PDA

ARŞİVDEN ÇIKIP FORUM GÖRÜNÜMÜNDE KONUYA ULAŞMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ -- > : [Yardım] HTC One S bootlloop Stock Rom *tampered* *locked*

batistuta
03.09.13, 19:54
Selamlar

Telefonuma hiçbir müdahale yapmamıştım, geçen gün elime aldığımda ekran yan dönmüştü, sanırım araç moduna geçmiş.
Telefonu kapattım, açmaya çalıştım, sadece ilk açılış ekranına gelip titriyor, sonra geri kapanıyor. bunu pili bitene kadar yapıyor. Şarja taktığımda yine başlıyor.

Power ve Vol-yapınca çıkan ekranda şu yazıyor :

***TAMPERED***
***LOCKED***
VLE PVT SHIP S-OFF
CID-1111111111
HBOOT-2.15.000
RADIO-1.15.50.05.29
OpenDSP-v31.1.0.45.0815
eMMC-boot
Dec 14 2012,17:10:57:-1

HBOOT

FASTBOOT
RECOVERY
FACTORY RESET
CLEAR STORAGE
SIMLOCK
IMAGE CRC
SHOW BARCODE

fastboot'da şu seçenekleri denedim, birşey değişmedi :

bootloader
reboot
reboot bootloader
power down

ana ekrandan

recovery
factory reset
clear storage 'i denedim,

hiçbirşey farketmedi telefon aynen sadece açılıp kapanıyor pili bitene kadar, bunu yaparken de normalden fazla ısınıyor. ne yapabilirim ? bu konularda acemiyim, biraz açıklamalı yazabilirseniz çok sevinirim.

şimdiden çok teşekkürler

Nejat
03.09.13, 22:07
1- bu durumda iken boot kilidini htcdev.com dan açıp sustum rom yükleyebilirsiniz

2- orjinal ruu rom yüklersiniz. Bu seçenek sizin için anlamsız olur. Çünkü cihaz s-off ve bu çok kıymetli bir şeydir. Ruu rom yüklemek için s-on olmanız gerekir

dreamnej ##Note II ## DarkFantasy V3.0 JB4.3 ## Kernel O.C 1.6gHz##
444android.com

batistuta
03.09.13, 23:10
Selamlar,

cevap için teşekkürler. htcdev.com'dan unlock yaptım. fakat sustum rom diye birşey bulamadım, custom rom mu demek istediniz acaba ? Onu da imzanızdaki 'her model htc telefon ... ' başlığından mı yapayım ?

Teşekkürler

batistuta
03.09.13, 23:15
telefon şu an

***TAMPERED***
***UNLOCKED***

gösteriyor.

imzanızdaki 1. ve 3. konularda şu link var :
http://www.444android.com/android-teknik-bilgiler/5531-rom-yuklerken-htc-yazisinda-kalma-resimli-anlatim-gir.html

bunu mu yapmam gerekiyor ?

teşekkürler

batistuta
12.10.13, 13:14
4084

selamlar

son durumda bootloader ekranı bu şekilde ve hiçbir recovery yi çalıştırmıyor.

cmd ekranında success diyor fakat recovery'yi seçince 'this build is for ... ' yaan htc ekranı çıkıyor, sonra kapanıp açılmaya devam şarjı bitene kadar.

yardımcı olabilir misiniz ?