin paramparça oldu, çünkü ön ızgara ile motora kadar çok boş ve çok zayıf. motor sorunu yaşamazsın.

ben hayatta binmem ama honda civic fd6 kasa da bakabilirsin, lpg li olmak kaydı ile, 2008 modelini rahatlıkla o fiyatlara alabilirsin, ve genellikle çok temiz araçlar bulabilirsin. donanım aramıyorsan ve muhakkak lpg li bulursan yukarıdaki 2 araçtan da üst seviye bir araçtır. ama bana göre asla hiç biri passat b6 kasayı tutamaz. kaldırıma vursan kaldırım kırılır, arabaya çarpsan çarptığın araba hurdaya çıkar :) içi çok geniş, bagaj 2 oda 1 salon dur. :)

FatihA
22.12.14, 10:09
Emre volvo ben de çok seviyorum ama servis ve parça sıkıntısı ihtimali olacağını düşünüyorum.
bir de açıkçası aracı aldığım zaman bir kaç yıl bana masraf çıkarmamalı ve olur da sıkıntıya girersem zorlanmadan satabilmeliyim. Nejat abi passat hiç aklımda yoktu vallahi :)
toyotadan soğutacaksın beni :)

FatihA
22.12.14, 10:11
Nejat abi bu b6 kasa isim ne olarak geçiyor tam.
bi bakayım araba satış sitelerine.

Nejat
22.12.14, 10:40
@Nejat (http://www.444android.com/member.php?u=3) abi bu b6 kasa isim ne olarak geçiyor tam.
bi bakayım araba satış sitelerine.

aslında 1,4 leri çok kıymetli ama fiyat olarak senin çıtayı zorluyor, buna rağmen es geçme ve bak derim.
2.0 olanlar asfalt canavarı, yakalamak mümkün değil. 150 hp motor var, sakin kullanımda üzmez ama motorun hakkını vereyim dersen su gibi benzin içer. 1,6 benzinli ile kıyaslarsan , aynı sakin sürüş tekniği ile kesinlikle 2.0 motor daha az yakar.
1,6 ideal olan, trend baz model dir, ama donanım olarak yine de doludur. 115 hp motora sahip ama tork eğrisi çok iyidir

passat için en önemli şey lastikdir. çok hassasdır bu konuda, eğer 4 tane adam gibi lastiği varsa, viraj, rampa, yağmur, kar dinlemez. içeri ses almaz, fren mesafesi oldukça kısadır

Nejat
22.12.14, 10:47
http://www.sahibinden.com/volkswagen-passat-1.6/benzin-lpg/manuel?a5_min=2006&a5_max=2008
http://www.sahibinden.com/volkswagen-passat-1.6-fsi-trendline/benzin-lpg/manuel?a5_min=2006&a5_max=2008
http://www.sahibinden.com/volkswagen-passat-1.6-fsi-comfortline/benzin-lpg/manuel?a5_min=2006&a5_max=2008

FatihA
22.12.14, 11:07
Fiyat araca göre iyi duruyor ama çok sıkıntıya sebep olur benim için. Araç temiz olsa 40 dan aşağı veren yok gaLiba. Para elde olur ve sabırla beklenirse asLında denk gelebilir ve uzun süre kullanılır :)

Nejat
22.12.14, 11:14
Fiyat araca göre iyi duruyor ama çok sıkıntıya sebep olur benim için. Araç temiz olsa 40 dan aşağı veren yok gaLiba. Para elde olur ve sabırla beklenirse asLında denk gelebilir ve uzun süre kullanılır :)

sen o rakamları boş ver. pazar da veya galerilerde o fiyatlar yok. benim arabada sahibinden.com a göre 60.000 tl ama satmaya çıkınca 52-55.000 den fazla veren yok

FatihA
26.12.14, 21:20
Nejat abi
hyundai accent blue nasıl ?

Nejat
26.12.14, 21:42
@Nejat (http://www.444android.com/member.php?u=3) abi
hyundai accent blue nasıl ?

accent blue mu i30 mu diye kafanı karıştırmak isterim.

