PDA

ARŞİVDEN ÇIKIP FORUM GÖRÜNÜMÜNDE KONUYA ULAŞMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ -- > : LG Firmware Bulma Aracı,Lg cihazımın orjinal yazılımını (firmware) bulamıyorum

FatihA
17.03.14, 08:01
http://i.imgur.com/G5WMHMx.png

lg marka telefonlarınızın orjinal yazılımını bulmakta zorluk çekiyorsanız bu aracı deneyebilirsiniz..
kendi cihazımda denedim ve firmware indirmeye başladı.indirmenin bitmesini yaklaşık 2gb olduğu için beklemedim.

cihaz adını ve seri numarasını doğru yazdığınızdan emin olduktan sonra kaydet (save) tıklayın.
telefon model ve seri numarasından büyük-küçük harf duyarlılığı var dikkat edin.

LG Firmware İndirme Aracı : https://disk.yandex.com.tr/public/?hash=dMMoglPTI2U5Wabg3SfcDl9hfViamFQ5vIA/HxficO4%3D

snrilgun
17.03.14, 17:13
benım soyle bır sorun olucak ben telefonu aldıgımda ılk root + cmw recovery kurdum sonra customler felan denedım en son gerı orjınal donmek ıstıyordum stoc recovry dondum rootu kaldırdım suan benım telın 10b orjınalken eskıden sımdı emeıl yazıp sııteden ındırme yazınca bana cıkan 20a 4.4.2 ındırme lınkı cıkıyor artık unroot yapamıyorum herseyı denedım telefona 10b veya 10c kuruyorum telefon dk bası yenıden baslıyor acılmıyor reset olayı denıyorum olmuyor yemıyor telefon normalde 2 tıkla olması lazım farklı bırseyler yazıyor atmıyor mecbur 4.4.2 20 a kuruyom dırek acılıyor ama rooted oluyor benım ıstedıgım unroot olması ılk gunkı gıbı olması 4.2.2 gecmek yukletme kurtarma denıyom bu seferde sarj yetersız dıyor sayet sarjım full oda olmadı gecıyom normal tooldan yukseltmeye ondada dırek 4.4.2 dırek yukseltme yapıyor 10 b kurmuyor acaba bende recevory felan yok root yok ondanmı sorun

snrilgun
17.03.14, 17:17
telefonda suan 4.4.2 20a var demek ıstedıgım ne yaptıysam 4.2.2 gecemedım sen gecmıssın sanırım bır yardım edersen sevınırım

snrilgun
17.03.14, 17:18
birde buyuklemelerı yaparken ıkı cesıt reset atıyorum kapat ac ses kısma tusu fabrıka ayarları recovery yuklu olmadıgı ıcın data cache sılmeden dırek atıyorum

snrilgun
17.03.14, 17:19
formatta bunlar sılınıyordur umarım yoksa recvery yukluyup oyle denıcem ızınlı gunumde

FatihA
17.03.14, 17:28
aşağıdaki konuyu bi inceler misin
http://www.444android.com/showthread.php?t=13731

ama şöyle bi sorun var,söylentiye göre lg firması mobile support a verdiği güncelleme ile flashtool arasında uyumsuzluk yapmış.

yine de bi deneyin..

olmaz ise Emre Türkçeye çevirecekti ama şu aşağıdaki konu bi inceleyin.
http://www.444android.com/showthread.php?t=13833

bu yazılanları deneyin olmaz ise tekrar buraya yazarsınız farklı yollara bakarız.

snrilgun
17.03.14, 17:50
KARDESIM BENIM SORUNUMDA BURDA BASLIYOR ISTE BENDE 10 C 10 B 10 F GOZUKMUYOR ISTE IMEIL YAZIYOM TIKLIYOM 20A GOZUKUYOR 20 A KURUYOM ONDADA ROOTED GOZUKUYOR 4.4.2 OLDUGU ICIN

FatihA
17.03.14, 18:34
İki konuyuda denemenize rağmen olmadı mı?

Denediniz mi?

İmei numaranızı linkin sonuna ekleyip indirdiğinizde 20A iniyor ise sizin cihaz Tr cihazı değil. Cunki Türkiye için son sürüm 10C. Bilgisayar başına geçince bir yöntem daha var onu da ilave edeyim inşallah. Biraz rahatsızım, inşallah en kısa sürede yardımcı olmaya çalışacağım ama pc başına geçmem lazım.
Root yapmadan recovery yükleyip wipe yapacağız ve sonra tekrar deneyeceğiz.

snrilgun
18.03.14, 11:48
sorun hallolmustur 4.4.2 4.2.2 custom vs stoc romlar cwm recoveryler rootlar kaldırılır :)) yapamayan arkadaslar olursa teamwierla orjınal roma donemeyenlerı 30 dk cevırırım herturlu artık hercezumu denedım takır takır artık orjınala donuyom stoc donuyom kernele donuyom alayına gırııp cıkıyom artık sorun yok kafama gore kullanıyorum cok cok sagolasın recevory yukleyıp wipe cache format attım 32 gb d80210c kurdum suan unroot calısıyor forum donanımda okadar ınsan var bır cacıktan anlamıyorlar helal olsun sana be :D

FatihA
18.03.14, 12:21
sorun hallolmustur 4.4.2 4.2.2 custom vs stoc romlar cwm recoveryler rootlar kaldırılır :)) yapamayan arkadaslar olursa teamwierla orjınal roma donemeyenlerı 30 dk cevırırım herturlu artık hercezumu denedım takır takır artık orjınala donuyom stoc donuyom kernele donuyom alayına gırııp cıkıyom artık sorun yok kafama gore kullanıyorum cok cok sagolasın recevory yukleyıp wipe cache format attım 32 gb d80210c kurdum suan unroot calısıyor forum donanımda okadar ınsan var bır cacıktan anlamıyorlar helal olsun sana be :D

Hangi yöntem ile yaptınız?
Tw ile değil de burada bilgi verir iseniz herkese faydası olur diye düşünüyorum. :)

snrilgun
19.03.14, 03:01
Karisik biraz en cokta sorun tool ayarlari yapilirken yapiyoruz bunun icin bir hatalar diye bir konu acarim orda resimli veya ***** seklinde anlatim yaprim musait zamanda yazmakla kimse yapamaz mecbur ***** veya resim sart. Yakinda anlatirim konuda forum donanima acicaktim vazgectim buraya yapicam en kolayindan root recevory kaldirma custom rom yukleme tool ayarlari orjinali ve stoc rom donmediki problemleri tektek sduzenliye duzenliye anlatim bitircem sizlerinde hatalaeini orda pqylqsiriz hic yapamayan kalmaz . Ben cok ugrastim 1haftadir artik herseyi ogrendim anlatimi yapariz sizlerde eklersiniz hqtalarini bende eklerim bildiklerimi musait olamiyorum sen istersen hatalariyla ilfili bir konu acarsan bende alta cevaplqrq.eklwrim sende ana basliga eklersin Stocrooma donme hatalari diyebaslikli hade iyi geceler guvenlik isiyle ugrqsiyorum genelde telden giriyorum pc gecince bende qltina eklemere baslarim

Xerxes
23.04.14, 15:23
http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G2%2FStock%2F

Yukarıdaki linkten indirebilirsin.