PDA

ARŞİVDEN ÇIKIP FORUM GÖRÜNÜMÜNDE KONUYA ULAŞMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ -- > : 444android Custom ROM

AskinSavascisi
07.07.14, 19:47
Arkadaslar,

Tek basina bir rom yapmak insanin vaktini aliyor ve sikici..

Hep beraber oy birligi ile hangi telefonda arkadasimiz varsa ve yardim etmek isteyen, o telefon ile baslayip ilerde diger telefonlarada, bir 444android Custom rom yapmaya ne dersiniz? :)

bir takim olusturalim.

ilk olarak Ben varim diyorum, katilmak isteyenler soyle bir yazsin buraya sonra bir platformda birlesip nerden ve nasil baslayacagimizi konusuruz.

haydi Bismillah :cowboy::greedy_dollars:

1: Nelerin gerektigini anlatiyorum.

(battery pnglerini karistirdim ama sonuna dogru duzelttim kendimi :tennis:)

TechMaN
07.07.14, 19:55
Şuan note 3 S5 m8 z2 g3 moda cihazlar . Ama imkan yoksa bunların bir alt modeli ilede olabilir diye düşünüyorum. Yeter ki bir başlangıç olsun hayde Bismillah

██444█▓▒ TapatalK ▒▓█note2██

Nejat
07.07.14, 19:59
Işte geldim burdayım ben bu işte ustayım demek isterdim ama eski bir win 8.1 ile yapılabilecekleri yapmaya hazırım

Tapatalk
**NOTE 3 Dr.Ketan Rom V10.0 NF3 Base S5 TEMA*** OS 4.4.2 KitKat**
**NOTE 2 Dr.Ketan Rom V8.0 S5 tema ND3 Base *** OS 4.4.2.KitKat**

Android rom yükleme, root etme, recovery flaşlama, bootloader işlemleri
Samsung, HTC, LG, Sony ve MTK Replika cihazlar (http://www.444android.com)

Murad Ali
07.07.14, 20:13
Elimizde Note 3 ve Note 2 için şuan hazır sayılabilecek iki adet materyal var...
Android 4.4.4 versiyon Google yerinde durmuyor ki, bu materyallere farklı birkaç ekleme yaptım bilgisayarlarıma ulaşır ulaşmaz gönderebilirim

fatihya
07.07.14, 20:18
Elimizden birşeyler gelebilirse ne mutlu buradayım

blltlgn
07.07.14, 20:30
Hocam Note 2 var elimden geldiğince yardımcı olurum tester olarak :)
İnternet sınırlı o yüzden hemen yükleyemem ama yükler denerim :)

fatihya
07.07.14, 20:32
Şimdi AskinSavascisi sen bize rom yapım aşamalarından bahset. Bu işi ekip halinde yapanlar görev paylaşımını nasıl yapıyorlar herkes bilsin ki ne yapabilir onu düşünsün.

Erdem24
07.07.14, 20:32
Elden ne gelirse yaparız. Görev bölümü yapılabilir

Sen eklenecek apk ları bul sen ekran görüntülerini seç sen işte ikonları yap falan. Tamamen salladım.

Güzel fikir olur, çalışabilecegim ve bizzat Tester olabileceğim cihazlar

Note 2
S3 mini
S3
Sensation
Galaxy s

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cenk
07.07.14, 20:41
ramazan ve muhitimizde ki suriyeliler dolayısıyle derin konsantrasyon problemi yaşoyorum.
Bana iş düşerse elimden geleni yaparım......

Erdem24
07.07.14, 21:04
ramazan ve muhitimizde ki suriyeliler dolayısıyle derin konsantrasyon problemi yaşoyorum.
Bana iş düşerse elimden geleni yaparım......

görsel birkaç ödev verilebilir Cenk abimize

[McsK]
07.07.14, 21:15
Xperia L yardımcı olurum bilgisayarımda linux var apk falan hepsinden az az anlarım :) katılmak istiyorum suan cihazima butun omni cm aokp tarzı cikti ama gorsellik sifir eger gorselligi halledersek L modelinde baya ilgi cekeriz temali rom hic yok
Ha birde kernel dede yardimci olurum :)

Edit: 1-2 aya note 2 alabilirim rom icin
Xperia L cihazımdan gönderildi

AskinSavascisi
08.07.14, 00:12
Abiler, Anlasilan en çok note2 gündemde galiba

ozaman isterseniz NOTE2 ile baslaya biliriz?

ben simdilik çok kisa bir özet geçeyim ROM hakkinda.