FatihA
26.12.14, 21:44
accent blue mu i30 mu diye kafanı karıştırmak isterim.
karıştır karıştır :D
zaten kafa koymadın bende :cyclops:

Nejat
26.12.14, 22:12
karıştır karıştır :D
zaten kafa koymadın bende :cyclops:

aralarında kıyas götürmez bir fark var. i30 en az 2 gömlek üst bir makinedir.
http://www.sahibinden.com/hyundai-i30-1.6-crdi

Nejat
26.12.14, 22:14
bu da benzinli bakabileceklerin
http://www.sahibinden.com/hyundai-i30-1.6-cvvt-style-plus?a5_min=2007&a5_max=2010

FatihA
27.12.14, 06:41
abi i30 u eledim. 2012 öncesi orta konsol görüntüsü hiç sevmedim :)
2012 sonrası da beni epeyce aşıyor.
zaten inşallah kış birince almazsam sene kış başına kadar almam :)
abi bi araç daha sorayım;
2007 üstü ford mondeo?
aklıma geldikçe danışacağım idare et :)

FatihA
27.12.14, 09:57
yok yok o biraz irice :)
bir de zaten önümüzdeki aylar için araştırma yapıyorum.
çok kısa zaman içinde düşünmüyorum açıkçası.
aile,memur aracı,çok sıkışınca satmak için çok zorlanmayacağım tür araçlar araştırıyorum.
tabi klasik olarak ; ucuz,kaliteli,parça sorunu olmayacak,hemen satılacak vs vs
yani işim zor banim :)

FatihA
27.12.14, 10:32
fluance lara ayrı bi antipatim var,nedenini bilmiyorum :)

Erdem24
30.12.14, 02:54
FatihA
Abim de bakıyor araba
Modeller

Primera
Cerato
S40
Passat
Jetta

Sanırım cerato model yüksek
Km düşük
Temiz az yakan araç. Sedan bagaj da büyük. Onu seçecek gibi.
Milletin 120bin km binilmiş 10 yaşında arabasını almaktansa 2011 12 model az km cillop gibi arabayı almak daha mantıklı bence. Uzun ömürlü olur. Masrafı az olur.

FatihA
30.12.14, 06:42
Hepsi mantıklı araç. Ama şehirden şehre farkediyor araç tercihleri :)
mesela kia alsam,bizim ilçede anlayan usta bulamam :)
passatların yeni modellerine bakmak lazım,ama bana çok pahalı geliyor vs vs :)
kiaları hiç kullanmadım ama dışardan bakınca güzel araçlar.
alfaromeo vardı bende,satmama sebep olan en büyük ikinci husus ; Kayseri'de servisi yoktu.

FatihA
30.12.14, 21:11
Nejat abi bi kaç gündür epey bakıyorum araçlara,yani ilanlara :)
dediğin gibi benim aklımdaki araçlar içinde en mantıklısı aslında hiç aklımda olmayan passat gibi görünüyor.
focus 2008-2009 lara baktım biraz ama kıldan tüyden çok sorunu olduğunu öğrendim. mesela ön konsoldaki boyalar zamanla dökülüyormuş vs :)
passat 1.6 fsi lere yoğunlaşacağım ama motor 1.6 ve araç kocaman;
lpg uyumu nasıldır acaba?
bir de o kasa o motora ağır gelmez mi? mesela rampa yukarı çıkarken araç sollamak istediğimde bi durup düşünür mü geçsem mi acaba diye :)

Nejat
02.01.15, 09:46
@Nejat (http://www.444android.com/member.php?u=3) abi bi kaç gündür epey bakıyorum araçlara,yani ilanlara :)
dediğin gibi benim aklımdaki araçlar içinde en mantıklısı aslında hiç aklımda olmayan passat gibi görünüyor.
focus 2008-2009 lara baktım biraz ama kıldan tüyden çok sorunu olduğunu öğrendim. mesela ön konsoldaki boyalar zamanla dökülüyormuş vs :)
passat 1.6 fsi lere yoğunlaşacağım ama motor 1.6 ve araç kocaman;
lpg uyumu nasıldır acaba?
bir de o kasa o motora ağır gelmez mi? mesela rampa yukarı çıkarken araç sollamak istediğimde bi durup düşünür mü geçsem mi acaba diye :)
1,6 sürdüm, tabii ki 2000 den sonra biraz hantal geldi ama arkadaş pek memnun, her hangi bir rezillik yaşamadım diyor, o da toyota satıp bunu aldı. ben sorun yaşayacağını düşünmüyorum ama bir galeride felan bulursan deneyip alırsın