PDA

ARŞİVDEN ÇIKIP FORUM GÖRÜNÜMÜNDE KONUYA ULAŞMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ -- > : Samsung Galaxy Note 2 rehberi sd karta aktar dediğimizde , rehber sim karttan silinirmi?

Shang-yü
27.08.13, 11:53
Herkese Selam,

Samsung Galaxy note 2 telefonum için soruyorum. Şu an tüm rehberim sim kartta. Ben bu rehberi sd karta aktar dediğim zaman, telefon rehberim sim karttan silinir mi ? yoksa kopyalama mı olur yanı aktarma işlemini yaptıktan sonra sim kartımı baska bir telefona taktıgımda rehberimi görebilirmiyim ?

Şimdiden teşekkürler.

blltlgn
27.08.13, 11:59
Shang-yü
Sim karttan silinmez. Sizin rehberinizin sd karta yedeklenmesini sağlar. Yine de silinme, bozulma vs karşı Gmail hesabınıza rehber yedeklemesi yaparak, rehberi güvende tutmanızı öneririm.

Shang-yü
27.08.13, 13:43
Cevabın için teşekkür ederim,
Rehberi sd karta aldıgım zaman, rehberdeki kişilere foto eklemesi yapabiliyormuyum , yoksa illa telefon hafızasınamı almam gerekir ?
tesekkurler

Nejat
27.08.13, 13:49
Cevabın için teşekkür ederim,
Rehberi sd karta aldıgım zaman, rehberdeki kişilere foto eklemesi yapabiliyormuyum , yoksa illa telefon hafızasınamı almam gerekir ?
tesekkurler

En güzeli gmail ile kullanmak. Eger gmail kullanırsanız facebook dan da otm. Resim eşitlemesi yapar

dreamnej ##Note II ## Moon Rom V10 ## Saber Kernel O.C 1.9gHz## XXDMG1 modem ##
444android.com

Shang-yü
27.08.13, 14:08
Cevabın ıcın teşekkur ederım,
Bildigim kadarıyla gmail ile kullandıgım zaman bu seferde sim kartımda olmayan ancak gmailimde olan bir cok kısı rehberımde gozukecek, ve ben bunu istemiyorum. Sadece merak ettıgım rehberımdeki kişilere fotograftır, muziktir gibi eklemeler yapmak için sd karta mı almam lazım, telefon hafızasınamı, birde bu ıkı işlemden herhangibi rini yaptıgım zaman rehber sim karttan silinirmi ? Telefonun içe/dısa aktar secenegınde sim karttan al, yada sd karta cıkar diye yazıyor, boyle yazıncasanki bana sim karttan silinecek gibi gelmişti.
Yorumlarınızı bekliyorum.
tesekkurler

Nejat
27.08.13, 16:13
Cevabın ıcın teşekkur ederım,
Bildigim kadarıyla gmail ile kullandıgım zaman bu seferde sim kartımda olmayan ancak gmailimde olan bir cok kısı rehberımde gozukecek, ve ben bunu istemiyorum. Sadece merak ettıgım rehberımdeki kişilere fotograftır, muziktir gibi eklemeler yapmak için sd karta mı almam lazım, telefon hafızasınamı, birde bu ıkı işlemden herhangibi rini yaptıgım zaman rehber sim karttan silinirmi ? Telefonun içe/dısa aktar secenegınde sim karttan al, yada sd karta cıkar diye yazıyor, boyle yazıncasanki bana sim karttan silinecek gibi gelmişti.
Yorumlarınızı bekliyorum.
tesekkurler

sim karttan telefona attığınızda resim, özel ses vs tanımlayabilirsiniz, ve sim kartınızı siz silmedikten sonra taşıma, yedekleme gibi işlemlerle silemezsiniz. sim kartı içe dışa aktar işlemi sd karta yedek almak içindir, o yedeği açamazsınız bile, ancak android işletim sistemli bir cihazda dıştan içe aktar yaptığınızda yedekleriniz sd karttan o cihaza aktarılmış olur