Abilerim ilk olarak Telefonun En son cikan STOCK romunu indirip bunu cygwin araciligi ile veya ubuntu da (linux, kendi tercihim) ilk önce acip Deodex yapiyoruz.

daha sonra istedigimiz modlari icine yerlestirip bir zip haline getiriyoruz veya .tar dosyasi orasini siz bilirsiniz.

apk dosyasini apktool ile acacagiz. bu ise biraz fransiz kalan abilerim varsa onlara apk multi tool'u kullanmayi oneririm User Interface'i çok basit hatta gerekirse her asamada tek tek tutorial veririm daha sonra herkes yapmak istedigi mod'u yapar ve birlestiririz?

Nejat
08.07.14, 00:16

Abilerim ilk olarak Telefonun En son cikan STOCK romunu indirip bunu cygwin araciligi ile veya ubuntu da (linux, kendi tercihim) ilk önce acip Deodex yapiyoruz.

daha sonra istedigimiz modlari icine yerlestirip bir zip haline getiriyoruz veya .tar dosyasi orasini siz bilirsiniz.

apk dosyasini apktool ile acacagiz. bu ise biraz fransiz kalan abilerim varsa onlara apk multi tool'u kullanmayi oneririm User Interface'i çok basit hatta gerekirse her asamada tek tek tutorial veririm daha sonra herkes yapmak istedigi mod'u yapar ve birlestiririz?

Note 3 de olsa iyi olur. Çok kırsal bir alan

Tapatalk

AskinSavascisi
08.07.14, 00:50
Valla abi iste karar verelim ilk hangisi ile baslayalim ondan sonra devam ederiz.

[McsK]
08.07.14, 01:04
Valla abi iste karar verelim ilk hangisi ile baslayalim ondan sonra devam ederiz.
Note2 onde gibi o olur buyuk ihtimal

Rom a ozel kernel olacakmi ? (bootsplash ekranı falan)
Baska romlarda olmayan özellikler yada olupta daha gelismis ozellikler yapabilecekmiyiz?
Tema(simgeler) kimler hazırlayacak ?
Tanıtımı nasıl halledecegiz ?

Cok oldu biliyorum ama aklıma takıldı basarabilirsek cok guzel olur
Buarada hocam romunuz droid turk hosuma gitti inceleme *****sunda :)

Erdem24
08.07.14, 07:38

Aklıma bişey geldi
Bi tutorial yapsak
Baştan itibaren rom nasıl yapılır anlatsan da biz de bu işe girsek öğrensek?

Bomba bişey olur. Bütün amele işleri biz yaparız ss ler hazırlarz anlatımları yazıya dokeriz vs
Sadece ustalık sende olacak biz de zamanla ogrenicez

CeLiK
08.07.14, 08:32
süper bir fikir. ben birşeyler yapıp kendime gore kullanıyorum. settingsui gibi bazı sistemsel dosyaları değiştirmeyi beceremedim bir turlu.

[McsK]
08.07.14, 14:19
süper bir fikir. ben birşeyler yapıp kendime gore kullanıyorum. settingsui gibi bazı sistemsel dosyaları değiştirmeyi beceremedim bir turlu.
Ayarlar bolumunu modlamak yeni bolum eklemekten bahsediyorsan o kolay is yardimci olmaya calisirim :)

Styla
08.07.14, 15:12
Ama beni nasil unutursunuz :mad:
Gorsellik acisindan ben yardimci olurum..
Cokta iyi degilim ama yapariz biseyler :)

fatihya
08.07.14, 15:33
Çok anladığımdan değil ama mesala cm, pa gibi rom ekipleri birçok cihaz için rom yapıyorlar saf android ayarında. Mesela bir ekip çıksa ( mesela o ekipte bu forumda olsa biz olsak ) ve işe görsellikte ekleyerek bir çok cihaz için rom yapsa iyi olmaz mı? Tabi romun yanına işe yarar şeylerde olması lazım.

Ceyran_Enginarı
08.07.14, 16:02
Upload işlerini ben alabilirim :)

Nejat
08.07.14, 16:03
Ama beni nasil unutursunuz :mad:
Gorsellik acisindan ben yardimci olurum..
Cokta iyi degilim ama yapariz biseyler :)

Seni unutmak imkansız.

Tapatalk

[McsK]
08.07.14, 16:12
Çok anladığımdan değil ama mesala cm, pa gibi rom ekipleri birçok cihaz için rom yapıyorlar saf android ayarında. Mesela bir ekip çıksa ( mesela o ekipte bu forumda olsa biz olsak ) ve işe görsellikte ekleyerek bir çok cihaz için rom yapsa iyi olmaz mı? Tabi romun yanına işe yarar şeylerde olması lazım.
Tam benim istedigimi soylemissiniz hocam :)

AskinSavascisi
08.07.14, 16:49
fatihya abi sana kisaca anlatmaya çalışcam.

Şimdi onda haklısın, ama samsungda işler değişik kendisine ait twframework-res.apk var ve bu her cihazın android versiyonuna göre değişir.

