PDA

ARŞİVDEN ÇIKIP FORUM GÖRÜNÜMÜNDE KONUYA ULAŞMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ -- > : Cyanogenmod imei sorunu

ghostbuster
15.09.14, 10:03
Merhaba
Sanırım daha önce imei si değiştirilmiş telefonuma Cyanogenmod yükledim. İmeisi orjinaline döndü ve kapanacak. Efs yedeği almamıştım. Tekrar eski imei yi nasıl kullanabilirim. Efs klasorünü telefondan bilgisayara kopyaladım. imei nin nerede yazıldığı hakkında hiçbirşey bulamadım. İlginiz için teşekkür ederim.

ritimdekises
15.09.14, 17:35
Merhaba
Sanırım daha önce imei si değiştirilmiş telefonuma Cyanogenmod yükledim. İmeisi orjinaline döndü ve kapanacak. Efs yedeği almamıştım. Tekrar eski imei yi nasıl kullanabilirim. Efs klasorünü telefondan bilgisayara kopyaladım. imei nin nerede yazıldığı hakkında hiçbirşey bulamadım. İlginiz için teşekkür ederim.
Efs Yedeğini Upload Edip Bana Gönderebilirsen Değiştirmeyi Denerim
Geri Upload Edip Telefona Restore Edebilirsin Eğer Olursa Tabi

Birde Efs Yedeğini Şu Şekilde Alıp Gönder
Terminal Emülatör Programını Kur
Root Yetkisini vermek için " su " yaz ardından aşağıdaki kodu gir

tar zcvf /sdcard/efs-backup.tar.gz /efs

ghostbuster
19.09.14, 08:59
Tekrar merhaba dosyaları yedekledim özelden mail adresinizi gönderirseniz mail atayım. Burada dosya yüklenmiyor. Teşekkür ederirm ilginiz için.

ghostbuster
19.09.14, 09:07
nv_data.bin dosyasında imeinin mantığı nedir.

berkt
21.04.15, 16:44
Konuyu biraz hortlaşmiş gibi olacak ama bir arkadasin telefonunada imei yukletmis. Guncellemek istiyor imei gidecek diye korkuyor efs yedegini alip yapsak sıkınti olur mu ?