PDA

ARŞİVDEN ÇIKIP FORUM GÖRÜNÜMÜNDE KONUYA ULAŞMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ -- > : LG G2 4.2.2'ye geri dönmeden 4.4.2'yi root etme!

m__aganda
09.04.14, 22:04
Evet uzun uğraşlar ve arayışlar sonucu root etmeyi başardım. Burada da bulamamıştım. Sizler de faydalanın istedim. Yöntem aşağıdaki gibi çok basit 5 dakikada rootlayabilirsiniz. Umarım daha önce paylaşılmamıştır.

1.Linkten dosyayı indiriyorsunuz
http://downloads.codefi.re/autoprime/LG/ioroot/ioroot25.zip
2.Zipi bir klasöre çıkartıyorsunuz.
3.Geliştirici seçeneklerinden USB debuggingi(USB hata ayıklama) açıyorsunuz.
4.Telefonu pc'ye bağlıyor, sadece şarj eti seçiyorsunuz.
4.Root.bat adlı dosyayı çalıştırıyorsunuz, telefon ekranında yetki isteyecek, telefondan yetkiyi verin.
5.Sonrasında telefon kapanacak sizi stock recovery'e atacak.
6.Ses tuşlarıyla aşağı inip power tuşuna basarak apply update from adb yi seçiyorsunuz.
7.Telefon işlem yaparken beraberinde root.bat dosyanızı çalıştırdığınızda çıkan cmd ekranında da bir kaç kez enterlamanız gerekiyor. root dosyasını flashlaması için bilgisayardaki komut ekranında enter yapmanız gerekiyor.
7.İşlem bitince yine recovery menüsünden reboot diyorsunuz.
8. Uygulamalarda Superuser uygulamasını göreceksiniz
9.Telefonunuz artık rootlanmıştır. Hayırlı olsun. (alıntıdır. Tarafımca düzeltmeler yaptım)

voldirim01
10.04.14, 06:53
Deneyecegim tesekkurler

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nejat
10.04.14, 09:20
Deneyecegim tesekkurler

YEDEKLERİNİZ ALMAYI İHMAL ETMEYİN.

izzettin474747
12.04.14, 17:46
arkadaşlar ocağınıza düştüm yardım edin şimdi lg g2 aldım doğubanktan İstanbul neyse 4.2.2 vardı telefonda geçen ay güncvelleme geldi bana yükledim 4.4.2 oldu şimdi bende rootlu programlar olsun vs yüklemek istiyom herşeyi denememe rağmen root atamadım süper su uygulaması bile geldi telefona yok gene rootlu değil telefon bana bilgi verirseniz sevinirim lütfen telefon 4.4.2 sürümü yüklü

FatihA
12.04.14, 20:46
ingilizcem olmadığı ve denemediğim için sadece link vererek yetinebiliyorum.yanlış bilgi vermemek adına.bi inceleyiniz.az çok ne yapılması gerektiği anlaşılıyor.

http://rom-manager.blogspot.com.tr/2014/03/root-lg-g2-running-android-4.4.2-kitkat.html

izzettin4747
13.04.14, 16:06
yav reis benim anlamadığım şu root bat dosyasını açıyom telefona yetki istemiyo root bat ı enterliyom ekrandan kayboluyor telefonumda kapanmıyor zaten recorvey mod dediğiniz yere atmıyo yani pc süit filan pc ye yüklüyecekmiyiz yoksa he aga

izzettin474747
13.04.14, 19:40
yav abi ne olur ya bu işlem için pc suit vs yüklemek gerekiyor mu root bat adlı dosyayı açarken telefona onaylama mesajı gelmiyor root batt dosyasını enter yapıyom ekrandan kayboluyo telefon kapanmıyo reset atmıyo yani recovery ayrımı yüklüyecez telefona anlamadfım gitti bu root işllkerini yav

m__aganda
15.04.14, 09:29
yav abi ne olur ya bu işlem için pc suit vs yüklemek gerekiyor mu root bat adlı dosyayı açarken telefona onaylama mesajı gelmiyor root batt dosyasını enter yapıyom ekrandan kayboluyo telefon kapanmıyo reset atmıyo yani recovery ayrımı yüklüyecez telefona anlamadfım gitti bu root işllkerini yav

İş yoğunluğumdan dolayı sürekli bakamıyorum kusura bakmayın. LG USB sürücüleri hepsi mutlaka kurulu olmalı ben denedim gayet stabil bir şekilde rootladım titanium bacup adlı programlada istemediğim tüm uygulamaları kaldırdım. Fakat 4.4.2 recovery mod kurulmuyordu onuda XDA'dan okudum bugün. Şöyleki olay çok basit Telefonunuz rootladıktan sonra D802_AutoRec.apk adlı bir dosya var internetten aratırsanız bulursunuz telefonun hafızasına atıp apk yı kuruyorsunuz size recovry modu açıyor direk. Kolay gelsin

voldirim01
20.04.14, 08:37
Deneyecegim tesekkurler

Yaptim fakat yeni iosdan gectigim icin tan anlamadim ozelliklerini zamanla cozecegiz artik

cgtygrsnc123
13.07.14, 18:23
root bat den sonra telefona uyarı gelmiyor ya bendede napcam

FatihA
13.07.14, 19:28
Gözden kaçan bişey olmalı. Dikkatlice okuyarak tekrar deneyiniz.