Ben zamanimda note2 dosyalarimi s3e denedim ve inanilmaz hatalar olustu com.android.process de. Ama ornek olatak telefon uygulamasi/arama (SecContacs.apk) sorunsuz oluyor.

Birde rom yaparken insanlar görsellik acisindan systemui.apk ile çok uğraşıyorlar ve onun icerisinde ki manifestte cihaza ait bilgiler var.

Yani original androidda ki gibi romun icinden build.prop, modem.img ve recovery'i çıkarıp aynı romu diğer cihaza uygulamak kismen olmuyor.

Ama küçük modlari genelleştire biliriz senin düşündüğün gibi.

[McsK]
08.07.14, 17:23
Cok heveslendim :) suanda kernel bilgimi gelistirmeye calisiyorum ing zor ama halledicez umarim :)

AskinSavascisi
08.07.14, 18:05
;174510']Cok heveslendim :) suanda kernel bilgimi gelistirmeye calisiyorum ing zor ama halledicez umarim :)
Kernel hakkında burda forumde bir Paylaşmam vardı bir göz at istersen?

Droidturk developmente bak

blltlgn
08.07.14, 18:43
AskinSavascisi hocam siz nasıl düşünüyorsunuz?
Saf Android mi CM gibi yoksa Samsung romlar üzerinde mod falan ekleyerek mi?

Nejat
08.07.14, 19:00
Note 2 kullanıcısı note 2 özelliklerinden vazgeçmez. Lite fakat modlar ile çekici hale gelmiş Tw rom iyi olur bence

Samsung Galaxy Note 2 ## Dr.Ketan Rom V8.0 ##

ademsadik
08.07.14, 19:02
Note 2 kullanıcısı note 2 özelliklerinden vazgeçmez. Lite fakat modlar ile çekici hale gelmiş Tw rom iyi olur bence

Tw rom candir abi :)

AskinSavascisi
08.07.14, 19:05
AskinSavascisi hocam siz nasıl düşünüyorsunuz?
Saf Android mi CM gibi yoksa Samsung romlar üzerinde mod falan ekleyerek mi?
Abilerim şimdi note2ye CM yapmak.. ferrari tipli ford araba sürmek gibi birşey xD

Note2 ile başlayalım. Bugün kısa bir ***** çekeceğim nelerin gerektiğine dair

Tw rom candir abi :)

fatihya
08.07.14, 19:14
Ben güncel apk ları bulmaya çalışırım inşallah

[McsK]
08.07.14, 21:00
Burada bilenler var diye soruyorum bu hata neden kaynaklanıyor 1. Denememde aldım hatayı bilgisayara gecmeden size sorayim dedim :)
http://img.tapatalk.com/d/14/07/09/ve6ehegu.jpg

AskinSavascisi
08.07.14, 21:48
;174523']Burada bilenler var diye soruyorum bu hata neden kaynaklanıyor 1. Denememde aldım hatayı bilgisayara gecmeden size sorayim dedim :)
http://img.tapatalk.com/d/14/07/09/ve6ehegu.jpg
tek gördüğüm linuxte make komutunu verdiğin onun haricinde fransiz kaldım xD belki path'i yanlış vermessindir

[McsK]
08.07.14, 21:57
tek gördüğüm linuxte make komutunu verdiğin onun haricinde fransiz kaldım xD belki path'i yanlış vermessindir
Kernele yabancısınız galiba :D

arch/arm/mach-msm/board-8930-camera.c:291:43: warning: 'msm_flash_src' defined but not used [-Wunused-variable]
error, forbidden warning: board-8930-camera.c:291
make[1]: *** [arch/arm/mach-msm/board-8930-camera.o] Hata 1
make: *** [arch/arm/mach-msm] Hata 2

O hatayı çözdüm şuanki hata bu :/

TechMaN
08.07.14, 23:13
Bu uygulama baya işe yarar gibi
http://img.tapatalk.com/d/14/07/09/eja3y3eq.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/07/09/vemevuga.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/07/09/y2y6ugum.jpg

██444█▓▒ TapatalK ▒▓█note2██

AskinSavascisi
09.07.14, 00:48
kucuk bir ***** cekim dedim nelerin gerektigini anlatarak.. kucukte bir ornek vereyim dedim batarya iconunu degistirerek.. +30dkk ***** oldu , simdi bunu *******'a nasil yuklicem :'( :'( :D

fatihya
09.07.14, 00:52
kucuk bir ***** cekim dedim nelerin gerektigini anlatarak.. kucukte bir ornek vereyim dedim batarya iconunu degistirerek.. +30dkk ***** oldu , simdi bunu *******'a nasil yuklicem :'( :'( :D
Sen şimdiden başla ******* yüklemeye anca biter 24 saate

[McsK]
09.07.14, 01:00
Zor is hocam ya upload :(
Bende deli oldum surekli hata veriyor kernel bi bitiremedim uzun surecek anlasilan ama olursa butun romlara ben kernel hazirlamak istiyorum

AskinSavascisi
09.07.14, 01:10
Beyler Suna ne dersiniz???

