PDA

ARŞİVDEN ÇIKIP FORUM GÖRÜNÜMÜNDE KONUYA ULAŞMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ -- > : [Yardım] Xperia Arc(LT15i) açılmıyor.(Rom Atma Hatası)

MgMrt
23.02.14, 18:33
Telefon: Xperia ARC (LT15i)
Eski işletim sistemi: 4.0.4
Yüklemeye Çalıştığım işletim Sistemi : CM10

Sorun:

Telefonuma rom u yüklüyordum rom yarıda kaldı yüklenmedi bende bot menüden normal bir şekilde çıktım. Daha sonra telefon açıldı ancak Sony yazısı takılı kaldı 15 dakika bekledim ama açılmadı. Daha sonra internetten araştırdım FlashTool ile orjinal rom yükleyin yazdı. Gerekenleri indirdim bütün talimatları yaptım ama FlashTool bir türlü telefonu görmedi. Ne yapmam lazım ? :torn::torn::torn:

MgMrt
23.02.14, 22:20
:// Güncel

Erdem24
23.02.14, 22:29
:// Güncel

Dostum driver kuracaksın flash tool görmesi için

Tapatalk | Android rom yükleme, root etme, recovery flaşlama, bootloader işlemleri
Samsung, HTC, LG, Sony ve MTK Replika cihazlar (http://www.444android.com)

MgMrt
23.02.14, 22:38
Adminim bütün driverları kurdum. Hatta silip kurdum ancak sonuç alamıyorum.
Kurduğum driverlar: Flashtool un xperia arc için driver 'ı, sony pc nin driverları.

Başka önereceğiniz driverlar varmı yada başka çözüm varmı?

MgMrt
23.02.14, 23:13
:// Güncel..

Nejat
23.02.14, 23:58
Telefon: Xperia ARC (LT15i)
Eski işletim sistemi: 4.0.4
Yüklemeye Çalıştığım işletim Sistemi : CM10

Sorun:

Telefonuma rom u yüklüyordum rom yarıda kaldı yüklenmedi bende bot menüden normal bir şekilde çıktım. Daha sonra telefon açıldı ancak Sony yazısı takılı kaldı 15 dakika bekledim ama açılmadı. Daha sonra internetten araştırdım FlashTool ile orjinal rom yükleyin yazdı. Gerekenleri indirdim bütün talimatları yaptım ama FlashTool bir türlü telefonu görmedi. Ne yapmam lazım ? :torn::torn::torn:

Flash tool ile değil Sony pc companion ile orjinale dön. Yazılım güncellenen kısımdan Onar işlemini yap

Tapatalk **NOTE 3 VN Rom V7.0 android 4.4.2 KitKat**

Android rom yükleme, root etme, recovery flaşlama, bootloader işlemleri
Samsung, HTC, LG, Sony ve MTK Replika cihazlar (http://www.444android.com)

Erdem24
26.02.14, 15:48
:// Güncel..
MgMrt
naptınız var mı geliişme?

slazex
01.03.14, 15:08
aynı sorun bendede var. rom yuklerken kendiliğnden reset attı tel ve açılışta sony yazıyor baska birşey olmuyor. driverler yüklü. sony corp. hata veriyor, flash tool da öyle. yardımcı olacak olan var mı??

Erdem24
03.03.14, 16:44
aynı sorun bendede var. rom yuklerken kendiliğnden reset attı tel ve açılışta sony yazıyor baska birşey olmuyor. driverler yüklü. sony corp. hata veriyor, flash tool da öyle. yardımcı olacak olan var mı??

sony companion tool programı da görmüyor mu?

MgMrt
13.03.14, 16:33
Adminim var okunmuyor telefon okunsa sıkıntı olmayacak..

Murad Ali
13.03.14, 16:44

Anlatımlarınız dan anladığım kadarıyla sorununuz yine sürücü hatası arkadaşlar sürücülerini internetten bulup yenileyin bir de öyle deneyin...

VN-V9.0 KOT49H.N900ZSUDNB4 Rom...

MgMrt
13.03.14, 17:03
peki nereden yükleye biilrim yada nasıl ulaşa bilirim?

Nejat
13.03.14, 17:53

sony pc comapnion yüklenince zaten driver da yüklenmiş oluyor. fakay pc win8 ise sorun olabiliyor. pc win 8 değil ve hem flash tool hemde companion hata veriyor ise cihazlarınız soft brick olmuş demektir. o da ancak jtag ile çözülebilir. jtag işlemini telefoncular yapabilir. sizler yapamazsınız

MgMrt
13.03.14, 17:58
Adminim peki XP işe yarar mı?

Nejat
13.03.14, 18:05

Adminim peki XP işe yarar mı?

xp bu işin babası :)

MgMrt
13.03.14, 19:51
xp kuruyorum sağol adminin olmassaa telefoncuya götürürüm :) bu arada adminim ben grafikerim yani sitede grafik resim banner logo vs vs. yardıma ihtiyaç olursa size yardım etmek isterim :)

werdemen
27.03.14, 01:13
dostum senin sorunun başıma geldi servise gittim 150 tl istedi dedim ben yaparım vede başardım her şeyi yaptıysan yüklemeleri falan denetim masası /bölge dil seçeneğinden ingiltere abd yap gerisi hallalur belkide yaptırmısındır yaptırmadınsa yardımcı olururz bu arada sitetede daha yeniyim :smug::smug::smug:

Erdem24
01.04.14, 23:03
dostum senin sorunun başıma geldi servise gittim 150 tl istedi dedim ben yaparım vede başardım her şeyi yaptıysan yüklemeleri falan denetim masası /bölge dil seçeneğinden ingiltere abd yap gerisi hallalur belkide yaptırmısındır yaptırmadınsa yardımcı olururz bu arada sitetede daha yeniyim :smug::smug::smug:

yenisin ama yardımseversin.. her zaman bekleriz kardeşim. werdemen

werdemen
01.04.14, 23:52
her zaman kardeşim vakit buldukca burdayım

lemmy42
03.03.15, 18:08
adminim banada yardım edermisiniz ben bu root mu rom mu hiç anlamıyorum ama telefonumu güzel bişey yapmak istiyorum hızlansın yani bendede lt15i var bana bu rom mu root mu baştan detaylı şekilde anlatırsanız sevinirim şimdiden saolun