Bir saat ve gun anlassak ve o gun icerisinde online stream yapip herkese anlatsam hatta soru olana drek yanit versem?

aksi takdirde HD gelmesi için 2 saat render yapmam gerekiyor hele birde upload .. dusunmek bile istemiyorum :D

fatihya
09.07.14, 01:50
Beyler Suna ne dersiniz???

Bir saat ve gun anlassak ve o gun icerisinde online stream yapip herkese anlatsam hatta soru olana drek yanit versem?

aksi takdirde HD gelmesi için 2 saat render yapmam gerekiyor hele birde upload .. dusunmek bile istemiyorum :D
Bu ramazanda herkesi bir arada bulabilir misin bana çok zor geliyor.

AskinSavascisi
09.07.14, 13:54
4GB'lik *****yu render yaptim... 1 saate *******'a yukledim...

birde ne gorim,,, *****'da FPS skipler var ve belirli bir dakikadan sonra goruntu kalitesi çok kotu.....

keske kontrol etseydim :D

biz en iyisi abi birkaç kisi bir araya gelelim ben teamviewer veya baska bir program araciligi ile size gosterim :))

[McsK]
09.07.14, 14:11
4GB'lik *****yu render yaptim... 1 saate *******'a yukledim...

birde ne gorim,,, *****'da FPS skipler var ve belirli bir dakikadan sonra goruntu kalitesi çok kotu.....

keske kontrol etseydim :D

biz en iyisi abi birkaç kisi bir araya gelelim ben teamviewer veya baska bir program araciligi ile size gosterim :))
Olabilir aslında yinede *****yu merak ettim link alabilirmiyim

AskinSavascisi
09.07.14, 14:12
;174657']Olabilir aslında yinede *****yu merak ettim link alabilirmiyim
Sildim valla, sinirden xD

edit: daha kisa bir ***** cektim. render yapiyorum simdi az sonra *******'a yuklerim :)

Ceyran_Enginarı
09.07.14, 15:19
Sildim valla, sinirden xD

edit: daha kisa bir ***** cektim. render yapiyorum simdi az sonra *******'a yuklerim :)

***** hangi programla çekiyorsun hocam. Çok iyi ve düşük boyut ile çeken alternatif önerebilirim

AskinSavascisi
09.07.14, 15:34
***** hangi programla çekiyorsun hocam. Çok iyi ve düşük boyut ile çeken alternatif önerebilirim

Valla Abi Microsoft Encoder Expressions 4 kullaniyorum.

ama encoder çok uzun suruyor bu programdada, birkaç oner kullanim bakim nasil xD

AskinSavascisi
09.07.14, 18:19
***** eklendi. 1080Pde izlemeyi unutmayin! :))

edit: yazilar iyi gorunmuyor, *******da izleyin isterseniz :)

[McsK]
09.07.14, 18:42
hocam *****da ses yokmu bendemi sorun var :)

AskinSavascisi
09.07.14, 18:43
;174719']hocam *****da ses yokmu bendemi sorun var :)

*****'da ses yok. muzik koymayi dusunuyordum sonra vaz geçtim.

bu seferlik boyle idare edin :)))

Nejat
09.07.14, 19:02
*****'da ses yok. muzik koymayi dusunuyordum sonra vaz geçtim.

bu seferlik boyle idare edin :)))

*****nun ilk 15 dk sı oldukça açıklayıcı idi. Sonra devamını izlerim. Aç mideye Android ağır geldi

E L L E R İ N E S A Ğ L I K

Tapatalk

Ceyran_Enginarı
09.07.14, 19:24
Valla Abi Microsoft Encoder Expressions 4 kullaniyorum.

ama encoder çok uzun suruyor bu programdada, birkaç oner kullanim bakim nasil xD

Bb flashback pro tavsiye ederim. 1 gün ***** çekin boyutu 250mb civarı :)

AskinSavascisi
09.07.14, 19:59
Bb flashback pro tavsiye ederim. 1 gün ***** çekin boyutu 250mb civarı :)

onu kullandim, bu daha kullanisli ama bu gidisle geri ona donecegim :D

Poine001
09.07.14, 21:17
onu kullandim, bu daha kullanisli ama bu gidisle geri ona donecegim :D
***** için teşekkürler :)

ademsadik
10.07.14, 00:33
AskinSavascisi ***** için teşekkürler. zevkle izledim. yazılım bilgim çok çok az olmasına rağmen bu ***** çok büyük ışık tuttu bana. olayı tam kavrayabilirsem başlarım artık sağı solu editlemeye :)

AskinSavascisi
10.07.14, 15:19
(gerek kalmadi)

[McsK]
10.07.14, 15:58
(gerek kalmadi)
Noldu hocam gerekirse ben build ederim zor degil tw olmaz ama olsun

Nejat
10.07.14, 16:05
(gerek kalmadi)

sen bizimle çıktın yola, biz seni bırakmadık ki sen bizi bırakıyorsun. ben 42 yaşında rom yapmayı öğrenebilmek amacı ile senin *****nu 3 kez izlemişken sen bunu yaparsan üzülürüm

AskinSavascisi
10.07.14, 16:08
O degil abi yaa huahuauhauha

orda SecSettings'e Custom tab yapacaktim bana LOGO onerin demistim xD

sonra kendi logomu kullandim ornek icin sonra yanlis anlasilma olmasin , kimse emek etmesin diye gerek kalmadi yazdim :D

yoksa suan halen daha yapiyorum yani al bak gosterim :D

http://i61.tinypic.com/eanvde.jpg

AskinSavascisi
10.07.14, 16:09
hay Allah, yanlis anlasilma oldu beyler sakin.

yavas yavas ilerliyoruz iste xD

[McsK]
10.07.14, 16:12
Aosp ustune calissak daha iyi bence cunku boyle olunca htc sony onlarda farkli olacak rom

Nejat
10.07.14, 16:12
hay Allah, yanlis anlasilma oldu beyler sakin.

yavas yavas ilerliyoruz iste xD

Tamam sakinim

Bakiyim kalp 170 nabız 110 tansiyon 21 iyiyim iyi bişeyim yok sakinim :)

Tapatalk

AskinSavascisi
10.07.14, 16:14
;174868']Aosp ustune calissak daha iyi bence cunku boyle olunca htc sony onlarda farkli olacak rom

onuda yapariz ilk bi TW'ye yapak da xD
Nejat abi istersen bir mod gostereyim siz onu yapmaya calisin biraz alisirsiniz??

ademsadik
10.07.14, 16:20
Zaten aosp cok fazla kullanan olduğunu sanmıyorum. Sahsi fikri. Ben her kurmamda tamamen merak ettigim icin kurdum ve o gün değiştirdim.

ademsadik
10.07.14, 16:21
Tw candır...

Nejat
10.07.14, 16:36
note 2 yi nexus 5 e çevirmenin anlamı yok bence.
AskinSavascisi göster bakalım ne göstereceksin. 2 tel saç var onları da sen dök bakalım :)

[McsK]
10.07.14, 17:09
Tamam haklısınız ama şimdi birden çok cihaza yapmak istiyorsak aosp olmalı böylece yaptıklarımızı paylaşır bütün cihaz sahiplerine anlatır yapmalarını sağlarız böylece birden fazla cihaza aynı görsellik ayar vb seyler olur standart olur ama siz bilirsiniz :)

Nejat
10.07.14, 17:29
;174893']Tamam haklısınız ama şimdi birden çok cihaza yapmak istiyorsak aosp olmalı böylece yaptıklarımızı paylaşır bütün cihaz sahiplerine anlatır yapmalarını sağlarız böylece birden fazla cihaza aynı görsellik ayar vb seyler olur standart olur ama siz bilirsiniz :)

Onu da yaparız. Çok da iyi olur. Note 2 için TW şart ama.

Tapatalk

yashade
10.07.14, 17:49
Zaten aosp cok fazla kullanan olduğunu sanmıyorum. Sahsi fikri. Ben her kurmamda tamamen merak ettigim icin kurdum ve o gün değiştirdim.
Saf aosp kimse kullanmaz. Custom romlar kullanilir. İnsanlar binbir tane ozellik ekliyorlar. Hatta google pa daki david in yazdigi lockscreen notifications u android de calmistir demem o ki insanlar oyle seyler yapiyorki google bile fikirlerini caliyor. Not: android L kullandim 1 hafta.

;174893']Tamam haklısınız ama şimdi birden çok cihaza yapmak istiyorsak aosp olmalı böylece yaptıklarımızı paylaşır bütün cihaz sahiplerine anlatır yapmalarını sağlarız böylece birden fazla cihaza aynı görsellik ayar vb seyler olur standart olur ama siz bilirsiniz :)
Gorsellige themechooser bakar, aosp romda gorsellik olmaz.

[McsK]
10.07.14, 17:58
Saf aosp kimse kullanmaz. Custom romlar kullanilir. İnsanlar binbir tane ozellik ekliyorlar. Hatta google pa daki david in yazdigi lockscreen notifications u android de calmistir demem o ki insanlar oyle seyler yapiyorki google bile fikirlerini caliyor. Not: android L kullandim 1 hafta.

Gorsellige themechooser bakar, aosp romda gorsellik olmaz.
bak abicim tam olarak aosp demedim zaten o tarz ama cm vanir aokp slim romlardaki gibi özellikler eklenerek oluşturulacak bir rom demek istemiştim

yashade
10.07.14, 17:58
;174903']bak abicim tam olarak aosp demedim zaten o tarz ama cm vanir aokp slim romlardaki gibi özellikler eklenerek oluşturulacak bir rom demek istemiştim
Evet ordan burdan biseyler cherry pick edeceksin sonra kebap

[McsK]
10.07.14, 18:00
Kernel halloldu sayılır :)
http://tinypic.com/r/ifc3s6/8

[McsK]
10.07.14, 18:02
Bence çocuk gibi uzatma bir şeyler öğrenmissin diye herkese burda laf diyorsun insanlar toplanmış bi amaç için şevklerini kırıyorsun lütfen bildiğini kendine sakla.

yashade
10.07.14, 18:04
;174906']Bence çocuk gibi uzatma bir şeyler öğrenmissin diye herkese burda laf diyorsun insanlar toplanmış bi amaç için şevklerini kırıyorsun lütfen bildiğini kendine sakla.
Ben simdi ne dedim soyler misin? Cherry pick etmek gunah mi

AskinSavascisi
10.07.14, 18:06
Arkadaşlar sakin.

"All is well"

Nejat
10.07.14, 18:06

Fikir bekliyoruz. Bu bir kullanılacak paket, kernel için bir kod, bir tema için İkon paketi veya bir duvar kağıdı hatta sms zil sesi bile olabilir.

Tapatalk

yashade
10.07.14, 18:08
Fikir bekliyoruz. Bu bir kullanılacak paket, kernel için bir kod, bir tema için İkon paketi veya bir duvar kağıdı hatta sms zil sesi bile olabilir.

Tapatalk

Theme chooser var icon pack ve tum gorsel ozellestirmeler icin. Gorsel anlayisi farklidir bu yuzden kullaniciya birakalim.

AskinSavascisi
10.07.14, 18:08
Nejat abi az snra küçük bir tut ***** yukleyecegim. Böylece apk modlama biraz daha kolayına gelir inşallah.

Murad Ali
10.07.14, 18:11
Elimizde Note 3 ve Note 2 için şuan hazır sayılabilecek iki adet materyal var...
Android 4.4.4 versiyon Google yerinde durmuyor ki, bu materyallere farklı birkaç ekleme yaptım bilgisayarlarıma ulaşır ulaşmaz gönderebilirim

:confused::confused:

AskinSavascisi
10.07.14, 18:13
:confused::confused:
Bekliyorum abi, meraak ettim 😇

Nejat
10.07.14, 18:13
Theme chooser var icon pack ve tum gorsel ozellestirmeler icin. Gorsel anlayisi farklidir bu yuzden kullaniciya birakalim.

Ne yani rom da bir görsel olmasın mı. Çok yavan olur. 2-3 tane tema paketi fena olmaz bence.

Biz romu rom mod kod bilmeyenler için yapacağız. Bunlardan anlayanlar 4.4.4 rom yapıp kendi kullanıyor zaten

Tapatalk

yashade
10.07.14, 18:14
Ne yani rom da bir görsel olmasın mı. Çok yavan olur. 2-3 tane 5 email paketi fena olmaz bence

Tapatalk

Theme chooser merge ederiz, kullanici istedigini indirir secer. Lutfen bkz cm11 theme chooser

Nejat
10.07.14, 18:18
Theme chooser merge ederiz, kullanici istedigini indirir secer. Lutfen bkz cm11 theme chooser

Cm rom olmayacak ki. O sonra ki iş. VN rom da ki gibi tema seçimi ve tema paketinden bahsediyorum

Tapatalk

yashade
10.07.14, 18:19
Cm rom olmayacak ki. O sonra ki iş. VN rom da ki gibi tema seçimi ve tema paketinden bahsediyorum

Tapatalk

O zaman ok siz karar verirsiniz

[McsK]
10.07.14, 18:21

Tapatalk

Aroma ile halledilir o isteyen istedigi mod u secer

Nejat
10.07.14, 18:24
;174919']Aroma ile halledilir o isteyen istedigi mod u secer

VN rom da iken canım sıkıldıkça tema değişiyorum. Aroma da olursa ne seçersen öyle devam edeceksin mecburen. VN private app içine Temaları koymuş. Bir de program. 5 sn de tema değiş bu kadar kolay

Tapatalk

[McsK]
10.07.14, 18:25
VN rom da iken canım sıkıldıkça tema değişiyorum. Aroma da olursa ne seçersen öyle devam edeceksin mecburen. VN private app içine Temaları koymuş. Bir de program. 5 sn de tema değiş bu kadar kolay

Tapatalk

Haklısınız VN yöntemi güzelmis yaparız ya :)

Nejat
10.07.14, 18:29
http://img.tapatalk.com/d/14/07/11/dupevy5a.jpg
http://img.tapatalk.com/d/14/07/11/pererada.jpg

ademsadik
10.07.14, 18:32
Nejat abi ketan da hic tema eklememis ya bende ketan kullaniyorum. Baska tema yuklemeyede usendim.

Olay budur. Bence artik tw romun olmazsa olmazidir temalar..

AskinSavascisi
10.07.14, 18:32
Aah abi ahh zamaninda okdr cok mod yaptim ama her android sürümü değiştiğinde yeniden yapmam gerekiyordu. O yuzden droidturk v4de kaldı. Modlari apkye gecire bilsem varya ozm apk her telefona olur TW tabanli ve birdaha mod etmeye gerek kalmaz

Murad Ali
10.07.14, 18:40
Bekliyorum abi, meraak ettim 😇

Nereye upload edeyim neresi uygun olur.?

AskinSavascisi
10.07.14, 18:42
Nereye upload edeyim neresi uygun olur.?
Fark etmez

Dropbox

Gdrive

D-h.st

Murad Ali
10.07.14, 18:49
Fark etmez

Dropbox

Gdrive

D-h.st

Note 2 için olan dosya 6GB
Note 3 için olan dosya 8.5GB
Bunlar edit'lenmiş dosyalar değil direkt kaynak kodları üzerinden build edilmiş ve uyarlanmış hazır dosyalar AOSP üzerine eklenebilir kendi çalışmalarım...

AskinSavascisi
10.07.14, 18:50
Ozm google drive

yashade
10.07.14, 20:43
Ozm google drive
Androidfilehost oneririm asla silinmez ve cok cok hizli upload oluyor.

AskinSavascisi
10.07.14, 20:45
Androidfilehost oneririm asla silinmez ve cok cok hizli upload oluyor.
Tşkler, birdahakine onu denerim.

Uzun zmdir gdrive kullanıyorum ve gayet guzel ul/dl hızına ulaşıyorum.

Androidfile da ne kadar? Fikrin varmi

yashade
10.07.14, 20:55
Tşkler, birdahaki seferi omu denerim.

Uzun zmdir gdrive kullanıyorum ve gayet guzel ul/dl hızına ulaşıyorum.

Androidfile da ne kadar? Fikrin varmi
Bilmiyom tam ama en hizli upload i orda gordum

Murad Ali
10.07.14, 22:25
Google Drive upload başladı sorun çıkarmazsa büyük ihtimalle sabaha biter...

AskinSavascisi
10.07.14, 23:48
Arkadaşlar yüklemeyi unutmuşum.

ROMun mod bolumu hazir. Bütün ayarlar bunun içerisine girecek.

Logo daha değişecek bu kendi şahsi logom.

http://img.tapatalk.com/d/14/07/11/gujymaje.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/07/11/yvedu5u2.jpg

FatihA
11.07.14, 00:59
:) kolay gelsin herkeslere :)

AskinSavascisi
11.07.14, 01:30
:) kolay gelsin herkeslere :)

Tesekkurler abi (y)

blltlgn
11.07.14, 01:36
FatihA hocam hoşgeldin :)
AskinSavascisi hocam ***** için teşekkürler ben sessizce takip ediyorum konuyu :)
Yapabileceğim bir şey varsa her zaman buralardayım :)

AskinSavascisi
11.07.14, 01:40
@FatihA (http://www.444android.com/member.php?u=2777) hocam hoşgeldin :)
@AskinSavascisi (http://www.444android.com/member.php?u=34174) hocam ***** için teşekkürler ben sessizce takip ediyorum konuyu :)
Yapabileceğim bir şey varsa her zaman buralardayım :)

destegin için tskler kingpin

fatihya
11.07.14, 02:29
AskinSavascisi logo daha değişecek demişsin ama gayet güzel görünüyor. Bilgisayar başına yaklaşık 10 gün sonra geçeceğim telefondan takip ediyorum yalnız.

AskinSavascisi
11.07.14, 03:02
AskinSavascisi logo daha değişecek demişsin ama gayet güzel görünüyor. Bilgisayar başına yaklaşık 10 gün sonra geçeceğim telefondan takip ediyorum yalnız.
Teşekkürler abi.

abi bu logo droidturk'un logosu ben oraya 444android un logosunu koymayı düşünüyorum

ademsadik
11.07.14, 05:34
Cok iyi cok ;)
Not 3 almaktan vazgecmem icin 1 sebep daha...

Simdiden nasıl bisey çıkacağı full merak konum olup, test edebilecegimiz günü sabırsızlıkla beklemekteyim..

Sessizce takipteyim bende...

Dr.Ketan Rom v8.0 n7100

[McsK]
11.07.14, 15:21
Kernel açılışı hakkında önerisi olan varmı görsel özellik :) simge yazı vs.

Nejat
11.07.14, 17:02
;175135']Kernel açılışı hakkında önerisi olan varmı görsel özellik :) simge yazı vs.

Xda ya koyacaksak samsung S5 ve Aroma da tercihi olarak başka bir şey olabilir. Ama S5 animasyon bence muhakkak olmalı

Tapatalk

[McsK]
11.07.14, 17:41
Konuyu da çok doldurdum ama soracak yer bulamadım ilk deneme :)

http://i.hizliresim.com/Bo9rvM.pnghttp://i.hizliresim.com/gjLWbN.png

MuesTie
11.07.14, 18:02
ufak tefek işleri bende yaparım. tema ikon vb. deneme şansım olmatacağı için buralaedan yardım etme şansım olur

[McsK]
12.07.14, 03:50
Xperia L romum
Tema hazır cm teması degildir kendim topladım simge vs. leri
Çoklu kullanıcı özelligi (windows daki kullanicilar gibi-her kullanicida farkli ayar uygulama ozellik eklenebilme)
http://img.tapatalk.com/d/14/07/12/4eduvy6u.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/07/12/uneda8ez.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/07/12/9y8etuda.jpg

Nejat
12.07.14, 10:45
[McsK]

Güzel olmuş. Ellerine sağlık

AskinSavascisi
12.07.14, 20:46
Arkadaşlar size 444android custom menunun ilk görüntüsü.
Bugün işyerinde biraz daha mod yaptim ve ekledim ama dosyalari telefona atmayı unuttum. Akşama size daha detayli bir ss atarim.

http://img.tapatalk.com/d/14/07/13/tygutezu.jpg

http://img.tapatalk.com/d/14/07/13/2e7a2e9e.jpg

AskinSavascisi
12.07.14, 23:52
444android rom modlari.

Nasıl olmus arkadaşlar.

Saatlerce uğraştım umarim optionlari begenirsiniz. Bu arada ufak tefek bugler var onlarida ilerde hallederim
2 gündür eşimi ihmal ettim bana biraz müsade xD

http://img.tapatalk.com/d/14/07/13/e8esedy5.jpg

http://img.tapatalk.com/d/14/07/13/yqe4yvuj.jpg

http://img.tapatalk.com/d/14/07/13/myjy8edy.jpg

http://img.tapatalk.com/d/14/07/13/6apymuma.jpg

http://img.tapatalk.com/d/14/07/13/gu4ary5e.jpg

http://img.tapatalk.com/d/14/07/13/ugy3a4ag.jpg

Nejat
12.07.14, 23:56
AskinSavascisi müthiş olmuş. Sanırım bu şekilde mod seçimi arayüzü olan ilk rom olacak

AskinSavascisi
12.07.14, 23:57
Nejat

Tesekkuler abim,

DroidTurK V4 Rom'undan begendigim modlari port yaptim abi :welcoming:

blltlgn
13.07.14, 00:20
AskinSavascisi hocam çok güzel görünüyor ellerine sağlık.

AskinSavascisi
13.07.14, 23:13
http://www.444android.com/showthread.php?t=15880&p=175745#post175745

Arkadaslar bunu izleyip, apk editleme hakkinda biraz daha bilgi/tecrube edine bilirsiniz.

umarim faydalanirsiniz.

Erdem24
14.07.14, 10:05
http://www.444android.com/showthread.php?t=15880&p=175745#post175745

Arkadaslar bunu izleyip, apk editleme hakkinda biraz daha bilgi/tecrube edine bilirsiniz.

umarim faydalanirsiniz.
Burda ayarlar mod seçimi var sanırım? Apk edit farklı diye düşünüyorum?

444android rom modlari.

Nasıl olmus arkadaşlar.

Saatlerce uğraştım umarim optionlari begenirsiniz. Bu arada ufak tefek bugler var onlarida ilerde hallederim
2 gündür eşimi ihmal ettim bana biraz müsade xD

http://img.tapatalk.com/d/14/07/13/e8esedy5.jpg

http://img.tapatalk.com/d/14/07/13/yqe4yvuj.jpg

müthiş olmuş bitse de kursak hemen

;175355']Xperia L romum
Tema hazır cm teması degildir kendim topladım simge vs. leri
Çoklu kullanıcı özelligi (windows daki kullanicilar gibi-her kullanicida farkli ayar uygulama ozellik eklenebilme)
http://img.tapatalk.com/d/14/07/12/4eduvy6u.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/07/12/uneda8ez.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/07/12/9y8etuda.jpg
Çok güzel görünüyor. Bir reklam kampanyası ile bütün l kullananları çekecek bir rom a benziyor

AskinSavascisi
14.07.14, 11:54
Emre Evet

Verstuurd vanaf mijn SM-G900F met Tapatalk

gamblerhacke
15.04.16, 18:49
bende elimden geleni yaparım

hiu482
15.04.16, 22:12
bende elimden geleni yaparım
Sanırım proje final yaptı.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi